Şimdi Ara

-**SAMSUNG GALAXY TAB --ANA KONU --**- (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.266
Cevap
26
Favori
657.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandır beklediğim ve ne yazık, ne yazık diyorum ki Turkcell tarafından getirilen bir cihaz. (Turkcell aboneleri için iyi olabilir ama android market gibi önemli işlevlere ulaşımın kısıtlanmıiş veya tamamen kaldırılmış olması çok kötü) Yaklaşık 5 gündür bu cihazı internet ortamında kullanıcı deneyimleri dahil her yönü ile inceledim ve benim için önemli olan en güzel yanı, hem tablet pc hem de bluetooth veya normal kablolu kulaklığı ile cep telefonu özelliği olması. Hep derdim kendi kendime birleştirsenize şunları diye, Samsung sanırım duydu beni

Şaka bir yana, bugün Kozyatağı Optimum AVM de ki Mediamarkt'ta gittim. Ondan önce de Electroworld, Samsung yetkili satıcıları aklınıza gelen bütün elektronik mağazalara gittim. Electroworld de malesef cihaz yok, gelip gelmeyeceği konusunda bilgileri de yok, diğer marketlerde aynı durumda. Mediamarkt Turkcell standı kurmuş, satışını gerçekleştiriyor. İnceledim beklediğim gibi hatta beklentimin üstüne çıkan bir cihaz. Turkcell temsilcisi ile de görüştüm. Cihazımız yok dedi, raflarda ki kutulu cihazları sorunca da onlar sözleşmeli veriliyor, sadece cihaz satışı yapılmıyor dedi. Mediamarkt müşteri hizmetleri ile görüştüm, Turkcell getirdiği için istediği gibi satışını yapıyor dediler. Boynum bükük döndüm doğru Paladium Darty'ye. Ellerinde kalmamış ama Cuma günü geliyormuş. Hemen sordum; Turkcell yazılımlı mı? malesef evet cevabı aldım. Temsilci arkadaş problem değil, servisine götürüp orjinal yazılımını ve hatta yurtdışı yazılımını bile yükletebilirsiniz dedi (kullandığı terim "root" pek bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum) Samsung yazılımı olduğu ve servis tarafından yapıldığı için garantisini de bozmamış olursunuz dedi. Bu konuda bilgi verebilecekler varsa şimdiden çok teşekkür ederim...

Ayrıca Galaxy Tab'ınızı nereden aldınız? Turkcell'i hiç sevmiyorum, hem cihazı Turkcell'den hem de Turkcell yazılımlı bir cihaz almak istemiyorum.

Unutmadan paylaşım yapan, bütün bilgilerini ve tecrübelerini buradan paylaşan herkese çok teşekkür ederim, paha biçilmez bir bilgi paylaşımı olmuş. Katılan herkesin eline sağlık...

• TR'deki tüm cihazlar (şu an için) TURKCELL yazılımlı bildiğim kadarıyla. Cihazı getirten onlar çünkü...Vodafone'un da getireceği söyleniyor ama onun içinde de Vodafone yazılımı olabilir diye düşünüyorum
  • visceroid cevap için çok teşekkür ederim. Samsung 2011'de kendisi getirip satacağını söylemiş. Galaxy s cep telefonlarında olduğu gibi önce Turkcell 2 ay sonra da Samsung satışa çıkarmış. Samsung yazılımlı olan Galaxy Tab'i bulmadan sanırım almaycağım, yada el mahkum gene gidip Turkcell yüzünden Iphone 4 alacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Aralık 2010; 22:00:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

visceroid cevap için çok teşekkür ederim. Samsung 2011'de kendisi getirip satacağını söylemiş. Galaxy s cep telefonlarında olduğu gibi önce Turkcell 2 ay sonra da Samsung satışa çıkarmış. Samsung yazılımlı olan Galaxy Tab'i bulmadan sanırım almaycağım, yada el mahkum gene gidip Turkcell yüzünden Iphone 4 alacağız.

Cihazın orjinal yazılımını atmak çok büyük bir sorun değil zira "kaanustr" de bildiğim kadarıyla kendi yazılımı atmıştı cihaza. Servise verip yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Yazılım olayını çok önemsemeyin derim...
  • @ visceroid @ suSanAdam

ikinizede cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum bu tab'in aynı zamanda telefon da olması bence çok çok önemli bir artı, hele ki her ne kadar rakibi olmasa bile ipad'e göre..
    ancak sanıyorum ki ya kulaklıkla yada bluetooth ile kullanılabiliyor, yani kalkıpta kulağımıza tutarak konuşamıyoruz öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

@ visceroid @ suSanAdam

ikinizede cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum bu tab'in aynı zamanda telefon da olması bence çok çok önemli bir artı, hele ki her ne kadar rakibi olmasa bile ipad'e göre..
    ancak sanıyorum ki ya kulaklıkla yada bluetooth ile kullanılabiliyor, yani kalkıpta kulağımıza tutarak konuşamıyoruz öyle mi?

Çok fantastik olur Evet bluetooth ya da kablolu kulaklık

• quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

@ visceroid @ suSanAdam

Çok fantastik olur Evet bluetooth ya da kablolu kulaklık

kulağa koyup konuşurkenki hal komik evet düşününce ama olsada fena olmazdı.... . neyse en azından kulaklıkla da olsa konuşuluyor ya bu da hiç yoktan iyidir..

• Arkadaşlar iyi forumlar , iyi geceler diliyorum.

Aslında yaptığım araştırmalar gösterdiki sadece Türkiyede değil Galaxy tab Hemen hemen tüm dünya ülkelerinde operatör ara yüzleri ile satılıyor.

Gelelim Türkcell li Rom meselesine, aslında Galaxy üzerindeki rom çok kötü değil,Jm6 ya göre.

Bir çok arkadaş Özelden mesaj atıyor ve rom yükleme ile ilgili bilgi yada dosya istiyor.

Öncelikle rom Yüklemek ne demek kısaca bir hatırlatma yaparsak;

Cihazımızın üzerinde yüklü gelen yazılım demek ama pc lerin Biosu gibi düşünün, Biz flahslama programı kullanarak bu biosun güncelini ve mıncıklanmamışını

kuruyoruz.

Operatör ile ilgili tüm uygulama , açılış ve kapanış ekranları ve yasaklamalar gidiyor Samsung Galaxy Tab için hazırlanmış rom a geçiyoruz.

Burada Unutulmaması gereken bir durum var Rom yüklemesi yapıldıktan sonra ORJİNAL TÜRKCELL ROMUNA DÖNEMEZSİNİZ.... en azından

şimdilik birileri romu koyarsa nete o zaman ancak.

Rom yükleme işini bu forumda Omnia hd kullanıcıları, htc nin neredeyse tüm modellerinin kullanıcıları vs sürekli yapıyorlar ve durumu paylaşıyorlardı.

Bende burada güncel rom u ve yükleme anlatımını paylaşacaktım ancak sonra düşündüm ve bunun doğru olmayacağına karar verdim.

Nedeni ise bizler birşeyleri bulunca (ben de böyle yapıyorum ama çok iyi araştırıyorum) hadi deneyelim bakalım diyoruz.

Bence bu tür kararlar kullanıcı tarafından verilmeli ve hiç bir etki altında kalmadan tüm riskler kullanıcı tarafından göze alınarak yapılmalı.

Garanti meselesi ise çok da korkulduğu gibi değil diye düşünüyorum.(kişisel görüşüm) Htc hd2 den önce Omnia hd telefonlar çıktığında hemen

almıştım ama içindeki Tr rom dan kaynaklı eksiklik ve bug lar yüzünden çok sıkıntı yaşamış ve avrupa rom yüklemiştim 1-2 ay sonra Tr rom çıkmış

ama sadece teknik servislerde güncellenebileceği söylenmişti ve öyle de oldu.

Bende telefonumu alıp servise gittim yeni rom çıkmış telefonuma yükletmeye geldim dedim, Servisin ilgilendiği konu Cihazın yasal ithalat ve geçerli

garantisinin olup olmadığı idi. Ve cihazımı güncellediler. Doğru olanı bu arkadaşlar yazılım yüklerken donanımsal yada yazılımsal bir arıza olmadıkça garanti dışı kalmaz. (kişisel görüşüm)

Android marketin Yasaklı olmasına sinirlenmemek elde değil. Çok haklısınız.

Sinirimden Yarın size bir sürü hd oyun yükleyeceğim.

Rom konusunda görüş bildirin arkadaşlar..

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanustr -- 8 Aralık 2010; 23:38:40 >

• Kulaksız normal bir görüşme yapamıyorsunuz normal derken çünkü kulagınızı götüreceginiz bir ses çıkısı telin ön kısMında yok haliyle alttaki ses cıkısından ses geliyor sesi cok kısarsanız siz duyamıyorsunuz kısmazsanızda herkes Duyuyor ben evde kulaklıgı kullanmıyorum haliyle eller serbest sekilde kullanıyorum artık cebimi kullanmıyorum kısa sürede bu sekilde kullanmaya alıştım
  • @kaanustr

hocam bence kendi isteği ile rom yüklemek isteyenler için sen yine de bir guide yayınla
    internetteki bilgiler çok dağınık diğer modellere göre
    çok makbule geçer hocam
  • Elbette Rom'u yayınlayın lütfen, isteyen yükler istemeyen yüklemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: beklen

@kaanustr

hocam bence kendi isteği ile rom yüklemek isteyenler için sen yine de bir guide yayınla
    internetteki bilgiler çok dağınık diğer modellere göre
    çok makbule geçer hocam

Dostlar,

Tab Satışa çıktığı günden beri burada yazıyor ve dilim döndüğünce, aklım erdiğince

bilgi paylaşıyorum az çok beni tanıdınız. Naz niyaz yapacak adam değilim.

Tek kaygım geri dönüşü olmayan bir işin yapılışını anlatmak ve şunların bilinmesi lazım;

1- Türkcell roma servis dışında dönüş yok.

2-Yeni rom a geçince özellikle root larsanız cihazı kies e bağlanamayabilirsiniz (win7 de öyle oldu ben kies kullanmadığım için hiç mühimsemiyorum)

3- Yeni Rom çıktığında Odin ile hemen yükleyebilirsiniz yeterki net te yayınlansın.

4- Türkçe dil seçeneği mevcut.

5- Rom yüklemeden önce çok iyi düşünmek gerekir İleriyi düşünerek karar vermek gerekir.

6- Rom yükleme kararı alırsanız bu kararınızdan yanlız kendiniz sorumlu olursunuz.

Saygılar..

• @kaanustr

hocam zaten cihaza rom yüklemek isteyenler
    bu risklerden az çok haberdardır
    sen de tekrar söylemiş oldun
    şimdi sana yakışan rom download linkleri ile birlikte
    güzel bir rehber yapmak ve samsung galaxy tab guru seviyesine
    yükselmektir
  • şu yarın yayınlayacağınız oyunlarda real futbol da olacakmı ? ben hangisini indirdiysem tab için değildi ekran tam oturmuyor

diğer rom konusuna gelince ben omnia kullanıcısı olduğum için çok iyi bilirim en iyi rom u bulmak için 1,5 sene denemeler yaptım 10 15 kez rom yükledim tam sonunda ideal romu buldum dedim tab çıktı :D android market için rom u değiştirmem internette uygulamalar oyunlar dolu ayrıca kaanustr un dediklerine katılıyorum rom yükleyince garanti dısı kalmıyor benim dokunmatik ekranım değişmişti farklı bi rom varken kimse bana neden bunu yükledin demedi ama romu yüklerken eğer sorun olursa onu bilemem tabi başıma gelmedi
  • Turkcell romu ile kaanustr nin kullandığı rom arasında özellikle iç mekan resim kalitesinde farklılık dikkatimi çekti,bana öyle gelmiyorsa eğer yeni romla beraber resim kalitesi bariz daha iyi,ayrıca tüm G.loft oyunları lets golf hariç(uygun apk bulamadım,belki oda çalışır) tab da sorunsuz çalışıyor,uygun APK dosyasını bulmanız yeterli,ekran büyüklüğü sorun olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlantis. -- 9 Aralık 2010; 0:48:43 >
  • Başlıyoruz....

Rom yükleycek arkadaşlar yazdıklarımı çok dikkatli okuyarak iki kez kontrol ederek yapsınlar.

Dikkat!!!! TAVSİYE DEĞİLDİR, SADECE BİLGİ PAYLAŞIMIDIR....

Öncelikle pc mize kies i kuruyoruz ve Galaxy tabımızı kies modunda pc mize bağlıyoruz , pc gerekli driverleri kursun diye.

Galaxy tab ın pilinin dolu yada doluya yakın olduğuna dikkat edelim.

Bu iş bittikten sonra, Galaxy tab ı pc den ayırıyoruz.

Aşağıda verdiğim link i indiriyoruz Rapid hesabı olmayanlar free user olarak indirebilirler 195 mb civarı.

İndirdiğiniz rar dosyasını unrar ile açıyoruz;

GT-P1000_P1000XXJM6_P1000XXJM6_CODE-MODEM_OSP-MID klasörün içi

-**SAMSUNG GALAXY TAB --ANA KONU --**-

şeklinde görünecek.

Şimdi Odin3 v1.7 yi kuruyoruz.

Kurulum bitince data kablosu ile Galaxy Tabı pc ye bağlamadan önce,

Tüm önemli bilgilerinizi yedekleyin. Sim kartınızı ve Micro sd kartınızı galaxy tab dan çıkarın.

Daha sonra Galaxy tab ı tamamen kapattıktan sonra resimdeki gibi,

HOME, SES KISMA TUŞU VE AÇMA KAPAMA TUŞUNA AYNI ANDA BASARAK "LOADER" moda getiriyoruz.

Anlamak çok kolay ekranda kocaman bir üçgen vs çıkıyor.

Şimdi odin3 açıkken galaxy tabın ekranında sarı üçgen varken Galaxy tabı pc ye bağlıyoruz.

!!! burası çok önemli !!!

Galaxy tab pc ye bağladığınızda Odin3 te Sol üst köşeye doğru ID:Com yazan yerin altındaki kutucuk sarı olmalı ve bir com port numarası görülmelidir.

Görülmediği takdirde bağlantı başarısız olmuş demektir. (Driver yüklü değil anlamı taşır)

Eğer herşey yolunda ise

sırası ile Aşağıdaki resme de bakarak...

Pit butonunun karşısına klasörümüzdeki pit dosyasını

Pda butonun karşısına klasörümüzdeki code dosyasını

phone butonun karşısına klasörümüzdeki modem dosyasını ve son olarak

CSC butonun karşısına klasörümüzdeki CSC dosyasını ekliyoruz.

(buton lara bastıkça hedef soruyor Klasörün içinden dosyayı seçiyoruz)

Durum resimde görüldüğü gibi olmalı ve ID:Com un altındaki kutucukta bir com port görünmeli ve sarı renkte olmalı

Resimde görünen kutucukların tik li olmasına çok özen gösterin.

eğer herşey tamamsa START butonuna basıyoruz ve bekliyoruz

Cihaz bir kaç kez kapanıp açılabilir acele etmeyin bu işlem 5-10 dakk. sürebilir uzunca bir süre samsung yazısı ekranda kalabilir,

ama sonunda Sim kartı takın yazısı görünecektir, Rom yükleme işimiz başarıyla sonuçlandı demektir. Galax Tab ı pc den ayırın.

Yapılan işlem Galaxy tab ın sistem yüklü olan partitionunda olduğundan cihazın kullanılabilir belleği formatlanmamış olacağından,

sd kartınız ve yerleşik bellekteki datalarınızı kullanabilir veya isterseniz formatlayabilirsiniz.(ayarlar/sd kart ve cihaz belleği menüsünden)

Link:

http://**pidshare.com/files/435072038/GT-P1000_P1000XXJM6_P1000XXJM6_CODE-MODEM_OSP-MID.rar

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanustr -- 9 Aralık 2010; 1:34:06 >

• ARkadaslar galaxy tab 720p video yapa bilmiyor yerine d1 720:480 cozunurlukde video kayid yapa biliyor simdi hangi cekim daha iyi
  • Kaan abi bi tanesin...
  • Sn Kaanustr,
    Youn işleriniz arasında bizlere de cevap yetiştirmeye çalışıyorsunuz .Yardımcı olabileceğiniz düşüncesiyle birkaç soru sormak istiyorum
    1-Mimarlıkla ilgili olan kişisel mesajınızda remote deskstop connection ile ilgili olabilir demiştiniz.Cihazda bu özellik yüklü mü ve tecrübe edebildiniz mi?
    2-Cihaza usb kablosuyla örneğin 32 gb lik bir flash disk bağlanabilir mi?.
    3-Samsung servise gitsem bu root işlemini benim için uygularlar mı?
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyealfa

Sn Kaanustr,
    Youn işleriniz arasında bizlere de cevap yetiştirmeye çalışıyorsunuz .Yardımcı olabileceğiniz düşüncesiyle birkaç soru sormak istiyorum
    1-Mimarlıkla ilgili olan kişisel mesajınızda remote deskstop connection ile ilgili olabilir demiştiniz.Cihazda bu özellik yüklü mü ve tecrübe edebildiniz mi?
    2-Cihaza usb kablosuyla örneğin 32 gb lik bir flash disk bağlanabilir mi?.
    3-Samsung servise gitsem bu root işlemini benim için uygularlar mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Günaydın,

Remote desktop bir uygulamadır ve cihaza yüklenebilir. Galaxy Tab Micro sd kart kullanabilen bir cihaz zaten. Ama sorunuz usb bellek bağlamak sa çok

mümkün olduğunu sanmıyorum.

Rootlama dediğimiz işlem aslında Cihazın güvenlik duvarını kaldırmak gibi birşey Servislerde yapılacağını zanetmiyorum.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.