Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S3 ANA KONU/SSS/Tüm Sorularınızın Çözümü/Destek/Oyun-Program <-- [KULÜP] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.674
Cevap
129
Favori
451.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Bir tanıdığımız yok ki yurt dışından aldıralım...

hepsiburada'da 2200TL'e 16GB'lık model listelere girmiş.Aslında diyorum ki nası olsa yurt dışına gidicem Haziran'da o zaman siparişleri alır gelirken de cihazları getiririm. Pasaport kaydını alıcı yapar. 1500-1600TL arası yapılabilir bence :) Neden pasaport kaydı yok derseniz elimde 1tane kayıt yapılabilecek pasaport var ona da ben kendi cihazımı kaydettireceğim.

o kadar cihazı getirmene izin veriyorlar mı?

getirmek sorun olmaz ama kayıt sorun.O kadar cihazı kaydettirecek pasaport yok

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler.

nacizane bir sorum olacak. bana yurt dışından bir telefon gelecek ağustos ayında. şimdilik iphone 4s 32gb . ileriye dönük konuşursak s3 mü yoksa iphone 4s mi?

saygılar...

iPhone 5 bekleyeyim mi diye sorsanız daha mantıklı olurdu aslında. Kesinlikse S3 almalısınız. 4S, asla S3'e rakip değil.

cevap için teşekkürler ama o aylarda iphone 5 daha piyasaya çıkmamış olur. Zaten hem fiyatı hem de bulması ZOR olanından olur. Ben cevabımı aldım s3...
  • "mp herşey değildir" den sonrasını okumadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

"mp herşey değildir" den sonrasını okumadım.

5Mp olup aynı firmanın çok güzel çeken bir cihazı da olabiliyor ne çektiği belli olmayan bir modeli de... Galaxy S III'te 0 bekleme, dahili HDR modu, en iyi fotoğraf gibi özelliklerin gelmesi bile gelişmedir. Mp'in artması çok da bir şey ifade etmiyor çünkü yeterince yüksek çözünürlüğe ulaşıldı. Şimdi kalite ve hıza odaklanıyor firmalar. Çözünürlüğü arttırmak resim boyutunu büyütür ama kaliteyi iyi bir sensör ve lens kadar kesinlikle etkilemez...Resime videoya o kadar önem veren varsa Nokia 808 PureView var hali hazırda... Tasarım değişebilir, ama donanım ve performans asla değişmez. Donanım ve performansı yani en iyiyi isteyen S3'ü, kamera-tasarım da isteyen diğer cihazlara(One X, 808 Pureview, vs.) bakabilir, alabilir. S3 performans cihazı sonuçta.

• quote:

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa size sayfalar dolusu açıklama yapmamı ister misiniz? Keşke okusaydınız ordan sonrasını. Bilginizin olmadığı konularda yorum yapmayın, konu dışında takılın. Kendinizi daha iyi gösterirsiniz.
  • S3'ün 1 GB ram ile gelmesi daha iyi olmuş. S2 için ram yetmiyor, güncelleme veremeyeceğiz gibi bir komikliğe imza atmalarını engelledi sanki :)

Güzel inceleme kardeşim, teşekkürler.
  • quote:

quote:

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa size sayfalar dolusu açıklama yapmamı ister misiniz? Keşke okusaydınız ordan sonrasını. Bilginizin olmadığı konularda yorum yapmayın, konu dışında takılın. Kendinizi daha iyi gösterirsiniz.

Sayfalar dolusu açıklamaya gerek yok tek bir sorum var.MAdem mp birşey değil nokia niye n808 i 41 mp olarak çıkarıyor? bunu bir açıklar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

S3'ün 1 GB ram ile gelmesi daha iyi olmuş. S2 için ram yetmiyor, güncelleme veremeyeceğiz gibi bir komikliğe imza atmalarını engelledi sanki :)

E bu da farklı bir yorum. Teşekkürler kardeşim.
  • Ayrıca insan gözü bazı kaynaklarda 576 mp bazı kaynaklarda ise 100mp olduğu söyleniyor.Bilimsel bir kimliğim olmadığı için hangisinin doğru olduğunu söyleyemiycem ama sonuçta en kötü 100mp diyebiliriz.Madem 5mp bize yetiyordu niye gözümüz 100 mp? tabiki lens ve yazılım önemli ama mp önemli değil diyen arkadaşların bu devirde hala var olduğunu görmek çok üzücü.
  • quote:

quote:

quote:

Sayfalar dolusu açıklamaya gerek yok tek bir sorum var.MAdem mp birşey değil nokia niye n808 i 41 mp olarak çıkarıyor? bunu bir açıklar mısınız?

Sensör boyutunu büyüttüler mi? Biraz.
    Sensör kalitesini artırdılar mı? Evet.
    Kullanılan odak aralığı yeterli mi? Evet denebilir.
    Peki bu çözünürlüğü artırınca ne olacak? Hiçbirşey !!!
    Resim kalitesi artacak mı? Evet. Ama mercek kalitesi arttığından dolayı, boyutu arttığından dolayı artacak.
    Peki kalitenin artmasında MP nin etkisi olacak mı? Hayır ! Hiçbir etkisi olmayacak!
    MP bakılması gereken en son şeylerdn biridir.
    Peki Nokia neyi amaçlıyor? " Vay anasını, 41 MP, harika kamerası vardır hemen alalım " diye düşünen sazanları avlamak.
    Sonuçta kamerası en iyi telefon olacak mı? Evet. Ama bunun sebebi MP mi? Kesinlikle hayır.
    MP artarsa sadece zoom yaptığınızda bozulma azalır başka da birşey olmaz.

Bunu istediğiniz fotoğrafçıya sorabilirsiniz. Ben fotoğrafçılık konusunda olağanüstü bilgilere sahip değilim ama yazdıklarımın doğru olduğundan eminim.

Başka sorunuz var mıydı?

• quote:

Ayrıca insan gözü bazı kaynaklarda 576 mp bazı kaynaklarda ise 100mp olduğu söyleniyor.Bilimsel bir kimliğim olmadığı için hangisinin doğru olduğunu söyleyemiycem ama sonuçta en kötü 100mp diyebiliriz.Madem 5mp bize yetiyordu niye gözümüz 100 mp? tabiki lens ve yazılım önemli ama mp önemli değil diyen arkadaşların bu devirde hala var olduğunu görmek çok üzücü.

Bu mesajınıza cevap bile vermeyeceğim. Deymez.

İki farklı şey arasında böylesine alaka kurabilen kişiler olduğunu görmek kötü. yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

S3'ün 1 GB ram ile gelmesi daha iyi olmuş. S2 için ram yetmiyor, güncelleme veremeyeceğiz gibi bir komikliğe imza atmalarını engelledi sanki :)

Merak etme yapacak olduktan sonra ona da bir kılıf hazırlarlar. Galaxy S'te olduğu gibi. Ama S2 kullanıcıları baskı yapar da Samsung'a seve seve güncelleme çıkarttırırlarsa bilemem

1GB rami hafife alıyor millet. Pardon da benim eski pc'de 1GB ramin 256MB'ı paylaşımlı olduğu halde ilk Crysis'i oynamıştım. Biraz zorlasalar S3 için Crysis çıkar yani :D CPU olarak belki daha zayıf ama GPU'da kesinlikle daha güçlü :D

• Kusura bakmayında verdiğiniz cevaplarla sadece kendinizi tatmin etmişsiniz.mp demek en basit tabirle görüş açısıdır.Alın bakın ne demek istediğimi anlayın.megapiksel önemli olmadığı için (!) arkadaşlar gigapixele sarmış Bu fotograf tam 26gp.Ama gigapiksel önemli değil tabi.

http://www.gigapixel-dresden.de/dresden26GP

Edit: Zoom olayından bahsetmiyorum görüş açısının genişliğinden bahsediyorum.Umarım anlamışsınızdır.

Edit-2: 1 gigapixel= 1000 megapiksel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 10 Mayıs 2012; 17:26:04 >

• quote:

Kusura bakmayında verdiğiniz cevaplarla sadece kendinizi tatmin etmişsiniz.mp demek en basit tabirle görüş açısıdır.Alın bakın ne demek istediğimi anlayın.megapiksel önemli olmadığı için (!) arkadaşlar gigapixele sarmış Bu fotograf tam 26gp.Ama gigapiksel önemli değil tabi.

Edit: Zoom olayından bahsetmiyorum görüş açısının genişliğinden bahsediyorum.Umarım anlamışsınızdır.

görüş açısı megapiksele bağlı değildir. lens genişliğiyle bağlantılıdır. Ne kadar çok ışık gelirse o kadar net olur, ne kadar yakın olursa sensör ve lens o kadar dar, ne kadar uzak olursa o kadar geniş açılı görüntü elde edilir. Gidip Prag'tan bir resim çekilmesiyle, onlarca fotoğrafın birleştirilmesiyle(özel tekniklerle) oluşturulmuş fotoğraflarla işimiz yok bizim. Sizin tercihinizi etkiliyorsa hiç durmayın gidip 808 Pureview alın ama doğru o da sizi kesmez 41Mp dediğiniz nedir ki? Bana kamera konusunda yeterli akıcılığı videoda sağlaması ve fotoğraf çekiminde hızlı olması, doğru rengi çekebilmesi, ve yeterli netliği sağlaması benim kriterlerimdir. Daha fazlasını istiyorsanız profesyonel makineler veya Nokia 808 Pureview var... Siz çok yanlış yerdesiniz bence

• quote:

quote:

Kusura bakmayında verdiğiniz cevaplarla sadece kendinizi tatmin etmişsiniz.mp demek en basit tabirle görüş açısıdır.Alın bakın ne demek istediğimi anlayın.megapiksel önemli olmadığı için (!) arkadaşlar gigapixele sarmış Bu fotograf tam 26gp.Ama gigapiksel önemli değil tabi.

görüş açısı megapiksele bağlı değildir. lens genişliğiyle bağlantılıdır. Ne kadar çok ışık gelirse o kadar net olur, ne kadar yakın olursa sensör ve lens o kadar dar, ne kadar uzak olursa o kadar geniş açılı görüntü elde edilir. Gidip Prag'tan bir resim çekilmesiyle, onlarca fotoğrafın birleştirilmesiyle(özel tekniklerle) oluşturulmuş fotoğraflarla işimiz yok bizim. Sizin tercihinizi etkiliyorsa hiç durmayın gidip 808 Pureview alın ama doğru o da sizi kesmez 41Mp dediğiniz nedir ki? Bana kamera konusunda yeterli akıcılığı videoda sağlaması ve fotoğraf çekiminde hızlı olması, doğru rengi çekebilmesi, ve yeterli netliği sağlaması benim kriterlerimdir. Daha fazlasını istiyorsanız profesyonel makineler veya Nokia 808 Pureview var... Siz çok yanlış yerdesiniz bence

görüş açısı megapiksele bağlı değildir. lens genişliğiyle bağlantılıdır.

Lens genişledikçe megapiksel artmıyor diyorsunuz yani doğru mu anladım?

• quote:

quote:

quote:

görüş açısı megapiksele bağlı değildir. lens genişliğiyle bağlantılıdır.

Lens genişledikçe megapiksel artmıyor diyorsunuz yani doğru mu anladım?

Sensöre göre değişmekle beraber artar demek kesin bir ifade olmaz.Lens ile olan aralık genişledikçe alınan görüntünün genişliği artmasına karşın aynı çözünürlüğü sunar aynı sensör ile. Bir büyüteç ile deneyebilirsiniz :) Bir ekran gibi düşünebilirsiniz. 1280x720 ekrana 1920x1080 görüntü verirseniz sizin düşüncenizle daha fazla ayrıntı ve alan görmemiz gerek.Evet daha fazla alan kısmı doğru, daha fazla alanı görürsünüz ancak ekran(sensör) çözünürlüğü belli olduğundan daha fazlasını işleyemez ve kalite düşer, ayrıntı azalır. O yüzden çok fazla takılmayın kamera kısmına bence. Kamera çok önemliyse Pureview 808 veya Nokia N8 gibi cihazlara bakmanızı tavsiye ederim. Ama S3'ün kamerası benim için yeterli kaliteyi sunuyor derseniz daha neyin tartışmasıdır bu

• quote:

Edit-2: 1 gigapixel= 1000 megapiksel

Gorus acisinin megapikselle bir alakasi yoktur. Basta bunu ogrenin.
    Vikipedi ye Megapiksel veya Cozunurluk yazip bastan asagi okumanizi tavsiye ederim.

Cozunurluk en*boy dur. Ekranda gosterilebilecek maksimum piksel sayisini belirler. Cozunurluk ne kadar artarsa ekrana o kadar fazla goruntu sigar. Yukarida Firaristt arkadasim ayni ornegi vermis zaten ama ben sizin rahatca anlayabilmeniz icin (!) daha acik konusacagim. Bir video acin dusuk kalitede olan bir video acarsaniz daha iyi olur. Ama tam ekran yapmayin. Bir sure izleyin. Sonra tam ekran yapin. Kalite dustu degil mi. Evet dusecek tabiki.

Sensor boyutu ve kalitesi artarsa megapiksel de artsin tabiki sonucta iyi olur. Ama mercimek kadar mercege 41 MP koyarsaniz kalite falan kalmaz. 26 Gigapiksel ornegi gercekten verilebilecek en sacma ornekti.

Daha fazla aciklamak istemiyorum tekrar soyluyorum bilginizin olmadigi konularda yorum yapmayin yapacaksiniz da dogrusunu ogrenme meraki icinde olun kendiniz en dogrusunu biliyormus gibi ukalaca davranmayin. Sonra cevap verecek birseyiniz kalmaz. Kendi kendinizi tatmin etmeye devam edebilirsiniz.

Simdi konuyu en bastan sonuna kadar okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 10 Mayıs 2012; 19:38:56 >

• S Beam ozelligini unutmusuz yazida. Bilgisayarin basina gectigimde ekleyeyim.

Ayrica aklima su soru geldi.

S2 kabloyla 3-4 saatte sarj oluyor. S3 daha buyuk bir bataryaya sahip. Acaba kablosuz sarj ozelligiyle S3 kac saatte sarj olacak .

Sunu da belirteyim kutudan kablosuz sarj icin gerekli aparat cikmiyor ayireyetten satin aliyorsunuz.
  • quote:

S Beam ozelligini unutmusuz yazida. Bilgisayarin basina gectigimde ekleyeyim.

Ayrica aklima su soru geldi.

S2 kabloyla 3-4 saatte sarj oluyor. S3 daha buyuk bir bataryaya sahip. Acaba kablosuz sarj ozelligiyle S3 kac saatte sarj olacak .

Sunu da belirteyim kutudan kablosuz sarj icin gerekli aparat cikmiyor ayireyetten satin aliyorsunuz.

S Beam'dan çok ben Smart Stay ve S Voice'u beğendim. Tabii bunlar kişisel şeyler değişebilir sonuçta :D

S2'yi bilemem ama benim S 2-3saatte şarj oluyor. Umarım hızlı şarj gibi bir şey olur yoksa şarj et et geçmez o zaman. Anca çok iyi olacak da bütün gün gidecek pil eve gelince şarja koyacağız sabah şarjdan alacağız anca öyle...Yoksa işimiz var...Bence çok doğru bir yere değindiniz...

Kablosuz şarj aslında arabada fln yolculuk yaparken güzel olur. Kablosuz şarj olurken GPS olarak kullanıp hem müzik de dinleyebiliriz, güzel olur bence :)

• yazınızı büyük bir keyifle okudum ama beni biraz daha kararsız bıraktı telefonu almam artık tamamen fiyatına bağlı diyebilirim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.