Şimdi Ara

SAMSUNG LCD TV SES SORUNU [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
59.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Lcd tv kullanıcısyım. Son günlerde ses ile ilgili problemler yaşamaya başladım. Televizyonu açtığımda sesi kendiliğinden kısılıyor. Kumandadan sesini açmaya çalıştığımda ses yeniden kapanıyor. Televizyonun üstündeki düğmelerden de sesi açamıyorum. Ekranda devamlı ses düzeyi "0" olarak gözüküyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözülebilir, yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuntius -- 4 Ekim 2011; 15:59:48 >

• Kimse yardım etmeyecek mi?
  • LCD TV MODELİ SAMSUNG LE32A330JXXH

1 haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek hiç kimse yok mu?
  • sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de oluştu.
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de oluştu , var mı çözebilen??
  • Flood olacak ama , samsung destek sayfasında bulunan güncel firmware ile sorun çözüldü.

düzenleme : firmware yüklemesi de bir işe yaramadı sesi ne kadar açarsam açayım 0 a düşüyor. sanki kumanda yada kontrol paneli takılmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomofil -- 29 Ocak 2012; 15:21:34 >
  • slm ben de sess giti ne yapılabilir oneri_?

Pcden fil ildiginde ses var ama cozuum onersi var mı
  • Bende de olmaya başladı..Neden acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bende de olmaya başladı..Neden acaba ?

bazen ses gidiyor ben d e de
  • Halen devam ediyor...Servise götürmek şart oldu
  • ayarlar kısmında otomatik ses ayarıyla ilgili bir sorun bu onu düzenlemenizi tavsiye ederim saygılar
  • kumandanın pillerini çıkarıp 30 sn tuşlara rastgele beklemek çözüm olabilir mi ?
  • ARKADASLAR, ALLAHINI SEVEN BU SORUNA BIR CARE BULSUN. NE KUMANDA CALISIYOR NEDE DIGER TUSLAR. SES SUREKLI 0 GOSTERIYOR. BAZENDE 100 OLUR. LUTFEN YARDIM.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bendede var. tv'nin sesi kendi kendine kısılıyor devamlı. en son çare olarak ses açma tuşunu basılı tutup üzerine bant yapıştıracaam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunb

Aynı sorun bendede var. tv'nin sesi kendi kendine kısılıyor devamlı. en son çare olarak ses açma tuşunu basılı tutup üzerine bant yapıştıracaam..

selamlar, aynı sorunu bende yaşıyorum, yurtdışı forumlarda araştırdım, tv üzerindeki panelden kaynaklandığını panelin değişmesi gerektiğini söylüyorlar...
    müsait olduğumda deneyeceğim..

http://forums.cnet.com/7723-13973_102-327050/volume-goes-automatically-to-0-on-my-samsung-lcd-tv/

http://www.ebay.com/itm/Samsung-BN96-06153B-ASSY-BOARD-P-TOUCH-F-/120489802517

edit : tv'nin arka kapağını açtım, sadece panelin fişini çıkarttım, şu an sorunsuz kullanıyorum. ihtiyacım olursa yeni panel alıp deneyebilirim... tavsiye; tvyi yumuşak bir zemine yatırın, arka tarafta sadece sol tarafta kalan vidaları çıkartın, hepsini çıkartmanıza gerek yok. ordan fişi çekebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaintFaithless -- 9 Mart 2013; 19:56:59 >

• s.a arkadaşlar benim samsungtada ses problemi var nasıl halleceğiz servismi yoksa kendimiz yapabilirmiyiz ricam buna cvp bulmanız bu konu ile ilgili problemi olup nasıl bir yol izlediği ile ilgili ayrıntı verirse cok memnun müteşikkir olurum.............
  • Aynı sorun Samsung marka LE40MB... model televizyonda 2 kere yaşadık. İlkinde servis 300 lira alıp yapmış. İkicisinde kumanda(tümleşik tuşlar) kartını anakarttan ayırdım sorun çözüldü.

Sorunun çözümü aşama aşama;

1. Arkadaki bütün vidaları çıkarttım. (ayaklık vidalarını dikkatli çıkartın, düşürmeyin)
    2. Sol alt köşede tuş kartına gelen beyaz uçlu kabloyu dikkatlice çıkarttım.

Sorun çözüldü. Bu kadar basit.
  • arkadaşlar hangi kabloyu cıkarttanız yahu tus kartı ne demek ? en sol asagıda beyaz bır kablo war jackınden cıkardım orası mı ?
  • Arkadaşlar hangi kabloyu çıkartıcam ya 1 nolu kabloyu cıkardım bu sefer tv hiç çalışmadı birde 2 nolu ince beyaz kablo var onu mu çıkartıcam , yardımlarınızı bekliyorum , fitil oldum ben ses açıom o ses kısıyooo
     SAMSUNG LCD TV SES SORUNU [YARDIM]
  • walla arkadaşlar diyecek söz bulamıyorum. problem hemen çözüldü diyemi sevineyim, servise bi sürü para bayılmaktan kurtulduk diye mi sevineyim. söylenenleri yaptım 20 dk sürmedi TV canavar gibi çalışıyor :) çok teşekkürler bu bilgileri veren herkese..

sevenhilli resim benim makinemden farklı olabilir ama şunu diyeyim, tv deki tş paneli var. yani kanal değiştiren, sesi açıp kapatan. bu bir panel halinde ve bu panelden çıkan küçük bir soket ve kablo. bu soketi çıkarıyorsun. bende senin gibi önce yanlış kabloyu çıkardım görüntü tamamen gitti. muhtemelen bahsettiğin ince beyaz kablodur, dene ve gör derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.