Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.280
Cevap
109
Favori
573.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blood Money

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

Beyler m8 gerçektende s5den iimi batarya süresi verio aslı astarı nedir bu işin bide alan arkadaşlarım gsm battery life programından aynı onlarınki gibi paylaşabilirlermi batarya sürelerini

Buraya bunu yazarsan herkes samsung diyicek maalesef ama htc one m8. Şarj konusunda iyi samsung tan

Hangi dökümana göre m8 daha iyi :)

Dediğim gibi verebilecekleri bir dökümanları yok. Ben görmedim :)) s5 in pili kapasitesine göre gayet iyi işler çıkartıyor

• 5S den sonra kafamu kurcalıyor.Mac'i ile kullanan var mı adaptasyon sorunu var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Arkadaşkar,

benim telefonda şöyle bir sorun var. Telefon SD kart okumuyor. SD kart boş veya dosya sistemi desteklenmeyen kart diyor. 3 tane farklı SD kart denedim olmadı. Kartları başka telefonda ve bilgisayarda denedim. Çalışıyor sorun yok yani. Telefona format attım denedim yine aynı sorunu veriyor. Ne yapmam gerek acaba?

Teşekkürler..

karta fat32 olarak format attığınızdan emin misiniz? ntfs olarak formatlanmış ise telefon okumayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rcourb

merhaba arkadaslar dun turkcellden kontratlı aldım s5 i. yaklasık 7 senedir iphone kullanıyordum radikal bir adım atalım dedim. batarya iphone 5 ten sonra efsane diye dusunuyorum. sabah 8 de sarjdan aldım su an daha %65 batarya. işim geregi cok fazla konusma yapıyorum. inanın nete girsin girmesin iphone 5 i oglen 12 de sarja takıyordum tekrar. batarya konusunda ilk defa samsung kullanan birisi olarak memnunum. cehaletimi mazur gorun sormak istedigim birkac konu var. öncelikle bildirimler sanırım sadece sol ust kosede cıkıyor. iphone kullanırken misal whatsapptan gelen mesaj kilitli ekranda gozukuyordu direk okuyabiliyordun bir kısmını. bunda sanırım sadece ekranın ustunden parmagı assagıya kaydırıp okuyabiliyorsun. bunu kilitli ekranda iphonedaki gibi okuyabilir miyim? bir diger sorum mail,sms,whatsapp vs uygulamalarda uyarı sesi oldukça kısık. telefon çalarken dağı taşı inletiyor fakat bu ileti sesini açamadım birtürlü. bunu nereden ayarlayabilirm? şimdiden teşekurler

Çok doğru bir kararla galaxy serisinin en başarılı telefonuna geçmişsiniz. s2 bile bazı sorunlar ile piyasadaydı. Isınma vs.. Ayrıca yetersiz pil ömrüde bu seriyi baltalamıştır ;) Diğer seriler zaten s2 nin başarısı sayesinde bu kadar satmıştır. Nasip olursa bende birgün s5 alacağım. Şu an s2 kullanıyorum. Gelelim sorularınıza

1-Bildirimler samsung cihazlarda dediğiniz gibi bildirim pencereisnde görüntülenir. Ekran kapalıyken bildirim ışığıyla sizi uyarır
    2-whatsapptan gelen mesajları tuş kilidi kapalıyken bile ekranda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunu whatsapp uygulamasının içinden ayarlardan yapabiliyorsunuz. Biraz kullandıktan sonra kullanmasamda olur diyeceksiniz :)
    3- Galaxy serisinde ses açıp kaparken ekrana çıkan ses bildirim çubuğunun yanında bir çark var. Ona basarsanız bütün sesle ilgili denetimlere kısaca ulaşabilirsiniz. YA da bildirim penceresindenki ses açma titrşime alma gkısayoluna basılı tutu bu ayarlara kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca ordaki bütün kısayolların denetimlerine bu şekilde basılı tutarak ulaşabilirsiniz. Eğer yeni arayüzde böyle birşey yok ise ayarlardan ses ile ilgili kısma girdiğinizde bildirimlerin sesini açabilirsiniz.

Başka aklınıza takılan sorular varsa bilebildiğim kadarıyla cevaplarım ;)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rcourb

merhaba arkadaslar dun turkcellden kontratlı aldım s5 i. yaklasık 7 senedir iphone kullanıyordum radikal bir adım atalım dedim. batarya iphone 5 ten sonra efsane diye dusunuyorum. sabah 8 de sarjdan aldım su an daha %65 batarya. işim geregi cok fazla konusma yapıyorum. inanın nete girsin girmesin iphone 5 i oglen 12 de sarja takıyordum tekrar. batarya konusunda ilk defa samsung kullanan birisi olarak memnunum. cehaletimi mazur gorun sormak istedigim birkac konu var. öncelikle bildirimler sanırım sadece sol ust kosede cıkıyor. iphone kullanırken misal whatsapptan gelen mesaj kilitli ekranda gozukuyordu direk okuyabiliyordun bir kısmını. bunda sanırım sadece ekranın ustunden parmagı assagıya kaydırıp okuyabiliyorsun. bunu kilitli ekranda iphonedaki gibi okuyabilir miyim? bir diger sorum mail,sms,whatsapp vs uygulamalarda uyarı sesi oldukça kısık. telefon çalarken dağı taşı inletiyor fakat bu ileti sesini açamadım birtürlü. bunu nereden ayarlayabilirm? şimdiden teşekurler

Çok doğru bir kararla galaxy serisinin en başarılı telefonuna geçmişsiniz. s2 bile bazı sorunlar ile piyasadaydı. Isınma vs.. Ayrıca yetersiz pil ömrüde bu seriyi baltalamıştır ;) Diğer seriler zaten s2 nin başarısı sayesinde bu kadar satmıştır. Nasip olursa bende birgün s5 alacağım. Şu an s2 kullanıyorum. Gelelim sorularınıza

1-Bildirimler samsung cihazlarda dediğiniz gibi bildirim pencereisnde görüntülenir. Ekran kapalıyken bildirim ışığıyla sizi uyarır
    2-whatsapptan gelen mesajları tuş kilidi kapalıyken bile ekranda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunu whatsapp uygulamasının içinden ayarlardan yapabiliyorsunuz. Biraz kullandıktan sonra kullanmasamda olur diyeceksiniz :)
    3- Galaxy serisinde ses açıp kaparken ekrana çıkan ses bildirim çubuğunun yanında bir çark var. Ona basarsanız bütün sesle ilgili denetimlere kısaca ulaşabilirsiniz. YA da bildirim penceresindenki ses açma titrşime alma gkısayoluna basılı tutu bu ayarlara kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca ordaki bütün kısayolların denetimlerine bu şekilde basılı tutarak ulaşabilirsiniz. Eğer yeni arayüzde böyle birşey yok ise ayarlardan ses ile ilgili kısma girdiğinizde bildirimlerin sesini açabilirsiniz.

Başka aklınıza takılan sorular varsa bilebildiğim kadarıyla cevaplarım ;)

çok tesekkurler yardımın için. whatsapp kabus gibi oluyormus bildirimleri acınca
    ses işini de çözdüm sayılır. sanırım biraz zaman gecirdikce telefonla işler kolaylaşacak gibi :)

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler m8 gerçektende s5den iimi batarya süresi verio aslı astarı nedir bu işin bide alan arkadaşlarım gsm battery life programından aynı onlarınki gibi paylaşabilirlermi batarya sürelerini

Buraya bunu yazarsan herkes samsung diyicek maalesef ama htc one m8. Şarj konusunda iyi samsung tan

Listede g2 nin olmamasi garip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rcourb kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. HEr zman sor böyle. Alıştıkça iphone telefonlardan nefret edeceksin :) Özleyeceğin şeylerde olacak ama hiçbiri bir daha iphone kullanmana sebep olacak şeyler olmayacak ;) En başta pil ömrü ve ekran kalitesinden vazgeçmemek :) Ekran demişken şunuda hatıraltayım. Amoled ekranlar renkleri biraz abartarak gösterirler. Bu durum çoğu zaman güzel olsada bazen güzel olmuyor. Samsung bu sorunu aşmamız için ayarlarda ekran kısmına ekran modları koymuş durumdadır. Renklerin en doğal olarak görüntülendiği mod ise cinema modudur ;)

Bu resimler size yardımcı olur. Ayrıca "auto adhjust screen tone" seçeneği tasarruf modudur. bu mod aktif olunca telefonun ekranı tam randımanlı çalışmaz. Örneğin beyaz sayfalar daha az aydınlık olur. tasarruf modu devreye girdiği için. Bu seçeneğin işaretini kaldırdığınızda ekran tam randımanlı çalşırı fakt çok küçük bir miktar pilde fazladan sarfiyata neden olur. Bana sorarsanız eğer o seçeneği kaldırın ekranın bütün nimetlerinden faydalanın. Pil performansınız çok fazla olumsuz yönde etkilenirse yeniden o seçeneği seçersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: egeboys0

quote:

quote:

quote:

quote:

Teknoseyir elinde olan cihazlar ile karşılaştırma yapıyor. Ayrıca Galaxy S5'in G2'den daha uzun bir kullanım süresi sunması kadar normal bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Verre

5S den sonra kafamu kurcalıyor.Mac'i ile kullanan var mı adaptasyon sorunu var mı

ben dun macteki backup'ı direk switch programı ile telefona attım. rehber medya notlar hatırlatmalar vs sorunsuz olarak yuklendi. onun dısında mac e baglamadım ama iphone yedegini eksiksiz olarak galaxy s5 e atacak kadar mukemmel. sanırım sorun cıkartmaz macte
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teknoseyir elinde olan cihazlar ile karşılaştırma yapıyor. Ayrıca Galaxy S5'in G2'den daha uzun bir kullanım süresi sunması kadar normal bir şey yok.

Aksini idda etmedim. Dediginiz dogru olabilir. Fikrim yok. Sadece g2 olmaması dikkatimi çekti. Ondan yazdım.
    Ayrıca g2 nin s5 den daha iyi pil ömru sunacagını tahmin ediyorum.

• quote:

Rica ederim. HEr zman sor böyle. Alıştıkça iphone telefonlardan nefret edeceksin :) Özleyeceğin şeylerde olacak ama hiçbiri bir daha iphone kullanmana sebep olacak şeyler olmayacak ;) En başta pil ömrü ve ekran kalitesinden vazgeçmemek :) Ekran demişken şunuda hatıraltayım. Amoled ekranlar renkleri biraz abartarak gösterirler. Bu durum çoğu zaman güzel olsada bazen güzel olmuyor. Samsung bu sorunu aşmamız için ayarlarda ekran kısmına ekran modları koymuş durumdadır. Renklerin en doğal olarak görüntülendiği mod ise cinema modudur ;)

Bu resimler size yardımcı olur. Ayrıca "auto adhjust screen tone" seçeneği tasarruf modudur. bu mod aktif olunca telefonun ekranı tam randımanlı çalışmaz. Örneğin beyaz sayfalar daha az aydınlık olur. tasarruf modu devreye girdiği için. Bu seçeneğin işaretini kaldırdığınızda ekran tam randımanlı çalşırı fakt çok küçük bir miktar pilde fazladan sarfiyata neden olur. Bana sorarsanız eğer o seçeneği kaldırın ekranın bütün nimetlerinden faydalanın. Pil performansınız çok fazla olumsuz yönde etkilenirse yeniden o seçeneği seçersiniz.

çok sagol üstat az once baktı oto guncellemeleri yapıyor 20 tanesi bitti ve hala devam ediyor. batarya %55 daha o yuzden tasarruf moduna gerek yok gibi su an . inanılmaz bir batarya suresi benim icin iphone da olsa 3. defa sarja girerdi bugun. bu arada bir pm attım size. konuya vakıf iseniz yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aksini idda etmedim. Dediginiz dogru olabilir. Fikrim yok. Sadece g2 olmaması dikkatimi çekti. Ondan yazdım.

G2'de 5.2" Full Hd Ips ekran bulunuyor.
    S5'de 5.1" Full Hd Super Amoled ekran bulunuyor.

S5'in ekranı hem daha küçük, hemde daha az güç
    tüketiyor. (Amoled ekranlarda siyah nerdeyse hiç güç tüketmez, ve genel olarak renkler daha az güç harcar) Ayrıca Samsung çok önemli yazılım optimizasyonları yaptı.
    Yani G2'nin fazladan 200 MaH'lik avantajı fazla etki edemez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

G2'de 5.2" Full Hd Ips ekran bulunuyor.
    S5'de 5.1" Full Hd Super Amoled ekran bulunuyor.

S5'in ekranı hem daha küçük, hemde daha az güç
    tüketiyor. (Amoled ekranlarda siyah nerdeyse hiç güç tüketmez, ve genel olarak renkler daha az güç harcar) Ayrıca Samsung çok önemli yazılım optimizasyonları yaptı.
    Yani G2'nin fazladan 200 MaH'lik avantajı fazla etki edemez.

s5'e g2'den geçen biri olarak g2'nin en çok aradığım yanının pil ömrü olduğunu söyleyebirim. g2'nin minimum kullanımla 3 günden fazla dayandığı bile oluyordu. normal kullanımda ise sabah şarjdan aldığım cihazı ertesi gün akşam şarja takıyordum.

s5'in bataryası ilerleyen günlerde tam randımanla çalışmaya başlarsa durum belki farklılaşabilir ama şu an için benim günlük normal kullanımımda s5 kesinlikle g2'den batarya konusunda daha geride.

yine de S5 aldığıma kesinlikle pişman değilim cihazdan fazlasıyla memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• selam s5 in bir çok versiyonu var dubai ye ye gidiceğim oradan almam gereken model s900F mi s900S mi hangi versiyon daha iyi hangisini almaliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKRlllEX

selam s5 in bir çok versiyonu var dubai ye ye gidiceğim oradan almam gereken model s900F mi s900S mi hangi versiyon daha iyi hangisini almaliyim

Sonu Fq olan Snapdragon 801 islemci..Benim telefonum oyle yani..Digerini bilmiyorum acikcasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: adil07

iphone 5 kullanıcısıyım dün deneme sansım oldu cok begendim gecmek mantıklımı yoksa beklemek daha iyimi tşkler

iphone 5 kullanicisi olarak sahsi fikrimi belirteyim;

Apple Store'un Turkiye pazarina girmesiyle firmalarin soguslemesinden birazcik kurtulduk, Eylul'den beri takip ediyorum 5S ilk ciktiginda 2149 TL idi kendi sitesinde, aradan gecen 7 ay ve 10 gun sonrasinda fiyat hala ayni.

Bu da sunu gosterir, su asamada iphone 6'yi beklemek daha mantikli olur illa Apple alinacaksa.

Ha diyelim, iphone-6 hayal kirikligi yaratti yada asiri pahali cikti, bu durumda da Samsung bizleri kurtaracak cunku Eylul ayinda Note 4'un de cikmasiyla, Galaxy S5'in fiyati biraz daha duser diye tahmin ediyorum, boylece muhtemelen 2200-2300 bandindan cikacak olan iphone 6 ile 1900 civarina dusmesi muhtemel Galaxy S5 arasinda tercih yapmak durumunda olacagiz.

okumaya usendim diyenler icin: Eylul'u beklemek en mantiklisi. Cunku iphone'un fiyati dusmuyor (kendi sitesini referans aldim), S5'in fiyati kesin dusecek diyebiliriz, bir yandan da Note-4 gibi kafa karistirmaya meyilli bir model geliyor.

Xperia Z2 ve LG-G3'ten bahsetmedim bile.

• Galaxy s5 aldım satıyorum avea dan 10 günlük pm ile ulaşın lütfen fiyat 1850 tl

• Arkadaslar su samsungun surum olaylari beni cok kizdiriyor.simdi bugun veya yarin s5 alicam.turkiye de hangi surum var?veya hangi surumu almaliyim? farklari nelerdir?

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.