Şimdi Ara

Samsung HD103SJ Test Sonuçları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
3
Favori
58.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni sisteme geçtim fakatr sonuçlar yine tatmin edici değil ,ahcı etkin değil başka bir ayar varmı performans için şuan xp kullanıyorum ,özellikle burst rate çok düşük

Samsung HD103SJ Test Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 26 Mayıs 2010; 11:00:45 >
  • Sadece burst rate düşük diğerleri çok iyi (özelliklede erişim süresi ). Burst rate'inde bir yerden sonra yüksek olup olmaması o kadar önemli değil çünkü maksimum okuma 145mb/s'nin üstüne çıkmıyor zaten. Benim burst rate 200 civarları, diskleri değişelim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 26 Mayıs 2010; 11:21:52 >
  • "alperen_69"
    Değerlerde hiçbir sorun yokki ahci da birkaç mb yükseltir belki tamam.Burst hızı hd tach ta son derece iyi gözüküyor birde everest ile bak istersen.

"cmt"
    Health değerleride normalmiş ben olsam başka bir pcde de deneyip sorun aynı ise servisle görüşüp gönderirdim.
  • cmt hala niye diskini değiştirmemekte ısrar ediyorsun hocam anlamadım. git ver servise access time değerleri çoık yüksek bi problem var de.
  • arkadaşlar everestten bakınca şöyle birçok şey destekliyor ama etkin değil bunları etkinleştirsem karı olurmu ve nereden etkinleşitrebilirim

şuanki sistem

cpu : i5 750

anakart : gigabyte p55A UD3R

ram : 2 x 2 gb 1333 mhz ddr3

sonuçların daha iyi olacağını umuyordum

birde webcam de usb bant genişliği aşıldı uyarısı alıyorum eski sistemde olmuyordu bu uyarı neden oluyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 27 Mayıs 2010; 16:15:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

cmt hala niye diskini değiştirmemekte ısrar ediyorsun hocam anlamadım. git ver servise access time değerleri çoık yüksek bi problem var de.

Emin olmadan vermek istemedim. Zaten gıcık oluyorum garanti işlemlerine, birde adamlar sorun yok demesin diye iyice test ettim. Diski bugün Vatan'a verdim, bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmt

quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

cmt hala niye diskini değiştirmemekte ısrar ediyorsun hocam anlamadım. git ver servise access time değerleri çoık yüksek bi problem var de.

Emin olmadan vermek istemedim. Zaten gıcık oluyorum garanti işlemlerine, birde adamlar sorun yok demesin diye iyice test ettim. Diski bugün Vatan'a verdim, bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

Aynen, ekran kartımda başıma geldi 2 hafta sonra sorun yok diye gönderdiler takar takmaz aynı sorunla karşılaştım aradan 5 ay geçti daha göndermeye fırsatım olmadı pc de lazım garantinin bitmesine 1 ay kala göndericem artık iyce bozup

• yukarıdaki everest verileri için ne yorum yapacaksınız
  • Sanırım onları biz etkinleştiremiyoruz sunucu gibi ortamlarda kullanılıyordur belki pekbir bilgim yok ama.
    Bunlarda benimkiler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Mayıs 2010; 20:37:46 >
  • sendekinde aam ve dma etkin benim sorduklarımda bunlar bunlar mutlaka etkiliyor performansı siz bunlar için özel ayar yaptınızmı yoksa otomatikmi böyle oldu birde hangi işletim sisteminin kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

sendekinde aam ve dma etkin benim sorduklarımda bunlar bunlar mutlaka etkiliyor performansı siz bunlar için özel ayar yaptınızmı yoksa otomatikmi böyle oldu birde hangi işletim sisteminin kullanıyorsunuz

AAM Hd Tune den ayarlanıyor (4.01 versiyonunda 3.50 de olmuyordu bende) AAM başlığından Enable yapıp High Performance a getir oku ve Set e tıkla.
    DMA Setup Auto-Activate ile ilgili yabancı bir siteden bir yazı buldum, ve bu özelliğin performansı arttırdığı yazıyor dediğin gibi, etkinleştirmek için BIOS dan DMA yı açık konuma getirmelisin.
  • Arkadaşlar sizlerde oluyor mu genelde dosya kopyalama işlemi yapmadığım için ilk defa geldi mesala birden fazla dosya kopyalıyorum 100 mb snaiyeden başlıyor bitinceye kadar düşüyor 2-3 gb olunca 30 mbta bitti ama daha fazla olsaydı dahada düşecekti :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Arkadaşlar sizlerde oluyor mu genelde dosya kopyalama işlemi yapmadığım için ilk defa geldi mesala birden fazla dosya kopyalıyorum 100 mb snaiyeden başlıyor bitinceye kadar düşüyor 2-3 gb olunca 30 mbta bitti ama daha fazla olsaydı dahada düşecekti :S

Ben Hd103SJ den Seagate 1.5TB ST31500341AS 'ye kopyaladığımda 4GB lık veriyi 100mb dan başlıyor min 50mb max 65mb olarak dalgalanıyor hız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

quote:

Arkadaşlar sizlerde oluyor mu genelde dosya kopyalama işlemi yapmadığım için ilk defa geldi mesala birden fazla dosya kopyalıyorum 100 mb snaiyeden başlıyor bitinceye kadar düşüyor 2-3 gb olunca 30 mbta bitti ama daha fazla olsaydı dahada düşecekti :S

Ben Hd103SJ den Seagate 1.5TB ST31500341AS 'ye kopyaladığımda 4GB lık veriyi 100mb dan başlıyor min 50mb max 65mb olarak dalgalanıyor hız..

Benimki disk içi ama
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

quote:

Benimki disk içi ama

AZ ÖNCE, Bu sefer
    Seagate 1.5TB ST31500341A'dan Hd103SJ'ye 4GB 'lık veriyi kopyaladığımda 105 mb/saniye ile kopyaladı

Hd103SJ'de disk içi kopyalama yaptım 45mb/saniye ile kopyaladı

• eksenden 152 tl aldım.. netten sipariş verdim 2 günde siparişim geldi.

Win 7 - 5,9 puan verdi.

hd tune değerleri
    min-67,5
    max-140,5
    average-111,1
    access time-14,2ms
    burst rate-161,2
    cpu usage- -1%
  • Hayırlı olsun, değerler iyi.
  • hdd düşünenler için gerçekten iyi bir ürün ben tavsiye ederim eksende fiyat düşmüş kaçırmayın..

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25707
  • bu harddiskin periyodik olarak gelen vınlama sesini çözen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.