Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.309
Cevap
36
Favori
407.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • turkcell şu tableti 12 ay kontratlı satsa bugün alacaktım ama en az 24 ay kontrat istediği için almadım.
  • kg9 kuranlar turkcell uygulamaları silinmesi normal mi? bir de kg9 u kurduktan sonra cihaz üzerinden güncelleme yapmak için türkcell roma bağlı kalmayacağız? doğrumu anlamışım?
  • Arkadaslar tabletimizin ekrani cizilmeye karsi dayanikli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

Arkadaslar tabletimizin ekrani cizilmeye karsi dayanikli mi?

gorilla glass denen çizilmeye karşı kaplamayla kaplı yani dayanıklı tabi yinede dikkatli olmakta fayda var!
  • quote:

Dayanıklı ama çizilmez değil.. dikkatli kullanmakta fayda var..
  • Arkadaşlar türkçe altyazı sorunu olmayan en iyi videoplayer hangisi bu tab için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

Arkadaşlar türkçe altyazı sorunu olmayan en iyi videoplayer hangisi bu tab için?

rockplayer kullanıyorum memnunum türkçe altyazı desteği var!
    http://yesilcin.com/rockplayer-universal-full-v172-android-apk-rock-player-172-t349.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 1 Eylül 2011; 1:59:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa goksel

EK: Flash player in son sürümü yüklü olduğu halde neden hala bazı flash sitelerde videolarda sorun yaşıyorum (donanımsal yetersizlikler hariç) diye düşünen arkadaşlar kullanacağı web tarayıcının ayarlarından (useragent=desktop flash=enabled )olarak değiştirip tekrar deneyebilirler. Dolphin, opera vs.

Diğer sorunum aynen devam ediyor ;

JoikuSpot Premium ile nokia n8 ve/veya n95 ten samsung tablete ,daha doğrusu android'e "wifi 3g" olarak interneti nasıl paylaştırabiliyoruz, çözümü mevcut ise bir arkadaş yanıtlarsa memnun olurum. Heriki tel ilede windows üzerinden sorunsuz bağlanabiliyorum. Tablet, joikuspot kablosuz ağını hiç görmüyor.

Symbian(n8,n95) -> windows(laptop) = çalışıyor
    Symbian(n8,n95) -> android(tablet) = çalışmıyor

Wifi hotspot degilde bluetooth uzerinden tethering yapmayi denedinizmi? Ben iphonedan tablete internet paylasabiliyorum..

Turkce altyazi icin mobo playerida kullanabilirsiniz..

Hepinizin bayrami mubarek olsun bu arada..

• quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Motorola xoom için bir şey diyemem ancak tahminen touchwiz den kurtulursak bariz bir düzelme olacaktır diye düşünüyorum siz her ikisinide incelediniz galiba? Touchwizin motorolanın arayüzüne önemli diyebileceğiniz farkı varmı? ben çok dikkat etmedim!

İkisi de var, bos ram miktari olarak motorola daha avantajli, ram i bosalttiginiz zaman 200 mb a kadar dusuyor doluluk orani ( anlik olarak), samsungda ise 275 in altina inemedim.. Ancak motorola da 703 mb gozuken toplam ram miktari samsungda 724,, tabi bunlar teknik geyikler, en onemli sey iki urunun de ram yonetiminde ana bellekte 1 mb bos yer kalincaya kadar on plan uygulamalarina yer vermesi.. Yani 724 mb ram var ise, 723 mb a kadar ram isteyen butun uygulamalari calistirabiliriz.. Onemli olan bilgi bu..

Touchwizle honeycomb arayuzunu karsilastirayim; honeycomb siyahin asaletine sahip, touchwiz ise panayir gibi renkli:) bir de menu cubugunda bir kisayol var ekran goruntusunu almak icin.. Bence fonksiyon ziyanligi :) ote yandan arayuz disinda samsung telefonlardan alistigimiz eklentileri bulmak mumkun, program yoneticisi ve bazi ofis uygulamalari gibi.. Motorola bu isi kullanicilaein zevkine birakmis ki bence daha iyi..

Performansa gelirsek; touchwiz in varligi belki biraz yavaslatabilir cihazi ancak kullaniciyi hizlandirdigi kesin.. sonucta farkedecek olan sey uygulamalarinizin acilma ve kapanma sureleridir.. Bir uygulamq bir kez on plqnda acilinca her iki cihazda da ayni kalitede calisir cunku yazilim hem ram in hem de islemcinin onceligini her zaman on plandaki uygulamaya verir..

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

quote:

Motorola xoom için bir şey diyemem ancak tahminen touchwiz den kurtulursak bariz bir düzelme olacaktır diye düşünüyorum siz her ikisinide incelediniz galiba? Touchwizin motorolanın arayüzüne önemli diyebileceğiniz farkı varmı? ben çok dikkat etmedim!

İkisi de var, bos ram miktari olarak motorola daha avantajli, ram i bosalttiginiz zaman 200 mb a kadar dusuyor doluluk orani ( anlik olarak), samsungda ise 275 in altina inemedim.. Ancak motorola da 703 mb gozuken toplam ram miktari samsungda 724,, tabi bunlar teknik geyikler, en onemli sey iki urunun de ram yonetiminde ana bellekte 1 mb bos yer kalincaya kadar on plan uygulamalarina yer vermesi.. Yani 724 mb ram var ise, 723 mb a kadar ram isteyen butun uygulamalari calistirabiliriz.. Onemli olan bilgi bu..

Touchwizle honeycomb arayuzunu karsilastirayim; honeycomb siyahin asaletine sahip, touchwiz ise panayir gibi renkli:) bir de menu cubugunda bir kisayol var ekran goruntusunu almak icin.. Bence fonksiyon ziyanligi :) ote yandan arayuz disinda samsung telefonlardan alistigimiz eklentileri bulmak mumkun, program yoneticisi ve bazi ofis uygulamalari gibi.. Motorola bu isi kullanicilaein zevkine birakmis ki bence daha iyi..

Performansa gelirsek; touchwiz in varligi belki biraz yavaslatabilir cihazi ancak kullaniciyi hizlandirdigi kesin.. sonucta farkedecek olan sey uygulamalarinizin acilma ve kapanma sureleridir.. Bir uygulamq bir kez on plqnda acilinca her iki cihazda da ayni kalitede calisir cunku yazilim hem ram in hem de islemcinin onceligini her zaman on plandaki uygulamaya verir..

Bilgi için teşekkürler uzun bir süre ipad kullanmış biri olarak özellikle dokunuşları algılama ve tepki verme hassasiyetini önemli olarak görüyorum mesela ipad de yüklenmiş bir web sayfasını hafif bir yukarı itme hareketiyle sona kadar kaymasını sağlıyabiliyordum samsung da ise bu hareketi 2-3 kez yapmak zorunda kalıyorum (buna touchwizin neden olduğunu düşündüm hep) motorolada ise özellikle 3.1 de samsug dan daha iyi bir tepki/hassasiyet oranı olduğunu görmüştüm sizde iki cihazda olduğuna göre daha hassas karşılaştırmalar yapabilir bizi bilgilendirebilirsiniz!
    not:güncelleme yaparak kg9 kurdum (mckara09 sağolsun onu çok uğraştırdım) turkcell uygulamaları kalkınca cihazın ram de 50+ mb yer kazandığını fark ettim

• Arkdaşlar 720p lik mkv filmlerde sanki yavaş çekim gibi oynuyor ve sesde kayma oluyor.Birçok player denedim aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

Arkdaşlar 720p lik mkv filmlerde sanki yavaş çekim gibi oynuyor ve sesde kayma oluyor.Birçok player denedim aynı.

Ben yazlikta oldugum icin sadece foruma ve facebook a giriyorum simdilik.. Adsl olan bir yer bulunca turkcell rom undan kurtulacagim.. Akicilik konusunda soyle bir ornek veriyim; android tabletlerin grafik arayuzu daha hareketli.. Duvar kagidinin hareketi, widgetler falan.. Bir suru parca var.. Dolayisiyla en fazla 15 simge alan ipad ekraninda surukleme yapmak ile dolu bir android ekraninda surukleme yapmak arasinda GPU lara dusen yuk acisindan cok fark var.. Bu durumda en guclu bilesen olan GPUlarin sarji su gibi icmemesi icin bulunan yazilimsal cozum soyle: iki adet baraj belirliyorlar; 28 ve 60.. Telefonlarda 28 ve 56.. Ekran karti cismin hizini hesapliyor(mevcudu degil, yaratilmak uzere olani) , eger belirli bir hizdan dusukse 28 fps yi gecmesine izin verecek kadar guc kullanmiyor, 28 ve altinda kaliyor.. Eger cok hizli bir nesne varsa (mesela asphalt 6 oynuorsak) o zaman ekranin tazeleme limiti olan 60 a kadar izin veriyor.. Menulerimizin ve internet sayfalarimizin kaydirma hizi 28 barajina tabi olacak sekilde ayarli, bu yuzden ayni aydinlik oraninda ipad den daha fazla sure surf yapabiliyoruz.. Peki nedir bu limitler? Mesela menu ikonlarini suruklerken mesafe kisa oldugu icin 28 fps gozumuze akici geliyor ancak masaustunden uygulamalara tikladigimizda iconlarin sanki ucarak ve kuculerek ekrana gelmesi animasyonundaki hareket alani cok buuk, dolayisiyla o animasyon icin 28 fps yetersiz ve gozumuze akici gelmiyor dogal olarak.. Bu gibi sorunlara ice cream sandwich te cozum bekleniyor ancak hadi bakalim hayirlisi diyoruz.. En kotu ihtimal ice cream sandwich te api ler ve nvidia suruculeri yayinlanacagi icin 60 fps de calisan super akici launcher lar gelir, onlari yukleriz diye dusunuyorum..

• quote:

quote:

gorilla glass denen çizilmeye karşı kaplamayla kaplı yani dayanıklı tabi yinede dikkatli olmakta fayda var!

Gorilla glass ise olay tmmdir :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

quote:

Arkadaslar beni de ekleyin lutfen.. Son iftara saatler kala erken bir bayram hediyesi aldim :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın.. ekledim

Beni de ekleyebilirseniz sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egonul

quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

quote:

Arkadaslar beni de ekleyin lutfen.. Son iftara saatler kala erken bir bayram hediyesi aldim :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın.. ekledim

Beni de ekleyebilirseniz sevinirim...

Hayırlı olsun

• beni de ekleyebilirsiniz kullanicilara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpertfn -- 1 Eylül 2011; 20:01:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpertfn

beni de ekleyebilirsiniz kullanicilara

• @m.boyaci ;

Maalesef bluetooth da olmuyor. Ovi de ilgili programda yok.

EK:
    N8 "3g wifi" adhoc sorunu çözüldü.

n8,n95(Symbian)->Samsung galaxy tab 10.1 (Android root) -> "3g wifi tethering" EVET nihayet çalışıyor. Her ay 1+1 gb avea hediye internet ile devam:).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa goksel -- 4 Eylül 2011; 23:36:40 >
  • Arkadaslar selam. Oyunlarda acilmaya gradiklerler ve apk indirme sonrasl paket cozumleme sorununa bakabilen deneyen imkanl olan oldu mu aranlzda?

Birde şunu bildireyim malum honeycomb icin Facevook uygulamasl yok. Ama ben feiendcaster for tab yukledim. Homneycomb icin ilk face uygulamasl oldugunu belirrmisler. Gayet guzel ve aklcl. Resimlerde tag islemi ve checkin felan yapabiliyorsunuz. Denwmenizi tavsiye ederim. "for tab" versiyonu secmeyi unutmayln normal olanl degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

birşey farkettim arkadaşlar sizlerde de oluyor mu bilmiyorum ama tablet üzerinden direkt apk uzantılı dosyaları indirdikten sonra açmak istediğimde "paket çözümleme hatası" diyor. ancak aynı dosyayı bilgisayardan indirip usb kablo ile tablet içine aktarıp çalıştırmak istediğidme sorun olmuyor. sebebi ne olabilir acaba ?

Ben de merak ettim örnek mahiyetiyle sorunlu apk indirme linkini paylaşır mısınız .. Ben de denemek istiyorum...

dostlar,

Dosya zipli değil hatta yukarıda paylaşılmış olan Asus'a ait live wallpaper dosyası. Kendi android arşivimi yapmak için 1-2 deneme yapayım dedim. Öncelikle http://www.benozan.com/android adresini hazırladım Sonrasında da bu dosyayı test için farklı bir platform hazırladım http://www.benozan.com/android/test/ adresine bakmanızı rica ediyorum. Oradaki Asus dosyasını indirmek için en sağdaki Actions 'ın altında mavi dünya simgesi var. Ona tıkladığınızda inecek. Sonuçları iletirseniz sevinirim. Ondan sonra arşivi sizlerle de paylaşabilirim.

Deneybilen oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.