Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Roby

Özellikleri Samsung'dan beklendiği üzere üç aşağı beş yukarı göz alıcı olacaktır. Lâkin ekranı/telefonu bu kadar büyütmemeliler(di). S2'mi yazlık kışlık istediğim kıyafete sırıtmadan sokabiliyorum.

haklısın hocam...
    benide tek düşündüren konu bu...
    ama şöylede bişey var. s2 de ilk başta çok büyük geliyordu zamanla normal gelmeye başlıyor...zamanla alışılır heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi req16 -- 5 Mart 2013; 19:22:04 >
  • s2den sonra inş s4 bekliyoruz
  • yumurta gibi aşırı yuvarlak köşeler olmasın, kasası sağlam ve çizilmez olsun. camı kırılmaz sağlam olsun, yere düşünce 500 lira zarara girmesin insanlar. bir de pili yoğun kullanımda EN AZ 1-1.5 gün gitsin. diğer özellikler zamanla değerini yitiriyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 6 Mart 2013; 1:24:41 >
  • Sabırsızlıkla beklemedeyiz,yeni amiral gemiyle birlikte gözle kaydırma özelliğide gelirse hiç şaşırmayın arkadaşlar..

http://www.sammobile.com/2013/03/05/rumour-galaxy-s-iv-to-have-eye-tacking-technology-says-nyt/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcan.kaymak -- 6 Mart 2013; 1:57:41 >
  • Bugün itibariyle Smart Scroll ekran görüntüleri sızdırılmıştır arkadaşlar..
    http://www.sammobile.com/2013/03/06/samsung-galaxy-s-iv-screenshots-leak-confirm-smart-scroll-and-smart-pause/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcan.kaymak -- 6 Mart 2013; 12:45:40 >
  • Plastik kasa gelmesin artık ayıptır yani . 2000 lira para verdik plastik telefon kulanıyoruz. Donanımda biryere kadar .
  • Benim merak ettigim tasarimdan cok kullanilacak donanim. Cunku eger alirsam 3-4 yil kullanmayi dusunuyorum. Mali T658 gpu gormek istiyorum telde.. bakalim az kaldi beklentilerimi karsilayacaksa eylul gibi alirim..
    Ayrica Amerika icin hazirlanan versiyonunun ekran goruntuleri paylasilmis..
    www.sammobile.com/2013/03/06/screenshots-from-galaxy-s-ivs-american-variant-have-just-showed-up-new-ui-changes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanjack026 -- 6 Mart 2013; 16:25:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

http://www.sammobile.com/2013/03/06/screenshots-from-galaxy-s-ivs-american-variant-have-just-showed-up-new-ui-changes/
    Ekran görüntüleri gelmeye devam ediyor arkadaşlar,benim ilk dikkatimi çeken notification barın şeffaflaştırılması gerçekten çok hoş olmuş,onun dışında 13 Megapixel ve 1.8 GHZ QuadCore işlemci olduğuda açıklanmış durumda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcan.kaymak -- 6 Mart 2013; 16:28:43 >

• ohoo süper oldu bunları da ana sayfaya ekliyorum teşekkürler arkadaşlar
  • Bu ne ya Samsung iyice uçmuş özelliklerde ilerde ne çıkaracak merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oo s4 efsane olacak s2 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

oo s4 efsane olacak s2 gibi.

s6 ya kadar şuan en iyisi s4 olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

oo s4 efsane olacak s2 gibi.

s6 ya kadar şuan en iyisi s4 olacak

Aynen öyle s5'de biraz daha iyi özelliklerle çıkar s2-s3 gibi s6'da yine bir sıçrama olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Bugün itibariyle Smart Scroll ekran görüntüleri sızdırılmıştır arkadaşlar..
    http://www.sammobile.com/2013/03/06/samsung-galaxy-s-iv-screenshots-leak-confirm-smart-scroll-and-smart-pause/

Ekran görüntüleri S3'ün 4.2.1 sızıntı romlarından alındığı ortaya çıktı. Ancak bu da demek oluyor ki S4'te böyle bir şey ile gelecek.

Polikarbonnat(plastik demiyorum) kasa daha iyi. Pilin değiştirilmesi, hafıza kartı(yandan da takılabilir ama kapak kullanılması gerekeceği için sevmiyorum) kullanılması, daha hafif ve dayanıklı olması(kasası parçalanan veya yamulup kalan S3 gören var mı?), yedek parçanın daha uygun fiyatlı olması sebebiyle daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Plastik kasa gelmesin artık ayıptır yani . 2000 lira para verdik plastik telefon kulanıyoruz. Donanımda biryere kadar .

Öyle diyorsun da Akıllı telefon alanların çoğu cihazı kılıfla kullanıyor. Kılıfla kullandıktan sonra plastik olması avantaj, hem hafif hem soğutması kolay. Hem de darbeleri emiyor . Maliyeti de düşürüp fiyatlar da düşüyor. Bana göre plastik arka taraf avantaj. Ama çerçeve alüminyum olsa tadından yenmez. s4'de alüminyum çerçeve olacak sanırım, kapak yine polikarbonat olur tahminimce

s2 yerine sensation alsaydım günde 1-2 saat kesintisiz görüşmelerde elime kramp girerdi kesin. O zamanlar kararsız kalmıştım iyiki s2 almışım

• quote:

quote:

Plastik kasa gelmesin artık ayıptır yani . 2000 lira para verdik plastik telefon kulanıyoruz. Donanımda biryere kadar .

Öyle diyorsun da Akıllı telefon alanların çoğu cihazı kılıfla kullanıyor. Kılıfla kullandıktan sonra plastik olması avantaj, hem hafif hem soğutması kolay. Hem de darbeleri emiyor . Maliyeti de düşürüp fiyatlar da düşüyor. Bana göre plastik arka taraf avantaj. Ama çerçeve alüminyum olsa tadından yenmez. s4'de alüminyum çerçeve olacak sanırım, kapak yine polikarbonat olur tahminimce

s2 yerine sensation alsaydım günde 1-2 saat kesintisiz görüşmelerde elime kramp girerdi kesin. O zamanlar kararsız kalmıştım iyiki s2 almışım

Plastik arka kapağı çıkarttığında oluşan görüntü içine siniyorsa senin için avantaj olabilir.

2000 tl para verdim s3 e . Ve 300 Tl lik telefonlarla aynı kalitede malzemeye sahip telefon kullanıyorum . Arka kapağımda çatladı. Altta üstte heryerinde soyulmalar var. istiyorsan resimde yüklerim fakat s3 ü iyice ezdirmek istemiyorum . Yekpare gövde varken plastik arka kapak gerçekten ucuz gösteriyor telefonu. Fanlık yapmaya gerek yok . s2 sonrasında s3 e geçmiş ve plastiğin hiçbir faydasını görememiş biri olarak söylüyorum bunu .

Htc one dan ciddi anlamda kalite akıyor.

Ayrıca ben telefon çizilecek yıpranacak diye hayatta kap falan takmam. Bütün kullanım zevkini alıp götürüyor. Telefonun kendisi sağlam olmalı . Heleki ekrana kocaman jelatinleri yapıştıranlara üzülüyorum .

• plastik kapağı savunanlara güldüm gerçekten. düşürünce kırılan cam, çatlayan kapağı napalım biz? o kadar zengin değilim.
  • quote:

quote:

quote:

Plastik arka kapağı çıkarttığında oluşan görüntü içine siniyorsa senin için avantaj olabilir.

2000 tl para verdim s3 e . Ve 300 Tl lik telefonlarla aynı kalitede malzemeye sahip telefon kullanıyorum . Arka kapağımda çatladı. Altta üstte heryerinde soyulmalar var. istiyorsan resimde yüklerim fakat s3 ü iyice ezdirmek istemiyorum . Yekpare gövde varken plastik arka kapak gerçekten ucuz gösteriyor telefonu. Fanlık yapmaya gerek yok . s2 sonrasında s3 e geçmiş ve plastiğin hiçbir faydasını görememiş biri olarak söylüyorum bunu .

Ayrıca ben telefon çizilecek yıpranacak diye hayatta kap falan takmam. Bütün kullanım zevkini alıp götürüyor. Telefonun kendisi sağlam olmalı . Heleki ekrana kocaman jelatinleri yapıştıranlara üzülüyorum .

Fanlık yaptığımı düşünmüyorum kendimce avantaj olduğunu belirttim. Ben s2'yi 2 yıl olacak kullanıyorum sadece metal çerçevede soyulmalar oldu, plastik kısım sapasağlam, bükülebiliyor da.
    Günümüzde hiçbir firma tüm özellikleri aynı anda sunmuyor.
    HTC ses-kalite olarak iyi ama yazılımsal olarak kötü.
    Sony'de ses-kamera-kalite olarak da iyi. onda da yazılım kısmı sürünüyor. xperia lara bir ics verdi tüm cihazlar hantallaştı.
    Samsung da kalite olarak kötü ses orta kamera iyi diyebilirim ancak yazılım anlamında çok iyi. Nexuslardan sonra ilk Samsung cihazları güncelleme alıyor.
    Google Nexuslar da ise değiştirilemez batarya, kısıtlı hafıza gibi özellikler mevcut. Gerçi son çıkan xperia z gibi modellerde de batarya değişemiyor bu birçok kullanıcı için büyük handikap.
    Tasarımı yazmadım çünkü herkesin tasarım anlayışı farklı. Ben s3'ün oval hatlarını hiç beğenmezken arkadaşım çok seviyor.
    Unuttuğum şeyler de var muhtemelen ama ana hatlarıyla böyle.

İsteyen istediğini alır, yani seçim şansımız var. Şimdi buraya gelip Samsung'un kalitesini kötülemeye yada HTC-Sony konularına gidip yazılım desteğini kötülemeye gerek yok. Kalitesini beğenmiyorsan kaliteli ürün yapan markanın ürününü kullanırsın.

Ama maymun iştahlı her yeni çıkan modeli alan insanlar olduğu sürece bu insanlar her zaman en iyisini isteyecekler ve hiçbir zaman tatmin olamayıp şikayet edeceklerdir.

• quote:

Mesajım kimseye direk olarak değildir. Genel olarak yazacağım. Yanlış bir şey dediysem uygun bir dille uyarırsanız gerekli düzeltmeyi yaparım.

Kılıfla veya kılıfsız, fark etmez, S3 sağlam bir cihaz. Ancak "ekran camı" ve gri renkli fırçalanmış çerçeve aynı kalitede değil. Ekran camının kırılması normal. O boyutta bir camı korumak kolay değil. Ancak çizilme konusunda da tam tersi, oldukça dayanıklı.

Arka kapağın dışı kolay çizilebiliyor ama kırmak için ciddi şekilde güç kullanmak lazım. Soyulma kullanımla alakalı. Arkadaşımın 4aylık S3'ü benimkinin yanında eski, benimki ise neredeyse sıfır cihaz gibi duruyor. Halbuki benimki 7.5 aylık. Durup dururken oluyorsa verin servise değiştirsinler. Madem benim ve birçok Avrupalı-Amerikalının verdiği paranın 2 katına yakın para vermişsiniz hakkınızdır, yaptırın. Başka bir arkadaşımın mavi S3'ü biraz hor kullanması sonucu soyulmalar ve ekranda ufak bir çatlak oluştu. S3'ün malzeme kalitesini beğenmeyen HTC One X'i de X+'ı da 8x'i de beğenmez. Sonuçta aynı malzeme. Sizin verdiğiniz para 2000lira, bunun yarısından fazlası vergi, ekstra kar vs.'den oluşuyor. 1000-1100liraya AB ülkelerinin çoğundan alabilirsiniz. Siz aynı cihaza fazla para verdiyseniz size fazladan doğru düzgün bir şey vaad etmiyorlar. Ha, tercih meselesidir, bir yere kadar saygı duyarım. Yurt dışından ucuza alıp gelirken de vergi iadesi alanlar bu cihazı 1000 liranın bile altında bir fiyata alabiliyor. Aynı cihaz. Size fazla para verdiğiniz için Türkiye'de garanti kapsamında olması dışında bir şey vereceklerini söyleyen oldu mu bilmiyorum ama resmiyette böyle bir şey yok.

Yine de pahallı bir telefon. Benim tercihim polikarbonattır. Nedenini önceki mesajımda belirttim. Metal de çizilecek ve istediğimde değiştiremeyeceğim. Yine de çerçeve(S serisindeki gri, metal renkli plastik türevi çerçeve) için metal kullanılmasını tercih ederim. SoC'un soğutulması için de doğru kullanılırsa iyi olur. Ama bütün kasanın metal olmasını istemiyorum. Çünkü ya ağırlık olarak ya da başka bir yerden sorun çıkacak.

Yazılım tarafında cihazı adam edebilirseniz Samsung'un S serisi(advanced, plus vs. ara modeller hariç) donanımın hakkını veren tek seri denebilir(Android tarafında). S3'teki Wolfson DAC ses kartı doğru ayarlar ile birinciliğe rahatlıkla oynayabilecek bir ses kartı. Ama stok rom ile hiç değişiklik yapmadan kullanırsanız ortalamanın üzerinde ancak Bass'larda zayıf kalır. Kamera yine öyle. 4.2.1 ile kameranın az ışık durumundaki performansını da gördük. 4.2.1 resmi sürüm gelmeden kesin konuşmaktan çekiniyorum ama test sürümüyle bile piyasadaki birçok cihazla her alanda yarışmaya yetecek kadar iyi. Haftaya yeni model tanıtılacak. Donanım ve yazılım olarak daha da gelişmiş bir model gelecek. Kasa olarak 3 beklentim var. Metal çerçeve, daha sağlam ekran camı ve daha ince kenarlıklar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fanlık yaptığımı düşünmüyorum kendimce avantaj olduğunu belirttim. Ben s2'yi 2 yıl olacak kullanıyorum sadece metal çerçevede soyulmalar oldu, plastik kısım sapasağlam, bükülebiliyor da.
    Günümüzde hiçbir firma tüm özellikleri aynı anda sunmuyor.
    HTC ses-kalite olarak iyi ama yazılımsal olarak kötü.
    Sony'de ses-kamera-kalite olarak da iyi. onda da yazılım kısmı sürünüyor. xperia lara bir ics verdi tüm cihazlar hantallaştı.
    Samsung da kalite olarak kötü ses orta kamera iyi diyebilirim ancak yazılım anlamında çok iyi. Nexuslardan sonra ilk Samsung cihazları güncelleme alıyor.
    Google Nexuslar da ise değiştirilemez batarya, kısıtlı hafıza gibi özellikler mevcut. Gerçi son çıkan xperia z gibi modellerde de batarya değişemiyor bu birçok kullanıcı için büyük handikap.
    Tasarımı yazmadım çünkü herkesin tasarım anlayışı farklı. Ben s3'ün oval hatlarını hiç beğenmezken arkadaşım çok seviyor.
    Unuttuğum şeyler de var muhtemelen ama ana hatlarıyla böyle.

İsteyen istediğini alır, yani seçim şansımız var. Şimdi buraya gelip Samsung'un kalitesini kötülemeye yada HTC-Sony konularına gidip yazılım desteğini kötülemeye gerek yok. Kalitesini beğenmiyorsan kaliteli ürün yapan markanın ürününü kullanırsın.

Ama maymun iştahlı her yeni çıkan modeli alan insanlar olduğu sürece bu insanlar her zaman en iyisini isteyecekler ve hiçbir zaman tatmin olamayıp şikayet edeceklerdir.

Hangimiz çıkarılabilir bataryayı değiştiriyoruz. Çoğumuz 1 sene dolunca bilemedin 2 senede telefon değiştiriyoruz. Ben görmedim henüz batarya değiştiren . Ayrıca HTC yazılım olarak arayüz olarak çok çok iyi . Tek kötülüğü güncellemeleri biraz geç alıyorlar .

Benim dediğim bu malzemeyle bu telefon fiyatını haketmiyor. s2 deki kapak köşelerle herhangi bir teması olmadığı için zarar görmemesi normal. s2 yi 1 senedir babam kullanıyor, 6 ay kadarda ben kullandım . Kapakta deforme olmadı. Çünkü arkayı s3 ünki gibi sarmıyor. Dışarıyla teması yok. Biyere koyuncada arkadaki çıkıntı sayesinde temas bile etmiyor yere. Ayrıca s2 nin çerçevesi daha sağlam defalarca düşürdüm hiçbirşey olmadı . Lüx telefon öncelikle malzemesiyle fark yaratmalı . Buyrun size o kadar dikkatli kullanmama rağmen kapağın deformasyonunu göstereyim. Ve çerçevenin iç tarafındada nerden nasıl olduğunu bilmediğim kırık var . ki s2 yi bundan çok daha hor kullanmıştım.

He dersenizki ben ekrana jelatini çekerim . Şu kılıfı takarım . O zaman alın kullanın doya doya. Bu kap ile telefonu zaten direk öldürüyorsunuz. Dayım kullanıyor aynı kabı . Abartmıyorum telefon s3 ten başka herşeye benziyor . Bu telefonların kullanım tadı , inceliği zarifliği kapsız kullanımda ortaya çıkar . Diğer türlü manası yok .

Ve gelelim arka kapağa . Madem inanmıyorsun . Birde belirtmeliyimki , kapak oturmuyor tırnak yerlerine bastığımda oynadığını hissediyorum. Aynısı dayımın telefonundada mevcut. 3-4 ay sonra ortaya çıkan birşey oldu bende .

Buyrun , ilk defa telefon kullanmıyorum . s2 de malzemenin kalitesizliğinin farkındaydım ama sorun teşkil edecek birşey çıkmadı . Arka kapakta herhangi sorun olmadı. Ama samsungun kırması çok zor dediği kapak çatladı. Nasıl çatladı bilmiyorum . Taş çatlasın 5 kere açmışımdır arka kapağı.

Telefonun sol üst köşesinde , çerçevenin içinde nasıl böyle bir kırık ortaya çıktı onuda bilmiyorum .

Buda son resim. Gözüküyormu bilmiyorum fakat kulaklık girişi etrafında başlayan . Birçok yerinde olan plastiğin üzerindeki koruyucunun soyulması .

Malzeme kalitesine bende sizin gibi önem vermiyordum s2 de sıkıntım yoktu. Gördüğünüz üzere birçok kişide bu sorunlar mevcut . Çoğu arka kapağı değiştirip satıyor telefonu . Samsungun bu kapak sıkıntısı renk değiştiren mavi telefonlardada ortaya çıkmıştı. Size anlatmak istediğim , samsungun telefonlarında işçilik en alt düzeyde . s4 tanıtılma arefesindeyiz. Samsungun artık kaliteye, dayanıklılığa önem vermesi gerekiyor apple ın malzeme kalitesi her zaman iyiydi . Sony , xperia z ile bu yönde atılım yaptı. Son olarak full metal kasa ile htc one dan kalite fışkırıyor. Nokia da birkaç senedir düz plastikten kurtulma yönünde denemeler içerisinde. Piyasa bu yöne kayarken , başka bu tarz ucuz malzemeyle üretilen telefon kalmamışken , plastik kapak artık intihar olur. Benim şahsi görüşümdür . Resimlerlede size açıklamaya çalıştım durumu . Bu noktadan sonra fanlığın anlamı yok . Kullanıcısı dışında, hiçkimsede plastik kapak , metal gövdeden yada cam kaplama gövdeden iyi diyemez. Bunu diyorsa fandır. Bir arkadaşımın dediği gibi . s4 , plastik arka kapakla gelirse'' Samsung , plastik kapak fanboyu demekki''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 6 Mart 2013; 23:57:17 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.