Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (545. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
118
Favori
817.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

nisan güncellemesi hangisi ?

2 gün önce bi güncelleme geldi onu yapınca böyle oldu

• propilen P kullanıcısına yanıt

Ben alman cscsindeyim, 7 nisanda nisan güncellemesini aldım. TR'ye yeni mart güncellemesi geldi daha.

• tucsonFL kullanıcısına yanıt

anladım hocam baktım 15 nisan da yüklemişim, ben tr deyim.

ama bu güncelleme performansı düşüklüğü yaptı

umarım sizin kullandığınız iyidir

• propilen P kullanıcısına yanıt

Performans olarak bir kaybım olmadı ama pil bekleme sürem inanılmaz arttı. Normalde pil 1.5 gün civarı gidiyordu az kullanımda, yine aynı senaryoda 2 güne çıktı bekleme sürem resimde görüldüğü üzere. Gece %3 harcıyordu uykudayken, şimdi %2 harcıyor 8 9 saatlik bir uyku süresinde. Düz S20 için konuşuyorum.

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay içinde S20 satın almayı düşünüyorum. Çok oyun oynayan biri değilim genel olarak gün içinde telefonu aşırı fazla kullanan biri de değilim ancak ısınma ve şarj sorunları canımı çok sıkıyor. 4 saat ekran süresi diyenler bile var gerçekten bu kadar az mı? En azından 6-8 saatimi çıkartmasını isterim. Günümün %80inde derste olduğum için çok fazla telefonu kullanmıyorum ancak yine de bu kadar az ekran süresi ve ısınma sorunu olan bir telefonum olsun istemiyorum. Onun dışında telefonu tavsiye eder misiniz veya tavsiye etmezseniz başka bir telefon öneriniz var mı(6000 TL). Xiaomi 10T Pro vb modellere baktım ancak yazılımları hoşuma gitmediği için tercih etmiyorum. OneUI'ı fazlasıyla beğeniyorum.

• Ekran jelatini kullanan arkadaşlar hangi markayı kullanıyor acaba ?

Sırf bu ekran jelatini yüzünden telefonu satacağım gibi ( S7 Egde telefonu sırf bu yüzden satmıştın, S20 onun kadar kavisli değil ekran jelatini problem olmaz diyordum ama oluyor maalesef )

Lansun, GOR ve bilinmedik bir kaç marka denedin ama en fazla 1 ay sonra köşelerden açma yapıyor.

Birde kaplama yaptım kapakolsun dan aldım ancak kalitesi çok hoşuma gitmedi, köşe ve kenalarıda kaplayacak şekilde kaplayan var mı ? Kılıf ile kullanmak çok hoşuma gitmiyor, 4-5 ay kılıfla kullandım artık kılıfsız :)

• ynsylcn86 Y kullanıcısına yanıt
    Ben bugüne kadar hep kılıfla kullanırdım, bu ön ve arka kaplamalar çıktığında kılıf kullanmadım ama 20 senedir bir kere bile düşürmemiştim. Geçen ay ben de s20 fe 5g vardı jelatini çıkar sıfır diye sat öyle bir telefondu, işim gereği günün 10 saati dışarda koşuşturma halindeyim montumun yan cebindeydi pantolonumu düzelteyim derken bir baktım telefon yerde. Eyvah dedim ekran gitti neyse ki ekrana bişey olmadı ama köşeleri fena ezildi, şuan s20 ultra var aldığım gün orjinal protective standing kılıfını sipaiş ettim kılıfsız kullanmamaya tövbeliyim artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Asiruh00 A kullanıcısına yanıt
    Hocam yabancı forumlarda da bu iki telefonda (ip12 , 21 ultra) ile de sorun yaşayan gözleri hassas arkadaşlar gördüm.
    Ben a50 ye geri döndüm mecburen.
    Telefonun ultra ağur çekim modu ile telefonların elranlarına bakarsan bu "flickering" in ne zaman devreye girdiğini anlıyorsun.
    Samsung Note 10 lite ye tutmuştum telefonu mesela onda da bu olay yoktu düşük parlaklığa kadar. Ama s10 s20 lerde %99 dan sonra başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tirabzonli -- 18 Nisan 2021; 22:33:0 >
  • Amazon’da 6430 a çekti s20plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeheart44 -- 18 Nisan 2021; 23:26:26 >
  • tirabzonli kullanıcısına yanıt

Hocam bir arkadaşımda iphone 12 var çok uzun kullanmadım ama cafede 1 saat test etme imkanım oldu s20 plus gibi gözümü rahatsız etmedi çok iyiydi hatta rahatlamış gibi bile hissettim.ya iphone bu konuları dikkate alıp iyi bir mühendislik çıkarıyor yada samsung kötü anlamadım ben bu işi.

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt

Hocam valla bende her telefonu ilk 5-6 ay kılıf ile kullanırım ondan sonra sıkılır ön arka jelatin kaplar öyle kullanırım. Ancak bu S20 nin ön ekran koruyucuları maalesef 1 ay dayanıyor, 1 ay sonra kenarlardan çıkıyor. Galiba satıp S21 e geçeceğim, belki saçma bir neden ama ekran jelatini kenarlardan kalkmaya başlayınca göz zevkimi bozuyor. Yada dayanabilirsem S22 ye kadar dayanacağım, Olympus ile kamera iş birliğine gittiler diyorlar :)

• S20+ ile S21 arasında öneriniz nedir? S21 kutusundan kulaklık ve adaptör çıkmıyor o bakımdan bi eksisi var.

S20+ 6500TL bandına düşmüşken Samsung ekosisteminde f/p ürün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 19 Nisan 2021; 13:6:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

S20+ ile S21 arasında öneriniz nedir? S21 kutusundan kulaklık ve adaptör çıkmıyor o bakımdan bi eksisi var.

S20+ 6500TL bandına düşmüşken Samsung ekosisteminde f/p ürün müdür?

S21+ olan bir sonraki versiyonu neredeyse 2 katı fiyata satılırken, Exynos 990 a rağmen bence kesin öyle.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Evet hocam, o model çok daha yüksek fiyatı. Kutu içerikleri de boş olmasa keşke.

• ynsylcn86 Y kullanıcısına yanıt

S20 den s21 e geçerseniz gerçekten çok pişman olursunuz.s21 in yurtdışı çıkış fiyatı bile s20 den ucuzken türkiyede s20 den çok pahalıya satılıyor yani kısacası para verip daha dandik telefon atıyorsunuz.(işlemci hariç).

• quote:

Orijinalden alıntı: Asiruh00

S20 den s21 e geçerseniz gerçekten çok pişman olursunuz.s21 in yurtdışı çıkış fiyatı bile s20 den ucuzken türkiyede s20 den çok pahalıya satılıyor yani kısacası para verip daha dandik telefon atıyorsunuz.(işlemci hariç).

Daha dandik mi? Bence hocam siz pek yorum yapmayın telefonlar hakkında.

• quote:

Orijinalden alıntı: SON OF GOD

Bu mesaj silindi.

Hocam ben senin aksine aldığım cihazın marka yada modelinin formasını sırtıma geçirmiyorum. Sadece doğru tavsiye verilmesini istiyorum. S20 plus 6.500 tl iken, S21+ in 11-12 bin tl olduğu yerde bence de S20+ mantıklı, 8.700 tl fiyatı ile keza S20 Ultra da çok mantıklı cihaz ama S21 serisinin de bir çok avantajı var bunları bilmeden deneyimlemeden atıp tutmak doğru değil.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

S21 in s20 den daha dandik olmadığını düşünüyorsanız sizle münakaşaya bile giremem.telefonu elinize almadığınız bariz belli en kısa sürede almanızı tavsiye ederim.hayırlı ramazanlar :)

• Asiruh00 A kullanıcısına yanıt
    Adam s20 den 21e geçti hocam sonra 21 ultraya geçti deneyimi var yani :))

• 
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.