Şimdi Ara

Samsung i8910 mu yoksa Htc HD2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki gün almaya bayağı niyetlendiğim Samsung i8910 için gittiğimde önce satıcıya istediklerimi anlattım ve bana htc hd2 yi araştırdınmı dedi.ve bunun sonucunda almadan geri döndüm iki gündür kafayı yiyeceğim iki telefon arasında gidip geliyorum.

öncelikle ilk çatıştığım nokta windows mobile mı yoksa symbian s60 v9.4 mü?
    ikinci olarak symbiandamı yoksa windows mobile işletim sisteminde youtube gibi sitelerde video izleyeblirmiyim?
    üçüncü olarak uzun ömür yaklaşık 5 seneye yakın kullanmayı düşünüyorum alacağım cihazı bunun için hangisi daha uzun ömürlüdür?

benim istediklerim şöyle özetleyeyim

1. upgrede edilebilir olması
    2. internette flash videoları izleyebilmeli
    3. uzun ömür
    4. iki cihazda bulunan ortak özellikler
    5. telefonu elime aldığımda beni kırıze sokmaması yani donma gibi olaylar yapmaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dR.cmd -- 31 Ocak 2010; 3:57:22 >

• Selam,

Bende HTC HD2 ye odaklanmis durumdaydim. Gercekten guzel bir cihaz. Genel olarak kamera ve video icin olumsuz eletiri aliyor.

Sizin isteklerinize gelince,

Her iki telde Update yapilabilir, Her iki telefonda da bahsetmis oldugunuz internet uygulamalarini yapabilirsiniz.
    Uzun ömürlülük ve donma v.b durumlarda Symbian daha avantajli. Neticede Windows isletim sistemine sahip bir telefon Pocket Pc ye daha yaklasmis oluyor ve donma v.b durumlarla karsilasilmasi daha muhtemel.

Ben olsam HTC HD2 alirim. Sebebi ise: daha hizli islemci, capasitive ekran olmasi v.b bir suru avantaja sahiptir. Kaldiki HTC bu teknolojinin babalarindandir.
  • teşekürler
  • htc hd2 ve i8910 nu deneme fırsatım oldu hd2 çok tatminkar durmuyor sanki ve i8910 denildiği gibi donma olayalarıda yapmıyor. ama hala karsızım
  • Ben kullanmadim. HD2 yi yakindan inceledim ve her iki telefonun gsmarena.com da ki detayli incelemesini en ince detaylarina kadar okudum.

HD2 kamera ve video performansi haric iyi seviyede. İ8910 ve HD2 nin batarya performansinida göz önunde bulundur. Ben OmniaII alirim ama Samsunglarda batarya az gidiyor bunu kullananlar soyluyor.

Nokia E72 de alabilirim bakalim.
  • cemele kardeşim sen olsan symbian li telefonmu alırdı yoksa windows mobile li bir telefon mu alırdın

ve telefonu oyuncak gibi oynadığını göz önüne alarak
  • Windows Mobile, Symbian' a göre daha profesyonel ve daha kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi. Profesyonel ve kişiselleştirilebilir olmasının yanında stabilite sorunları var malesef. Özellikle program yükledikçe ağırlaşıyor elinizdeki cihaz. Benim şahsi görüşüm; aceleniz yoksa Windows Mobile 7 çıkana kadar Windows Mobile işletim sistemli cihaz almayın.

Sonuç olarak bir öneride bulunamıyorum ama aklıma hemen HTC Hero geldi. Bir de onu inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 2 Şubat 2010; 2:05:28 >
  • akay635 kardeşim işte bende ondan korkuyorum ağırlşması okadar para verdikten sonra can sıkıcı olur i8910 gönlümün kayması ondan symbianli telefonları 6600 dan beri kullanıyorum 16 gb hafızasıda cabası tabiki Samsung pek tutan bir kişi değilim bu yanlış anlaşılmasın tabi ama bi türlü htc için ikna olmadım aslında markada mühim deil windows mobile için ikna olamadım i900 de yaşadığım tatsızlıktan sonra bi türlü kanım ısınmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dR.cmd

cemele kardeşim sen olsan symbian li telefonmu alırdı yoksa windows mobile li bir telefon mu alırdın

ve telefonu oyuncak gibi oynadığını göz önüne alarak

Telefon ile cok fazla ugrasiyorsan, multimedya ozelliklerini cok fazla yogun kullaniyorsan bence Symbia telefon al. Nedeni; Windosw isletim sistemi bu tarz kullanimlarda sorunlar cikartabilir. Ugulamalarin baslatilamamasi, donma v.b. Ben 4 yil once 1500 tl vererek Sony Ericsson P990 aldim ve 4 yil kullandim. Halende kullanirdim ama kucuk oglum halletti. Telefon sadece bilgisayardan sarj oluyor. Emin ol P990 da Symbian yerine Windows olsaydi bu kadar uzun sure kullanamazdim. Simdi Windows da alabilirim cunki deneyim olsun nasil bisey merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Windows Mobile, Symbian' a göre daha profesyonel ve daha kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi. Profesyonel ve kişiselleştirilebilir olmasının yanında stabilite sorunları var malesef. Özellikle program yükledikçe ağırlaşıyor elinizdeki cihaz. Benim şahsi görüşüm; aceleniz yoksa Windows Mobile 7 çıkana kadar Windows Mobile işletim sistemli cihaz almayın.

Sonuç olarak bir öneride bulunamıyorum ama aklıma hemen HTC Hero geldi. Bir de onu inceleyin.

HTC, HD2 de Windows 7 ye yukseltme veriyor ama yuklerken sorunlar ile karsilasilmis. Yurt disindaki kullanicilar bayag sikint yasamis.
  • quote:

Windows Mobile, Symbian' a göre daha profesyonel ve daha kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi. Profesyonel ve kişiselleştirilebilir olmasının yanında stabilite sorunları var malesef. Özellikle program yükledikçe ağırlaşıyor elinizdeki cihaz. Benim şahsi görüşüm; aceleniz yoksa Windows Mobile 7 çıkana kadar Windows Mobile işletim sistemli cihaz almayın.

HTC HERO Android isletim sistemine sahip bu isletim sistemi gelecekte daha etkin olacaktir. Su an onde gelen HTC-SAMSUNG v.b firmalar Android li telefon uretiyor ama henuz cok yeni.
  • HTC HD2 al bence i8910 sorunlu bir telefon.
  • Asil bombayi soyluyorum, HTC HD2 de gorsumeli konusma yapilamiyor.
    Bende bugun farkettim ve acaip garibime gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

HTC, HD2 de Windows 7 ye yukseltme veriyor ama yuklerken sorunlar ile karsilasilmis. Yurt disindaki kullanicilar bayag sikint yasamis.

???

Win Mo 7 daha çıkmadı ki. Kim, nası, neyi yüklerken sorunlar ile karşılaşmış...

Video ve kamera senin için çok çok önemli ise i8910 al. Ama geri kalan herşeyde HD2 çok daha iyi. Ha HD2 'de video ve kamera kötü mü değil ama i8910 o konuda daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralhasanyigit -- 2 Şubat 2010; 21:33:40 >

• Çok teşekürler arkadaşlar ilginiz için özellikle cemele kardeşime çok teşekkür ediyorum muhtemelen i8910 alacağım
  • ???

Win Mo 7 daha çıkmadı ki. Kim, nası, neyi yüklerken sorunlar ile karşılaşmış...

Video ve kamera senin için çok çok önemli ise i8910 al. Ama geri kalan herşeyde HD2 çok daha iyi. Ha HD2 'de video ve kamera kötü mü değil ama i8910 o konuda daha iyi.

gsmarena da kullanicilarin gorusleri. Ayrica windows 7 icin olmaya bilir. 6.1 den 6.5 e yukseltmede HTC nin baska bir modelinde. Bu tarz yukseltmeler her zaman sorunlu olacaktir.
  • quote:

Çok teşekürler arkadaşlar ilginiz için özellikle cemele kardeşime çok teşekkür ediyorum muhtemelen i8910 alacağım

Hayirli olsun ama batarya suresi de onemli ve Samsung kullanicilari epey muzdarip. Arkadasim Samsung I900 Omnia icin ayrica 2 adet batarya aldi. Ben bu yuzden OMNIAII ye soguk bakiyorum. Istersen detayli bir E72 incelemesi yap. Sanirim bu senin aradigin telefon. Kurcala, oyna, filan kolay kolay deforme olmayacak bir tel. Kullandim ben gayet guzel telefon.
  • quote:

Çok teşekürler arkadaşlar ilginiz için özellikle cemele kardeşime çok teşekkür ediyorum muhtemelen i8910 alacağım

Su anda saat 01:30 civari ve ben halen yabanci sitelerde HD2 ile ilgili bilgi topluyorum. Alinabilir tarafini arastiriyorum. Bir yandanda Nokia E72 nin kusurunu ariyorum ama yok sadece sirketimizde 3-4 kiside olmasi ve symbian olmasi eksi tarafi olarak gorunuyor. %50 Nokia, %40 HTC HD2 ve %10 diger. Bekliyecegim subat sonuna kadar.
  • şarj olayı benim için pek önemli deil zaten gsm sektöründe çalışıyorum orjinal bir tane daha fazladan batarya taşımak zorunda kalırım
  • bide e72 ilk başta bende düşündüm tavsiye edebileceğim bir cihaz ancak dokunmatiğin yerini tutamaz haliyle
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.