Şimdi Ara

Samsung M7 43” 4k Monitör 5.553,99 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
38.976
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevlut_204 -- 31 Ekim 2022; 10:19:13 >

• Bu monitör tamamen farklı düşünen kişilere hitap ediyor. O kişiler dışındaki konsol oyuncularına da uyar tabi.

Kime hitap ettiğine gelirsek; Windows'da ölçekleme (scaling) ayarları bazı uygulamalarda iyi çalışmıyor ama mecburen ölçek ayarlıyorsunuz çünkü aksi taktirde ekrandaki her şey aşırı küçük oluyor.

Monitör 43 inç olunca ise ölçeklemeyi %100'de tutsanız bile her şey gayet güzel bir boyutta oluyor ve uygulamalarda ölçekleme sorunundan da kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca %100'de olduğu için ekrana da çok fazla şey sığmış oluyor ve bir bakıma 2 tane monitör kullanıyor kadar şey sığdırabiliyorsunuz. Yani video-foto edit yapanlar, yazılımcılar veya veri tabanı, excel gibi şeylerle gününü geçiren kişiler için biçilmiş kaftan bu.

43 inçte 4K çözünürlük keskinlik olarak da 27inç 2K'ya yakın bir görüntü verdiği için monitör olarak kullanımı gayet uygun. İnsanlar genelde 43 inç civarı tv kullanıyorlar ama bazı tv'lerde chroma sampling mevzusu olduğu için yazı netliği yakından bakınca çok düşük oluyor. Bu ise bir monitör olduğu için o tarz bir durum olma olasılığı yok.

Tüm bunları düşünüp üstüne de smart özellikleri katınca fiyat çok iyi.

Adı sanı duyulmamış birkaç markanın monitörleri hariç piyasadaki en ucuz 4K monitör. Hem de onların 28 inçlik ekranlarından 2.5 kat büyük ekranıyla.

VA çoğu açıdan bir IPS değildir ama kesinlikle TN ile de karşılaştırılamaz. Kontrast olarak IPS'e de tur bindirir bu arada. Film izlemek o gri-lacivert ips ekranlara göre çok daha keyiflidir.

En ucuz monitör dedik ve üstüne üstlük bir sürü smart özelliği var, bir monitöre göre fıstık gibi hoparlörleri var, 65W güç sağlayan type-c girişi var, usb hub'ı var, kumandası var, menüsünde onlarca farklı ayar imkanı var, wifi var, bluetooth var.

Ama neymiş sağdan soldan renkler, kontrast bozuluyormuş. Adamlar 43 inçlik devasa ekranı ve o kadar farklı özelliği verecek, üstüne üstlük de beş para etmez monitörlerden bile ucuz olacak ve hiç kusuru da bulunmayacak diyorsunuz yani öyle mi? Kusursuz olsun, smart olsun ve ucuz olsun. Öyle bir dünya yok, Türkiye hiç yok.

O zaman 5500 değil de 11500 ateşleyip M8 alacaksınız. O da yarı boyuttaki 32 inç tabi, 43 alamıyorsunuz.

Bu monitör şu piyasada 10000 lira olsa kimseye garip gelmezdi. Ekran açıyla bakınca bozuluyor falan ama o kadar özelliği ve devasa ekranı var 10000 olacak tabi diye düşünülürdü. En dandik monitör olmuş zaten 4-5.

Ben almıştım geçen gün geldi.
    İncelemesini yapan vardır, ben gördüklerimi yazayım.
    Ürün parlaklık sonda iken 100-105W elektrik çekiyor. Parlaklığını kıstığımda 45W ye kadar düştü.
    Kapattığınızda uyku moduna geçiyor. Daha sonrasında ne kadar sürüyor bilmiyorum kapanıyor.
    Uygulaması var mobilde. Kumanda olarak kullanabileceğiniz.
    Uygulamalara girdiğinizde ayarları değişir iseniz uygulama içi değişiyor sanırım. Ona dikkat edin. Parlaklık kısıktı mesela bende, Netflixten çıkıp parlaklığı açtığımda düzeldi.
    Sağdan soldan bakış açısı çok geniş değil. Renk değişikliği oluyor. Karşıdan ve 30 dereceye kadar çaprazlardan izlenmesi sorun olmaz.
    Ses çıkışı baya yüksek bence. Bana yeterli geldi. Ama ben sessiz bir ortamda kullanıyorum.
    Netflixte 4K HDR desteği ile gayet iyi görüntü kalitesi izleniyor.
    Kendi medya oynatıcısı var USB üzerinden. Ben onu beğenmedim. VLC gibi ek oynatıcı kurmak mümkün mü bilmiyorum.
    Uygulamaları arka arkaya açıp sisteme yük bindirmek cihazı yavaşlatıyor. PC bağlandığınızda HDMI bağlı kalıyor netflixe geçseniz bile. Ya kabloyu çıkarmak ya da PC den bağlantıyı kesmek gerekiyor. TV den bağlantıyı kesemedim.
    Ben büyük bir sorunla karşılaşmadım. Memnunum.
    Bulutlanma da yok sanırım siyah ekranda. Fark etmedim.
    Evet bugün teslim aldım ve kurdum.
    Gayet iyi oldu benim için.
    Ses gayet iyi.
    Kumandası kullanışlı.
    Çok ince bir yapısı var.
    Renkler canlılık benim için yeterli.
    VA panel için denilen siyahlar gayet siyah.
    Salonda LG var ve siyahlar gri ayrıca ışık sızması dolu.

Konu sahibine ve indirimi hatırlatan arkadaşa teşekkürü borç bilirim.

Bu cihazın ekranında koruyuvu film varmı acaba.
    Kesin var ama bir türlü sökemedim yada yok .
  • Lg c2 42inç varken bu paraları vermeyin. Geçen gün aynı paraya 2k 240hz samsung satılmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wirm kullanıcısına yanıt

hocam sizin yazdıgınız tv 19000 TL bu tv 6400 TL  

lg c2 cok güzelde 18bin tl . 3 tane alınır bundan. Zaten bu monitorun amacı öncelikli olarak oyun değil. Akıllı tv özelliklerini bir arada kullanabilmek.

Hocam bu fiyata C2 linki alabilir miyim?

• Arkadaşlar söylemek istediğimi ifade edememişim üzgünüm. 43 inç 4k oyun amaçlı monitör bakanlar c2 bakmalı anlamında yazdım fiyatından bağımsız olarak. Oyun amaçlı bakmayanlar için evet fiyat uygun.

Oyun amaçlı bakanlar bu fiyata geçen gün G7 satıldı 4k 144hz monitör boyut olarak daha küçük ama alınacaksa o alınmalı.

Hocam zaten bunu alan tv muadili olarak alıyordur kanımca belki bir kaç el de oyun oynamak için.

Bu monitör tamamen farklı düşünen kişilere hitap ediyor. O kişiler dışındaki konsol oyuncularına da uyar tabi.

Kime hitap ettiğine gelirsek; Windows'da ölçekleme (scaling) ayarları bazı uygulamalarda iyi çalışmıyor ama mecburen ölçek ayarlıyorsunuz çünkü aksi taktirde ekrandaki her şey aşırı küçük oluyor.

Monitör 43 inç olunca ise ölçeklemeyi %100'de tutsanız bile her şey gayet güzel bir boyutta oluyor ve uygulamalarda ölçekleme sorunundan da kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca %100'de olduğu için ekrana da çok fazla şey sığmış oluyor ve bir bakıma 2 tane monitör kullanıyor kadar şey sığdırabiliyorsunuz. Yani video-foto edit yapanlar, yazılımcılar veya veri tabanı, excel gibi şeylerle gününü geçiren kişiler için biçilmiş kaftan bu.

43 inçte 4K çözünürlük keskinlik olarak da 27inç 2K'ya yakın bir görüntü verdiği için monitör olarak kullanımı gayet uygun. İnsanlar genelde 43 inç civarı tv kullanıyorlar ama bazı tv'lerde chroma sampling mevzusu olduğu için yazı netliği yakından bakınca çok düşük oluyor. Bu ise bir monitör olduğu için o tarz bir durum olma olasılığı yok.

Tüm bunları düşünüp üstüne de smart özellikleri katınca fiyat çok iyi.

• Paylaşım için teşekkürler bugün Carrefoursadan aldım ürünü.
    Kurulum için servis çağırıyor muyuz acaba?

• 1 adet aldım. içinde apple tv ve android tv fiyatını düşünce kemiksiz et kalıyor.

inşallah elimizde patlamaz bilinen sıkıntısı yok bu zamana kadar.

• cebo01 C kullanıcısına yanıt

eyw birde typc displey mod var izlediğim sekmeleri taşısamyeter tam ekran mac kullanmak istiyorum artık

• Bu monitör nasil arkadaşlar PS5 için performans verir mi

4K 144hz olup 32” hangi monitörü önerirsiniz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Uzun süre LG C2 bekledim ama yanma problemleri var mı diye görmek ve fiyatının yüksek olmasından dolayı (kurdan kaynaklı) bu ürünü aldım bir ay önce.

• Trendyol'da 5750 TL'den satılıyor. Yaklaşık 1000 TL'lik indirim var. Oldukça uygun fiyat ve monitöre ihtiyacım olmasada ilerisini düşünerek bir tane aldım.

• Displayport yok 

• Evet fakat Usb-C DisplayPort üzerinden görüntü aktarım özelliği var gözüküyor epey'deki özelliklerde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Absürt olacak ama
    Mutfak için alsam olurmu bu alet.
    Harici uydu kullanıyorum.
    Dün tcl 50P725 sipariş verdim ama büyük kalacak.
    43 inc tam olacak
    İçinde smart tv de var sanırım

• riderman R kullanıcısına yanıt
    Samsung TV plus özelliği Türkiye'de aktif değil sanırım ama uydu alıcısı üzerinden TV olarak kullanıldığına dair yorumlar görmüştüm. Bende iş amaçlı kullanmak için aldım ama büyük bir ekranda iş yapmam zor olursa mutfakta TV olarak kullanmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBKocabiyik -- 3 Eylül 2022; 18:32:58 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.