Şimdi Ara

..::SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
17
Favori
27.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ

Merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar ve testler sonucunda samsung nw-m550 3.1ch soundbar almış bulunmaktayım, size bu ürünün artısıyla eksisisyle incelemesini yapacağım peki benim gibi ses konusunda hassas ve zor beğenen biri neden soundbar aldı daha doğrusu neden bu modeli aldım size bu süreci kısaca anlatacağım daha sonra ürünün incelemesine geçeceğim.

soundbar almaya beni ne sürükledi ?

yıllardır hi-fi ve high-end sistemler kullanmış ve ses konusunda kulağımı geliştirmiş biri olarak şuan salonumda büyük kule hoparlörler kullanıyorum, hali hazırda stereo ses sistemini müzik için kurdum ve çoğunlukla müzik dinliyordum fakat son günlerde müzik dinlemekten çok film izlemeye yöneldim salonumda bir projeksiyon bulunuyor ve duvarda 3,5 metre genişliğinde 1080p bir görüntü elde ediyorum evimdeki güçlü 4 yollu stereo sistemle film izlemek ilk başlarda çok zevkliydi fakat bir süre sonra iki kolonun arasındaki 4,5 metrelik mesafeden dolayı film izlerken sesi ya en sağdan ya en soldan duyuyorsunuz yani ses ekrandan geliyormuş gibi olmadığı için diyaloglarda yeterince etkili olmuyor bu yüzden center arayışı içine girdim bunun için bir center ve 5.1 amfiye ihtiyacım vardı bu çok pahallı ve uğraştırıcı bir süreç olacaktı benim için, sırf film izlemek için çok sevdiğim stereo sistemimi bozmak istemedim, onun yerine daha pratik ucuz yollu ve etkili bir çözüm düşünmeye başladım soundbar! hemen soundbarları incelemek için avrupa yakasındaki büyük teknoloji marketlere gidip bir sound test yaptım tabi önce forumlara baktım popüler soundbarlar hangileri ve kullanıcı yorumlarını okudum samsung k551 diye bir modeli bir çok kişi çok övmüştü özellikle tiz ve midlerinin kalitesi hakkında güzel yorumlar okudum bende bu modele öncelik vermek üzere soundbarları dinleyip karşılaştırmak için yola koyuldum...

soundbar karşılaştırmaları ve izlenimlerim...
    her mağazada her soundbar demo olarak bulunmuyordu o yüzden bir kaç mağaza dolaşmak zorunda kaldım. sabahtan akşama kadar zamanımı bu test işine ayırdım, yanlış ürün alıp sonradan pişman olmamak için. dinleyip test ettiğim modeller; lg SH-7 2.1 360W, LG SJ4, SAMSUNG k450, k551, m450, m550, ms650-ms651, ms750, f751 (lambalı hybrit soundbar) ve daha bir çok model daha var ama dinlediğim ilk 10 saniyede notunu verip üzerini çizdiğim bir çok cihaz var onları yazmayacağım bile, şuan mağazalarda popüler olan fiyat performans cihazları bunlar olduğu için bunları dinledim, ilk olarak lg sh-7 yi dinledim, bu cihazı dinledikten sonra içimden dedim ki soundbarlara haksızlık etmemek lazımmış bu küçücük cihazdan koskoca mağazayı dolduracak bir ses nasıl çıkıyordu hayret ettim ve diğer soundbarları da dinlemek için sabırsızlanmaya başladım. (heee demekki soundbar denilen şey böyle birşeymiş dedim) hatta lg sh-7 bana yeter deyip alıp çıkacaktım o derece ama diğer modelleri dinlemeden karar veremezdim özellikle forumda çok övülen samsung k551 i, daha sonrasında samsung mağazasında teşhirde olan şu meşhur k551 i dinledim (yaklaşık 25-30 dk test ettim) ve vaaay beee dedim lg sh-7 bile beni etkilemeyi başarmıştı ama k551 beni gerçekten sh-7 den sonra büyüledi özellikle seslerdeki netlik kristalize tizler dolgun midler anlaşılır ve doyurucu enstruman sesleri geniş bir alanı sesle doldurabilmesi beni etkilemişti basslar ise soundbarla çok uyumlu karakterde uğultusuz net ve anlaşılır basslar üretiyordu ama bu harika mid ve tizlerin yanında yüksek seste bassların anlaşılırlığı ve derinliği kayboluyordu o konuyu biraz eleştirdim açıkçası ama yinede kötü değildi basslar, lg sh-7 nin bassları sanki daha yıkıcı idi ama bass ın netliği k551 de daha iyiydi. daha sonra en çok merak ettiğim lambalı hybrit soundbar samsung f751 i test ettim ilk gördüğümde çok etkilendim görüntüsünden, subwoofer çok büyük ve ses çubuğu da öyleydi, f751 i bass konusunda hemen eledim çünkü beklediğim gibi değildi o kocaman subwooferin hakkını veremiyordu, ama tiz ve midleri gerçekten çok etkiliydi sıcak ve doğal bir sesi vardı cihazın pre katının lambalı olmasının bunda etkisi çok büyük tabiki fakat yinede f751 i eledim sebebi şunlar 1. sub bence yetersiz ve uğultulu bass veriyor, 2. ses çubuğunun tasarımı çok büyük ve kaba duruyor ayrıca dik durma imkanı yok illa duvara asmak zorundasınız benim öyle bir imkanım yoktu 3.fiyatı biraz tuzlu geldi üstelik eski bir model... yani şu dakikaya kadar kararım k551 den yanaydı k551 i gidip satın alacaktım. fakat bir kaç soundbar daha denemek istedim,samsung m450 yi de dinleyip aradan çıkarayım dedim ama samsung m450 beni şaşırttı az önce dinlediğim k551 i dinliyor gibiydim sanki o kadar benzer bir sesi vardı ki ayırmak zordu tek farkı m450 nin subwooferi daha küçüktü fakat bassları k551 kadar olmasada fena değildi o an kararsız kalmıştım, internetten baktım k551 ile m450 nin mid ve tiz sürücüleri aynı imiş sadece k551 3.1 ch m450 2.1ch yani k551 m450 ye göre bir kanal fazla hoparlöre sahip ve ses çubuğu daha uzun ve daha geniş ama ses rengi hemen hemen aynı idi, yani m450 yide alsam pişman olmazdım öyle söyleyeyim. sonra o kocaman samsung ms-650 yi ve ms750 yi dinledim ikiside temelde aynı soundbar sadece 750 güncellenmiş versiyonmuş ms750 yi test ettim ve gayet doyucu midleri vardı hatta alt midleri gayet başarılıydı yani mid den çok bass a yakın bir tondaydı ama bir subwoofer kadar asla değildi yumuşak natural ve oturaklı bir sesi vardı bu soundbar ın tiz olarak k ve m serisine benzesede midlerde bir tık daha başarılıydı bunda sürücü sayısı ve kabin büyüklüğününde etkisi var tabiki fakat subwoofer ı olmadığı için malesef ms-750 yi eledim çünkü sinemada bass çok önemli bir unsur benim için (ayrı bir subwooferi olsa belki en iyi soundbar olabilirdi içlerinde) üstelik fiyatı tuzluydu o yüzden onuda eledim, daha sonra çalışan bana k551 in geçen senenin ürünü olduğunu yerine aynı özelliklerde ve aynı güçte samsung m-550 diye bir modelin çıktığını söyledi ve m550 yi dinlemek için medimarkt a doğru yola koyuldum teşhir bir tek orada varmış. neyse bu yola girdik bir kere dedim ve şu m550 yi de son olarak dinleyeyim dedim. m550 yeni bir modelmiş ve her yerde teşhir yokmuş neyse m550 yi gördüm ve öncelikle tasarımı çok hoşuma gitti k551 gibi parlak gri renkte değil tamamen siyah ve çok asil duruyor (tabi bu kişiye göre değişir) subwooferi k551 gibi tipsiz değil çok daha büyük ve tasarımı çok daha güzel. bunlardan dolayı m550 ye artı puan yazdım, neyse sesini dinlemek için koltuğa oturdum ve bir blu-ray film izledim koskoca mağaza resmen yıkılıyordu kendi sesimizi duyamıyorduk ve buna rağmen seste en ufak bir çatlama - bozulma söz konusu değildi, sanki ses üst sınırı k551 den daha iyi geldi fakat temelde k551 ile bire bir aynı ses çubuğu tasarımı kullandığı için k551 ile mid ve tizleri bire bir aynı gibiydi, fakat özellikle müziklerde k551 den çok daha temiz ve çevresel bir aldım temelde aynı soundbar sistemini kullansalar da sonuçta m550 güncellenmiş bir model ve k551 in eksi yanlarını iyileştirmiş olabilirler diye düşünmeye başladım bu yazılımsal da olabilir tabiki. ama m550 nin beni etkilediği ve can damarımdan vurduğu asıl mesele subwooferi oldu... yukarıda k551 izlenimlerimde bahsettiğim gibi k551 in benim için en büyük eksiği subwooferin yüksek seslerde hacmini yitirmesi ve yeterinde derin bass verememesiydi fakat m550 de bu sorunu çözmüşler basslar gayet hacimli uğultusuz ve karakterliydi, özellikle de ard arda vuran hızlı basslarda basslar uğultu yapmıyor birbirine karışmıyor fakat dinlediğiniz müzik ve ya içerik derin bass içeriyorsa gerçekten ciğerinizi sökercesine derin bass veriyor (k551 e kıyasla) yani şöyle söyleyeyim 7" bir subwoofer den ilk defa bu kadar iyi bass performansı aldım basslar güp güp diye yalandan değilde gümm gümm derinden diye vuruyor o bassı içinizde hissediyorsunuz, üstelik sesi ne kadar açarsanız açın basslar kolay kolay bozulmuyor ve ses gayet temiz çıkıyor, kısacası dinlediğim o kadar soundbar içinde en çok beğendiğim sistem m550 oldu, üstelik fiyatı 1399tl den düşmüştü hiç kaçırmadım hemen aldım hatta beklerseniz yarın akşam evinize yollarız dediler dayanamadım koca kutuyu sırtladım metroyla eve kadar taşıdım o kadar ağır olmasına rağmen ve yorgun olmama rağmen nedense bana hiç ağır gelmememişti bir an önce eve gidip soundbar ı kurmak istiyordum sonunda soundbarı salonuma kurdum ve işte izlenimlerim...

Samsung m550 ses kalitesi ve özellikleri;

cihaz L şeklinde bir kutuda geliyor ve içinden optik kablo ve uzaktan kumanda çıkıyor. birde tv standı ve ya duvara montaj için aparatlar çıkıyor. cihazın kurulumu çok basit sadece fişe takıyorsunuz kablo karmaşası yok her şey tek kablo, aynı şekilde subwoofer da öyle salonun her hangi bir yerine prize takmanız yeterli kablosuz olduğu için prize takılı olduğu sürece sounbarınız açıkken saniyede aktif oluyor soundbarı kapattığınızda subwoofer ın arkasında kırmızı standby ışığı yanıyor. subwooferi evin neresine koyarsanız koyun wi-fi sinyalleri çekiyor diğer odadan bile çalışıyor ben oturduğum koltuğun yanına koymayı tercih ettim soundbar ile aramda 6mt mesafe vardı bassları hissetmem açısından daha iyi oldu. bluetooht ile bağlantı gayet kaliteli ve bağlantı çok hızlı gerçekleşiyor, hem android hem iphone da denedim ses kalitesi gayet iyiydi mesela telefondaki müzik arşivinizden çalıyorsanız soundbar ın kumandasından da şarkıyı değiştirebiliyorsunuz. bu çok pratik. kumandası gayet şık küçük ve ağır bir kumandası var üzerinde volume ve subwoofer için iki adet joystick bulunuyor yukarı aşağı kaydırarak ses aç kıs ve ya subwoofer sesi yükselt alçalt var tuşun ortasına bastığınızda mute yani sessiz oluyor, soundbar ın ekranında mavi led yazılar mevcut usb den şarkı dinlerken şarkı ismi burada kayan yazı stili ile yazıyor bu çok hoş ve minimalist bir tasarım, ben çok beğendim. içinden çıkan optik kablo ile pc ye tv ye ve ya optik çıkışı olan bir cihaza bağlayabiliyorsunuz optik teki ses kalitesi çok güzel gerçekten, keza usb bellekten den flac parçaları dinlerken sunduğu ses kaliteside muazzam parça geçişleri usb üzerinden çok hızlı ve sorunsuz gerçekleşiyor kendi içindeki usb player başarılı. bir çok ses modu mevcut movie, music, sport, clearvoice, standart, bunlara ek olarak surround modu var bunu aktif etiğinizde sanal çevresel ses oluşturuyor, ama denediğim kadarı ile cihazın 3.1 kanal ses verebilmesi için surround özelliğinin açık olması gerekiyor aksi halde cihaz 2.1 kanal olarak çalışıyor bilginize. ben film izlerken mutlaka surround modunu açıyorum orta hoparlörden ses verdiği için diyaloglar ortadan geliyor çevresel sesler ise sağ sol hoparlörden geliyor, sanırım bunu ayrıştırmak için optik kablodan gelen 5.1 sesleri ayırıyor ve ya yazılımsal bir müdahale yapıyor (her ne yapıyorsa çok başarılı yapıyor) gelelim cihazın ses kalitesine

basslar

50 metrekare civarı büyük bir salonda kullanıyorum basslar subwooferin tasarımından kaynaklı çok etkili hem sert bassları hem derin bassları aynı anda verebiliyor ve baş ağrıtan bir uğultu sesi çıkarmıyor (bir subwooferde en sevmediğim şeydir o uğultu) gayet güçlü bassları var ve soundbarla gayet uyumlu çalışıyor öyle ki subwooferi koltuğun altına gizlememe rağmen bass ın nereden geldiğini hissetmiyorsunuz sanki bass, ses çubuğundan geliyormuş gibi, sanki tiz mid bass aynı yerden geliyormuş gibi... sesi yükselttiğinizde bassları ciğerinizde hissediyorsunuz camlar hafiften titremeye başlıyor ve bu kadar güçlü bass a rağmen subwooferde bir pörtleme bozulma ve uğuldama olmuyor subwooferin limitleri çok yüksek tıpkı logitech z-906 gibi kolay kolay bozulmuyor fakat z906 dan karakter olarak çok daha kaliteli bassları olduğu kesin. (umarım fikir verebilmişimdir)

tiz ve midler

bu soundbar ın tartışmasız en iyi olduğu konu mid ve tiz dengesidir, tizler o kadar temiz ve berrak ki şırıl şırıl akıyor evinizin içinde öyle tıssss şeklinde bir tiz asla ve asla duymuyorsunuz cihazın içerisinde 3 adet ipek dome tweeter bulunuyor buda yumuşak ve doğal tizler için biçilmiş kaftan. midler ve tizler birbiriyle o kadar uyumlu ki hiçbirşekilde bir eksiklik hissetmiyorsunuz midler sıcak ve tamda duymak istediğiniz gibi. baterideki baget sesleri çok net tınısı çok güzel filmlerde diyaloglar aşırı net. tüm sözcükleri tane tane duyuyorsunuz m-550 nin en sevdiğim özelliği bu. konuşma seslerini orta hoparlörden veriyor ve diğer seslerden ayıklıyor bu da net ve anlaşılır bir ses sunuyor seslerin birbiriyle karışmasını engelliyor. yüksek seslerde ses bozulmuyor 100 kademe seste 50 nin üzerine çıkmak biraz zorlar, 50 kademe bile sinema salonu gibi olmasını sağlıyor, 100 kademe volume u sadece mağaza ortamında deneyebildim onuda uzun süre açamadım zaten, seste herhangi bir bozulma hissetmedim tane tane duyuluyordu max volume de bile, bu midler bana bose un üst düzey soundbarlarından tanıdık geliyor ona benzer bir tonda çalıyor hatta bazen samsung un ses labaratuarında çalışan mühendisin eski bir bose çalışanı olduğunu bile düşünmeye başlıyorsunuz. kullanım klavuzunda şöyle yazıyor; "Californiya Ses Laboratuvarı'nda test edildi ve hassas bir şekilde ayarlandı, ses mühendislerimiz size mükemmel dengeli ve odayı dolduran bir ses vermek için yeni iletim yöntemlerini ve gelişmiş bilgisayarlı modellemeyi uyguladı."

çevresel ses

surround modunu açtığınızda filmlerde ve efektif müziklerde ses sizi sanal olarak çevreliyor 50m2 salonda ışıkları kapatıp film izlerken bazen sesin nereden geldiğini anlamakta zorlanıyorsunuz tabiki bir 5.1 kadar olamaz fakat bence 5.1 e yakın bir çevresellik var şöyle düşünün sonuçta surround denilen şey insan beynine 3 boyutluymuş hissi vermektir, kısaca yapay bir algı oyunu, bunu yapıyor mu ? size 3 boyutluluk hissi veriyor mu ? evet yeterince veriyor nasıl ne yöntemle kaç kanalla bunu yaptığı izleyici olarak beni ilgilendirmiyor o an ben filme odaklanıyorum ve bana filmin içindeymişim hissini yaşatıyor gerek patlama sahnelerinde gerek helikopter seslerinde gerekse diyaloglarda... o halde benim için olay bitmiştir ben daha fazlasını bu soundbardan bekleyemem işini gayet iyi yapıyor üstelik kablo karmaşası yaratmadan.

sonuç ben bu soundbara fiyatının üzerinde bir performans vermesini de göz önüne alarak 10 üzerinden 9.5 veriyorum. hatta 3000tl ye kadar alınabilecek en başarılı soundbar olduğunu düşünüyorum.

çektiğim fotoğraflar ve ürün görselleri aşağıdadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost..:) -- 14 Kasım 2017; 5:3:51 >

• Bende bugün kurulumu yapıp test etme imkanı buldum. Eşleştirme işlemi çok basit. Kullanma kılavuzunda yazıyor zaten. Oğlum hasta uyku modunda olduğu için çok sesini açıp deneyemedim ama 5+1 dolby digital netflix dizileri harika heleki müzik seslerinin sorroundlardan ayrı gelmesi ayrı bir hava katıyor.

Sıkı durun belki inanmayacaksınız DTS 5.1 film açtım normalde DTS 5.1 desteklemiyor yazıyor kendi sitesinde ama DTS 5.1 de destekliyor. Bu duruma çok şaşırdım. Nerdeyse Amazon üzerinden belkide daha pahalıya alacaktım ama iyiki beklemişim. Belki daha da ucuzlar ama yinede değer.
    Samsung ürünlerinde üretim yılı kod olarak model numaralarında kullanıyor. K:2016, M:2017, N:2018, R:2019
    Örn: 50KU7000 samsung tv 2016 üretimken, 50RU7400 tv 2019 üretimdir.
    Keza HW-M550 2017 üretimken, n550 2018 üretimdir.

Bunun dışında ufak tefek geliştirmeler mevcut olabilir. Ben teknik olarak bir farkını bulamadım.
  • ..::SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ::..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost..:) -- 14 Kasım 2017; 18:15:18 >

• Elinize sağlık , güzel bir inceleme . Ben de k551 kullanıyorum da herhalde yine 5.1 amfili sisteme geçiş yapacak gibiyim.
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    5.1 sistemler çevresel ses için tabiki daha iyi bu tartışılmaz. fakat benim gibi minimalist düşünen kablo derdi olmayan ve etkili bir çözüm isteyene şuan samsung m550 kompak çözüm. Uğraştırmıyor az yer kaplıyor ve boyundan büyük işler başarıyor. Evimde müzik için üst düzey stereo sistem bulunuyor. Bu sebeple m550 den müzik performansı bekleyerek almadım fakat yinede müzik performansı beklentimin çok üzerinde enstruman seslerini tane tane vermede çok başarılı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dost..:) kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bu modeli beğenenler bir hayli fazla. Fiyatı da makul sayılabilir. Henüz gidip görmedim. Birkaç sorum olacaktı. Bağlantı seçeneklerini merak ediyorum. HDMI, optik, USB var sanırım. HDMI 1.4 mü 2.0 mı, bilginiz var mı? Bir de HDMI ARC secenegimiz var mı?
    Bir de hangi mağazadan, ne kadara aldığını sorabilir miyim?
  • KaT35 K kullanıcısına yanıt
    merhaba, hdmi optik, usb mevcut. hdmi sürümünü bilmiyorum sitesinden bakabilirsiniz. benim de bir sorum var hdmi 1.4 ile 2.0 olması sizin için neden önemli merak ettim. hdmi ile ses iletimi mi oluyor ? bu konuda pek bilgim yok ben sadece optik ile bağladım. hdmi ile ses kalitesi daha mı yüksek oluyor ? ürün şuan 1400tl den 900tl ye düşmüş teknosadan aldım fakat mediamarkt ta da aynı fiyat. k551 den daha ucuza satılması şaşırtıcı sanırım stok ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

merhaba, hdmi optik, usb mevcut. hdmi sürümünü bilmiyorum sitesinden bakabilirsiniz. benim de bir sorum var hdmi 1.4 ile 2.0 olması sizin için neden önemli merak ettim. hdmi ile ses iletimi mi oluyor ? bu konuda pek bilgim yok ben sadece optik ile bağladım. hdmi ile ses kalitesi daha mı yüksek oluyor ? ürün şuan 1400tl den 900tl ye düşmüş teknosadan aldım fakat mediamarkt ta da aynı fiyat. k551 den daha ucuza satılması şaşırtıcı sanırım stok ile ilgili.

Optik kablo dolby true hd, dts hd ma, atmos taşıyamaz. Hdmiın bant genişliği daha fazla bu arada elinizdeki stereo ile kıyasladığınızda stereo müzik başarımu, doğallık nasıl? Amfi ne vardı sizde?

• m450 ve m550 arasında 200 tl lik bir fark var. evim dolayısıyla çok yüksek seslere, camlara titretecek seslere çıkamıyorum. normal seviyelerde maç ve film izleyen biri için ses kalitesi olarak bir fark yaşarmıyım. teknolojik olarak herhangi bir fark gordun mu? yorumun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.unal -- 17 Kasım 2017; 10:11:35 >
    aslında benim de çok bilgim yok. Biraz geleceğe yatırım gibi düşündüm sorarken. Aşağıdaki karşılaştırmayı wikipedia'dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaT35 -- 17 Kasım 2017; 15:10:26 >
    Merhabalar, m550 kullanıcısı olarak cevap vermek istedim. Maalesef HDMI 1.4 destekliyor fakat ARC desteği de mevcut.

İyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armondia

Merhabalar, m550 kullanıcısı olarak cevap vermek istedim. Maalesef HDMI 1.4 destekliyor fakat ARC desteği de mevcut.

İyi günler.

Teşekkürler, Memnun musunuz? Ben film ağırlıklı kullanacağım. Diyologlarda performansı nasıl? Tane tane net anlaşılıyor mu? Genel kullanımın aksine baya düşük sesle izliyorum filmleri malum cocuk uyuduktan sonra. TV nin sesi bu anlamda hiç tatmin edici değil, daha önce 5.1 AVR kullanıcısıydım, bu nedenle standartlarım biraz yüksek sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Optik kablo dolby true hd, dts hd ma, atmos taşıyamaz. Hdmiın bant genişliği daha fazla bu arada elinizdeki stereo ile kıyasladığınızda stereo müzik başarımu, doğallık nasıl? Amfi ne vardı sizde?

tavsiyeinizi dikkate alıp birde hdmi ile deneyeceğim, optik kablonun çevresel sesi taşıyamadığını bilmiyorum. doğallık asla bir high end gibi olamaz tabiki, fakat beklentimin çok üzerindeydi bence gayet başarılı sesler tane tane anlaşılır tüm enstrumanları detaylı şekilde duyuyorsunuz hiç bir frekans birbirinin önüne geçmiyor tizler midler çok sıcak yumuşak ve dengeli. subwoofer ın bassları güçlü tok anlaşılır ve yeri geldiğinde sese abandığınızda banamısın demiyor sallıyor evin içini buna rağmen seste bir bozulma olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

m450 ve m550 arasında 200 tl lik bir fark var. evim dolayısıyla çok yüksek seslere, camlara titretecek seslere çıkamıyorum. normal seviyelerde maç ve film izleyen biri için ses kalitesi olarak bir fark yaşarmıyım. teknolojik olarak herhangi bir fark gordun mu? yorumun nedir?

ses kalitesi olarak m550 ile m450 nin ses çubuğunda kullanılan driverlar aynı sadece m550 de 3 kanal yani 6 sürücü var m450 de 2 kanal yani 4 sürücü var ses kalitesi anlamında düşük seslerde tiz ve mid ses farkını hissetmezsiniz, fakat m550 nin subwooferi m450 den daha iyi bunu rahatlıkla söyleyebilirirm, alanınız küçükse ve sesi çok açmayacaksanız eğer m450 fazla fazla yetecektir memnun kalırsınız

not:araştırdığım kadarı ile bazı m450 modellerinde m550 ile aynı subwoofer ile geliyor özellikle bu sürümleri tercih edin. bassları m550 ile birebir aynı sadece 3.1 yerine 2.1 almış olursunuz yani m450 de gayet mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaT35

quote:

İyi günler.

Teşekkürler, Memnun musunuz? Ben film ağırlıklı kullanacağım. Diyologlarda performansı nasıl? Tane tane net anlaşılıyor mu? Genel kullanımın aksine baya düşük sesle izliyorum filmleri malum cocuk uyuduktan sonra. TV nin sesi bu anlamda hiç tatmin edici değil, daha önce 5.1 AVR kullanıcısıydım, bu nedenle standartlarım biraz yüksek sanırım.

ben cevap vereyim, bende high end sistem kullanıcısıyım, hangi ses seviyesinde dinlerseniz dinleyin gayet açık net anlaşılır bir sesi var, ben film performansını çok beğendim, kısık seste dinleyecekseniz soundbar almak daha mantıklı geliyor bana. ha yüksek seste nasıl derseniz yüksek seste de gayet başarılı hemde şaşırtacak derecede başarılı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaT35

quote:

İyi günler.

ben cevap vereyim, bende high end sistem kullanıcısıyım, hangi ses seviyesinde dinlerseniz dinleyin gayet açık net anlaşılır bir sesi var, ben film performansını çok beğendim, kısık seste dinleyecekseniz soundbar almak daha mantıklı geliyor bana. ha yüksek seste nasıl derseniz yüksek seste de gayet başarılı hemde şaşırtacak derecede başarılı.

Soundbar larda tespit ettiğim en büyük sıkıntı film izlerken konuşma yani diyalog seslerinin yeterli seviyede gelmemesi, bunu gidermek için sesi açtığınızda patlama ve diğer efektlerin çok rahatsız edici olması.

Bu üründe durum nasıldır?

• Arkadaşlar bu soundbarı aldım ve muhteşem bir şey. Hani derler ya ölmeden önce alınması gereken 100 Ürün nedir diye. İşte bu ürün bunlardan biri. Daha önce tvde film, müzik dinlediğimi sanıyormusum. Onca filmi,diziyi keşke bu soundbar varken izleseymisim diyorum.. Fakat bir sorunum var. Samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sizce sorun neyden kaynaklanmaktadır ve nasıl çözerim?

Kesinlikle memnunum, Teknosadan mağazaya özel kampanya ile 599TL gibi bir rakama aldım. Bu sebeple de benim için f/p kralı ürün diyebilirim. Bende avr’li sistemden geçiş yaptım. Tabiiki o sistemle kıyaslamak doğru değil, ama tatmin edecektir. Diyaloglarda da gayet başarılı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba bu yazıdan sonra güzel bir kampanya yakaladım. 650 tl gibi güzel bir rakama m550 satın aldım. Çok fazla test etme şansım olmadı. Ama onceki 5.1 sistemime göre baya fark var. Özellikle temiz ses konusunda beni tatmin etti. Aktarım kablosu olarak hdmi vs optik arasında bir değerlendirme yaparsanız sevinirim? Ayrıca Woofer konumlandırmasını evinizde nasıl yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

Merhaba bu yazıdan sonra güzel bir kampanya yakaladım. 650 tl gibi güzel bir rakama m550 satın aldım. Çok fazla test etme şansım olmadı. Ama onceki 5.1 sistemime göre baya fark var. Özellikle temiz ses konusunda beni tatmin etti. Aktarım kablosu olarak hdmi vs optik arasında bir değerlendirme yaparsanız sevinirim? Ayrıca Woofer konumlandırmasını evinizde nasıl yaptınız?

Nasıl oldu da o fiyata alabilidiniz hocam. Yukarıda arkadaşın biri de 599 liraya almış. O fiyatlara bulabilsem hemen şimdi vereceğim siparişi ama yok bulamıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.