Şimdi Ara

Samsung Galaxy S24 Ultra yok satıyor, Samsung Galaxy S24 serisi yüzleri güldürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S24 Ultra yok satıyor, Samsung Galaxy S24 serisi yüzleri güldürüyor
    Satışa çıkmasından bu yana ülkemiz dahil pek çok pazarda rekorlar kıran Samsung Galaxy S24 serisi firmanın da yüzünü güldürdü. Samsung satış beklentilerini yükseltirken ilk dönem raporları da gelmeye başladı.

Galaxy S24 durmuyor

Yapılan pazar araştırmasına göre Galaxy S24 serisi 17 Şubat tarihine kadar olan dönemde Galaxy S23 serisine göre yüzde 8 daha fazla sattı. Satışlar Avrupa pazarında yüzde 28 daha fazla iken Güney Kore’de yüzde 22, ABD’de yüzde 14 daha fazla.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S24 serisi Türkiye'de ve dünyada büyük ilgi görüyor

Galaxy S24 Ultra seride en çok ilgi göre telefon durumunda ve yüzde 52 civarında paya sahip. Galaxy S24 modeli yüzde 27 paya sahipken, Galaxy S24 Plus ise yüzde 21 satış payı elde etmiş. Plus modelinin tüketiciye pek cazip gelmediği görülüyor. İlk satışlara olan yoğun talep Samsung’un beklentilerini de değiştirdi. Firma 2024 ilk çeyreğinde 12 milyon olan satış beklentisini 13 milyona çıkarmış durumda.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/counterpoint_salesofgalaxy_s24_series_surpass_s23_globally_the_ultra_remains_the_most_popular_model-news-61952.php

• S23 Ultra alanlar veya alacaklar için bir mesaj :) ... Gerek yok filan diyorlar ama gel gör ki kazın ayağı öyle değil miş :) ...

S24 Ultra ekran yansıtma azatıcılı olması başlı başına tercih sebebi ..

S-Pen ve daha büyük olmasıyla daha iyi soğutma işlemcisi de üstün ...

Okuma yazma hızları iPhone 15 Pro Max filan alayına bastı fark atıyor ... Sata3 SSD leri de solladı .. Nvme Pci Express SSD ler kulvarında özellikle yazmada :) Okuması da daha da yüksek ...

Geliştirilmiş kamerası ile seri çekimler rakiplerine fark atıyor .. 16 bit Raw kayıpsız çekebilmesi başlı başına yetiyor. Ultra HDR ile sınıf atladı ...

çık şu apple kafasından android kullanicisi en az 2 yıl parasına değecek bi telefon cikacak mi diye bekler seneye satarım kafasına girmez.en iyisi bende olsun derdi yoktur karsisina hayatında ciddi derecede avantaj saglayacak bi teknoloji çıkmazsa telefon almaya gerek duymaz.bu yüzden teknolojiyi daha amacına uygun takip eder.iphone 15 alayimda 14 ü olanlar çatlasın kafası yoktur (bu bir genelleme değildir)

• en mantikli seçim s24 plus en az satanda o çok garip:).

• S23 Ultra alanlar veya alacaklar için bir mesaj :) ... Gerek yok filan diyorlar ama gel gör ki kazın ayağı öyle değil miş :) ...

S24 Ultra ekran yansıtma azatıcılı olması başlı başına tercih sebebi ..

S-Pen ve daha büyük olmasıyla daha iyi soğutma işlemcisi de üstün ...

Okuma yazma hızları iPhone 15 Pro Max filan alayına bastı fark atıyor ... Sata3 SSD leri de solladı .. Nvme Pci Express SSD ler kulvarında özellikle yazmada :) Okuması da daha da yüksek ...

Geliştirilmiş kamerası ile seri çekimler rakiplerine fark atıyor .. 16 bit Raw kayıpsız çekebilmesi başlı başına yetiyor. Ultra HDR ile sınıf atladı ...

• wolferto kullanıcısına yanıt
    iPhone 15 Plus da aynı şekilde hocam, ne hikmetse İPhone serilerinde de Mini/Plus cihazlar daha az değerde satılıyor, ikinci ele vermeniz durumun da.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • S24 mini veya e gelsin artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok satıyor ifadesi abartı olmuş.Şöyle bir baktım hemen heryerde stoklarda mevcut.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ekran kısmına katılıyorum, yan yana görünce fark anlaşılıyor,
    Ancak fiyatlar yüzünden S23 Ultra almaktan da vazgeçen biri olarak, bu fiyatların ülkemiz de bu şekilde kabullenilmiş olmasını ben kabul edemiyorum. Yazık...

• Düz alacaksam 23 serisi ultra da tr şartları dolayısıyla 24 ult koruyucu bulmak zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Bunların aradaki fiyat farkına değecek özellikler olduğunu düşünmüyorum. 16-17 bin civarı fark var. Parlama yapmayan ekran için 16-17K biraz fazla. İşlemci ve yazma hızı sadece kağıt üzerinde açıkçası. Normal bir kullanımda bu hızların hiçbir anlamı kalmıyor. Sonuçta 8K video kayıt yapan cihazlardan bahsediyoruz. Bu çözünürlükte videoyu kaydedip belleğe yazan bir cihazın yazma hızıyla ilgili kullanıcıyı rahatsız edecek bir sorunu olmaz.

Kamerası nasıl gelişmiş oluyor? Aynı sensör kullanıldı. Olsa olsa Samsung’un yazılımı geliştirip S23U’ya yazılımı vermemesinden kaynaklıdır. Sonuç itibarıyla sensör aynı sensör. Eldeki malzeme belli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S23ultra ile arasında ekran parlaklığı birde yeni nesil işlemci var fotoraf ta kullanılan lensler aynı yazılımla biraz iyileştirme yapılmış puan durumuna baksan 18 sıralarda orta sınıf telefonlarla yarışıyor zirve Çinli telefonlarda ve iphone de

• Pek bir artı özellik göremedim. Yazılımsal güncellemelerle umarım gelişmeler olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ekran muhteşem öğlen güneşinde, plajda telefona bakabiliyorsun.

• Samsung Galaxy S24 Ultra yok satıyor, Samsung Galaxy S24 serisi yüzleri güldürüyor
  • S24 Ultra'yı S24 boyutlarında üretebilseler her şey çok değişicek, Samsung line-up'ında İphone 15 Pro rakibi bir telefon yok S24 Ultra çok büyük, S24 boyut olarak ideal olsa da Ultra performansı sunmuyor, çok üzücü.

• Samsung s24 ultraya Boşuna bu paraları vermeyin ben de aldım ama pişmanım daha bir ay olmadan iki kere servise gittim önce güvenlik açığı nedeniyle gittim sonra da on kameranın çalışmaması nedeniyle gittim değişim ya da ücret iadesi istedim kabul etmediler hala cihazda sorun yok diyorlar iyi de o zaman ben neden bir ayda iki defa servise cihaz bırakmak zorunda kaldım ve günlerce bu cihazı kullanamadım.anladim ki Samsung büyük bir pismanlikmis.siz de alıp başınıza iş açmayın...

teknoliji geriden takip etmek bu yüzden avantajli.iphone 15 pro max alip seneye satarim ustune az eklerim iyisini alirim kafasindakiler.2 sene beklerim s24 ultra alirim kafasinda olanlardan zeki oldugunu saniyor.yükselen enflasyonda sadece paranin degerini koruyabilirler ayni farki 3 sene icinde 1.5 senede ucuzlayacak olan android telefon alma maliyetine geldiğinden aslinda zarar ediyorlar :).yani s24 ultra alip 3 sene kullanmak maliyet acisindan avantajli elinde parcalansa bile :)bunun hesabini kitabini yaptim.kırılma çalınma ihtimalini hesaba katmadim bile.

• Android kisminda markalar o kadar fark kapatti ki satamiyor eskisi kadar samsung kimse android telefona 70bin vermez 2 sene sonra çöp parasi olan iphone olmayan xiamio kacti samsung 1 2 seneye batar

• Carter35 kullanıcısına yanıt

şu şekil vizyonsuz olacaksın

• MusashimaruKoyo M kullanıcısına yanıt

q4 çeyrek bazda appleda 2022 ye göre yüzde 1 lik kayıp var.bu verilere çeyrek bazda bakmak çok dogru analizler yapmamizi sağlar.aynı çeyrek bazda samsung hep minimumda fakat son q4 çeyrekte samsung diger androidlere cok pay kaptirmiş.buda gösteriyor ki apple ın sabit bir kitlesi var sadece dönemsel müsteriler yıl içinde dağılım göstermis.

• Carter35 kullanıcısına yanıt

çık şu apple kafasından android kullanicisi en az 2 yıl parasına değecek bi telefon cikacak mi diye bekler seneye satarım kafasına girmez.en iyisi bende olsun derdi yoktur karsisina hayatında ciddi derecede avantaj saglayacak bi teknoloji çıkmazsa telefon almaya gerek duymaz.bu yüzden teknolojiyi daha amacına uygun takip eder.iphone 15 alayimda 14 ü olanlar çatlasın kafası yoktur (bu bir genelleme değildir)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.