Şimdi Ara

Samsung HD103SJ Test Sonuçları (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
3
Favori
58.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buyrun health değerleri.. bu arada 38 derece olmuş bile hdd

Samsung HD103SJ Test Sonuçları
  • Health için teşekkürler. Bazı programlar HD103SJ için 41 dereceden sonrası ömrü azaltır diyor aslında senin kasanın önündeki fanın soğutması gerekiyor sistem panelinde M9 kasa demişsin neden okadar ısınıyor acaba şimdiden 38 buluyorsa yazın ortasında ne olur merak ediyorum benim kasanın önünde fan yok arkada 2 tane 12 cm egsoz fan var normalde biri çalışıyor diğerinide devreye sokunca 28 lere kadar iniyor sıcaklığı harddiskin, fanları bi gözden geçir bence hava akışını ayarla hddyi soğutacak şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

Orijinalden alıntı: blank42

quote:

Orijinalden alıntı: izzetguntalaz

Arkadaşlar ben dün sıcağı sıcağına ses yok dedim ama gece sessizliğinde daha çok belli oluyor.
    Evet benim disk hırıltı yapıyor. Aslında pek anlayamadım bazen yapıyor bazen kesiyor.
    Az öyle eski disler gibi değil. Şunu söyleye bilirim. Emektar 410as(seagate)250gb diskimden sesli.

Konu hıza gelirse gerçekten hakkını vermek lazım. Sanırım bu hızın vergisi de hırıltı oluyor.

Tekrarlıyorum diski Eksen den aldım. Sanırım forumda çoğu kişi oradan aldı.
    Diğer arkadaşlarda durum nedir? Paylaşa bilirlerse...

Exa ses var gündüzleri ortam sessiz ise zaten belli olmaz ama benim gece çalışacaksan beynini kemirebilir

Sesten kastınız okuma-yazma tıkırtı sesimi yoksa daha derinden gelen bir uğultu gibi mi?

Evet tıkır tıkır sanki takılıyor zorlanıyor gibi

Bu arada hdd bende 31-34 arası değişiyor sorun olur mu
  • Arkadaşlar Şimdi Hdd seslimi sessizmi.Kimi sesli demiş kimiside sessiz.Sesli olanların ayarlarındamı birşey varki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

Arkadaşlar Şimdi Hdd seslimi sessizmi.Kimi sesli demiş kimiside sessiz.Sesli olanların ayarlarındamı birşey varki.

Buyurun beraber yapalım ayarları hangi ayar gerekiyorsa yeterki ses gitsin.

Gece ortamında sessizlikten yanaysanız kesinlikle almayın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

@cmt bence senin problem 2 disk kullanmandan kaynaklanıyor nedenini bilmiyorum, dediğin gibi sadece samsung takılıyken kontrol edince normal değerlere ulaşacaksın gibime geliyor.

2. disk olarak kullanan arkadaşlar rica etsem erişim süreleri hakkında bilgi verebilirler mi?
    Ahci falan da fayda etmedi erişim süresi yine 19ms.
  • Tek disk denemedinmi daha?
  • Bundan 2 tanesinin Raid performansı nasıl olur Sistem için düşünüyorum ?
  • Arkadaşlar, ''Ultra DMA CRC Error Count'' warning olarak gözüküyor. Önceden böyle birşey yoktu yeni oldu, herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

Arkadaşlar Şimdi Hdd seslimi sessizmi.Kimi sesli demiş kimiside sessiz.Sesli olanların ayarlarındamı birşey varki.

başlarda ben de sessiz diyordum ama hdd doldukça ses yapmaya başladı. takır takır ses geliyor evet. ama öyle aşırı rahatsız edecek cinsten değil. eski wd disklerimden iyi.

performans arayanlara öneririm zira en iyi disk piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

Arkadaşlar, ''Ultra DMA CRC Error Count'' warning olarak gözüküyor. Önceden böyle birşey yoktu yeni oldu, herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba?

O hatanın anlamı hdd ye gelen verilerde sorun var ya güç kaynağı yada sata kablosundan olabilir sata kablosunu ve güç kablosunu değiştirip dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 20 Mayıs 2010; 23:45:23 >
  • quote:

Tek disk denemedinmi daha?

Tek disk denemem için 103sj'ye işletim sistemi kurmam gerekecek ve ben çok üşeniyorum.
    Yazdıktan sonra farkına vardım; Sistem kurmadan C'yi D'ye kopyalarım, ufak tefek aksilikler olabilir ama win7 ve sürücülerle uğraşmaktan iyidir. Yarın akşam tek disk olarak deneyip bilgi veririm.
    Ati ahci sürücüsünü yüklememe rağmen diskleri usb disk gibi görüyor. Normal diske nasıl çeviririm?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

Arkadaşlar, ''Ultra DMA CRC Error Count'' warning olarak gözüküyor. Önceden böyle birşey yoktu yeni oldu, herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba?

O hatanın anlamı hdd ye gelen verilerde sorun var ya güç kaynağı yada sata kablosundan olabilir sata kablosunu ve güç kablosunu değiştirip dene.

Fayda etmedi hala aynı, daha 1 ay oldu alalı bu nasıl iş anlamadım

@cmt, o olayın çözümünü bende bulamadım; usb olarak görüyor illaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 21 Mayıs 2010; 1:05:11 >
  • "F@ruk"
    Birinin başına gelmişti forumdan o değer 1 in baya üzerindeydi ama disk bu değildi başka pc de denediğinde sıfırlanmıştı değer. Sata kablosunu güç kablosunu anakarttaki sata portunu değiştirip denedinmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 21 Mayıs 2010; 1:46:07 >
  • quote:

"F@ruk"
    Birinin başına gelmişti forumdan o değer 1 in baya üzerindeydi ama disk bu değildi başka pc de denediğinde sıfırlanmıştı değer. Sata kablosunu güç kablosunu anakarttaki sata portunu değiştirip denedinmi?

Evet hepsini denedim ama sonuç malesef aynı.
  • Sonunda tek disk, tek bölüm ve ahci olarak deneyebildim. Malesef sonuç aynı, erişim süresi 19ms'nin altına düşmedi.
    5.5ms fark yüzünden garantiye göndersem nasıl sonuçlanır? Performasına göre almamış olsam kalsın diyeceğim ama bu haliyle içim rahat etmiyor.

• "cmt"
    Evet değişiklik yok bu sorun için değiştirirlermi diski emin değilim ama health bölümüne baktınmı ordaki değerler nasıl diskde başka bir sorun olabilir o yüzden bu değer yüksek çıkıyordur belki.
  • @cmt;

AAM ayarını, high performance moduna aldıktan sonra denediniz mi?
  • Evet en yüksekte. Zaten sesle ilgili bir sıkıntım olmadığı için Aam'ye hiç dokunmadım. Raptor kullanan birinden beklenende budur.
    Raptor'ı söküp 103sj'ye geçince bilgisayarımın laptop gibi sessiz olduğunu farkettim. İlk fırsatta Raptor'dan kurtulup Ssd'ye geçmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 23 Mayıs 2010; 15:44:32 >
  • AAM Low Noise de iken max. 15.7 ms oluyor High Performance de ise 13.5 ms.Düşük gürültüde bile 19 lara çıkmıyor gecikme süresi birde health ss i ekle.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.