Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_q

Arkadaşlar antutu testinde s4 görünüyor şu An exynos 5410 4+4 ve 1.8ghz hızında gpu olarak da powervr sgx 540mp 4.99inc 2gb ram

544MP8 olmasın o? Zira 540MP galaxy Nexus cihazına kullanılıyor. 540 ise galaxy s i9000'de. Faryaab'ın yayınladığı görsellere göre 544MP8 var.

Kaynak: sammobile

544P8 oldugu nerde yaziyor?Ben sadece 544Mp bilgisinin sizdigini zannediyordum.Eger 8 Cekirdekli modelse iyiymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

quote:

quote:

Arkadaşlar antutu testinde s4 görünüyor şu An exynos 5410 4+4 ve 1.8ghz hızında gpu olarak da powervr sgx 540mp 4.99inc 2gb ram

544MP8 olmasın o? Zira 540MP galaxy Nexus cihazına kullanılıyor. 540 ise galaxy s i9000'de. Faryaab'ın yayınladığı görsellere göre 544MP8 var.

544P8 oldugu nerde yaziyor?Ben sadece 544Mp bilgisinin sizdigini zannediyordum.Eger 8 Cekirdekli modelse iyiymis.

MP8. Çünkü 8 çekirdek var. (En basit tabiri ile böyle) samsung'un sic tasarımlarında cpu çekirdeği başına gpu çekirdeği oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

quote:

quote:

MP8. Çünkü 8 çekirdek var. (En basit tabiri ile böyle) samsung'un sic tasarımlarında cpu çekirdeği başına gpu çekirdeği oluyor.

Ama octada sistem farkli isliyor 8 cekirdegin hepsi ayni anda calismiyor.Ya A7'ler devrede oluyor yada A15'ler.Bundan dolayi Mp4'de olabilir diye dusunuyorum.

• O konuda kesin bilgim yok. Bir ihtimal olabilir.

• quote:

O konuda kesin bilgim yok. Bir ihtimal olabilir.

evet aynen öyle 8 çekirdeğin hepside aynı anda çalışmıyor.

yük durumuna göre 2a7 1a15 de çalışabilir 2 a15 çalışıp hiç a7 de çalılmaya bilir sanırım a15 lerin hepside aynı anda çalışmayacak.
  • Aman yolu açın PLASTİK KRAL geliyor.

SAMSUNGtan açıklama:

Telefon üreticileri ürünlerinde kullandıkları materyal seçeneklerini değiştirirken, Samsung plastiğe bağımlı estetik bir tasarım anlayışını sürdüreceğini belirtti.

CNET’e konuşan Samsung mobil biriminin başkan yardımcısı Y.H. Lee, cam, alüminyum ve polikarbonat gibi yeni materyaller deneyen rakiplerinin aksine, S serisinde plastiğin kullanılmaya devam edeceğini ifade etti.

Lee, ‘telefonlarında kullandıkları materyalleri belirlerken sadece estetik tasarıma bakmadıklarını, aynı zamanda ürünü kısa zamanda etkin bir şekilde üretmelerini sağlayacakları materyali seçtiklerini’ belirtti. Lee, “Çok fazla üretim yapmamız gerektiğini biliyoruz” diyerek ‘plastik stratejisinin bir diğer sebebini ortaya koydu.

sadece estetiğe bakmıyoz ne kadar üretirsek şu nokia nın sony nin uyuduğu boşluk yıllarda o kadar satarız çünkü rakipler saçma sapan fikirlerden telefon üretemiyor diyor kısacası. haklıda kendi açısından. kızmıyorum yani ona ben.

ben güney korelileri tanırım azçok. kendi hayatlarında da kaliteye önem vermezler. lezzet diye bir kavram yoktur. doymak için ne bulurlarsa onu yerler. ondan işte bööle plastikten hyundai ve samsung yaparlar. estetik değil seri üretim önemlidir. telefon üreticilerinin eski fikirlerden sıyrılıp yeni formda telefon üretmede geç kaldıkları şu kayıp yıllarda samsung pirim yapsada bupiyasa bu mantığı affetmez. nokia sony saçma sapan fikirlerin peşinde koşarken meydan bu çekik gözlülere kaldı. herkese geçmiş olsun.

• estetik bir tasarım derken :) s3 mesela estetik tasarımlı mıydı hahaha
  • hayırlı olsun şimdiden daha yeni almıştım oysaki S3

• Kimse zorla alın demiyor. Beğenmezseniz almazsınız. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaya gerek yok. Anladık, metal ve türevi bir şey istiyorsunuz ama olmayacak. Bu saatten sonra da metal olsaydı laflarını bir kenara kaldırıp tasarıma kafa yorun...2.5 aydır üretimde olan bir cihaz için donanımsal-fiziksel olarak şu da olsa bu da olsa demek için artık çok geç.

Evet, daha iyisini isteyeceksiniz tabii de iş işten geçtikten sonra şu da olsun, bu da olsun derseniz olmaz. Kasa malzemesine takılıp kalmışsınız. Ekran, cpu-gpu, pil, kamera, yazılım ne sunacak diye tartışılacağına metal mi plastik mi diye kafa ütüleyip duruyorsunuz. Samsung polikarbonatı kolay kolay bırakmaz. Hafif, dayanıklı ve çizikleri belli etmeyen bir yapıya sahip. S3, Note 2, One X+ One X, 8X gibi birçok cihazda polikarbonat kullanılıyor. S3'ü yarım metreden düşürüp tuzla buz eden de var, arabadan fırlatıp birkaç ufak çizik ile atlatan da var. Yani gidip S3 kötüdür diyemezsiniz. 5" boyutundaki bir camın kırılması bir hayli kolay. HTC One da düştüğünde camı kırılacak, S3'te kırılacak, Xperia Z de kırılacak, S4 de kırılacak, iP5S de kırılacak. Diğer taraftan arka tarafta polikarbonat kullanan cihazlar minimum hasar ile atlatacaktır. Geriye kamera ve çerçeve kalıyor. Kamera lensini çatlatmak veya kırmak için bayağı kuvvet gerekli. iP5'in arkası aliminyum. Tırnakla bile çizilebiliyor. HTC'nin en üst modelleri haricinde yine öyle. Ki üst modelleri bile çiziliyor ve değiştirilemiyor. Evet, biraz da zevk meselesi. O zaman gidip HTC One alırsınız olur biter.

Xperia Z de benzer materyallerden üretiliyor ki şimdiye kadar gayet sağlam gözüküyor. Aynı seviyede veya daha iyi olacaksa kullanılan malzemenin metal veya polikarbonat olması benim için pek önemli değil. Ama hafif olması şartıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

estetik bir tasarım derken :) s3 mesela estetik tasarımlı mıydı hahaha

sırf s4 için telefon almıyorum uzun zamandır. biraz umutlanmıştım ama bu koreliler yine şaşırtmadı. estetik pek umrumuzda değil ucuz ve karlı olsun yeter diyorlar kısacası. bu düşürme meselelerinde de nokia ve sony kesinlikle şu anda eniyi durumda. tabi düşürme çok farklı şartlarda olabilecek bir olay. yinede hayal kırıklığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engosen2580

Arkadslar ben s2 kullanmistim ilk ciktiginda bazi ozellikleeini begenmeyip 3 ay sonra htc ye donmustum simdi ise s4 bekliyorum acikcasi beni heyecanlandiran cikicaklar arasinda tek tel.htc one sarmadi beni,kafamma takilan s2 de browser hep mobile di deskttop yapamiyoduk yapsakta teli acip kapayincq ozelliik gidiyodu bu duzeldimi ayrica cok isiniyodu arkasi klavyesi nde uzun basinca cikan kisaltmalar yoktu ve builgisayara taktigimizda htcdeki gibi iste bilgisayarin internetini kullancanmi,yada telin internetini kullancanmi,hafiza karti gibi secenekler cikmiyodu butun bunlar guncellemelerle yada s3 le geldimi insallh gelmistir....

Arkdslar sorunun cevabini bilen yokmu..sahsen ona gote bekliycem

• Orijinalden alıntı: Firaristt

Kimse zorla alın demiyor. Beğenmezseniz almazsınız. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaya gerek yok. Anladık, metal ve türevi bir şey istiyorsunuz ama olmayacak. Bu saatten sonra da metal olsaydı laflarını bir kenara kaldırıp tasarıma kafa yorun...2.5 aydır üretimde olan bir cihaz için donanımsal-fiziksel olarak şu da olsa bu da olsa demek için artık çok geç.

Evet, daha iyisini isteyeceksiniz tabii de iş işten geçtikten sonra şu da olsun, bu da olsun derseniz olmaz. Kasa malzemesine takılıp kalmışsınız. Ekran, cpu-gpu, pil, kamera, yazılım ne sunacak diye tartışılacağına metal mi plastik mi diye kafa ütüleyip duruyorsunuz.

ister plastik mi değil mi onu tartışırım istersem neden mor pempe yapmıyor onu tartışırım. sen yazılımından bahsetmek istiyorsan bahset yinede bak dinleriz. sana demeyiz sen sus ama biraz haddini bil sen artık. millete ne konuşacağını anlatmak yerine varsa bir bilgin onu yaz. senin için önem arzetmeyen veya anlamadığın konulara yazmak zorunda değilsin mesela estetik, görsellik, kalite gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oikidoki -- 8 Mart 2013; 17:02:54 >

• quote:

quote:

Arkadslar ben s2 kullanmistim ilk ciktiginda bazi ozellikleeini begenmeyip 3 ay sonra htc ye donmustum simdi ise s4 bekliyorum acikcasi beni heyecanlandiran cikicaklar arasinda tek tel.htc one sarmadi beni,kafamma takilan s2 de browser hep mobile di deskttop yapamiyoduk yapsakta teli acip kapayincq ozelliik gidiyodu bu duzeldimi ayrica cok isiniyodu arkasi klavyesi nde uzun basinca cikan kisaltmalar yoktu ve builgisayara taktigimizda htcdeki gibi iste bilgisayarin internetini kullancanmi,yada telin internetini kullancanmi,hafiza karti gibi secenekler cikmiyodu butun bunlar guncellemelerle yada s3 le geldimi insallh gelmistir....

s3 te bahsettiğin şeyler düzelmemiş. s4 te çok daha iyi olacaktır. s4 gerçekten güçlü özellikleri olan bir telefona benziyor ancak 3 4 ay sonra android 5 gelecek ve 2 gb ram yetmemye kasmaya başlayacak. ha şu anda bile rehbere basınca bi 2 3 saniye bekliyor telefon s3 te. s4 te te bu devam edecek gibi duruyor. çünkü bu android bööle bişi. 5 gb ram taksan dahi adam olmaz. tecrübeyle sabit istersen iki yıl önceki forumlara bak. 1 gb ile tüm sorunların çözüleceği ve bunun bi on yıl yeteceği konuşuluodu. 1 gb ram pert oldu şimdi.

King of Plastics S4 gelince alırsın ancak bir yıl sonra 150 rom deneyip s4 un yetmediğine karar verirsin. ya iphone 5 al yada iphone 6 bekle, htc one beğenmediysen experia z var onlar samsung s3 un üzerinde ama s4 ile kıyaslamasını henüz yapmadım. bi gelsin s4 bu seferde adam gibi bi kaliteli bişi yapmamışlarsa samunga elveda diyeceğim.

• Bende şu aleti sabırsızlıkla bekleyenler arasındayım.Telefon alma arefesinde iyi oldu bunun çıkacak olması
    Hatta geri sayım sayacımı 15 Mart saat 21.00'a kurdum,o derece

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

SON 7 Gün 3 Saat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet Samet -- 8 Mart 2013; 17:41:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oikidoki

quote:

quote:

s3 te bahsettiğin şeyler düzelmemiş. s4 te çok daha iyi olacaktır. s4 gerçekten güçlü özellikleri olan bir telefona benziyor ancak 3 4 ay sonra android 5 gelecek ve 2 gb ram yetmemye kasmaya başlayacak. ha şu anda bile rehbere basınca bi 2 3 saniye bekliyor telefon s3 te. s4 te te bu devam edecek gibi duruyor. çünkü bu android bööle bişi. 5 gb ram taksan dahi adam olmaz. tecrübeyle sabit istersen iki yıl önceki forumlara bak. 1 gb ile tüm sorunların çözüleceği ve bunun bi on yıl yeteceği konuşuluodu. 1 gb ram pert oldu şimdi.

King of Plastics S4 gelince alırsın ancak bir yıl sonra 150 rom deneyip s4 un yetmediğine karar verirsin. ya iphone 5 al yada iphone 6 bekle, htc one beğenmediysen experia z var onlar samsung s3 un üzerinde ama s4 ile kıyaslamasını henüz yapmadım. bi gelsin s4 bu seferde adam gibi bi kaliteli bişi yapmamışlarsa samunga elveda diyeceğim.

valla insallah s4 te duzeltmişlerdir yaw yoksa htc ye devam sanırım....tesekkurler cevapladıgın için

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Samet

Bende şu aleti sabırsızlıkla bekleyenler arasındayım.Telefon alma arefesinde iyi oldu bunun çıkacak olması

SON 7 Gün 3 Saat...

Sayacı yanlış ayarlamışsınız 15 Mart 02.00 gibi başlayacak sevindireyim sizi

• Sammobile sitesinde Galaxy S4 te kullanilacak ekranla ilgili yeni bir haber cikmis. Green pholed denilen bir amoled ekrandan bahsetmis sanirim. İngilizcem yeterli degil diye tam anlayamadim biri aciklayabilir mi?

www.sammobile.com/2013/03/08/galaxy-s-iv-to-have-floating-touch-and-green-pholed-material-amoled-display/

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Samet

Bende şu aleti sabırsızlıkla bekleyenler arasındayım.Telefon alma arefesinde iyi oldu bunun çıkacak olması

SON 7 Gün 3 Saat...

Sayacı yanlış ayarlamışsınız 15 Mart 02.00 gibi başlayacak sevindireyim sizi

Hıı , saolasın yav bende zaman geçmek bilmiyo diyodum iyi oldu, 19 saat kadar tasarrufa geçtim şu an itibariyle

• Şimdiden yerimizi alalım merakla bekliyorum ne çıkacağını.
  • iphone 5 düşünüyordum ama s4 cok güzel olucak gibi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.