Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
1
Favori
158.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GPS performanslarını merak eden arkadaşlarımız için;

http://www.gsmarena.com/htc_sensation_vs_galaxy_sii_vs_optimus_2x-review-608p7.php

yorumu da sizlere bırakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Isınma sorunu düşünülenden ciddi boyutlarda demekki buna diger alternatiflere göre malzeme kalitesizligi ile düşük çözünürlük eklendiğinde samsung un bu fiyatla istediği yıl sonu satış rakamlarına ulaşması zor görünüyor sensation ise yazılımsal güncellemele ile çok daha iyi konuma gelecektir zira bu konuda en istikrarlı firma kesinlikle htc

Uzman gelmiş beyler dağılın.

Ortada büyük bir başarı var ama göremiyorsun aç gözlerini. Marka fanatikliği değildir bu yaptığın. Objektifliktir. Ama malesef gram yok sende.

Şu telefonun önünde İpad 2 kullanıcısı olarak diz çöküp tövbe istemen lazım. Ama yok abimiz Cool onun için hep eleştirecek başarıları görmeyecek.

• Samsung galaxy s2 ye çözünürleri haricinde tam olmuş fiyatının biraz daha düşmesini bekleyip almak gerekli bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri
    Htc sensationda altyazi destegi varmi

Up
  • Kesinlikle ingilizce altyazıyla tüm dünya ile paylaşılmalı bu video donanimhaber dünyaya açılsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin44

bu arada şu puanlamalar da çözülürlük etkili diyorsunuz ya hocam ben basit bir matematik hesabı yaptım çözünürlüğü yüksek olanın puanı düşük geliyor ya şöyle bi hesaplama yaptım ne kadar doğru htc 540x960 çözünürlüklü 540x960=518400
    sgs 2 ise 480x800=384000 pixel den oluşuyor dimi htc/sgs 2 =1,35 fark oluyor bu da demek oluyor ki puan skorlarında da sgs 2 1,35 kat daha iyi olmalı ki aynı derece de olsunlar fakat sgs 2 1,35 den daha fazla kat önde yani bu da çözünürlükler aynı olsa bile sgs 2 daha hızlı anlamına geliyor de mi yanılıyor muyum :))

Yanılıyorsun grafik algoritmaları bu kadar basit hesaplanmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

quote:

Isınma sorunu düşünülenden ciddi boyutlarda demekki buna diger alternatiflere göre malzeme kalitesizligi ile düşük çözünürlük eklendiğinde samsung un bu fiyatla istediği yıl sonu satış rakamlarına ulaşması zor görünüyor sensation ise yazılımsal güncellemele ile çok daha iyi konuma gelecektir zira bu konuda en istikrarlı firma kesinlikle htc

Uzman gelmiş beyler dağılın.

Ortada büyük bir başarı var ama göremiyorsun aç gözlerini. Marka fanatikliği değildir bu yaptığın. Objektifliktir. Ama malesef gram yok sende.

Şu telefonun önünde İpad 2 kullanıcısı olarak diz çöküp tövbe istemen lazım. Ama yok abimiz Cool onun için hep eleştirecek başarıları görmeyecek.

Estafurullah biz eline su dökebilirmiyiz senin gibi ordinaryus varken sana canlı taklidi yapsakta boş nasılsa laf anlamıyorsun Ha birde "kedi ulasamiyacagi ciğere mundar dermiş" seninkide o hesap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 30 Haziran 2011; 20:34:06 >

• herşey çok detaylı; ancak telefonların pil ömürleri ve gps performanslarından bahsedilmemiş. yine de teşekkürler.
  • ben şahsen 3gs den memnnunum ama sgs2 gerçekten tam süper olmuş yine de eylülü bekleyip ipone5 yanda 4gs neyse onu görüp öyle yeni bir cihaz almayı düşünüyorum
  • Bu isin sonu nereye varacak merak ediyorum.bit kadar ekranlarda 720p-1080p videolar, bit kadar sensörlerle 1080p videolar. Bide 3D video çıktı basımıza.bugün 2 çekirdek seneye 4 çekirdek.tüketim çılgınlığında son nokta.bu devirde telefon akacaksanız ya iOS ya da android olacak. Eğer kararınız android ise ya htc'nin yada Google'ın ürettirdigi telefonları tercih edin. Çünkü bence en önemli konu satış sonrası yazılım destegi. bu konuda Samsung , Lg , Se , Motorola vb.. firmalar bu konuda çok kötü.diğer bir önemli konu ise malzeme kalitesi ve dokundugunuzda size verdigi kalite hissi.bu konuda Apple ve Htc çok başarılı.eğer interneti yogun sekilde kullanıyorsanız bir diğer kriterde yüksek çözünürlük olur.gercekten çok farkediyor. İnterneti geçtim telefonda ki ikonlarda bile büyük farklar oluyor. Tüketim çılgınlığına gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 30 Haziran 2011; 22:54:15 >
  • videoyu şimdi izlemeyi bitirdim 54 dk olmasına rağmen süre yine de yetersiz kalmış.
  • bence de sonbaharı beklemekte fayda var. apple nasıl bir telefon çıkaracak merak ediyorum.Gerçi ne çıkarırsa piyasada gider çünkü bir moda halini aldı. Şu an için performans olarak galaxy S2'yi tercih ediyorum. Sonuçta teknoloji sürekli gelişiyor, çoğumuz da bir telefon aldığımız da birkaç yıl sorunsuz kullanmak istiyoruz haklı olarak,eğer S2 güncellemeler ile eleştirilere karşılık verir sorunları düzeltirse ve biraz daha fiyatı ucuzlarsa doğru seçim olacaktır diye düşünüyorum.
  • @svideoz

bütün yabancı sitelerde,türk sitelerde ve son olarak bu video'da SGS2'nin SENSATİON'dan üstün olduğu söylendi.Yahu güzel kardeşim kabullenin artık be..
  • @theformul sgs2 nin performanslı yada daha hızlı olmadıgını söyleyen yok ama htc den üstünde değil sakin ol sinirlerine hakim ol
  • quote:

@theformul sgs2 nin performanslı yada daha hızlı olmadıgını söyleyen yok ama htc den üstünde değil sakin ol sinirlerine hakim ol

sakinim zaten. hem daha hızlı hem daha performanslı ama iyi değil nasıl oluyor o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

@Svideoz

Kendin ol kendin.

Burada laf anlamayan birisi varsa oda sensin, yapılan incelemeler ortada ama vizyon olmalı insanda anlayabilmek için. Hata bende sana cevap yazdım pardon. Anlayabileceğini düşündüm ama nafile.

Senin küçükken Samsung'la bi problemin mi oldu? Rüyanamı girdin senin? Anlat bizi yardımcı olmaya çalışırız.

Ya da doktor tavsiyesi şart. Bunu bir forumdaşın olarak söylüyorum.

Demişssin ki "kedi ulasamiyacagi ciğere mundar dermiş" buna bir şey demeyeceğim yada demeliyim "nüfus cüzdanını al gelde nufusuma alayım seni. Belki benden bir şeyler öğrenirsin.

Ölü takliti yapmak en iyisi, hemen şikayet et

Bak güzel kardesim önyargılı arkadasım birincisi ikide bir laf sokan sensin beni konusturma ikincisi sen teknoloji mecmualrina agu derken ben onları okuyordum üçüncüsü senden yalan yanlis bilgiler edinmeye hiç niyetim yok dördüncüsü doktor tavsiyesi kime lazım orası cok aşikar beşincisi samsung wave, samsung i8320 ve samsung i560 kullandım ayrıca samsung LCD tv sinı kullanmaktayim görüldüğü üzere samsungla hiçbir problemim yok ancak senin gibi insanlara ikide bir satasan ayrıca istedikleri söylenmiyor diye diş bileyen insanlarla problemim var ne yazikki sana doktor bile yardım edemez

• quote:

Orijinalden alıntı: theformul

quote:

@theformul sgs2 nin performanslı yada daha hızlı olmadıgını söyleyen yok ama htc den üstünde değil sakin ol sinirlerine hakim ol

sakinim zaten. hem daha hızlı hem daha performanslı ama iyi değil nasıl oluyor o

Aslı sıkıntı şuradan kaynaklanıyor.S2 performanslı ve görüntüsü kaliteli bunlar objektif değerlendirmeler. Ama iyi, o bundan iyi, daha kötü gibi değerlendirmeler subjektif yani herkes kendi beğenisine göre cevaplıyor. kimse kimsenin beğenisine müdahale edemeyeceğine göre, en iyisi bırakacaksın dileyen dilediği gibi beğenisini söylesin ama fanatiklik yapmasın ve bazı karşılaştırma verilerini görmezlikten gelmesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: theformul

quote:

Hız senin için herseyse problem yok senin için en iyi cihaz sgs2 dir ama tek basına hız benim için kafi değil bunun yanında görsel kalite(sense arayüzü,çözünürlük) bunun yaninda malzeme kalitesi benim için cok önemli o sebeple bana göre sensation daha iyi bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Bu isin sonu nereye varacak merak ediyorum.bit kadar ekranlarda 720p-1080p videolar, bit kadar sensörlerle 1080p videolar. Bide 3D video çıktı basımıza.bugün 2 çekirdek seneye 4 çekirdek.tüketim çılgınlığında son nokta.bu devirde telefon akacaksanız ya iOS ya da android olacak. Eğer kararınız android ise ya htc'nin yada Google'ın ürettirdigi telefonları tercih edin. Çünkü bence en önemli konu satış sonrası yazılımdan destek.bu konuda Samsung , Lg , Se , Motorola vb.. firmalar bu konuda çok kötü.diğer bir önemli konu ise malzeme kalitesi ve dokundugunuzda size verdigi kalite hissi.bu konuda Apple ve Htc çok başarılı.eğer interneti yogun sekilde kullanıyorsanız bir diğer kriterde yüksek çözünürlük olur.gercekten çok farkediyor. İnterneti geçtim telefonda ki ikonlarda bile büyük farklar oluyor. Tüketim çılgınlığına gerek yok.

% 100 katılıyorum. Yıllarca nokia kullandım sağolsun hiçbir fw den bizi mahrum etmedi ama bir samsung i8910HD aldım. Samsung telefona desteği bıraktı ama Custom FW ciler bırakmadı :( Türkiye için sadece 1 güncelleme çıkarttı. Htc ve Nokia yı satış sonrası yazılımsal destek konusunda tek geçerim. HTC bildiğim kadarıyla global bir güncelleme çıkartıyor bu sebepten dolayı 1 adım önde + olarak ta HTC nin kendi arayüzünde görsellik çok başarılı ( benim şahsi görüşüm ) Sgs2 yi teknosa da bol bol inceledim ekran kalitesi muhteşem. Mesajlarda türkçe klavyeyi seçmeme rağmen klavye üzerinde ç ş ğ ü ı yoktu. Gerçi bu sgs2 nin değil android ile ilgiliymiş ( android kullanan arkadaşım söyledi ) bu adroid de tam türkçe klavye imkanı yokmudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi no_fear78 -- 30 Haziran 2011; 21:55:15 >

• @svideoz

Bana önyargılı diyen insana bak!

Sen kimsin benim bilgimi ölçüyorsun hiç tanımadığın halde, dediğim şu anlamıyorsun anlamak istemiyorsun. Okumak herşey değildir anlayabilmek önemli değil mi Çok iyi anladığın ortada.

Benim istediğimi söyle demiyorum sana, bu telefon herkes tarafından başarılı bulunmuş, gerçekleri değiştiremezsin. Anlayabiliyormusun, ona göre yorumunu yap, yalan yanlış şeylere kapılma.

Banane Samsung'dan, Htc' den, Apple'den teknoloji benim için önemli ve bu telefonda şu an için yapılabilecek her şeyi yapmış. Ortada olan bu.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.