Şimdi Ara

Samsung HD103SJ Test Sonuçları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
3
Favori
58.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben dün sıcağı sıcağına ses yok dedim ama gece sessizliğinde daha çok belli oluyor.
    Evet benim disk hırıltı yapıyor. Aslında pek anlayamadım bazen yapıyor bazen kesiyor.
    Az öyle eski disler gibi değil. Şunu söyleye bilirim. Emektar 410as(seagate)250gb diskimden sesli.

Konu hıza gelirse gerçekten hakkını vermek lazım. Sanırım bu hızın vergisi de hırıltı oluyor.

Tekrarlıyorum diski Eksen den aldım. Sanırım forumda çoğu kişi oradan aldı.
    Diğer arkadaşlarda durum nedir? Paylaşa bilirlerse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzetguntalaz

Arkadaşlar ben dün sıcağı sıcağına ses yok dedim ama gece sessizliğinde daha çok belli oluyor.
    Evet benim disk hırıltı yapıyor. Aslında pek anlayamadım bazen yapıyor bazen kesiyor.
    Az öyle eski disler gibi değil. Şunu söyleye bilirim. Emektar 410as(seagate)250gb diskimden sesli.

Konu hıza gelirse gerçekten hakkını vermek lazım. Sanırım bu hızın vergisi de hırıltı oluyor.

Exa ses var gündüzleri ortam sessiz ise zaten belli olmaz ama benim gece çalışacaksan beynini kemirebilir
  • quote:

Arkadaşlar ben dün sıcağı sıcağına ses yok dedim ama gece sessizliğinde daha çok belli oluyor.

Sanırım çoğu kişi 410AS'dan sonra direk 103SJ'ye geçiyor, bende dahil olmak üzere İlk başlarda sesli geliyordu evet, (410AS'a göre) ama artık alıştım yani pek fazla sorun olmuyor, çok memnunum. İsterseniz automatic acoustic management modunu değiştirebilirsiniz, ses olayını azda olsa azaltıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 9 Mayıs 2010; 15:25:00 >

• wd 1tb serisinde de 2 plakaya geçecekmiş. o zaman hd103sj tahtından inecek. o zamana kadar şimdilik en iyisi budur
  • Biri 5-6 aydır kullanılan WD Black 1 TB hdd nin hdtune health resmini eklesin bakalım wd de durumlar nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

wd 1tb serisinde de 2 plakaya geçecekmiş. o zaman hd103sj tahtından inecek. o zamana kadar şimdilik en iyisi budur

Vatal geçecekmiş diyorsun da çoktan geçti ve biz de bu konuyu tartıştık:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39438448

Bu konuda benim ilk mesajımdan itibaren aşağıya doğru okursan gereken bilgilerin hepsi var..

• quote:

Orijinalden alıntı: blank42

quote:

Exa ses var gündüzleri ortam sessiz ise zaten belli olmaz ama benim gece çalışacaksan beynini kemirebilir

Sesten kastınız okuma-yazma tıkırtı sesimi yoksa daha derinden gelen bir uğultu gibi mi?

• Bende de vınlama gibi bir ses var ama ben fandan geldiğini sanıyordum.
    Sadece gece sessizliğinde duyuluyor ama hakikaten duyuluyor.
    Açıkçası bundan 1 tane daha almaya cesaret edemem bütün diskler böyleyse.
    2'si bir araya gelir düet yaparlarsa, 2. el forumunda bulurlar kendilerini.
  • -Sesten kastınız okuma-yazma tıkırtı sesimi yoksa daha derinden gelen bir uğultu gibi mi?

Evet okuma yazma kafasından gelen tıkırtı. Sürekli bir uğultu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzetguntalaz -- 10 Mayıs 2010; 18:46:24 >
  • ya bu harddiskte ncq yokmu hiçbir yerde yazmıyor
  • Olmazmı ya emin ol var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

quote:

wd 1tb serisinde de 2 plakaya geçecekmiş. o zaman hd103sj tahtından inecek. o zamana kadar şimdilik en iyisi budur

Vatal geçecekmiş diyorsun da çoktan geçti ve biz de bu konuyu tartıştık:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39438448

Bu konuda benim ilk mesajımdan itibaren aşağıya doğru okursan gereken bilgilerin hepsi var..

anlaşılan hem wd hem seagate yeni serilerinde bile samsung kadar performanslı ürünler çıkaramıyor. hem de daha ucuza... kıllanmamak elde değil ama bu kadar zamandır bir problemle karşılaşan olmadığına göre tebrik edilmeye layıklar!

• Bu nasıl iştir anlayamadım, önceden 5.9 alıyordu. Format attım AHCI modunda; daha sonra AMD'nin sata sürücülerini yükledim windows üzerinde. Bu testi iki defa bilgisayarı başlatıp, dört defa art arda tekrarladım. Bug diyecem ama bu nasıl bir bug'dır bu kadar tekrarlamama rağmen, Windows 7 HD103SJ'yi SSD olarak görüyor heralde

Samsung HD103SJ Test Sonuçları
  • bende hala 5.9 görünüyor yahu.
  • bu arada ben test vermemişim verelim hemen

Samsung HD103SJ Test Sonuçları

çin malı diskim. sizinkilere yakın sonuçlar.

34 derece sıcaklık normal mi bu arada? fan üflemiyor disklere ondan sanırım. performansı düşürür mü uzun vadede?
  • Bendeki Çin üretimi, erişim süresi rekorunu elinde bulunduruyor anlaşılan; 19ms (yüksek değerler daha iyiydi değilmi ). Sata portunu, güç kablosunu hatta yerini beğenmemiştir diye yerini değiştirdim, format attım sonuç aynı. Akşam son olarak tek parça haline getirip Ahci olarak deneyeceğim.
  • Düşürmez zaten SEAGATE lerin çoğu fanlı bu derecelerde çalışıyor :D Fanlı Samsung HD103UJ 'm şu an 25 C

@ CMT: Access Time'da yüksek değer daha kötüdür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 17 Mayıs 2010; 10:41:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian
    @ CMT: Access Time'da yüksek değer daha kötüdür..

Biliyorum dostum. Bu yüzden garantiye göndermeyi düşünüyorum zaten. Sonuç olarak performansına göre tercih ettiğim bir hdd.
    Bu arada benim diskin sıcaklık ortalamasıda yüksek sayılır; 31-34c
  • @cmt bence senin problem 2 disk kullanmandan kaynaklanıyor nedenini bilmiyorum, dediğin gibi sadece samsung takılıyken kontrol edince normal değerlere ulaşacaksın gibime geliyor.
  • quote:

34 derece sıcaklık normal mi bu arada? fan üflemiyor disklere ondan sanırım. performansı düşürür mü uzun vadede?

Bende şuanki durum; hava sıcaklığı 33-34 derece gibi pc 2 saattir açık hdd sıcaklığı 30-32 arası dolaşıyor hdd kasanın önündeki havalandırma deliklerinin hizasında hdd için fan kullanmıyorum. Bence 34 derecede fazla değil benim hdd 38-39 dereceye çıkarsa fanla soğutmayı düşünürüm.
    Birde nezamandır kullanıyorsun diski rica etsem health değerlerinin tümü gözükürken bir resim eklesen.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.