Şimdi Ara

..::SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ::.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
17
Favori
27.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam,
    SWA-8500S konusunda çok yorum okudum, genelde sesin yetersiz olduğu yönünde.sizin yorumunuz nedir ses düzeyi yeterli oldu mu? ben de almayı düşünüyorum fakat tereddüt ediyorum.
    ayrıca swa-9000s uyumsuz gözüküyor fakat hw-m550 ile çalışıyormuş. 8500s ve 9000s arasında ses konusunda bir fark var mı biliyor musunuz?
  • Merhablalar,
    Yaklaşık 1 yıldır m550 soundbar kullanıcısıyım ve internette swa8500s satıldığını görünce kendimce bir araştırma yaparak bunları sipariş edip kullanmaya başladım ve deneyimlerimi aktarmak istedim. Araştırmlarımı birçok yabancı kaynağı ve yorumları okuyarak yaptım. Öncelikle şunu belirteyim, bunların optimal kullanımı açısından Türkçe yazılmış bir yorum göremedim ve bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına kayıt olup bu yazıyı yazıyorum.

Kurulum:
    SWA-8500lerin kablo bağlantısını yapıp wireless alıcıyı prize bağladıktan sonra ve soundbar bekleme konumundayken volume butonuna yaklaşık 5-6 sn basılı tutmak gerekiyor(mute). sonrasında id set yazısı soundbarda görünecek ve bundan sonra soundbarı yeniden kapatmalısınız. 10 sn bekledikten sonra tekrar soundbar açıldığında ayarlar kısmından iki ayar yapılmalı: rear speakers on konumuna getirilmeli ve rear speaker volume attırılmalı(tavisyem +4 ile +6 arası)

Bağlantılar:
    Belki de en önemli nokta burası. Burayı kendi televizyonum olan 49MU7400 e göre anlatacağım o yüzden bazı noktalar sizin tv ile uyuşmayabilir fakat sizin tvnizde de benzer matıkla ayarlar yapılacaktır. m550 soundbarın dolby 5.1 desteği mevcut ve bu sesi dinlemek için bazı önemli noktalara dikkat etmek lazım:
    1- 5.1 dolby ses içeriği sunan bir kaynak olmalı
    2- optik kablo veya hdmi (ikisi de 5.1 dolby taşıyabiliyor ve bu soundbar dolby atmos, dtsX, dolby prologicII gibi dolby 5.1den daha üst ses formatlarını desteklemediği için daha ucuz olan optik kablo işiniz görür.)
    3- eğer televizyonunuzda 5.1 dolby passthrough yani 5.1 dolby iletebilme özelliği varsa netflix gibi 5.1 ses üreten içerikleri tvnizi direk soundara bağlayarak deneyimleyebilirsiniz. bu geçiş özelliğini destekleme durumunu tv kullanım kılavuzundan görebilirsiniz. eğer 5.1 desteklemiyorsa ses 2.0 a çevirlir ve soundbardan stereo olarak duyulur.

Ses ayarı:
    1-Televizyonda ses ayarları kısmından ses giriş biçimi veri akışı(bitstream) olarak ayarlanmalı. dijital ses çıkışı genellikle pcm de olur, bu dolby digital a getirilmeli.

2-soundbardan ses modlarında surround kapatılmalı; standart, game,music vs bunlardan biri seçilmeli. Çünkü youtube da 5.1 dolby test videolarından siz de bakabilirsiniz, surround modunda sol önden gelen sesin bir kısmı sol arkadan (ve sağ taraf için de aynı) geliyor ama surround kapalıyken her hoparlörün kendi sesi var. tabi ki seçim sizin

Dolby5.1 sesin stereo 5.1 sesten farkları deneyimlediğim kadarıyla şunlar:
    DOLBYde konuşmalar ön 3 hoparlörden ve sahnede çevresel sesler(örneğin gerilim müziği, kuş sesi,su sesi, yoldan geçen araba sesleri,alkış sesi) ise arka hoparlörlerden geliyor. Eğer ayarlar doğru yapılmamışsa nerdeyse her hoparlör aynı sesi veriyor. Doğru ayarlar yapılınca bu sesler ayrılıyor

ŞİMDİ GEL GELELİM DTS NEO 2:5 KONUSUNA...
    Ben bu modu eğer izlediğim içerik dolby 5.1 değilse yani stereo dinlemek durumunda kalırsam kullanıyorum. Bu durumlar kanal d atv vs :) yani normal tv kanalları izlediğim zamanlar. Ayarlar kısmından DTS Neo 2:5 ve PCM seçenekleri var. NEO nun basları ve tizleri kesinlikle PCM den çok daha iyi.

Peki Trde en yaygın 5.1 içerikler nelerdir.
    NETFLİX, PS4 ve türevleri, XBOX ONE ve türevleri, Blu-ray ve DVD oynatıcılar
    Tvde dolby passthrough olmayanlar oyun konsollarını veya bu oynatıcıları direk soundbara bağlayabiirler ama ben bunu denemek durumunda kalmadığım için bu konuda detaylı bilgiye sahip değilim.

Memnuniyet konusuna gelecek olursak, gerçekten pişman olmadığımı ve üründen iyi performans alarak kullandığımı söylemem gerekir. soundbarıma ses olarak bu iki ufak arka hoparlör gerçekten büyük katkı yaptı. sadece doğru ayarları yapmak ve doğru içeriğe ulaşmak lazım. Şunu tekrar belirteyim eğer sadece bunları bağlayıp olduğu gibi kullanırsanız 5 hoparlörden gelen stereo sesi duyarsınız(belki bu bazıları için yeterli de olabilir) ama gerçek 5.1 deneyimini de birkaç ayar yapıp yaşayabilirsiniz.

• eagleblack01 E kullanıcısına yanıt
    Güzel incelemeniz için teşekkürler fiyatı düşerse artık alacağım ilk ürünlerden biri olacak.
  • Arkadaşlar lütfen birbirimizi kandırmayalım bu cihazın bas şiddeti çok düşük bu cihazı tam 1 ay kullandım inanın hatda iki veya üç kez sub ayarı yapıyordum sattım kurtuldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben basslarından oldukça memnunum. Demek ki şans işi. İlk aldığımda bass hiç yoktu ama tekrar pair yapınca sesi açamaz duruma geldim.Youtube'da dolby test videolarında ev coşuyor resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Arkadaşlar lütfen birbirimizi kandırmayalım bu cihazın bas şiddeti çok düşük bu cihazı tam 1 ay kullandım inanın hatda iki veya üç kez sub ayarı yapıyordum sattım kurtuldum
    Bir öneriniz var mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Ben basslarından oldukça memnunum. Demek ki şans işi. İlk aldığımda bass hiç yoktu ama tekrar pair yapınca sesi açamaz duruma geldim.Youtube'da dolby test videolarında ev coşuyor resmen.
    Bu eloktronik tamamen şans işi bize bozuk cigazda denk gelmiş olabilir iddia etmem

• quote:

Orijinalden alıntı: icais

Bir öneriniz var mı peki?

Alıntıları Göster
    Hocam ikinci el sony ht nt 5 saundbaar aldım kullanıyorum ha memnunmusun dersen arkalarda surrond hop olmadığı için çevresel ses alamıyorum tek şikayetim bu tavsiye dersen dinlemeden cihaz almayın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Arkadaşlar lütfen birbirimizi kandırmayalım bu cihazın bas şiddeti çok düşük bu cihazı tam 1 ay kullandım inanın hatda iki veya üç kez sub ayarı yapıyordum sattım kurtuldum
    Katılıyorum. Bir yakınıma aldık, kurulumunu dün ben yaptım kendisi teknoloji özürlü olduğu için. Bas hemen hemen hiç yok. Defalarca eşleştirme de yaptım, max değer olan +6 ayarladım, çalışmıyor değildi zaten, yanına gelip dokununca, dikkatli dinleyince çalıştığını hissediyorsunuz.
    Polemik, atışma peşinde değilim ama iyi bas aldığını yazan arkadaşlar kusura bakmasınlar; görünen o ki basın ne olduğunu bilmiyorlar. Fazla bir bas beklentisi olmayan, ev sinema sistemiyle uğraşmak istemeyip surround hoparlör de ekleyip soundbar+surround olarak ekonomik bir 5.1 sistem arayışında olanlar için makul bir çözüm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 26 Ekim 2018; 12:9:9 >

• quote:

Ben basslarından oldukça memnunum. Demek ki şans işi. İlk aldığımda bass hiç yoktu ama tekrar pair yapınca sesi açamaz duruma geldim.Youtube'da dolby test videolarında ev coşuyor resmen.
    Aynen mesajınıza katılıyorum..forumu mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum hatta buradaki yorumları okuduktan sonra bi de yerinde dinledikten sonra satın aldım..Sorun gerçekten bazı arkadaşların bass yok demesi.Kendim oto müzik sistemleri tamir ve montajı yapıyorum ve bass konusunada son derece hakimim.Bu cihazın bası sorunlu diyenlerin inanıyorum ki satın almış oldukları cihazlarda veya belli bir seride bu sorun var. Benim kullandğım m550 de muhteşem bir sound uyumu ve bass var inanın sub ayarını 4 te kullanıyorum..Dediğim gibi forumu müsait olduğum zamanlarda takip edebiliyorum.Bu günde bakma sebebim hepsiburadaya swa 8500 gelmişte kullanlardan bi yorum bakayım dedim..Ama baktım ki hala bass performansı tartışılıyor yazmadan edemedim..2016 sony xd8505 te hdmı arc den bağlı kullanıyorum.Samsung S8+ telefonumdanda bluetooth üzerinden bağlanıyorum Flac müzikler gerçekten çok güzel .Bu arada satın aldığım mağazadaki yetkili arkadaş sağolsun abi istediğin hangi ürünlerse al götür beğenmediğini geri getirirsin demişti.Lg sj8 le bunun arasında kalmıştım ki telefonumdan bir kaç müzik dinlediğimizde abi sen m550 yi al demişti kendisi lg elemanıydı hatta..

• kamil72 K kullanıcısına yanıt
    Bu arada SWA 8500 ile kullanıyorum. Ses gerçekten fark ediyor. İmkanınız varsa denemenizi öneririm.
  • quote:

Bu arada SWA 8500 ile kullanıyorum. Ses gerçekten fark ediyor. İmkanınız varsa denemenizi öneririm.
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Mesleğim gereği kulağım sound konusunda hassas dinlemeden satın almak istemiyorum malesef hepsiburada haricide hiç bir yerde yok dinlemeden alıcam artık muhakkak ki farkı vardır zaten çevresel ses dolaşımı olacak.netflixte kullanıyorum daha kaliteli bir deneyim sunacaktır..Göstermiş olduğunuz hasasiyet için ayrıca teşekkür ederim..

• kamil72 K kullanıcısına yanıt
    Aynı TV yı kullanıyorum ve M550 almayı düşünüyorum. Optik bağlantı da sesi test edebildiniz mi?? Tv ile Bluetooth bağlantısı kurulabiliyor mu?? Henüz Almamışken başka bir tavsiyeniz var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

Aynı TV yı kullanıyorum ve M550 almayı düşünüyorum. Optik bağlantı da sesi test edebildiniz mi?? Tv ile Bluetooth bağlantısı kurulabiliyor mu?? Henüz Almamışken başka bir tavsiyeniz var mı??
    Ben hdmı arc den bağlı kullanıyorum.tv nin kendi kumandasıyla ses kontrolünü sağlıyorum.tv yi açtığımda ses ayarlarından harici ses sistemini seçtiğimde otomatik açılıyor tv yi kapattığımdada beraber kapanıyor bu sayede.optik bağlantıyı bu sebepten ötürü kullanmadım hiç.yalnız kutudan hdmı kablo çıkmıyor ayriyetten aldım.Ben mediamarktan almıştım kabloyuda hediye verdiler yanında (optik bağlantı yapmak istemediğimden dolayı isteyince).Cihazdan memnunmusunuz diye soracak olursanız dinlemeden satın almayın derim bana yeterli gelen size farklı gelebilir.Genelde ben memnunum bir apartman dairesinde fazlasıyla yeterli.Ben ağırlıkla film izlerken ve müzik dinlerken açıyorum.

• Az önce Hepsiburada dan sipariş verdim. Güzel indirim yapmışlar mobil de 798 TL'ye aldım. Gelsin de yorumumuzu yapalım.

• TV'yi standlı kullananlar için ölçüleri büyük gibi geldi. Sony 49xf8577 TV aldım bunu da yanına almak istiyordum ama aklımda soru işareti oluştu. 49" TV'si olup da standlı kullananlar göröntüsü çok kaba duruyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

Az önce Hepsiburada dan sipariş verdim. Güzel indirim yapmışlar mobil de 798 TL'ye aldım. Gelsin de yorumumuzu yapalım.
    Bilgilendirme için teşekkürler İndirimi gördüm ben de şimdi aldım. Sony RT3 alacaktım fakat 40m2lik bir oda için bu yeterli gibi geldi. Umarım memnun kalırım.
  • TV'den daha iyi ses alabilmek adına ürünü satın aldım fakat performansından çok memnun kalmadım. Uydu üzerinden TV yayınında ve oyun sırasında -PS4- aldığım performanstan çok memnun olmasan da müzik vs. performansı ile hdd vasıtasıyla TV'den izlediğim izlediğim 4K filmlerde kabul edilebilir bir performansa sahip. Bence alternatif soundbarlar ile karşılaştırma yapmadan satın almayın. Bir de tam olarak beklentileriniz doğrultusunda tercih yapmanız daha doğru olur.
  • ürün geldi kurulum için servise mi haber vereceğiz yoksa kendimiz açsak bir sıkıntı olur mu garanti açısından?
  • Aç hocam bekleme

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.