Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4736. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47344735473647374738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni cihaz alacaksanız benim gibi gidin j7 prime yada mi5 , mi5 plus a bakın derim. Gidipte 2000 ve 3000 tl telefona bu saatten sonra para verilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: evo_tr

S2 telefonum 1 sene evvel bozulmuştu ve kenarda yatıyor ama özledim, tekrar kullanmak istiyorum. Cihaz hiç bir şekilde açılmıyor, sarj da olmuyor. Elektrikle ilgili bir sorun var. Anakartta yada pilin temas ettiği pinlerde oksitlenme olabilir, yada donanımsal bir arıza da olabilir bilmiyorum. Acaba bu telefonu tamir ettirebilir miyim, ve ne kadara malolur bilgisi olan var mı?

Kardeş, usb girişini tamir ettir düzelir. Bendede s2 var annem kullanıyor, halen taş gibi mübarek

Sorunun usb girişinden olduğunu sanmıyorum. Telefon birgün elimde çalışır haldeyken(pili doluydu) bir anda kapanıp gitti ve bir daha da açılmadı. Bu esnada ne bir ısınma ne de başka bir gariplik yoktu. Pili çıkardım, başka pil taktım. sarj etmeyi denedim. hiç bir şekilde açılmıyor. Pil yada usb girişinden olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

S2 telefonum 1 sene evvel bozulmuştu ve kenarda yatıyor ama özledim, tekrar kullanmak istiyorum. Cihaz hiç bir şekilde açılmıyor, sarj da olmuyor. Elektrikle ilgili bir sorun var. Anakartta yada pilin temas ettiği pinlerde oksitlenme olabilir, yada donanımsal bir arıza da olabilir bilmiyorum. Acaba bu telefonu tamir ettirebilir miyim, ve ne kadara malolur bilgisi olan var mı?

Kardeş, usb girişini tamir ettir düzelir. Bendede s2 var annem kullanıyor, halen taş gibi mübarek

Sorunun usb girişinden olduğunu sanmıyorum. Telefon birgün elimde çalışır haldeyken(pili doluydu) bir anda kapanıp gitti ve bir daha da açılmadı. Bu esnada ne bir ısınma ne de başka bir gariplik yoktu. Pili çıkardım, başka pil taktım. sarj etmeyi denedim. hiç bir şekilde açılmıyor. Pil yada usb girişinden olduğunu sanmıyorum.

Downloads modda açıliyormu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hayır ne download mod ne de recovery de açılmıyor, açılmasıda beklenemez, demek istediğim telefonda akım yok heralde. elektirik iletimi ile ilgili bir sorun var. pek anlamam ama anakartla ilgisi olduğunu düşünüyorum. işte bunu yaptırabilirmiyim kaça patlar kendim cozebileceğim bişi değil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayır ne download mod ne de recovery de açılmıyor, açılmasıda beklenemez, demek istediğim telefonda akım yok heralde. elektirik iletimi ile ilgili bir sorun var. pek anlamam ama anakartla ilgisi olduğunu düşünüyorum. işte bunu yaptırabilirmiyim kaça patlar kendim cozebileceğim bişi değil.

Bende jtag var. Yakin olsaydın bu aletle direk download moda alınıyordu. Eğer olmazsa mmc çipi gitmiş olabilir. Çip gittiyse yeni anakart şart. Oda yeni s2 demek

• arkadaşlar merhaba. benim usb girişi bozuk. bu halde rom yüklemek mümkün mü? teşekkürler.
  • umutbaran kullanıcısına yanıt
    Hocam mumkun. Sd carta at romu kart okuyucuyla ya da wifi uzerinden dosya transferi ile at telefona sonra recovery menusu den yukle romu.

• Sarj soketi yine bozulmaya basladi telin yeni sarj soketi almak lazim aliexpressten :)

Bu arada 7.1.1 hic stabil calismiyor yuklemenizi onermem ben artik telefonu sadece modem olarak kullandigim icin sorun olmuyor gelisimi bakalim nasil olacak yaz gibi anca stabil olur nougat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 26 Ocak 2017; 21:50:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annem kullaniyor. Halen taş gibi

• quote:

Selamlar, Samsung bölümünde bizim emektar s2 nin üst sıralarda olmasına şaşırdım. Yoksa yeni konu açacaktım hocam. Sizinkine benzer bir sorunum var benim de. Lakin uzun süredir yatan bir telefon değildi, kardeşim kullanıyordu bir sabah şarjdan çıkardıktan sonra pat gitti telefon. İnternette de çok araştırma yaptım ettim, tamirciye de verdim(büyük şehirde değilim şu ara) yaptıramadım. Muhtemelen anakart ile ilgili bir sıkıntı var çünkü telefon aynı dediğiniz gibi hiç tepki vermiyor.

Siz hangi yolları izliyorsunuz, çalıştırabildiniz mi telefonu? Fikir alışverişi de yapabilirsek sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanozk

quote:

Selamlar, Samsung bölümünde bizim emektar s2 nin üst sıralarda olmasına şaşırdım. Yoksa yeni konu açacaktım hocam. Sizinkine benzer bir sorunum var benim de. Lakin uzun süredir yatan bir telefon değildi, kardeşim kullanıyordu bir sabah şarjdan çıkardıktan sonra pat gitti telefon. İnternette de çok araştırma yaptım ettim, tamirciye de verdim(büyük şehirde değilim şu ara) yaptıramadım. Muhtemelen anakart ile ilgili bir sıkıntı var çünkü telefon aynı dediğiniz gibi hiç tepki vermiyor.

Siz hangi yolları izliyorsunuz, çalıştırabildiniz mi telefonu? Fikir alışverişi de yapabilirsek sevinirim :)

Yabancı forumlarda biraz bakındım, 2 ihtimal var, ya cihaz kendi kendine hard brick oldu yada donanımsal bir arıza yani yaptırmaya değmez. Hard brick ihtimaline karşın boş zaman bulduğumda kurtarmayı deneyeceğim, gelişme olursa haberdar ederim izlediğim yolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flemenkero

Hocam mumkun. Sd carta at romu kart okuyucuyla ya da wifi uzerinden dosya transferi ile at telefona sonra recovery menusu den yukle romu.

teşekkür ederim. deneyeceğim.
  • Aicp rom 6.1.1 e geri dondum.7.1.1 baya agir calisiyordu aradada nete filan giriyorum olmuyordu.Tek sorun sarj soketi bozuk yenisini aldim 1aya gelir herhalde batarya %100 sarj gosteriyor fakat hic sarj olmamis mesela 2 batarya var biri orjinal samsung teki cinden almistim 2 sindede ayni hatta cinden aldigim hic sarj etmiyor insallah sorun soket kaynaklidir :)

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    aicp rom nasıl stabil mi?

arkadaşlar telefonum suya düştüğü için tekrar anakart sipariş ettim çinden ve taktım ama içindeki android sürümü çin versiyonmu sanırım türkçe romda kuramıyorum 4.1.2 hata veriyor odin nasıl yapacağız varmı bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BATYUS

aicp rom nasıl stabil mi?

arkadaşlar telefonum suya düştüğü için tekrar anakart sipariş ettim çinden ve taktım ama içindeki android sürümü çin versiyonmu sanırım türkçe romda kuramıyorum 4.1.2 hata veriyor odin nasıl yapacağız varmı bilgisi olan?

Stabil calisiyor reset donma sorunu yok.Gerci ben cok fazla kullanmiyorum modem olarak kullaniyorum arada operadan tarayiciya giriyorum sorun cikarmiyir

Neat rom benzeri romlar kurabilirsiniz belki twrp ile daha sonra odindem rom atmayi deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 9 Şubat 2017; 20:5:19 >
  • cyanogen siteside kapanmış indiremiyorum da cm13 ü
  • BATYUS kullanıcısına yanıt
    Kapanmadan önce ben s2 ve s3 için ne varsa indirmiştim. Cm7 den cm13e kadar :)

S2 sattim ama cm dosyalarını silmeden önce uploud edicem hocam. Uplod ülkemiZde malesef yavaş malum yakın zAmanda linkleri atarm inş

• S2 telefonumu 300 ₺ satarak aranızdan ayrıldm ama üstte yazdığım gibi elimdeki romları uploud edip aon kez yardımcı olmaya çalişacağim

• yakında bende yeni bir telefon almayı düşünüyorum artık mi5s büyük ihtimal :)
  • Opera baya iyi calisiyor hemde sarj dostu Aicp 6.0.1 de baya stabil

• 
Sayfa: önceki 47344735473647374738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.