Şimdi Ara

Samsung HD103SJ Test Sonuçları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
3
Favori
58.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O vınlama sesini bir ben duyamadım, nasıl bir sesse bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Temmuz 2010; 17:58:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boray

hdd düşünenler için gerçekten iyi bir ürün ben tavsiye ederim eksende fiyat düşmüş kaçırmayın..

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25707

Vatan bilgisayarda Worldcard 6 taksit yada havale de 136 TL...Ben %19 indirim olduğu gün 132 TL den almıştım..

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1tb_32mb-1tb-32mb-sata2-7200-rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=33504

• Vatana millete hayırlı olsun bende bugün vatandan aldım nakit 136 TL geldi.Ama made in china kore malı ile bir farkı var mı ki acaba diye aklımda kalmadı değil
  • Bir fark yok takma kafana okadar test eklendi yarısı çin malı hiçbir fark yok.
  • Dün bende aldım ,disk hızlı ama sesli başka eksiği yok.
  • Arkadaşlar ,

Bu harddiskle daha iyi performans almak için anakart ayarlarını , sata modları (ide, competible vs..) ve ACHI kurulumunu , xp kurmadan önce neler yapmak gerektiğini ( sürücü entegrasyonu vs..) için bilen birisi anlatabilir mi?

Teşekkürler.
  • Allah allah.. Acaba siz titreşim önleyici silikonlu vida falan kullanmadığınız için mi ses geliyor? Bende hiç ses yok diskte.. Fanları durdurup kulağımı dayadığımda inanılmaz az bir ses geliyor o kadar.. Ki normal şartlar altında onu duymak imkansız.. Bence sesli diyen arkadaşların montajında problem var..
  • Ayrıca kopyalama hızı ile ilgili bi SS koyayım.. HD502HJ Raid0 disklerden kopyalama işlemi yaptım. Sanırım sizin gördüğünüz 30MB - 60MB gib değerler diğer diskinizin (okuma hızının) darboğaz yapmasından kaynaklanıyor..
    Yaklaşık 25 GB'lık bi veriyi 2 dakikada kopyaladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 11 Haziran 2010; 23:56:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

O vınlama sesini bi ben duyamadım nasıl bi sesse bu

ilk çalışmada vınlıyor bende. vııııııyuuuun ediyor öyle çalışıyor sonra ses yok.
  • Crystaldiskmark sonuçlarini verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

Crystaldiskmark sonuçlarini verebilir misiniz?

Önceki sayfalarda vardı crystal sonuçları.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

Crystaldiskmark sonuçlarini verebilir misiniz?

Önceki sayfalarda vardı crystal sonuçları.

Evet gordum sagolun. Hdd'nin depolama kullanimindan (ne isletim sistemi ne de oyun kurmam artik) baska amaci kalmamistir benim icin. (medya ve hazir oyun isolari atar saklarim). Testler icin tesekkurler.
  • Servise gönderdiğim 19ms erişim süreli Hd103sj yenisi ile değiştirilmiş ama yenisini tutturamayıp Hd103uj göndermişler. Teslim almadan geri gönderdim. Sıkıntı çıkmasa şaşardım zaten. Beklemeye devam.
  • Aynen butip durumlarda aklımıza gelen hep başımıza geliyor, enazından sorun yok deyip geri göndermemişler.
  • Beyler sizce caviar black imi tercih etmiliyim yoksa bu diskimi
    Aslında şuan bir tane caviar black var gayet memnunum bu alacagım diskte tamaen tepolama amaçlı olacak,ilk başta 2 tb caviar greenlere baktım(5400 rpm lik 260 lira olan)fakat hiç bir yerde bulamadım daha sonra 1.5 tb lara yöneldim onlardada newgg ve diger sitelerde gördügüm kadarıyla sorun var bende 1 tb a dönmeye karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrzgn -- 13 Haziran 2010; 18:41:43 >
  • Testteki yazıların anlamı nedir?

• Hard diskiniz Seagate olduğu için başka bir başlık açıp sorarsanız, Samsung HD103SJ konusu ile de ilgisiz olur..
  • arkadaşlar bende random access bölümündeki değerler yüksek çıkıyor. ama bench alırken 13.6 çıkıyor normal midir?

hdtune dan bahsediyorum değer koyabilecek var mı?
  • Hangi sürüm ve ayarlarda yaptınız siz sonuçları ekleyin bende aynı şekilde test yapıp ekliyim.
  • quote:

O vınlama sesini bi ben duyamadım nasıl bi sesse bu

valla elimde 1 tb lık iki tane disk var. bir tanesi caviar black diğeri 103sj.
    ikisini de ayrı ayrı kullandım. samsung beni deli ediyor hdd kıracam ses yüzünden. kasam nzxt aplha. vidalı değil. silikonlu.kendim lastik te ekldim sıkıştırdım araya iyice ama yine aynı vınlama.
    caviar black te o vınlama yok fakat onda da okurken klasik tıkırdama sesi var. onu da aam özelliği ile kullanıyorum gayet sessiz.
    103sj yi söktüm attım. yedek olarak kullancam veya satacam caviar black alacam sata3 olanı. faex ürünün numarası.103 sj kadar performanslı.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.