Şimdi Ara

..::SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ::.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
17
Favori
27.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de M550 kullanıyorum arka hoparlör almak istiyorum. uyumlu model swa-8500 biliyorum ama kullanıcı yorumlarında swa-8500 de yeterince ses alamadığını söyleyenler var, aynı model soundbarla swa-9000 kullananlar ise ses tatmin edici diyor. iki arka hoparlör arasındaki tek fark ise kablosuz kitinin olması swa-9000'de. o da subwoofer olmayan bar lar için.
    acaba bu swa-8500 de kronik bir sorun mu var da bu kadar insan sesin az olmasından şikayetçi, bir bildiği olan varsa paylaaşbilirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurkorkut

Merhaba,
    Ben de M550 kullanıyorum arka hoparlör almak istiyorum. uyumlu model swa-8500 biliyorum ama kullanıcı yorumlarında swa-8500 de yeterince ses alamadığını söyleyenler var, aynı model soundbarla swa-9000 kullananlar ise ses tatmin edici diyor. iki arka hoparlör arasındaki tek fark ise kablosuz kitinin olması swa-9000'de. o da subwoofer olmayan bar lar için.
    acaba bu swa-8500 de kronik bir sorun mu var da bu kadar insan sesin az olmasından şikayetçi, bir bildiği olan varsa paylaaşbilirse sevinirim.
    bende sipariş vereceğimde kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleblack01

Merhablalar,
    Yaklaşık 1 yıldır m550 soundbar kullanıcısıyım ve internette swa8500s satıldığını görünce kendimce bir araştırma yaparak bunları sipariş edip kullanmaya başladım ve deneyimlerimi aktarmak istedim. Araştırmlarımı birçok yabancı kaynağı ve yorumları okuyarak yaptım. Öncelikle şunu belirteyim, bunların optimal kullanımı açısından Türkçe yazılmış bir yorum göremedim ve bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına kayıt olup bu yazıyı yazıyorum.

Kurulum:
    SWA-8500lerin kablo bağlantısını yapıp wireless alıcıyı prize bağladıktan sonra ve soundbar bekleme konumundayken volume butonuna yaklaşık 5-6 sn basılı tutmak gerekiyor(mute). sonrasında id set yazısı soundbarda görünecek ve bundan sonra soundbarı yeniden kapatmalısınız. 10 sn bekledikten sonra tekrar soundbar açıldığında ayarlar kısmından iki ayar yapılmalı: rear speakers on konumuna getirilmeli ve rear speaker volume attırılmalı(tavisyem +4 ile +6 arası)

Bağlantılar:
    Belki de en önemli nokta burası. Burayı kendi televizyonum olan 49MU7400 e göre anlatacağım o yüzden bazı noktalar sizin tv ile uyuşmayabilir fakat sizin tvnizde de benzer matıkla ayarlar yapılacaktır. m550 soundbarın dolby 5.1 desteği mevcut ve bu sesi dinlemek için bazı önemli noktalara dikkat etmek lazım:
    1- 5.1 dolby ses içeriği sunan bir kaynak olmalı
    2- optik kablo veya hdmi (ikisi de 5.1 dolby taşıyabiliyor ve bu soundbar dolby atmos, dtsX, dolby prologicII gibi dolby 5.1den daha üst ses formatlarını desteklemediği için daha ucuz olan optik kablo işiniz görür.)
    3- eğer televizyonunuzda 5.1 dolby passthrough yani 5.1 dolby iletebilme özelliği varsa netflix gibi 5.1 ses üreten içerikleri tvnizi direk soundara bağlayarak deneyimleyebilirsiniz. bu geçiş özelliğini destekleme durumunu tv kullanım kılavuzundan görebilirsiniz. eğer 5.1 desteklemiyorsa ses 2.0 a çevirlir ve soundbardan stereo olarak duyulur.

Ses ayarı:
    1-Televizyonda ses ayarları kısmından ses giriş biçimi veri akışı(bitstream) olarak ayarlanmalı. dijital ses çıkışı genellikle pcm de olur, bu dolby digital a getirilmeli.

2-soundbardan ses modlarında surround kapatılmalı; standart, game,music vs bunlardan biri seçilmeli. Çünkü youtube da 5.1 dolby test videolarından siz de bakabilirsiniz, surround modunda sol önden gelen sesin bir kısmı sol arkadan (ve sağ taraf için de aynı) geliyor ama surround kapalıyken her hoparlörün kendi sesi var. tabi ki seçim sizin

Dolby5.1 sesin stereo 5.1 sesten farkları deneyimlediğim kadarıyla şunlar:
    DOLBYde konuşmalar ön 3 hoparlörden ve sahnede çevresel sesler(örneğin gerilim müziği, kuş sesi,su sesi, yoldan geçen araba sesleri,alkış sesi) ise arka hoparlörlerden geliyor. Eğer ayarlar doğru yapılmamışsa nerdeyse her hoparlör aynı sesi veriyor. Doğru ayarlar yapılınca bu sesler ayrılıyor

ŞİMDİ GEL GELELİM DTS NEO 2:5 KONUSUNA...
    Ben bu modu eğer izlediğim içerik dolby 5.1 değilse yani stereo dinlemek durumunda kalırsam kullanıyorum. Bu durumlar kanal d atv vs :) yani normal tv kanalları izlediğim zamanlar. Ayarlar kısmından DTS Neo 2:5 ve PCM seçenekleri var. NEO nun basları ve tizleri kesinlikle PCM den çok daha iyi.

Peki Trde en yaygın 5.1 içerikler nelerdir.
    NETFLİX, PS4 ve türevleri, XBOX ONE ve türevleri, Blu-ray ve DVD oynatıcılar
    Tvde dolby passthrough olmayanlar oyun konsollarını veya bu oynatıcıları direk soundbara bağlayabiirler ama ben bunu denemek durumunda kalmadığım için bu konuda detaylı bilgiye sahip değilim.

Memnuniyet konusuna gelecek olursak, gerçekten pişman olmadığımı ve üründen iyi performans alarak kullandığımı söylemem gerekir. soundbarıma ses olarak bu iki ufak arka hoparlör gerçekten büyük katkı yaptı. sadece doğru ayarları yapmak ve doğru içeriğe ulaşmak lazım. Şunu tekrar belirteyim eğer sadece bunları bağlayıp olduğu gibi kullanırsanız 5 hoparlörden gelen stereo sesi duyarsınız(belki bu bazıları için yeterli de olabilir) ama gerçek 5.1 deneyimini de birkaç ayar yapıp yaşayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: uurkorkut

Merhaba,
    bunun cevabını bende merak ediyorum, arka hoparlör sipariş edeceğim hazır satıştayken kaçırmak istemiyorum swa-8500 mü yoksa swa-9000 mi almalıyım ses kalitesi ve ses yüksekliği olarak iki model arasında fark var mı yoksa dediğiniz gibi swa-9000 in tek farkı yanında wi-fi modülü gelmesi mi eğer tek fark wi-fi modülü ise m550 nin zaten kendi wi-fi alıcısı var bu gereksiz olur, eğer ses kalitesi olarak 8500 ve 9000 aynı ise swa 8500 almak daha doğru bir karar olacağa benziyor siz ne dersiniz kullanan arkadaşlar ?

• Arkadaşlar 1 yıldır kullandığım m550 nin subwooferinden daha az ses gelmeye başladı 1 yıldır kullanıyorum bass evi yıkacak düzeydeyken şuan neredeyse eskisinin 3 de 1 i bass alıyorum sebebi nedir subwooferin un fişini çıkarıp taktım böyle oldu tekrar bir ayar mı yapılmalı ?
  • dost..:) kullanıcısına yanıt
    Yeniden pair yapmak denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Yeniden pair yapmak denediniz mi?
    pair derken nasıl yapılıyor açıklayabilirmisiniz morelim çok bozuldu bu duruma, 1 yıldır hiç birşey yoktu bass evi yıkıyordu resmen bir kere fişi çıkarıp taktım bass oranı 3 te 2 azaldı önceye göre,
    Şurada bahsetmiştim..

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=132946352

• Balliba kullanıcısına yanıt
    merhaba, ürünün incelemesini ben yaptım belkide çoğu kişinin ürünü tanımasını sağlayan benimdir, daha önce gerçekten araba parasına high end sistemler kurmuş biriyim ve kulağıma çok güvenirim, sistemi 1 yıldır ilk günkü heyecanla kullanıyorum, buradaki insanların bass yok yorumlarını okuduğumda "hadi canım sende" dedim içimden çünkü ben 40-45m2 salonda subwoofer -3 te kullanmak zorunda kalıyordum bass ın yüksekliğinden bırakın +6 ya almayı 0 da iken bile en düşük seste basslar o kadar güçlü vuruyordu ki içiniz titriyordu yani bass ın ne olduğunu çok iyi bilen biriyim 8 bin tl yi sadece subwoofer a verdiğimi bilirim, ona rağmen m550 beni fazlasıyla tatmin etti uygun fiyatlı olması ve kablo karmaşası olmamasıda cabası, fakat çözemediğim bir bass eksikliği bugün ilk defa oldu bende ve çok üzüldüm kabloları değiştirdim başka prize taktım ama nafile, dediğiniz eşleştirmeyi de defalarca yaptım hatta şuan onunla uğraşıyorum belki eski haline geri getirebilirim diye ama beceremedim, not: bunun tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum acaba m550 için yeni bir güncel yazılım sürümü yayınlamışlar mı ?

• Soundbar ne zamandan beri aklımda, 1+1 standart residance evde yaşıyorum, evimde pioneer bcs 424 k 5.1 ses sistemim vardı alan ufak olunca hanımın baskılarına dayanamadım ve sistemi sadece 300 liraya arkadaşıma verdim. Soundbar a bakayım derken yazınızı gördüm okadar iyi anlatmışsınız ki ellerinize sağlık birtanede benim alasım geldi, fiyatlara bakarken hb de hemde satıcı samsung 840 lira fiyati var, bekar olsam direk alicam ama bu şişmiş kredi kartıma birde bu yükü yüklemek ne kadar doğru olur onu düşünüyorum 840 lira fiyat normal mi yoksa hocam sakın kaçırma mı dersin. Aslında ben maddi açıdan 400 lira civarı bir ürün bakarım diyordum senin kadar iyi kulağım yoktur evde muzik de dinlemem tv yi dizi ve ps4 oynamak için kullanıyorum sadece daha uygun bir önerin olur mu

Mobilden baktığım için konu sahibi olduğunuzu fark edemedim, kusura bakmayın. Fırsat bulmuşken, ürünü tanıttığınız için teşekkür ederim. Firmware dosyasına baktım ama 2017 gözüküyor en son yazılım. Böyle bir sorunun bir anda olması çok can sıkıcı gerçekten. Yarın bir gün hepimizin başına gelebilir demek bu durum. Eşleştirme de çare olmadıysa ek olarak ne yapılabilir bilemedim..
  • Aldığım günden beri bass +6 da durmasına rağmen hala hiç ses yok gibi kulağımı dayadığımda anca duyuyorum. Diğer ses sistemim samsungun ht-e453hk idi. kablolardan kurtulayım diye bu sistemi aldım hatta az önce swa-9000s siparişinide verdim ama bass olayı kafama takıldı. fişe taktım sökdüm eşleştirmeyi baştan yaptım hala aynı hiç farkı olmadı. Servise vermeyi düşünüyorum bakalım ne diycekler.
  • maTeryaL. M kullanıcısına yanıt
    Şuan mobile özel 841-%6 indirimle 790 tl gözüküyor mobile özel hb de sınırlı stok bence kaçırmayın normal mağaza fiyatı 1500tl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Açıkçası subwoofer bass konusunda çok başarılıydı 1 yıldır ama sanki biri subwooferin volümünü sırf pislik olsun diye kısmış gibi sw +6 da yapsam eski halinin -6 sı gibi bence kesinlikle yazılımsal bence samsung buna güncel bir firmware yayınlayarak bu sorunu çözebilir

• moscaltar25 M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle servise verin ve sonuçları burada paylaşın bu kadar kişinin sorununa ışık tutmuş olursunuz, ben açıkçası m550 yi çok seviyorum satmayı da asla düşünmüyorum yine olsa yine m550 alırım sadece bu ufak sorun moral bozuyor

Hocam bir kaç kişide bass sorunu okudum bu sorun kronikmidir, ve kimsede sorun gitti falan diye yazmamış, açıkçası tek takıldığım nokta bu bir kaç ay sonra bass giderse al başına belayı :(

• maTeryaL. M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba, öncelikle size güzel bir haberim var sorunum Çözüldü, hepsi burada ya gelen swa 8500 kablosuz arka hoparlörlerden almıştım, ses testleri yapıyordum sesi birazcık fazla açtım ne oldu bilmiyorum ama kendiliğinden çözüldü ve şuan eskisi gibi subwoofer evi yıkıyor, benim bu konudaki yorumum şu kablosuz arka hoparlörleri Soundbar'a tanıttıktan sonra subwoofer da kendine geldi hatta psikolojikmi bilmiyorum ama eskisinden daha güçlü bass veriyor sw 0 da kullanmama rağmen :) bence bu sorun çok basit sizden ricam sese biraz yüklenin bass ı biraz açın Aux optik veya hdmi farklı bağlantı seçeneklerini deneyin ses kısıp açın ne bileyim birazcık oynayın cihazla bass seviyesi yükselecektir Ben sorunumu Çözdüğüm için çok mutlu oldum hatta arkadaşımdada var m550 birebir aynı seviyede bass veriyor, yani böyle ufak ve halledilebilir bir sorun için m550 gibi bir sistemden vazgeçmeyin derim keyifli dinlemeler :)

• Bu sorunun yaşayıpta çözen diğer arkadaşlar da tecrübelerini paylaşırsa inceleme başlığı altında Ürünün subwoofer az ses gelme sorununun nasıl çözüleceğini hakkında bir yazı hazırlamayı düşünüyorum

• Yakında swa-8500 kablosuz arka hoparlör incelemesini de yapacağım biraz daha tecrübe ettikten sonra

merhaba ürünü bende şimdi HB de gördüm de biraz araştırma yapayım derken sizin açtıgınız konuya denk geldım ben bu urunu tv için değil ps4 için almak istiyorum ama o da samsung un monitörüne baglı bu konusulan bass sorunuyla falan alakalı galıba tv den ayarlar yapmak gerekıyor sizce monıtör için almak ne kdr mantıklı olur yada baglanabılır mı sizce monitör un modeli de bu : Samsung LU28E590DS/UF 28" 1ms (2xHDMI+Display) 4K Ultra HD Led Monitör
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.