Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.281
Cevap
109
Favori
573.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adil07

iphone 5 kullanıcısıyım dün deneme sansım oldu cok begendim gecmek mantıklımı yoksa beklemek daha iyimi tşkler

Hic gerek yok hocam,Iphone 5'de oldukca yeterli bir cihaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar

Wifi açıkken telefon gelen aramalar ulaşamıyor fakat ben arayabiliyorum

Neden olabilir

Bi yardım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

arkadaşlar s5 de ekran kilidini açmak için g2 de olan çift tıklama özelliğini nereden açıyorduk bilen varmı ?

Varmi ki oyle bir ozellik ?

geçmiş sayfalarda bunu okumuştum 1-2 hafta önce şimdi baktımda bulamadım, bu sebeplede sordum :)
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar s5 de ekran kilidini açmak için g2 de olan çift tıklama özelliğini nereden açıyorduk bilen varmı ?

Varmi ki oyle bir ozellik ?

geçmiş sayfalarda bunu okumuştum 1-2 hafta önce şimdi baktımda bulamadım, bu sebeplede sordum :)

Ben yok diye biliyorum da..Neyse varsa bizde ogreniriz :)

• dün bir markette telefonu elime aldım ilk kez

ekranı güzeldi gerçekten

elde tutuşu ilk defa bu kadar güzeldi cidden arka kapağın verdiği his çok güzeldi

tek elle kullanım oldukça kolay

beyaz renkti telefon oldukça şık duruyor

siyah renk yoktu siyah renk nasıl duruyor acaba

artık telefonun hızı ile ilgili birşey yazmaya gerek yok zaten kullananlar yorum yapıyor yeterince :)

bence görünüş olarak en şık S serisi S5

ve sanki daha güven veriyor sağlamlık olarak
  • Note 2 - N7100'üm var. Stock Türkiye 4.3 kurulu.

Fransa için çıkan orijinal 4.4.2 ROM'u Odin ile kurduğum taktirde Knox sayacı artar mı?

Wipe yapmadan verilerimi koruyarak yükleme şansım yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekozgur

Note 2 - N7100'üm var. Stock Türkiye 4.3 kurulu.

Fransa için çıkan orijinal 4.4.2 ROM'u Odin ile kurduğum taktirde Knox sayacı artar mı?

Artmaz ama geri donus imkansizdir ve 4.4.2 uzerinden root yapilirsa knox sayaci artar.

Dusuk bir ihtimalde olsa knox sifirlanabilir ama nasil olacak suan icin bildigim kadariyla Note 2 icin kesfedilmedi ama S4 te knox sifirli ve rootlu olarak custom romlar kullanilabiliyor .
  • quote:

Odinle yuklediginiz de Knox sayaci artiyor diye biliyorum ...Galaxy S4 formunda ilk sayfada aciklanmisti yanilmiyorsam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 30 Nisan 2014; 14:45:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

http://www.sammobile.com/2014/04/03/samsung-sm-g906s-with-qhd-2560x1440-screen-appears-in-benchmark/

Performans olarak guncel telefonlarin gerisinde...Ozellikle oyun performansinda yerlerde telefon..

Ekran cozunurlugunun yuksek olmasi demek, daha fazla enerji ve performans dusuklugu demek...2K telefon ekranlarinda ki tepki bu yuzden mesela...

Asil tepki RGB olmayan ekranlarin yani Pentile ekranlarin kullanilmasinda . Pentile deki amac dusuk guc tuketimi.

Altpiksel olarak 3 yerine 2 olmasi efektif piksel olarak %33 cozunurluk kaybi demektir. Bu da pratikte 720p ekranin biraz ustune denk geliyor .

Samsung RGB piksel dizilimindeki AMOLED kullansaydi (Galaxy S2 deki gibi ) keskinlik daha yuksek olacakti.

Neden okuma modu var merak ediyor musunuz? Ekrani Pentile olmasindan veya cozunulugun dusuk olmasindan. Suan kullandigim Galaxy Tab Pro 8.4 RGB piksel diziliminde oldugundan Okuma Modu na gerek kalmiyor ama diger Samsung tabletler Note serisi ve Note Pro 12.2 Tab Pro 10.1 ve 12.2
    modellerindeki ekran da Pentile teknoloji kullanmakta malesef.

Bana sorulacak olsa pentile ekran yerine RGB SUPER AMOLED 720P ekran olsa daha mantikli hem oyun duskunleri 720P de epey akici oynar hem de ayni ekran boyutunda fontlarin keskinligi ve goruntulerin keskinliginde kayip olmaz.

Samsung tabirici caizse balon gibi sisirdigi altpiksel dizilimden pratikte toplam guc tuketiminde bir tasarruf oldugunu dusunmuyorum. Bunu ifade ederken kanitlar gerekli ama akli olan kanita gerek olmadan anlayacaktir yine de aciklayaym.

Pentile ekrandaki enerji tuketimindeki tasarruf daha yuksek cozunurluge pentile teknolojisiyle ulasildigindan yuksek cozunurlugun islemci ve GPU ya daha da yuk bindirmesinden Pentile ekrandan elde edilen guc tuketim tasarrufu kaybedilecektir hem de ciddi oranda .

Samsung 2K cikarsaydi benim bahsettigim durum bircok kullanici ve isin uzmanlari tarafinda daha da detayli ele alinacakti.

Samsung ekran kalitesi yerine pikselleri sisirmesi dogru degil bedelli maliyet ve NET asiri guc tuketimi olarak anlamli olmuyor.

• quote:

quote:

Odinle yuklediginiz de Knox sayaci artiyor diye biliyorum ...Galaxy S4 formunda ilk sayfada aciklanmisti yanilmiyorsam..

Odinle resmi firmware doknulmamis olanlarda hicbirsey olmuyor.

Rootlamak icin zaten odin kullaniliyor .

S4 ume Rusya Android 4.4.2 si yukledim KNOX sayaci SIFIR ...
  • dropbox 50 gb alan hediye vermesi birde bunun 24 ay olması gerçekten harika olmuş, bunu çok beğendim :)
  • Cevaplar için teşekkürler ama anladığım kadarı ile Note 2 için garanti yok.

Bu arada yanlış konuya yazmışım, kusura bakmayın
  • Ya beyler m8 nasıl 7-7.5 saat ekran süresi alır hani s5 kraldı bu konuda biei detaylı paylaşırmı ekran sürelerini felan kafayı yicem hangisini alcam z2 de bekliorum pil en önemlisi benim için

• hamıgo H kullanıcısına yanıt
    Optimize bir sistemi var htcnin. Arayüz pil harcamıyor. Pilide iyi.

• quote:

Cevaplar için teşekkürler ama anladığım kadarı ile Note 2 için garanti yok.

Bu arada yanlış konuya yazmışım, kusura bakmayın

Note 2 için daha denemedim servisi durumu var servisten sonra Android 4.4.2 yi yükleyecegim malum Türkiye ye çıkmadı.

Note 2 için rootsuz 4.4.2 veya Knox 1 olmasına önem vermiyosan bence rahat rahat kurabilirsiniz.

Note 2 zaten RAM den ötürü bayağı bir destek alır özellikle custom rom larda.
  • Arkadaşkar,

benim telefonda şöyle bir sorun var. Telefon SD kart okumuyor. SD kart boş veya dosya sistemi desteklenmeyen kart diyor. 3 tane farklı SD kart denedim olmadı. Kartları başka telefonda ve bilgisayarda denedim. Çalışıyor sorun yok yani. Telefona format attım denedim yine aynı sorunu veriyor. Ne yapmam gerek acaba?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Arkadaşkar,

benim telefonda şöyle bir sorun var. Telefon SD kart okumuyor. SD kart boş veya dosya sistemi desteklenmeyen kart diyor. 3 tane farklı SD kart denedim olmadı. Kartları başka telefonda ve bilgisayarda denedim. Çalışıyor sorun yok yani. Telefona format attım denedim yine aynı sorunu veriyor. Ne yapmam gerek acaba?

Teşekkürler..

Hocam dogru yerlestirdiginize eminmisiniz? Dediginiz hatalari genelde dogru yerlestimemisseniz veya tam oturtamamissaniz verir de genelde..Birde markasi nedir Sd kartin? Kac Gb?

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Hocam,

32, 8 ve 2 gb denedim. Doğru yerleştirdiğime eminim çünkü arkadşaımın s5'ine taktığımda çalıştı kartlar. Kartı görüyor ama sonra boş veya deskelenmeyen diyor.
  • merhaba arkadaslar dun turkcellden kontratlı aldım s5 i. yaklasık 7 senedir iphone kullanıyordum radikal bir adım atalım dedim. batarya iphone 5 ten sonra efsane diye dusunuyorum. sabah 8 de sarjdan aldım su an daha %65 batarya. işim geregi cok fazla konusma yapıyorum. inanın nete girsin girmesin iphone 5 i oglen 12 de sarja takıyordum tekrar. batarya konusunda ilk defa samsung kullanan birisi olarak memnunum. cehaletimi mazur gorun sormak istedigim birkac konu var. öncelikle bildirimler sanırım sadece sol ust kosede cıkıyor. iphone kullanırken misal whatsapptan gelen mesaj kilitli ekranda gozukuyordu direk okuyabiliyordun bir kısmını. bunda sanırım sadece ekranın ustunden parmagı assagıya kaydırıp okuyabiliyorsun. bunu kilitli ekranda iphonedaki gibi okuyabilir miyim? bir diger sorum mail,sms,whatsapp vs uygulamalarda uyarı sesi oldukça kısık. telefon çalarken dağı taşı inletiyor fakat bu ileti sesini açamadım birtürlü. bunu nereden ayarlayabilirm? şimdiden teşekurler

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

Beyler m8 gerçektende s5den iimi batarya süresi verio aslı astarı nedir bu işin bide alan arkadaşlarım gsm battery life programından aynı onlarınki gibi paylaşabilirlermi batarya sürelerini

Buraya bunu yazarsan herkes samsung diyicek maalesef ama htc one m8. Şarj konusunda iyi samsung tan

Hangi dökümana göre m8 daha iyi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.