Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11011102110311041105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jacktron

Merhaba arkadaşlar, bugün android 10 almanya romunu kurdum telefonuma. VoLTE, LTE falan sorunsuz çalışıyor ama VoWiFi bir türlü aktif olmuyor. Ayarlarda açıyorum anahtarı, hatta WiFi öncelikli modu da seçiyorum ama VoLTE bağlantısı devam ediyor. Uçak moduna alıp, WiFi bağlantısını açıyorum, yine VoWiFi bağlanmıyor. Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu hiç? Cihaz S10, operatör Turkcell.
    Bende android 10 kurdum vowifi kusursuz calisiyor. Kurulum hatası yapmis olabilirsiniz tekrar deneyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki, home csc ile tekrar android 10 kursam, telefonu formatlamış gibi olur mu? Telefonu geri yüklemek bile birkaç saat alıyor. Çok zor şu an tamamen sıfır kurulup yapmak tekrardan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jacktron kullanıcısına yanıt
    Wipe cache yapmayı dener misiniz? Bir de siz ilk android 10 kurarken home csc ile mi yoksa düz csc ile mi kurulum yaptınız?

• İki kere denedim hocam. Düzelmedi. Normal csc ile kurup bilgisayar üzerinden geri yükleme yapmıştım.

Samsung memberstan konuştum bir kişiyle. Birkaç şey söyledi denemem için. Hiçbiri çözmeyince tek seçenek fabrika ayarlarına sıfırlamak kalıyor dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktron -- 7 Aralık 2019; 23:40:39 >
    Çok garip hocam. Wifi zayıf çekince bazen devreden çıkıp volteye geçiş yapıyor ondan olabilir mi acaba?

• Yok hocam, modem yakınımda baya. Sebebi farklı bunun ama çözemiyorum. Sıfırlamak çözer belki ama bu android 10'u home csc ile tekrar kursam, sıfırlamış gibi olur mu benim verilerim dışındaki her şeyi? Işe yarar mı yani sizce? Yoksa tekrar normal csc ile mi sıfırlamak lazım?

home csc ile kurulum yaparsanız bir fark olmaz, sıfırlamanız lazım ama o da çok uzun süren bir işlem. ben de tam olarak yardımcı olamıyorum, başıma hiç bu tarz bir sorun gelmediği için.
    Siz ilk yükleme yaparken sıfırdan temiz kurulum mu yapmak istediniz yoksa direk kurulum yaparak bilgi ve veri kaybetmeden kullanmaya devam etmek mi?

Anladığım kadarıyla siz ilk kurulumda Home CSC kullanmadan kurulum yapmışsınız ve cihaza wipe data factory reset (formatlama) yapmadan önceki yedeği kurmuşsunuz.

Sorun büyük olasılıkla bundan kaynaklanıyor. Aynı yazılımı hangi CSC kullanırsanız kullanın çözemezsiniz gibime geliyor. Çok emin olmamakla birlikte, siz format atınca cihaz CSC almanya bile olabilir.

En başından home CSC kullansanız sorunsuz geçiş yapmış olacaktınız. Bende hiç bir sorun yok wi-fi aramasında ve VoLTE de. Hat vodafone.

• Sağolun hocam. Yine de deneyeyim dedim ama dediğiniz gibi home csc ile tekrar kurmak ile yaramadı. Türkiye için çıktığında güncelleme ona geri dönecektim. Artık o çıkana kadar bekler, türkiye yazılımına tekrar temiz kurulum yaparım.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Demek istediğiniz tam anlayamadım hocam ama benim niyetim şuydu, normal csc ile temiz kurulum yapıp daha sonra yedeğimi geri yükleyip kullanmaya devam etmekti. Home csc kullansam ota güncellemesinden farkı olmayacak diye bu yolu izlemiştim. Şu anda da çözemiyorum sorunu. Türkiye yazılımı çıkana kadar bekleyip daha sonra ona temiz kurulumla dönmeyi planlıyorum şu an.

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

şu anda yayınlanan geekbench tatmin edici değil. çünkü özelleştirilmiş mongoose olmayabilir çünkü. özelleştirilmiş bile olsa performansı yeterince iyi değil maalesef.

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s11-5g-benchmark-reveals-exynos-990-12gb-of-ram/

Exynos 990 Snapdragon 865
    Process 7nm EUV 7nm EUV
    CPU 2x Exynos M5 (custom)
    2x Cortex-A76
    4x Cortex-A55 1x Kryo 585 (custom) @ 2.84GHz
    3x Kryo 585 @ 2.42GHz
    4x @ 1.8GHz
    GPU Mali-G77 MP11 Adreno 650
    Dedicated AI processor Yes Yes
    Display WQUXGA (3840×2400), 4K UHD (4096×2160), 10-bit color depth
    120 Hz refresh rate support Up to 4K, 10-bit color depth
    144 Hz refresh rate support
    5G modem Exynos 5123 (integrated)
    Peak download speed of 7.35 Gbps Snapdragon X55 5G (add-on)
    Peak download speed of 7.5 Gbps
    Storage UFS 3.0, UFS 2.1 UFS 3.0
    Memory LPDDR5 LPDDR5
    Camera Single-camera 108MP
    Dual-camera 24.8MP+24.8MP Single Camera: Up to 200MP
    Dual Camera: Up to 25MP
    Video Capture 8K @ 30fps, 4K @ 120fps 8K @ 30fps, 4K @ 120fps
    Video Playback 8K @ 30fps or 4K @ 120fps, 10-bit HEVC (H.265), H.264, VP9, HDR10, HDR10+ 8K @ 30fps or 4K @ 120fps, Dolby Vision, HEVC (H.265), HDR10+, HLG, HDR10, H.264 (AVC), VP8, VP9
    https://www.sammobile.com/news/samsung-exynos-990-vs-qualcomm-snapdragon-865/
    Hocam fake olsa gerek bu haber. Gerçek olamayacak kadar kötü eğer değilse.

Sonuçlar Sd855te bu şekilde.
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Bende tam olarak sizin yapmak istediğinizi anlattım. Sıfırdan temiz kurulum yapmak için normal CSC ile yükleme yaptıysanız eğer cihazı kurulum bitince formalamanız yani wipe data factory reset yapmanız gerekiyordu. Hâlâ da yapabilirsiniz. Yedekten geri yükleme yaparken cihaz ayarlarınız hariç yükleme yapın.

• SD 865 gerçekten çok sağlam geliyor. Yapay zeka (Ai) konusunda bir önceki modeli olan SD 855 modeline hesaplama konusunda 2 kat fark atıyor.

Bununlada kalmıyor, genel performans, veri ve bağlantı hızı, ekran tazeleme hızı (144 Hz+) ve kamera konusunda (4K 120 Hz, 8K video) ciddi gelişmeler sunuyor. Ayrıca önceki sürümlerde nasıldı bilmiyorum fakat SD 865 ile GPU (grafik birimi) için yazılım güncellemesi yapılabilecek.

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

@Yazılımcı Online bahsettiğiniz haberi doğrular nitelikte gelişmeler. Samsung kendi üretimi işlemciler ile memnun edemedi. Bütün modelleri SD ile çıkarması herkes için doğru olacaktır. Umarım öyle yaparlar.

• Soran arkadaşlar oluyor cevaplayayım,
    CSC kullanarak temiz kurulumla Almanya veya başka ülke Rom unu telefonunuza yükledikten sonra OTA ile Almanya veya başka ülke güncellemelerini alamazsınız Aktif CSC TUR kalır ve yalnızca Türkiye ye güncelleme gelince OTA ile alırsınız Almanya veya başka ülke Rom unu yüklemek istiyorsanız her seferinde güncellemeyi indirip Odin ile telefona atmalısınız..
    Ben genelde aylık güncellemeler ilk hangi ülkeye gelmiş ise (Almanya,İsviçre vs) ROM u indirip Odin ile Home CSC kullanarak telefona yüklerim OTA ile güncellemiş gibi olur hiç bir şey silinmez bu durumdan şimdiye kadarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
    SD ile gelirse duruma göre telefonu değiştirme oranım %70 falan olur Hiç değilse daha uzun ömürlü kullanılacak bir cihaz edinmiş oluruz. Tabi fiyatlar da önemli, exynos kendini kanıtlayamazsa, (ki umudum yok sd865 karşısında) paraya kıyıp da değiştirmek istemem açıkçası. 4 sene kullanır değiştiririm telefonu kısmetse.

Yani ekran tazeleme hızı beni çok etkilemiyor. İyi bir 75hz de iyi bence. Yeterki amoled ekranlarda, şu düşük ışıkta siyah ekran varken hızlı görüntülerde beyaz renkte morarma olmasın. Bence firmalar özellikle samsung, HZ aldatmasından önce ekranların tepki sürelerini iyileştirsin.

Bilmiyorum sadece benim dikkatimi mi çekti ama mesela instagramda karanlık moddayken ya da youtube music kullanırken, aşağı doğru kaydırma yaptığınızda beyaaz yazılarda siyahtan mora doğru gradyan bir renk oluyor. Ama parlaklığı arttırınca olmuyor. Baya düşük ışıkta fark ediliyor bu. Bence bunun önce düzeltilmesi lazım. Herkes laptop kullanıyordur eminim, hangi giriş ve orta sınıf laptoplar 60hz üstünü sunabiliyor ki, problem yaşadık mı şimdiye kadar, hayır. Yüksek olması iyi ama yüksek öncelik mi ,tartışılır bence.

Şunu söylemeyi unuttum, SD 865 gpu update özelliği ile falan baya sağlam girecek piyasaya bu bir gerçek ve uzun süre güncel kalabilecek bir işlemci eğer üreticiler telefonları öldürmezse update ile. Bence burada google güncelleme dayatmasını artık 2 seneden 4 seneye çıkartması lazım. 2 sene daha doğrusu 2 sürüm güncellemesi aşırı komik duruyor artık. Eskiden telefonların donanımları yetmiyordu, 2 senelik süreç belirlenmişti yeni sürümler için ama artık 2018 2019 da satılan telefonlar android 15 bile alsa çalıştıracak güçte. Ve 2020 den sonra çıkacak SOC'ları düşünün bir de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 8 Aralık 2019; 4:19:32 >

• Bizim güncelleme yalan oldu galiba
    Garanti gider diye odin ile felan uğraşmak istemiyom sabırsızlıktan ölcem galiba

• Slymn2325 S kullanıcısına yanıt
    Odinden rom atınca garanti gitmez. Kim uyduruyor bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

Soran arkadaşlar oluyor cevaplayayım,
    CSC kullanarak temiz kurulumla Almanya veya başka ülke Rom unu telefonunuza yükledikten sonra OTA ile Almanya veya başka ülke güncellemelerini alamazsınız Aktif CSC TUR kalır ve yalnızca Türkiye ye güncelleme gelince OTA ile alırsınız Almanya veya başka ülke Rom unu yüklemek istiyorsanız her seferinde güncellemeyi indirip Odin ile telefona atmalısınız..
    Ben genelde aylık güncellemeler ilk hangi ülkeye gelmiş ise (Almanya,İsviçre vs) ROM u indirip Odin ile Home CSC kullanarak telefona yüklerim OTA ile güncellemiş gibi olur hiç bir şey silinmez bu durumdan şimdiye kadarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
    Peki ota dan atar gibi yapmak.icin sadece home css i mi seçiyorsun yoksa tum.hepsini mi

Anladım hocam. Bu telefon mutlaka sıfırlanacak o kısmı kesin. Bu dediğiniz işlemi türkiye yazılımı çıkınca, ona geçip yapmamda bir sakınca olur mu sizce? Iki kere sıfırlamakla uğraşmamak için soruyorum.

• sallami kullanıcısına yanıt
    tamam şimdi nladık birbirimizi tam olarak.

dediğiniz gibi olabilir.

bekleyip göreveğiz exynos 990'ın gerçek performansını.

ortada bir gerçek var, samsung bile artık özelleştirilmiş exynos satmayacağını doğruladı, daha önceki gibi.

ama neyi nasıl ne kadar özelleştirirler, bunu bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 11011102110311041105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.