Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4188. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41864187418841894190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gm discovery nin hakkini yememek lazim o ozellikte o fiyata bir cihaz yok kamerasi disinda s2 dende s3 dende geri kalir bir yani yok ve ekran parlakliginda cozunurlugunde 4 cekirdekli islemcisi ppver serisi s4 mimarili gpusu inceligi isinmasi sarj durumu ile s2 yi fazlasiyla devirdigi gibi s3 tende tek eksigi kamerasi bunun disinda ozellikle ekraniyla s3 ede ustun geliyor.herseyin otesinde 600 liralik bir etikete sahip ustelik garantili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

Gm discovery nin hakkini yememek lazim o ozellikte o fiyata bir cihaz yok kamerasi disinda s2 dende s3 dende geri kalir bir yani yok ve ekran parlakliginda cozunurlugunde 4 cekirdekli islemcisi ppver serisi s4 mimarili gpusu inceligi isinmasi sarj durumu ile s2 yi fazlasiyla devirdigi gibi s3 tende tek eksigi kamerasi bunun disinda ozellikle ekraniyla s3 ede ustun geliyor.herseyin otesinde 600 liralik bir etikete sahip ustelik garantili

evet yani gerçekten fiyat çok iyi..kabul etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunkar1 -- 12 Temmuz 2013; 23:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

Gm discovery nin hakkini yememek lazim o ozellikte o fiyata bir cihaz yok kamerasi disinda s2 dende s3 dende geri kalir bir yani yok ve ekran parlakliginda cozunurlugunde 4 cekirdekli islemcisi ppver serisi s4 mimarili gpusu inceligi isinmasi sarj durumu ile s2 yi fazlasiyla devirdigi gibi s3 tende tek eksigi kamerasi bunun disinda ozellikle ekraniyla s3 ede ustun geliyor.herseyin otesinde 600 liralik bir etikete sahip ustelik garantili

Daha önceki mesajımda dediğim gibi sıradan bir kullanıcı için çok iyi. Galaxy S3 alınacağına o alınsın daha iyi.

Ancak ben ve benim gibi Rom, Kernel meraklısı Galaxy S2 kullanıcılarına kesinlikle tavsiye etmem.

Dün Galaxy S2'ye Rom yükledim. Bu mesajımı da Nexus 7'ye Rom kurulumu sonrası son Wipe'ları yapmadan önce yazıyorum.
  • Aynen hakkını yemediğim gibi birçok başlıkta da 500-1200tl arasında telefon önerisi isteyenlere hep bu telefonu öneriyorum.Çevremdeki insanlara da önerdim ve en yakın arkadaşlarımdan biri geçen hafta aldı telefonu. Hele ki ACE II denen samsung un ölü telefonlarından birini(kardeşlerimin ikisinde de var ve o telefon varken maleesef o fiyatt başka alternatifim yoktu aldırdım ikisine de) satın almaya kalkanları direkt samsung dan uzak tutup discovery öneriyorum. Ama milletin aklında inanılma önyargı var ve kırmak zor . ben Huawei X5 kullanmaya başlamadan önce önyargımı kenara fırlattım ve cesaret edip aldım ki ilk kullananlardan da biriyim.Zibiliyon tane de rom yüklemişimdir ona. Yani benim bir marka takıntım yok ama nedense öyle anlaşılıyorum. S2 yi bu kadar sevmemin sebebi efsane bir telefon olmasıdır ve değişmeyin dememin sebebi de tamamen yazılımsaldır.Yoksa gm bu telefona sürekli destek verecekse neden alınmsın. Ama şu aşamada benim açımdan s2 yi satıp ta o telefonu almak için hiçbir sebep yok. Çünkü elimdeki kral her işimi görüyor ve ben oyun oynayan biri de değilim.Geri kalan işlerimde de takır takır çalışıyor. Nexus gibi hem donanım hem yazılım açısından beni doyurmayacak bir telefona da s2 yerine para verip almak BENİM ŞAHSİ DÜŞÜNCEME göre mantıklı gelmiyor. Ama herkesin beklentisi isteği ve bakış açısı farklıdır. Alana da hakaret etmem yargılamam çünkü attan inip eşşeğe binme durumu yoktur tabiri caiz ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 12 Temmuz 2013; 23:51:57 >
  • dıscovery olayını bilmem beni ilgilendirmiyor ama kendime pay çıkardım..s2 verilip nexus alınmaz diyorsun..eyvallah..

• O cümlede bir anlatım bozukluğu oldu nexus gibi doyuran bir telefon olmadıkça şeklinde cümle kuracaktm tam düzeltirken sen yazdın :) Nexus gibi hem yazılım hem donanım açısından beni doyurmayacaksa bir telefon o telefona s2 yerine para vermem. Nexus al ama yenisini al dostum. Ha yok macera isterim diyorsan ver üstüne 50 lira al.Değişiklik olur.Seni yarıyolda da bırakmaz.Garantisi de varmış zaten.Tercih senin. Discovery için CM konusu bile belli değil tam.Yani ileride custom rom gelecek mi belli değil.Ben bu işlerle uğraşmayı seviyorum.Dert etmeyen biri pekala alabilir yine. Bir de ben telefonu değiştirirken elimdeki telefon biraz para etmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 12 Temmuz 2013; 23:57:26 >
  • konu anlaşılmıştır dostum.tamamdır..en başta dediğimiz gibi yenisi çıkınca bakarız..bu dakikadan sonra nexus.işini attım kafamdan..zaten elimizdeki s2 yi nexus gibi kullanıyoruz aosp olarak.dolayısıyla gerek kalmıyor..iyi oldu bu söylediklerin..sağolasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Aynen hakkını yemediğim gibi birçok başlıkta da 500-1200tl arasında telefon önerisi isteyenlere hep bu telefonu öneriyorum.Çevremdeki insanlara da önerdim ve en yakın arkadaşlarımdan biri geçen hafta aldı telefonu. Hele ki ACE II denen samsung un ölü telefonlarından birini(kardeşlerimin ikisinde de var ve o telefon varken maleesef o fiyatt başka alternatifim yoktu aldırdım ikisine de) satın almaya kalkanları direkt samsung dan uzak tutup discovery öneriyorum. Ama milletin aklında inanılma önyargı var ve kırmak zor . ben Huawei X5 kullanmaya başlamadan önce önyargımı kenara fırlattım ve cesaret edip aldım ki ilk kullananlardan da biriyim.Zibiliyon tane de rom yüklemişimdir ona. Yani benim bir marka takıntım yok ama nedense öyle anlaşılıyorum. S2 yi bu kadar sevmemin sebebi efsane bir telefon olmasıdır ve değişmeyin dememin sebebi de tamamen yazılımsaldır.Yoksa gm bu telefona sürekli destek verecekse neden alınmsın. Ama şu aşamada benim açımdan s2 yi satıp ta o telefonu almak için hiçbir sebep yok. Çünkü elimdeki kral her işimi görüyor ve ben oyun oynayan biri de değilim.Geri kalan işlerimde de takır takır çalışıyor. Nexus gibi hem donanım hem yazılım açısından beni doyurmayacak bir telefona da s2 yerine para verip almak BENİM ŞAHSİ DÜŞÜNCEME göre mantıklı gelmiyor. Ama herkesin beklentisi isteği ve bakış açısı farklıdır. Alana da hakaret etmem yargılamam çünkü attan inip eşşeğe binme durumu yoktur tabiri caiz ise.

Hocam ben de ilk IDEOS X5 kullanıcılarındanım. O da nazarımda efsane cihazlardan biridir ve gerçekten de satarken çok az değer kaybetmiştir. 569 TL'ye aldım, 1 yıl sonra 350 TL'ye sattım. Cidden güzel bir cihazdı ve oyun oynamayacak kullanıcılar için halen iş görür cihazlardan biridir.

Ben GM'ın yeterli destek verebileceğini pek düşünmüyorum. Umarım yanılırım. Bir ihtimal telefonun orijinali için CM Rom'lar çıkarsa onlar yüklenebilir diye düşünüyorum. Orijinalini Mesut Çevik söylemişti ancak şimdi hatırlayamıyorum.
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ben para etmez derken ikinci elde çok iyi fiyata satıldı kaldı ki huawei konusunda elden çıkaranların elinden de hemen alındı telefon. Hatta kırık mırık dinlemeden alanlar oldu yaptırıp kullandılar. O telefon hala efsane ben arkadaş verdim hala canavar gibi. Şu an sırf telefon niyetine kullanılıyor hiç yoktan. Hala rom çıkıyor 4.2.2 bile çıktı düşün. Yani böyle efsane telefonlara benim ilgim var. Onu alırken bu kadar tutulacağını bilemezdim ama çok tuttu telefon. Ascend P1 geldi ne ismi var ne cismi millet hala x5 arıyor. O kadar isim yaptı o telefon. S2 de samsung un eski dandik telefonlarından sonra firmanın yükselme sebebi telefondur ve bu telefon benim gözümde efsanelerin efsanesi kalacak çünkü aynı segmentteki hiçbir cihaz bunun kadar tutmadı konuşulmadı. Malzeme kalitesi bunun kadar iyi olamadı yenilerinki. Bunun yeri ayrı bende. Çok şükür yarı yolda da bırakmadı. Kaldı ki performansı yerinde hala şu kadar amiral gemisinin arasında işini hakkıyla yapıyor. Günlük kullanımda hele bana üst modelleri aratmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Aynen öyle ben para etmez derken ikinci elde çok iyi fiyata satıldı kaldı ki huawei konusunda elden çıkaranların elinden de hemen alındı telefon. Hatta kırık mırık dinlemeden alanlar oldu yaptırıp kullandılar. O telefon hala efsane ben arkadaş verdim hala canavar gibi. Şu an sırf telefon niyetine kullanılıyor hiç yoktan. Hala rom çıkıyor 4.2.2 bile çıktı düşün. Yani böyle efsane telefonlara benim ilgim var. Onu alırken bu kadar tutulacağını bilemezdim ama çok tuttu telefon. Ascend P1 geldi ne ismi var ne cismi millet hala x5 arıyor. O kadar isim yaptı o telefon. S2 de samsung un eski dandik telefonlarından sonra firmanın yükselme sebebi telefondur ve bu telefon benim gözümde efsanelerin efsanesi kalacak çünkü aynı segmentteki hiçbir cihaz bunun kadar tutmadı konuşulmadı. Malzeme kalitesi bunun kadar iyi olamadı yenilerinki. Bunun yeri ayrı bende. Çok şükür yarı yolda da bırakmadı. Kaldı ki performansı yerinde hala şu kadar amiral gemisinin arasında işini hakkıyla yapıyor. Günlük kullanımda hele bana üst modelleri aratmıyor.

Ben de telefonu aynı şekilde satmıştım. 2012'nin 2 Haziran'ında yine Cumartesi gecesi bu saatlerde sahibinden.com'a ilan verip nasıl olsa sabah onaylanır diye yattım. Sabah 10:00 gibi uyandığımda mesajlar toplanmıştı. Öğlen saatlerinde de alıcıyla akşama doğru teslimat için anlaştık ve işlemi tamamladık.

Hatta foruma da ilan vermiştim:http://forum.donanimhaber.com/m_61555147/f_//tm.htm#61555147

Öyle bir cihaz tekrar gelir mi bilmem. Huawei firmasını da coşturdu o telefon; diğer modellerinde gaza gelip çok üst fiyatlardan piyasaya sürdüler ancak hiçbiri bir IDEOS X5 olamadı.

Galaxy S2 konusunda da hemfikirim. İlk gördüğüm anda hedefim olan cihaz olmuştu. IDEOS X5'i satarken bile alacak gücüm yoktu. EVO 3D'yi çok iyi bir kampanyaya girmişti diye aldım ancak ısınamadım bir türlü ve ilk fırsatta sattım. Sonra maddi sıkıntı falan demeyip gidip aldım. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Daha iyisini Samsung bile üretemedi. Bu lafım üzerine kimse Galaxy S3, Galaxy S4 demesin bana. Her ikisi de dönemine göre donanımsal olarak beklenen kalitede ancak tasarım ve malzeme olarak beklenmeyen kalitesizlikte cihazlardı. Galaxy S2 ise dönemine göre hem donanım hem de tasarım olarak beklentilerin üzerinde bir cihazdı. Şimdi her iki cihazı da alacak durumum var ancak hiç ilgilenmiyorum bile.
  • Beyler telefon açılmıyor. Hassan v5 ve kendi kerneli apolo var. Telefonu yeniden başlatmak istedim. Rom maneger uygulmasından reboot cm recovery seçeneğiyle recovery moda almak isteedim. Ancak telefon yeniden başlarken s2 yazısında kaldı ilerlemiyor. Kapatma tuşuyla kapanıyor ancak geri açmak istediğimde yine aynı s2 yazısında kalıyor ilerlemiyor. Bu konumdan yada kapalıyken odin mod yada recovery moda da geçiş yapmıyor bu s2 yazısında kalıyor. Napacamı bilemedim. Bu konuda tecrübesi olanvar mı? Teşekkürler.
  • @hunkar1 @midgardian @memti @fblikral gelin bir delilik edip alalim sundan :).
    http://www.sanal pazar.com/5-Iocean-X7-Elite-Full-Hd-Quadcore-2gb-3g-Dualsim-32gb__isp9192631
    Boslugu kapatip acin linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MzBag -- 13 Temmuz 2013; 6:32:34 >
  • yok hocam s2 düşmanı değilim ki sizi de tersliyim :) herkesin fikri aynı olacak diye birşey yok tabi ki.
    ama s2'de benim için tek sorun edebileceğim şey, uygulama oyun vs. yükleme sınırının 2gb olması (sanırım öyleymiş, teli 1 gün kurcaladım sadece, yanlışım varsa düzeltirsiniz)
    yoksa kamera da güzel, tasarımı da vs.
    şuan LG marka kullanıyorum, onun da oyun, uygulama için hafıza 2,2 gb yazıyor ama boş 250mb kalınca uyarı veriyor yeterli alan yok diye.
    S2de böyle bi sorun yok mu yani onu merak ediyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: candzh

Beyler telefon açılmıyor. Hassan v5 ve kendi kerneli apolo var. Telefonu yeniden başlatmak istedim. Rom maneger uygulmasından reboot cm recovery seçeneğiyle recovery moda almak isteedim. Ancak telefon yeniden başlarken s2 yazısında kaldı ilerlemiyor. Kapatma tuşuyla kapanıyor ancak geri açmak istediğimde yine aynı s2 yazısında kalıyor ilerlemiyor. Bu konumdan yada kapalıyken odin mod yada recovery moda da geçiş yapmıyor bu s2 yazısında kalıyor. Napacamı bilemedim. Bu konuda tecrübesi olanvar mı? Teşekkürler.

O rom twrp ile geliyir cm recovery dedigim sey cwmdir mal cwmyi bulamayin acamaz cihazi

• quote:

Orijinalden alıntı: fblikral

quote:

Orijinalden alıntı: candzh

Beyler telefon açılmıyor. Hassan v5 ve kendi kerneli apolo var. Telefonu yeniden başlatmak istedim. Rom maneger uygulmasından reboot cm recovery seçeneğiyle recovery moda almak isteedim. Ancak telefon yeniden başlarken s2 yazısında kaldı ilerlemiyor. Kapatma tuşuyla kapanıyor ancak geri açmak istediğimde yine aynı s2 yazısında kalıyor ilerlemiyor. Bu konumdan yada kapalıyken odin mod yada recovery moda da geçiş yapmıyor bu s2 yazısında kalıyor. Napacamı bilemedim. Bu konuda tecrübesi olanvar mı? Teşekkürler.

O rom twrp ile geliyir cm recovery dedigim sey cwmdir mal cwmyi bulamayin acamaz cihazi

Usta çözümü yokmu bunun nasıl edecez. Recovery moda alamıyorum. Odin moda geçiş yaptı. Ordan stock yükleyip herşeyi baştan alayım bari.
    Başka bir yol olsa iyiyidi o kadar uğraşım boşa gidecek. Yetersiz bilgi adamı sistemden eder :(
  • telefonumun garantisi bitmesine bir kaç gün kaldı. hoparlörü bozuldu. ses gelmiyor karşı taraftan. servise gönderecem ama odin ile jb yüklemiştim.
    ileri bir sürüm yüklediysem türkiyede verilmeyen garanti dışındadır demelerinden korkuyorum.
    kies ile bağladım şmdi. cihazınız kies ile yazılım yüklemesini desteklemiyor yazıyor

cihaz hakkında kısmında şunlar yazıyor .

android sürümü 4.1.2
    ana bant sürümü:i9100xxls8
    kernel sürümü: 3.0.31-889555,dpi@dell228#3
    smp preempt thu jan 31 14:48
    kst 2013
    yapım numarası: jz054k.i9100xwlsd
  • iyi günler arkadaşlar. telefonuma jellybean veya icecream yüklemek istiyorum şarz konusunda iyi olan bi rom kombinasyonu önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler sağolun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmplementor

quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

telefonumun garantisi bitmesine bir kaç gün kaldı. hoparlörü bozuldu. ses gelmiyor karşı taraftan. servise gönderecem ama odin ile jb yüklemiştim.
    ileri bir sürüm yüklediysem türkiyede verilmeyen garanti dışındadır demelerinden korkuyorum.
    kies ile bağladım şmdi. cihazınız kies ile yazılım yüklemesini desteklemiyor yazıyor

cihaz hakkında kısmında şunlar yazıyor .

android sürümü 4.1.2
    ana bant sürümü:i9100xxls8
    kernel sürümü: 3.0.31-889555,dpi@dell228#3
    smp preempt thu jan 31 14:48
    kst 2013
    yapım numarası: jz054k.i9100xwlsd

Ben de o romu kullanıyorum sam mobiledan indirmiştim. Sızıntı galiba bu rom. O yüzden 4.0.3 e (tam emin değilim) dönmen iyi olur.

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=TUR#firmware

teşekkürler

linkteki 2012 april i yükledim odin ile ama telefon başlamıyor nedense. müzik sesi geliyor. galaxy s2 yazısı çıkıyor öylece bekliyor.
    telefonu kapatıp download mode una da alamıyorum.

telefonu kapatmak için bastığımda yeniden başlatıyor :(

yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 13 Temmuz 2013; 11:08:37 >
  • servise gönderecem telefonu.

garaintili olarak görünmesi için resmi bir md5 dosyası verbilir misiniz odin ile yükleyebleceğim?

bir de odin 1.85 ile mi yüklemeliyim? yoksa yeni odin 3.04 ile mi?

alttaki sitedeki nisan 2012 4.0.2 yi yükledim odin 1.85 ile servise gönderebilmek için . bitti odin ile yükleme. PASS yazdı. telefonu baştan başlattı . Ama ana ekranda S galaxy s2 yazısı takıldı kaldı. başlamıyor telefon. sorun ne olabilir=

• I9100XWLSD 4.1.2 Türkiye Resmi Kies Sürümü - 25.04.2013 adında bir dosya buldum bunu yüklemeye çalışacam.
    bunun ile servise gönderebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 41864187418841894190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.