Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.el almayın derim seneye 3 yılını devirecek bu tel.ben 2 yılı doldurmak üzereyim bu telle. Ama yeni çıkan süper telefonlar var. Xiaomi ithalatçı garantili note8 ini 1600-1700 e denk getirebilirsiniz daha iyi olur derim. Note 7 si bizim tellerden daha hızlıydı arkadaşta vardı kullandım bir süre. Bir bakın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, 2,5 yıllık note fan telefonumu bugün diz mesafesinden düşürdüm. sol üst köşe de kırık oluştu.

Dokunmatik sorunsu çalışıyor, ama şimdi sol üst köşeden bir siyah çizgi sağa doğru uzamış durumda.

Bu durum daha da kötüleşir mi acaba? Fikriniz var mı? Yani telefonumu da çok seviyorum. Açıkçası 3-4 sene değiştirmeyi de düşünmüyordum.

Kırık olarak kullanırım diye geçirdim içimden. Ama şimdi ekranda paralel bir çizgi oluştu. Ne yaomam gerekiyor?

• Hocam kılıf var mıydı düşerken

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orjinal kılıfı vardı ancak ekranı açıktı. Sandalye dr oturuyordum, ekran açık Dizime koymuştum telefonu, dizimden düştü kırıldı.

Çok kısa bir mesafeden düştüğü halde kırılması şaşırttı beni.

Bakalım bu şekilde kullanabilecek miyim. Yani kullanim olarak bir sorun yasamazsam 3 sene kullanırım.

Bu şekilde atsan atılmaz, satsan satilmaz. Ekran zaten çok pahalıdır. Aliexpressten baksam mı acaba ucuza bulabilir miyiz parçasını. Yakın zamanda ekran değiştiren lldu mu arkadaşlar?

• En güncel romu kullanan bir arkadaş stok kamera uygulamasının sürümünü yazabilir mi? Lazım oldu da.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgenc

1) Telefona Phone info uygulamasını indirin.

2) Csc Kodu sekmesini tıklayın. CSS ülkesine göre android 8 i indirin. SA ise suudi arabistan link Değilse diğer sürümler için link

3) Devamı @bekirbirim den alıntıdır:

Yükleyeceğiniz yazılım indiğinde arşiv(zip) dosyası olarak inecek, açınca içinde birden fazla dosya olduğunu görürsünüz o yüzden bilgisayarda yeni bir klasör açın arşivde ki dosyaların hepsini bu klasöre kopyalayın.
    Odin ile yükleme yapabilmek için bilgisayarinizda Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) ve Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) programlari yüklü mü önce kontrol edin denetim masasinda ki program kaldırma bölümünden. Yüklü değilse link veriyorum aşağıda.
    Samsung sürücüleri de yüklü olmali indirme linkini aşağıda ekliyorum.

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) indirme linkihttp://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) indirme linkihttps://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555

Samsung sürücüleri indirme linkihttps://developer.samsung.com/galaxy/others/android-usb-driver-for-windows

Odin programı indirme linkihttps://dl2018.sammobile.com/Odin3-v3.13.3.zip

Samsung sürücüleri de arşiv dosyası(zip) olarak iner. Arşivin içinde ki dosyayı bilgisayara yüklemeniz gerek.

Odin programı da arşiv(zip) dosyası olarak iner. Odin isminde bir klasör açıp hepsini o klasöre kopyalayin.

Buraya kadar başarıyla hersey tamamsa artık sıra geldi telefona yüklemeye.

Telefonu kapatın, sağda ki açma kapama tuşuna parmak izi okuyucu olan orta tuşa ve ses kısma tuşuna(sadece ses kisma tuşuna ses açma tuşuna basmayın) aynı anda basılı tutun, ekrana samsung note fan edition yazısı geldiğinde de 1-2 saniye basmaya devam edip tuşları bırakın.
    Böyle bir ekran görürseniz ses açma tuşuna basın.
    Bu resimde ki gibi bir ekran açılacak.https://img.xda-cdn.com/7AnZfp7eW7nO0h8P12bkMLHjYgw=/https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FyWX8hGh.jpg

Şimdi bilgisayarda ki odin programına sağ tiklayin yonetici olarak çalıştır diyerek açın(bu fotoğrafta ki gibi). Program açıldığında telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın(orijinal USB kabloyla baglayin telefonu bilgisayara). Bağlantı başarılı ise bu fotoğraftakihttps://drfone.wondershare.com/images/article/2017/07/14991886571212.jpg kırmızı işaretli yerlerde gördüğünüz gibi olacak sizde de.

Sırada indirdiğimiz suudi arabistan yazılımını odine eklemek var. Size indirdiginiz yazılım arşiv dosyasının içinde 5 adet dosya olacak bir klasör açın bu 5 dosyası o klasöre kopyalayin demiştim.
    Odin programinda ki AP butonuna tıklayıp o 5 dosyanın olduğu klasöre gidin ve 5 dosyanın içinde ismi AP ile başlayan dosyayı seçerek odin programinin AP bölümüne ekleyin.
    Ayni şekilde ismi BL ile başlayan dosyayı BL bölümüne, ismi CP ile başlayana dosyayı CP bölümüne, ismi CSC ile başlayan dosyayı CSC bölümüne ekleyin(home csc yazan dosya değil diğer csc yazan dosya). Başariyla dosyasini eklediginiz bölümlerin solundaki kutucukları kendiliğinden işaretlenmiş olacak. USERDATA bölümü boş kalacak.

Nolur nolmaz odin programinda ki Options yazisina tıklayıp orayı kontrol edelim. Orada sadece F.Reset Time ve Auto-Reboot seçenekleri işaretli olacak bu çok önemli(!)

Şimdi mümkünse arkaniza yaslanin, güzelce derin bir nefes alın ve verin. Bu sırada birkaç saniye düşünün kafanizda gözden geçirin buraya kadar hersey başarıyla tamam mı diye.

Tamamsa Start butonuna basarak yazılımın cihaza yüklenmesini başlatın. Bu işlem 10dakika ile 30dk arası sürebilir.

Yüklenme işleminin başarıyla bittiğini anlamak için üst sol tarafta(genellikle) yeşil renk bir kutuda PASS! yazısı çıkar.
    Eğer bu yazıyı da gördüyseniz ohh be diyip rahatlayabilirsiniz tekrar derin bir nefes alabilirsiniz. Artık hersey tamam demektir. Yükleme bitmiş cihaz açılıyor olması gerekir.
    İlk açılışta normalden uzun sürecek endişe etmeyin cihazin açılmasını beklemeden USB kablosunu çıkarabilirsiniz.

Sabırla beklediğinizde cihaz açılacak ve ilk aldığınız zaman ki gibi başlangıç kurulumunu yapmanızı isteyecek.
    teşekkürler.
    yazılımı sammobile'dan bulabildim ama.

• Aynı durumu ben de yaşadım. bu telefonu almak isteyenler ekranını iki kere düşünüp öyle alsınlar. dizimden halının üzerine düşüp sol üst köşesi kırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resul42 -- 10 Kasım 2019; 0:51:40 >
  • resul42 R kullanıcısına yanıt
    Bende öyle olacağını düşünüp sağlam bir kılıf aldım. Otterbox Symetry. Hem kalın hem şık.

• quote:

Orijinalden alıntı: resul42

Aynı durumu ben de yaşadım. bu telefonu almak isteyenler ekranını iki kere düşünüp öyle alsınlar. dizimden halının üzerine düşüp sol üst köşesi kırıldı.
    Bizim 2 sene doldu.20 kere yere düstu.ilk aldiğımda 4 tane spigen kılıf almıstı.degisik değişik takiyorum.tank gibi maşallah.en ufak hasar yok cihazda.

• Sipihrz kullanıcısına yanıt
    Otterbox Symetry kılıfı hangi siteden aldınız note7 için
  • dr_jivego kullanıcısına yanıt
    Amazon.de den almıştım sanırım o zaman vergi felan yoktu.

• Hafta sonu Note FE alımı için anlaştığım arkadaş telefonu düşürmüş ve camı kırılmış :( Maalesef nasip olmadı. 1600 tl. civarına başka Note FE bulamıyorum. Sanırım sıfır Xaiomi Redmi Note 8 alacağım. Bugün N11'den 1470 tl.ye sıfır Xiaomi Redmi Note 8 (4/64) aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crossfire -- 11 Kasım 2019; 17:8:23 >
  • Arkadaşlar garantisi mayısta dolacak olan, çok temiz çizik bile yok sürekli ringke kılıfla kullanılmış orjinal kutu içeriğiyle olan telefonum sizce ne kadar yapar?

• quote:

Orijinalden alıntı: armagan17

Arkadaşlar garantisi mayısta dolacak olan, çok temiz çizik bile yok sürekli ringke kılıfla kullanılmış orjinal kutu içeriğiyle olan telefonum sizce ne kadar yapar?
    Bence 2500 TL

• O zaman satılık arkadaşlar bahsettiğim özellikte telefonum fiyat konusunda konuşuruz. Kutudan çıktığından bir farkı yok çok temiz kullandım hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Kutudan çıkan kılıfı, orjinal kulaklığı falan hiç kullanılmadı.

• erditepe E kullanıcısına yanıt
    9.0.00.79
  • Merhaba arkadaşlar, arap romlu NOTE FE cihazım var.
    Bu cihazdan SAMSUNG Akıllı TV ye aktarım nasıl yapılır
    bilen var mı
  • Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    Ekran aktarımından bahsediyorsanız Smart View (Screen Mirroring) ile kablosuz olarak aktarabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Bence 2500 TL

Alıntıları Göster
    En çok 2000 tl, üstüne satılmaz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sipihrz

Bende öyle olacağını düşünüp sağlam bir kılıf aldım. Otterbox Symetry. Hem kalın hem şık.
    Bu güne kadar spigen ile kullanıyordum, 1-2 hafta orjinal kılıfını kullanayım dedim. Ekranı kırdım

Spigen yada otterbox gibi kılıf ile kullanacaksanız sıkıntı yok arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.