Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1746. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba S6 veya S6 Edge 2.el almayı dusunuyorum. Siyah veya silver rengi varmı?

Alırken nelere dikkat etmeli?

Tüm modeller 3gb ram 32gb hafizalimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ömerelif Ö kullanıcısına yanıt
    haklı olabilirsin. çünkü bende s6 var android 7, arkadaşta s7 var android 7. ikisininde de normal geziniyorum uygulamalar arasında s6 şıkır şıkır ama s7 de biraz hantallık gördüm. ne alaka anlamadım. oysa s7 donanımı s6 yı döver ben şöyle yorumladım. s6 nın pil konusunda tasarruflu olmadığını biliyoruz. s7 de aksine pil konusunda s6 dan iyi yani s6 nın kernelini performanslı çalışacak şekilde, s7 yi de performans pil dengesi yapacak şekilde ayarlamışlar sanki. ilginç
  • Marmara bölgesi içerisinde Turkcell 4.5G en kötü olduğu yer sanırsam Yalova olsa gerek.

Bina içerisinde diye özellikle benim odamda 2 anten çekiyordur diyordum spora gitmek için binadan çıktım binanın önünde bile 2 anten di. 3G aldım bir anda 4 antene çıktı. Dün İzmit'e gittim orada 4.5G ful çekiyordu. Belki ful çekmediği yerler vardır ama Yalova da hiç ful çektiğini görmedim.

4.5G de volteyi telefon içerisinde kapadım malum artık telefon içerisinden sadece kapatmak yeterli ama değişen bir şey olmadı. Telefon yine 2 anten çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Mart 2017; 22:51:29 >
  • ANdroid 7 ye geçildiğinden beri sürekli arayanların ulaşamadığı oluyor mu acaba?

Bende 4.5G çekiyor telefon, mesaj geliyor x numarasına şuan ulaşılabilir olduğunuz mesajı gitti diye mesaj geliyor sürekli.
  • akan464 A kullanıcısına yanıt
    Imei atilan telefonlarda sorun cikiyor hep. yeniden imei atmaniz ve guncelleme yapmamaniz lazim

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Tam yaygin degil Turkiyede 4.5g daha biraz da ondan kullanim orani arttikca alan sayisi da artar. Frekansın buyuk cogunlugunu 3gye ayiriyor bence operatorler hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesoyama -- 20 Mart 2017; 23:10:25 >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Maalesef aynı sorunlar bende de mecvut ve düzeltme yapmıyor klavye doğru düzgün şekilde bazen yanlış yazdığım şeyi sonra doğru yazdığımda bile yanlış olanını otomatik düzeltiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

ANdroid 7 ye geçildiğinden beri sürekli arayanların ulaşamadığı oluyor mu acaba?

Bende 4.5G çekiyor telefon, mesaj geliyor x numarasına şuan ulaşılabilir olduğunuz mesajı gitti diye mesaj geliyor sürekli.

O dediğin bende 2016 haziranında telefonu aldığımda oluyordu sonradan kendi kendine düzelmişti. O günden sonra çok nadiren oluyor. Ama 7.0 geçtikten sonra henüz öyle bir durum başıma gelmedi.
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Bir dönem bendede vardı o sorun. Kendiliğinden düzeldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.A.R.U.B

Epeydir işler güçler foruma giremiyordum şöyle bir bakayım dedim hala Android 7 faciası izleri duruyor forumda

Bilgi vermek amaçlı yazıyorum arkadaşlar. Eğer ekranınız kırıksa sakın değiştirmeyin. burada bir iki kişi vardı değiştirmek isteyen...
    Ekranı değiştirdikten sonra sorunlar çıktı. Ücret ile takılan ekran bozuk geldi yeşil lekeler vardı. Cuma günü verdim servise... Bugün aldım inceledim home tuşu çok hissiz olmuş ve çevresinde bombe var. Geri verdim ilgili kişiler haklısınız bir sorun var biz de çıkan ekrana ve başka cihazlara baktık (Bana da gösterdiler) böyle sorun yok bunu incelemeye alıp bildirim yapacağız dediler. Yarın da şehir dışına çıkıyorum Nisan gibi dönüş yapacağım. Telefonun içi bir kere açıldı sorunların arkası kesilmedi ayrıca ne gerek varsa şarj soketi de değişmiş. Açıkçası ekran değişimi sırasında şarj soketine hasar verildiğini düşünüyorum ve inanın hiç eskisi gibi şevk ile kullanamaz olmuştum aldığımda (ücretli ekran değişimi sonrası) ve alışamadan geri vermek zorunda kaldım. Bugün ise 3dk elimde durdu durmadı cihaz... Sanırım gelince satıp yazın s7 edge veya s8 e geçerim diyorum.
    s7 edgelerde de pembe çizgi sorunu korkutuyor aldıktan 2 hafta sonra yine servise gitmek istemiyorum. Alt tarafı telefon ama insan takıyor işte kaldı ki telefon görevini en son yapıyor benim için cihaz... İnşallah yapıldığında adam gibi stabil şekilde çalışır durumda alırım içime siner gereksiz yere masraf yapmamış olurum.
    Buradan çıkan sonuç bırakın kırık olsun ben pişmanım öyle kullansam sıkıntısız bir cihazdı. Kendime kızıyorum sadece nasıl oldu da böyle bir hata yaptım diye... Allah başka dert vermesin herkese kazasız belasız günler dilerim.

Bende bu sebebten dolayi yaptirmiyorum.S8 21-25 inde cikarsa cikar olmadi bilmiyorum ne yapacagim unpacked'i beklemeye basladim ona gore birseyler yapacagim artik.Suan cihazi severekte kullanmiyorum acikcasi ekran kirildiktan sonra 7.0 i bile merak edip kurmadim :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 20 Mart 2017; 23:51:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• birisileri kullanıcısına yanıt
    Nerden açılıyor hocam 7.0 da bulamadım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Rusya dan aldığım S6Edge'ye Nougat güncellemesi hala gelmedi. Bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner.06

Arkadaşlar Rusya dan aldığım S6Edge'ye Nougat güncellemesi hala gelmedi. Bir bilgisi olan var mı?

Bu tarz sorular çok soruluyor ama boşa, bilgi yok beklemekten başka yapacak bir şey yokwww.sammobile.com/firmwares takip edebileceğiniz tek yer burası, günlük olarak 1 kere kontrol etmeniz yeterli.

S6 Rusya çıktı yakında o da çıkar.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam rusya ya şubat ayında dağıtmışlar güncellemeyi. samsungu aradığımda bana teknik servise gidip ücret karşılığında yapılabileceğini söylediler. ama neden ödeme yapayım. eninde sonunda gelecekse eğer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner.06

Yanlış hatırlamıyorsam rusya ya şubat ayında dağıtmışlar güncellemeyi. samsungu aradığımda bana teknik servise gidip ücret karşılığında yapılabileceğini söylediler. ama neden ödeme yapayım. eninde sonunda gelecekse eğer.

Hayır ödeme falan yapma gereken her şey nette var illa Rusya'yı bekleyeceğim diyorsan sen bilirsin, çıkmış olan diğer Romlarıda kurabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

ANdroid 7 ye geçildiğinden beri sürekli arayanların ulaşamadığı oluyor mu acaba?

Bende Android 6 var. Ne zaman evde 4.5g kullansam aynı mesaj geliyor.
    İş yerinde kullanırken böyle bir sorun olmuyor.
    Tahminimce çekimle alakalı.
  • coskunsaglam C kullanıcısına yanıt
    Nasil dusurdun?

• Arkadaşlar s6 edge ve s7 edge de arama ekranının rengi duvar kağıdı ne renkse o renge yakın renkler olur deniyor fakat benim s6 edge de öyle değil. Batman teması kurulu ve arama ekranı pembe ve yeşil karışımından oluşan bir şekilde.
  • Sorunsuz 6 ya dönüp bidaha hiç yazılım güncelle tuşuna basmak istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.