DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cool1st, acrylia, tugra14 Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
18.637
Cevap
292
Favori
834.570
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      92 Mesaj
      15 Nisan 2018 22:52:16
      https://t.me/joinchat/I3Cgakl9VHLLxpvXU2fS9Q

Grubumuzun Amacı Paylaşım ve Bilgilendirme Başlıca Başlıklarımız

Apk

Full Apk

Duvar Kağıdı

Rom

Root

Yaşanan Sıkıntılar

Tecrübe Edinip Yapilan Çözümler

Kısacası Birbirimize

Hep Destek Tam Destek

Saygı ve Sevgi Çerçevesinde

Yeni Arkadaşlıklar Dostluklar

Note8 Ailesi ne Hoş Geldiniz

Sizde Note8 Ailemizde bir birey olmak istiyorsanız Lütfen

Telegram Grubumuza Katılın

https://t.me/joinchat/I3Cgakl9VHLLxpvXU2fS9Q

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      7907 Mesaj
      15 Nisan 2018 22:53:16

Tv nin konusu demek istemiştim Donanımhaber de.

Yani benzer sorunu yaşayan var mı diye.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      YSN_94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Nisan 2018 10:09:56
      Arkadaslar note 8 ile s9 arasindayim. Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz? Iphone x te tercihler arasina yazilabilir.

Beklentim stabilite, sarj suresi ve kronik sorun barindirmamasi. Aldigimda 3 sene kadar kullaniyorum cunku telefonu. performans acisindan cokta fark barindirmayacaktir bu cihazlar. Bir de guncelleme desteği suresi de tercih sebeplerim arasinda

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba" dediğinde, renklerin paraya olan esaretini "YEN"diğin gibi "YEN"din bir kere daha..
    • Yüzbaşı
      757 Mesaj
      16 Nisan 2018 11:27:57
      quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

Arkadaslar note 8 ile s9 arasindayim. Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz? Iphone x te tercihler arasina yazilabilir.

Beklentim stabilite, sarj suresi ve kronik sorun barindirmamasi. Aldigimda 3 sene kadar kullaniyorum cunku telefonu. performans acisindan cokta fark barindirmayacaktir bu cihazlar. Bir de guncelleme desteği suresi de tercih sebeplerim arasinda
      3.050 TL ye alınabiliyor iken Note 8 derdim. Güncelleme konusunda bazı kullanıcıların hassasiyetleri olabiliyor. Eğer kendinizi böyle görüyorsanız ve bütçe sorununuzda yok ise İphone X tercih edilebilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      16 Nisan 2018 12:38:52
      Arkadaslar hepiniz mi orta guc tasarrufunda kullaniyorsunuz bu telefonu? Ben guc tasarrufunu kapattim oyle kullanıyorum bakalim cok fark edecek mi batarya vs?

• Teğmen
      178 Mesaj
      16 Nisan 2018 12:41:48

quote:

Orijinalden alıntı: Özcan DELİKANLI

Forumdaki tüm arkadaşlar lütfen destek olun.

Lütfen DESTEK OLUN Arkadaşlar, Forumdaşlar..

Merhaba,

Biraz önce ozcandelikanli@gmail.com: Samsung Galaxy Note8 N9500 Operatörler Bizi Yok Saymasın kampanyasını başlattım ve sen de adını ekleyerek destek olmak ister misin diye sormak istedim.

Hedefim 100 imzaya ulaşmak ve bunun için daha çok desteğe ihtiyaçım var. Kampanyamı daha destaylı okumak ve imzalamak için aşağıdaki linke tıklaman yeterli:
      https://chn.ge/2GxtLWj

Teşekkürler!
      Özcan DELİKANLI
      Bana özelden sorular soruluyor ben ORTAYA KARIŞIK GENELE YAZAYIM isteyen istediğini alıversin. Uzun ve sıkıcı yazının son una kadar okuyanlara 2.el diş fırcası ve 1 sıkımlık diş/düş macunu hediyemle beraber. Yazdım ve kaçtım @Özcan DELİKANLI

tabi bu arada elma ile armutu karıştırmayalım, yani Samsung Türkiye'nin getirdiği Samsung TR ithatatci garantili distrübütör garantili Exnoyx işlemcili modeller ( tabi yurtdışından alınan genelde Avrupa ülkeleri vs CSS'Lİ ) ile SnapDragon835 İŞLEMCİYE SAHİP bendeki n9500 SERİLİ OLANLAR ı ayrı düşünün.

Bunların HENÜZ bilinen ve/veya stabili olan düzgün olan bir uyarlaması yok, yani onun OREO sunu alayım ona yükleyim derseniz cihazınıza kalıcı zararlar verilebilirsiniz. BRICK dediğimiz TUĞLA mizahlı akılsız bir cisim sahibi olursunuz demek cihazınız öldü demek , başınız sağolsun.

Ama düzgün kaynak ve doğru işlemler ile Samsung serilerinde upgrade, güncelle, updown, geriye düşürme vs işlemleri yapabilmek işi bilenler için çok basit kolay. Mesela benim kuzen ÖZCAN DELİKANLI ile benim Note9 duos N9500 Güncel dijital ithalatcı garantili cihazımda hem TürktelekomAvea hem Vodofone hatlarımda VOLTE desteğini TR deki kısıtlamalarına rağmen açtık. OLMUYOR DİYENLERE İNANMAYIN çünkü kuzen başka forumlarda yapılmıyor olmuyor diyenlerin cihazların TÜMÜNÜ teamviever vs ile uzaktan ulaşıp açtı. Hemde TÜRKCELL dahil 3 büyük operatörün Sim kartı ile denendi. SIKINTI SORUN YOK. Var ise sorun bir yerde hata yapmanız, eksik yapmanız. Çoğusu aaa ben reset atmayı default yapmayı vs vb vd unuttum yapmadım atladım dedi. Yani ÖZCAN DELİKANLI nın blog ve youtube ile KESİN OLLUYOR BU NET.

Ayrıca buna değindikten onra gelelim 2. olaya. ben birdolu telefon kullandım. çoğsuu 2hatlı modeller. En memnun olduğum General Mobile Discovery1 ve bir önceki telefonum Samsung Galaxy j7duos çift hatlı j7 2016 J710GN serisi telefonum Delta ithalatcı garantili cihaza android 6.01 default var idi. TR sürümlerine 7 geldi ama millet isyanda geriye dönemiyoruz vs dediler. Biz ÖZCAN DELİKANLI ile ROOT işlemi yapmadan yani Root atmadan kaba tabir ile ; custom ROM bulup OREO kurduk, çalıştığını görüp hiç denemeden hemen geriye Android 6 orjinal haline geri döndük. Bakltık sıkıntı yok. Tekrar henüz yaınlanmayan olmaz denen CUSTOM OREO ROM lar bulup kurduk. Şu anda 2sim kartı ( eski operatör değişikliği öncesi simlerimi takıp TTelekomAvea ve Vodofone simlerini denedim) ve 1 hafıza kartım takılı şekilde çalıştırdık. Çalışan simlerimi ilerde takıp tam deneyeceğim ama şimdilik sıkıntı sorun yok. BANA genelde soruluyor pil performansı nedir diye : DENEMEK için eski kullanım haline getirmek lazım. Yani 2 simi takıp tüğm eskiden olan programları kurup alışkanlıklarımtaki şekilde kullanmadığımdan pil sarj durumu değişkenliğine artıları/eksileri nedir demek cevap vermek zor . Ama telefonum yeni bir cihaz oldu resmen. Düşünsenize olmaz denen çoğu şey oldu. Hatta ciddi ciddi ilerde 2 sim takıp bir müddet note8 i terkedip j7 yi kullanacağım deneyimleyeceğim.

Bu örnekleri veriyorum ki acele etmeden sabırla beklenirse gelişmeler iyi olabilir. Bir cihaz alıp 3 saatte karar verenlere şaşıyorum, yahu ben 3-4 aydır hergün note8duos kullanıyorum daha net birşey diyemiyorum. Daha OREO sunu bekliyorum, oda muamma kursam bile onunda 1-2 güncellemesi gelecek ki fikir sahibi olayım. Yani SABIR.

Burda OREO kurayımmı diyenlere BEKLEYİN dedim kurdular ne oldu şimdi o sorun bu sorun. SORUN YOOK aslında. Sizin deneyimsizliğiniz, aceleciğiniz. Herşeyi bırakın düşünün kullandığınız programlar daha OREO için hazır değil ki ? en azından INSTAGRAM kullanmayan biri için kıvrıkekran Edge ekran sıkıntısız, instagram yükleyen ise programın hatası sebebli yani daha önce Samsung Galaxy s7edge sahbi iken uzun süre bekledim düzeltilmedi, aradan seneler geçti note8 aldım ondada instagram sıkıntılı ekrana destek vermemesi sebebli. Yada aynısı bazı banka programlarında. Yani cihazlarımız aslında sizin tabirinizle çok sorunlu değil az sorunlu ama sorunu biz üretiyor ve büyütüyoruz. BEKLEYECEKSİNİZ bazı şeyler düzelsin diye. Millet kendini yırttı kalem sorunu diye hoop bir güncelleme ile sıkıntı azaldı çoğusunda yok oldu.

Genele yazıyorum burdan yazıp okumadan gelip bu ne bu nasıl demeden önce biraz okuyun , araştırın bakın DÜŞÜNÜN mantık kurun. Ben sizden daha b ilgili tecrübeli değilim sizden daha fazla zamanımda yok. Yok vaktim yok okuyamadım bakamadım bu ne nasıl dediğinizde BİZLERİNDE SİZE ayıracak vaktimiz zamanımız OLMAYABİLİYOR. Cevap arıyorsanız eski yazılanları mutlaka okuyun.

örneğin önceki yazılarımda ekran için soran arkadaşa uzun uzun yazdım alıntı çoğusu. ama o kadart bilgi varki derledim birleştirdim. Ama bazılarıda soruyor cevap vermiyorum veremiyorum falan filan. Bana mesaj atanlarada tektek yazmaktansa GENEKLE YAZAYIM burdan alsın okusun faydalansın maksatlı. BENDE burdan öğrendim çoğu şeyi. HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİM aralık son gününde elime geçen yani yeniyıldan beri kullanıyorum NOTE 8 imi. DONANIMHABE ve SHIFTDELETE takip edip öğrendim. ÖĞRENİYORUM. Haaa poweruser aktif kullanıcı değilim , beceriksizim, ama meraklıyım. Araştırıcıyım. Beceriskizim korkarım ama bi gayret dener bakarım yada kuzene yaptırtıtım. olmadı kadıköye iner bir bilene ücretiyle yaptırtıtm.

bakın ilave yapayım
      note 8 için beyazlık ayarı *#15987# arama ekranında numara arar gibi arayın çıkan menüde ekran parkalığınız son güçte olunca seçimizne göre bazı ekranların pembemsi mavimsi yeşilimsi sarımsı olduğunu sananların aslında Ekran panel üreticilerinin veya bazı modellerin veya veya veya ... neyse işte deneyin ve seçin ...​

Aynı şey samsung veya sony kamera sensörü iyidir demek de yanlış Aynı şey exynox ile Sanpdragon835 içinde kıyas yanlış. Kullanımıza size hitabına bakar. Örneğin ben donanımsal RADYO ve ÇİFT HAT istedim diye MEBBUREN VE İSTEYEREK SNAPDRAGON835 li olanı TERCİH ETTİM. Hemen önyargılı olmayın kötülemeyin . Kötü deiğiniz 1-2 güncelleme ile muhteşem olabiliyor.ç Yada stockrom daki program yerinecustomRom daki program ile kamera hoşunuza gidebiliyor, bazı sorunlar giderilebiliyor, beğenmedikleriniz beğenilir hale geliyor.

Aşağıda ekran renk tanımlarını değiştirmeyi deneyebilir yada bazı kod ları kullanarak note 9 in bazı modellerinin ekran default ayarlarını değiştirip canlı olmasını sağlayabilirsiniz. malum ekran büyük ve yanmaya müsait fabrika ayarları biraz korumaya yönelik. ama teşhirdekiler full parlak full renk default ayarlarıda açıyorlar ekran yanığı olursa olsun satış oluyor görsellik oluyor diye.

note 8 için beyazlık ayarı *#15987# arama ekranında numara arar gibi arayın çıkan menüde ekran parkalığınız son güçte olunca seçimizne göre bazı ekranların pembemsi mavimsi yeşilimsi sarımsı olduğunu sananların aslında Ekran panel üreticilerinin veya bazı modellerin veya veya veya ... neyse işte deneyin ve seçin ...​

tam kodu bulamadım bulunca paylaşacağım o kod ile - ve + bdeğerler ile ekranın renk ve canlışığüıda ayrıca değişiyor.
      ilave renk resetleme
      İlk olarak telefon tuş takımını açın.
      Sonra *#0*# tuşlayın.
      Son olarak da kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın. Böylece tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız.

Galaxy Note serisinin en belirleyici özelliklerinden biri daima büyük ekrana sahip olmasıdır. Bu özelliğe sonsuz ekran eklemesiyle Note serisi daha etkileyici oldu. Eşsiz S-PEN ve üst seviye özellikleriyle Note 8 güzel bir telefon.

Fakat her telefonda olduğu gibi Note 8 serisinin de bazı sorunları olabiliyor. Bu sebeple Galaxy Note 8 kullanıcılarının yaşaması muhtemel sorunları ve çözümlerini listeledik. Bu rehberde olası çözümleri görebilirsiniz .

Dikkat: Bu sorunlar her Galaxy Note 8 kullanıcısı bu sorunlarla yüzleşmeyebilir ve bu sorunların hiç birisi ile karşılaşmayabilir.

Sorun 1: Kaydırma sorunları

Bir web sayfasını aşağı doğru kaydırdığınızda ve özellikle Galeri gibi belirli uygulamalarda gezinirken bazı kullanıcılar lag adı verilen takılmalardan / gecikmelerden bahsediyor.

Olası çözüm : Bu sorun genelde Bixby uygulamasına Remapper ugulaması yükleyen kullanıcılar arasında popüler. Bu uygulamayı veya başlatıcı eklentiyi devre dışı bırakarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Daha önce nasıl yapıldığını burada anlattık. Bixby uygulamasını devre dışı bırakma.

Sorun 2: Ana ekrandan uygulama simgelerini kaldıramazsınız

Ana ekranda bir uygulama simgesine uzun süre basmak, simgeyi kaldırabileceğiniz bir açılır menüye yönlendirir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar bu açılır menünün artık görünmediğini ve simgeleri kaldıramadığını söylüyor.

Olası çözüm : Bazı kullanıcıların performansı artırmak için yaptıkları, Ayarlar menüsündeki Geliştirici Seçenekleri bölümünde Animasyon Süresi hız ayarını kapatması buna sebep olur. Tek yapmanız gereken bunu 0.5x’e ayarlamak ve pop-up menüsü tekrar görünmeye başlayacak. Fabrika ayarlarında 1 olarak gelir.

Sorun 3: Yüz Kilidi beklendiği gibi çalışmıyor

Bazı kullanıcılar Yüz Kilidi’nin beklendiği gibi çalışmadığını söylüyor. İyi ışık koşullarında bile cihaz bazen her yirmi denemeden bir kez telefonun kilidini açmayı başarıyor.

Olası çözüm : Üçüncü taraf bir uygulama bu sorunun arkasında görünüyor. Bazı raporlar, bunun Whatsapp olabileceğini ve kullanıcıların Whatsapp için kamera erişim iznini devre dışı bırakmanın sorunu çözdüğünü buldu. Whatsapp’ın sorunu olmaması durumunda, bu sorunun ortaya çıkmadan önce eklediğiniz tüm uygulamaları, özellikle fotoğraf makinesine erişimi gerektirenlere odaklanmayı deneyebilirsiniz.

Sorun 4: Ekranda sarı, pembe veya mor renk tonları var

Pek çok kullanıcı, Galaxy Note 8 ekranında sarı, pembe veya mor renk tonu bulmuş.

Olası çözümler:

Çoğu kullanıcı için, ekran kalibrasyonu doğru olmadığı için bu renk sorunu ortaya çıkıyor. Ayarları, Ekran Ayarlar – Renk Modu’na giderek değiştirebilirsiniz. Orada Uyarlanabilir ekran, AMOLED sinema, AMOLED fotoğraf veya Temel dahil olmak üzere mevcut dört seçenekten birini seçebilirsiniz. Ayrıca Gelişmiş Seçenekler ‘e giderek renk dengesini de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ekranın kırmızı tonunu ayarlamak için * # 15987 # aramayı deneyebilirsiniz.
      Yazılım ayarlarından hiçbiri sorunu çözecek gibi görünmüyorsa, tek seçeneğiniz servise başvurmak.

Sorun 5: Ekranda ölü pikseller var

Birkaç kullanıcı telefonlarının ekranında ölü piksel kümelerine rastladı.

Olası çözümler:

Dead Pixel Test ve Fix gibi bir piksel düzeltici uygulamasını Google Play Store’dan indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.
      Bununla birlikte, uygulamalar çalışmazsa, tek seçeneğiniz yine servise başvurmak.

Sorun 6: Bağlantı sorunları

Yeni bir akıllı telefon alırken Wi-Fi ve Bluetooth sorunları sıkça ortaya çıkar ve Galaxy Note 8’de bir istisna değildir. Hem Wi-Fi hem de Bluetooth sorunları bu cihazla özellikle yaygın olarak görülüyor.

Olası çözümler:

Kablosuz sorunları

Cihazı ve modemi en az on saniye süreyle kapatın, ardından geri açın ve bağlantıyı tekrar deneyin.
      Ayarlar – Güç tasarrufu seçeneğine gidin ve bu seçeneğin kapalı olduğundan emin olun.
      Wifi Analyzer uygulaması ile wi-fi kanalı ne kadar kalabalık kontrol edin ve daha iyi bir seçeneğe geçin. Bu kanalı öğrendikten sonra modem ayarlarından yapmanız gereken bir işlem. Genelde modemde kablosuz şifrenizi girdiğiniz yerde bulunur. İlk kanalı not edin sorun farklı çıkarsa geri döndürün.
      Ayarlar – Kablosuz bağlantısına gidip istediğiniz bağlantıya uzunca dokunarak ve ardından “Unut” useçerek Wi-Fi bağlantısını unutun. Bilgileri yeniden girin ve tekrar deneyin.
      Modem yazılımının güncel olduğundan emin olun.
      Cihazdaki uygulamaların ve yazılımların güncel olduğundan emin olun.
      Gelişmiş – Ayarlar – Wi-Fi modem MAC filtresinde erişime izin verdiğinize emin olun ve cihazınız MAC adresini not edin.
      Bazı kullanıcılar, Hotspot 2.0 özelliğini devre dışı bırakmanın Wi-Fi ile ilgili birçok sorunu çözdüğü görülüyor.
      NOT: Birçok kullanıcı, telefonunuzu SmartSwitch kullanarak kurduysanız, Wi-Fi bağlanmıyor gibi görünüyor. Çoğu kullanıcı için, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması ve telefonun elle yeniden ayarlanması tek çözüm olmuştur.

Bluetooth sorunları

Cihaz ve araç için üreticinin el kitabına bakın ve bağlantılarınızı sıfırlayın.
      Bağlantı işleminin önemli bir adımını atlamadığınıza emin olun.
      Ayarlar’a gidin – Bluetooth menüsünden önceki tüm eşleştirmeleri silerek sıfırdan tekrar denemeyi deneyin.

Sorun 7: Tek seçeneğin yazılım güncelleştirmesini beklemesi gereken sorunlar

Henüz herhangi bir çözüm bulunmayan bazı sorunlar vardır. Şimdilik tek seçenek, Samsung’un veya uygulamayı yaratan firmaların sorunlara neden olan hatayı, resmi bir yazılım düzeltmesini beklemektir.

Instagram’a video yükleyemiyor – Bazı kullanıcılar, resim yüklemeyle ilgili herhangi bir sorun yaşanmazken, rasgele bir video olup olmadığına bakılmaksızın veya telefon kamerası kullanılarak kaydedilmiş bir şey olmasına bakılmaksızın, video veya bumerang yükleyemiyor.
      Youtube HDR video oynatma sorunu – Kullanıcılar, HDR videolarını izlemeye çalışırken çok bozuk bir video oynatma deneyimi yaşadı (1440 HDR 60).
      Kamera sorunları – Seçici Odak veya Canlı Odak kamera özelliklerini kullanırken pek çok kullanıcı sorunlarla karşılaştı. Bazıları için uygulama önbelleğinin silinmesi işe yaradı, ancak bu soruna rastlamış olan çoğu kullanıcı için şimdilik bir çözüm mevcut değil ve tek seçenek Samsung’dan resmi bir güncelleme beklemek.

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 REHBERİ

Soft Sıfırlama

Güç düğmesini basılı tutun ve aynı anda ses kısma tuşunu yaklaşık 10 saniye boyunca aygıt kapanana kadar basılı tutun. Bu ekran yanıt vermediğinde çalışır.

Hard format

Cihaz kapalıyken, ses yükseltme tuşunu, ana düğmeyi ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun.
      Samsung logosu göründüğünde güç düğmesini bırakın, ancak ses açma ve ev düğmelerini basılı tutmaya devam edin.
      Android sistem kurtarma ekranı göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın.
      Seçimi “wipe data/factory reset,” olarak değiştirmek için ses kısma düğmesini kullanın ve kabul etmek için güç düğmesine basın.
      Seçimi “Yes — delete all user data,” olarak değiştirmek için ses kısma düğmesini kullanın ve güç düğmesine basın.
      Sıfırlamanın bitmesini bekleyin. Sonunda “Reboot system now.” isteneceksiniz. Devam etmek için güç düğmesine basın.
      Telefon açıksa, Ayarlar’a gidin – Yedekle ve sıfırla – Aygıtı sıfırla – Her şeyi Sil .

Güvenli modda açma

Cihaz kapatıldığında, cihazı tekrar açın ve bir “Güvenli Mod” düğmesi görünene kadar ses kısma düğmesine basın ve basılı tutun. Cihazınızı Güvenli Mod’da önyüklemek için bu düğmeye dokunun.

Önbellek temizleme

Cihaz kapalıyken, ses yükseltme tuşunu, ana düğmeyi ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun.
      Samsung logosu göründüğünde güç düğmesini bırakın, ancak ses açma ve ev düğmelerini basılı tutmaya devam edin.
      Android sistem kurtarma ekranı göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın.
      Seçimi “wipe cache partition,” seçeneğine getirmek için ses kısma düğmesini kullanın ve kabul etmek için güç düğmesine basın.
      Önceki menü döndüğünde yukarı çıkın ve “Reboot system now” ı seçin.

Telefon/Arama ekranına giriyoruz ve * # 0 * # tuşluyoruz. Çıkan ekranda
      RED: Ekranın kırmızı gösterme durumu (çıkmak için geri tuşunu kullan)
      GREEN: Ekranın yeşil gösterme durumu testi
      BLUE: Ekranın mavi renk gösterme durumu testi
      RECEIVER; Alıcı testi kontrolü (Tiz sesi duyarsanız çalışıyor)
      VIBRATION; Titreşimin çalışma durumu testi
      DIMMING; Ekran siyahlık testi. (ekran simsiyah oluyorsa sağlam, gri veya arada beyazlık varsa yolcu)
      MEGA CAM; Arka kameranın çalışma durumu testi (kamera açılınca fotoğraf-video çekmeyi de unutmayın)
      SENSOR; Sensörlerin çalışma durumu testi
      TOUCH; Ekran dokunmatiğinin çalışma testi. (test için bulmaca karelerini parmak veya kalemle çiziniz.)
      SLEEP: Uyku Modu Çalışma Testi (ekran kapanır ve ekran kilidini açmanız gerekir. Ekranı açtığınızda servis menüsü devre dışı kalıyorsa uyku modu çalışıyor)
      SPEAKER; Hoparlar çalışma durumu testi
      SUB KEY; Tuşların çalışma durumu testi (tuşlara-ses,menü vs.-basınca renk değişiyorsa sorun yok)
      FRONT CAM; Ön Kamera Çalışma Durumu Testi
      LED: Ekran üstündeki led ışık testi.
      LOW FREQUENCY: Düşük frekans testi. (seçtiğiniz frekansta tiz sesi alıyorsanız çalışıyor)

Note 8’in gizli kodlarını görebileceksiniz.
      NOT: Aşağıdaki kodların kullanımından doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.Lütfen kodları kullanmadan önce önemli dosyalarınızı yedekleyin.
      Note 8 Gizli Kodları

IMEI görüntüle : *#06#
      Yazılım ve Donanım bilgisi: *#12580*369#
      Fabrika Ayarlarına Dön (Onay İstemeden): *2767*3855#
      Donanım diagnostik testi: *#0*#
      Hızlı Test menüsü: *#7353#
      Firmware bilgisi: *1234#
      Servis Modu: *#0011# veya *#32489#
      Diagnostik bilgileri: *#9090#
      Sistem dökümü modu : *#9900#
      Kamera Firmware Std menüsü: *#7412365#
      Batarya bilgisi: *#0228#
      Yazılım bilgisini kontrol et: *#1111#
      Telefon arama süresini sıfırla: *#22558463#
      USB ayarlarını değiştir: *#0808#
      GSM durumu bilgisi: *#0011#

Diğerleri
      EEPROM Error Stack
      *#9998*377#
      LCD Kontrastı değiştir.
      *#9998*523#
      Jig
      *#9998*544#
      Hafıza Durumu
      *#9998*636#
      SIM Dosya Boyutu
      *#9998*746#
      SIM Servis Tablosu
      *#9998*778#
      RTK (Run Time Kernel)
      *#9998*785#
      Yazılım Sürümü
      *#9998*837#
      Titreşim Testi
      *#9998*842#
      Vocoder Reg – Normal, Earphone veya araba kiti
      *#9998*862#
      Diag.
      *#9998*872#
      Java modu
      #*5737425#
      Java sürümü
      *#5282837#
      Bluetooth test modu
      #*3888#
      Not:Bazı kodlar modelden modele farklılık gösterebilir.
      Kaynak: 1 2 3 4
      Alıntıdır Alıntı
      |
      |
      Bahsedilenler: Özcan DELİKANLI

Saygı ve Sevgilerimle,

"BİLGİ, Sevgi ve Mutluluk PAYLAŞTIKÇA ARTAR"

• Çavuş
      62 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Göbekli

16 Nisan 2018 12:45:12
      quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

Merhabalar

Özellik araştırması size lazım olanlar bunlar seçim için çok önemli konular bence

S9 4gb

S9 plus 6gb

Note 8 6gb ramlı

ram bana göre bir telefonun alacağı güncelleme sayısını arttıran bir mevzu zamanında note 2 kullanıyordum s3 e ram miktarı düşük olduğu için gelmeyen güncelleme note 2 ye gelmişti

Note 8 ve s9 plus çift kameralı s9 tek kameralı

İşlemci olarak bir yıl geride note 8 fakat teknoloji olarak bu bir yılda fazla bir ilerleme olmadı bence aynı nanometre de üretiliyor ikiside tabi satış stratejisi olarak bu yıl üretilen uçuyor kaçıyor denebilir

İphone x e gelecek olursak şuanda üzerine yapılan daha iyi bir işlemci yok çok ileride bence yüz tanıma samsung dan daha iyi güncelleme daha fazla alacak gibi aynıda alsa bile ne zaman gelecek diye beklemek zorunda değilsiniz

Fakat ios da çoklu pencere özelliği yada işimizi kolaylaştıracak hiç bir özellik yok bence 5 yıl önceki ios neyse o hâlâ stabil hala hızlı o kadar

Whatsapp da görüntülü konuşuyorum örneğin ana menüye dönüp internete girip bir şeye bakmak istediğimde görüntülü görüşme küçük pencere haline geliyor görüntülü görüşme devam ediyor bende işimi hallediyorum pc olayı var samsung ve huaweide ios da ise 500tl lik bir aparat alman gerekiyor görüntü aktarmak için

Kablosuz görüntü aktarırken tv ye telefon kendi ekranını karartıyor şarj gitmesin diye başka bir telefon markasında bunu görmedim

Bir mühendis misali kullanacaksanız samsung eğer stabilite isterseniz iphone x

Kamera olarak iphone x samsung un gerisinde incelemelerde gördüğüm kadarıyla

Ben bunları göz önünde bulundurarak note 8 aldım iphone x sayfasınada sormak lazım s9 a da s9 plus a da her sayfa kendininkini savunacaktır

|
      |

• Yarbay
      2918 Mesaj
      16 Nisan 2018 13:26:28
      Arkadaşlar Samsung Galaxy kullanıcıları için kaynak oluşturabilecek paylaşımlarda bulunuyorum. Takip etmek isterseniz facebook sayfam: https://www.facebook.com/galaxydestek/

İçerisinde:

- Nasıl yapılır anlatımları,
      - Gündeme çıkan bazı sorunların çözümleri,
      - Tecrübelerimden yola çıkarak yaptığım bazı açıklamalar,
      - Geliştiriciliğe dair detaylı anlatımlar ve araç-gereçler ...

gibi yazılar mevcut. Zamanla yazılarımı çeşitlendirip artırıyorum. Desteğinizle birlike daha iyi olacağıma inanıyorum. Elimdeki Galaxy S7 sayesinde diğer tüm Galaxy kullanıcılarına destek olmaya çalışıyorum. Anlatımlarımı genel tutmaya çalışıyorum. Benim cihazda çalışıpta sizlerde çalışmayan anlatımları, sizlerin önerileri doğrultusunda geliştiriyorum. Siz destek vermezseniz anlatım sabit kalır.

Niye böyle bir şey yapıyorum?

İlk akıllı telefonuma sahip olduğumdan beridir hep kullanıcılara yardım etme isteğim olmuştur. Beni Nokia 5800 CFW'lerinden tanıyanlarınız olabilir. O zamanlarda elimde Nokia 5230 olmasına rağmen tüm Symbian S60v5 işletim sistemine sahip akıllı telefonlarına ROM yapmışlığım (zamanında 11 farklı model için Symbian Belle CFW'si diğer deyişle ROM'u yapmıştım) ve kullanıcılarına rehber oluşturacak anlatımları yaptığım vardır. Bu telefondan sonra ASUS ZenFone ile tüm ZenFone kullanıcılarına destek olması açısından bir blog açmışlığım vardır (hâlâ işlemektedir). Aynı durumu 2 yıldır kullandığım Galaxy S7'm sayesinde bu sefer de Galaxy kullanıcılarının tümüne yardım ederek devam ettirmek istiyorum. Bu benim için bir hobidir. Evde, bilgisayarın başına geçip boş işler ile meşgul olacağıma, en azından bir açığı doldurmak, bir işe yaramak bana enerji katıyor. 2 yıldır telefonu kullanıyorsun, şimdi mi aklına geldi diyenleriniz olabilir, haklılar da. Ancak garantisini bozmak istemediğim için kurcalamadım telefonumu. Garantisi bitmek üzereyken başladım diyelim :)

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. Bu arada, forumdan da bana danışabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Yarbay
      5965 Mesaj
      16 Nisan 2018 13:35:53

Güç.taaarrufu mu o da ne? Böylrsi bir cihazın performansını kaybedeceksem gider Galaxy ace alırım daha iyi. Aldığınız cihazın hakkını verin arkadaş pil bitmesin diye utanmasalar telefonu kapatıp masaya koyacaklar.

|
      |
      sasamkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tüm fanboylar... Yazın fan niyetine kullanmak lazım sizi :D
    • Yüzbaşı
      740 Mesaj
      16 Nisan 2018 15:06:54
      Arkadaşlar bildirim seslerini uygulamalara özel olarak nasıl atıyoruz? Örneğin bundle uygulamasını bilirsiniz, son dakika haberlerini iletiyor. Daha düne kadar kendine has bildirim sesi vardı, bugün telefonun default bildirim sesiyle uyarmaya başladı. Bildirim ayarlarından ve uygulama içi ayarlardan da baktım ses değiştirme seçeneği vs. yok. Ekstra uygulama mı yüklemek lazım, nasıl düzeltiriz bunu acaba?
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      16 Nisan 2018 17:13:34
      Arkadaşlar merhaba, hb üzerinden ithalatçı garantiyle kendime bir note 8 aldım fakat türkçe klavye indirsem dahil bazı özellikleri çince mimarisi üzerine oturtulmuş. Telefonumun hongkong romundan avrupa romuna root atarak değiştirmem mümkün mü? Önerir misiniz? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      16 Nisan 2018 18:16:59
      Kutunun içinden çıkan AKG kulaklıklar çok kötü. Hiç beğenemedim ben. Sizde durum nasıl?

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    • Yarbay
      5179 Mesaj
      16 Nisan 2018 19:37:23

Spotify yuksek kalitede dinliyorum basslar tizler hepsi olmasi gerektigi gibi &#128522;

|
      |
      sonufuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Opel Corsa D Enjoy 1.3 CDTI - Asus X550JX-XX171D - Samsung Galaxy Note 8 64 GB - Sony Alpha A65
    • Binbaşı
      1299 Mesaj
      16 Nisan 2018 20:05:34

Hocam s7 edge kullanıyorum bende cihazı 24 saat te bir şarja takıyorum şarja takarken %60 veya yoğun kullanırsam %50 az kullandigim da da %70 civarında takıyorum ben %100 de yeşil yandıktan 10 dk sonra çıkarıyorum bendeki döngüde bu şekilde

|
      |
      Raif Ulutürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7907 Mesaj
      16 Nisan 2018 20:23:29

Note 1 den beri başka marka/seri kullanmadım ve her seriyi de güç tasarrufu açık kullanmak zorunda kaldım ta ki Note 8 e kadar :)

Kendi kullanım senaryoma göre akşam eve sorunsuz getiriyor ve güç tasarrufunu kullanmadan cihazın tüm hızından da keyifle faydalanıyorum.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      sasamkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1270 Mesaj
      16 Nisan 2018 20:49:28
      quote:

Orijinalden alıntı: The-Gun

Arkadaşlar merhaba, hb üzerinden ithalatçı garantiyle kendime bir note 8 aldım fakat türkçe klavye indirsem dahil bazı özellikleri çince mimarisi üzerine oturtulmuş. Telefonumun hongkong romundan avrupa romuna root atarak değiştirmem mümkün mü? Önerir misiniz? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
      Bu sorunh çözerseniz bana da haber verir misiniz bende uğraşıyorum bayadır.

|
      |

• Yarbay
      4688 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:13:08

Root yapmana gerek yok. Doğru sürümü indirip odin ile temiz kurulum yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 16 Nisan 2018; 21:13:51 >
      |
      |
      The-Gun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli
    • Yarbay
      11911 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:25:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Arkadaşlar Samsung Galaxy kullanıcıları için kaynak oluşturabilecek paylaşımlarda bulunuyorum. Takip etmek isterseniz facebook sayfam: https://www.facebook.com/galaxydestek/

İçerisinde:

- Nasıl yapılır anlatımları,
      - Gündeme çıkan bazı sorunların çözümleri,
      - Tecrübelerimden yola çıkarak yaptığım bazı açıklamalar,
      - Geliştiriciliğe dair detaylı anlatımlar ve araç-gereçler ...

gibi yazılar mevcut. Zamanla yazılarımı çeşitlendirip artırıyorum. Desteğinizle birlike daha iyi olacağıma inanıyorum. Elimdeki Galaxy S7 sayesinde diğer tüm Galaxy kullanıcılarına destek olmaya çalışıyorum. Anlatımlarımı genel tutmaya çalışıyorum. Benim cihazda çalışıpta sizlerde çalışmayan anlatımları, sizlerin önerileri doğrultusunda geliştiriyorum. Siz destek vermezseniz anlatım sabit kalır.

Niye böyle bir şey yapıyorum?

İlk akıllı telefonuma sahip olduğumdan beridir hep kullanıcılara yardım etme isteğim olmuştur. Beni Nokia 5800 CFW'lerinden tanıyanlarınız olabilir. O zamanlarda elimde Nokia 5230 olmasına rağmen tüm Symbian S60v5 işletim sistemine sahip akıllı telefonlarına ROM yapmışlığım (zamanında 11 farklı model için Symbian Belle CFW'si diğer deyişle ROM'u yapmıştım) ve kullanıcılarına rehber oluşturacak anlatımları yaptığım vardır. Bu telefondan sonra ASUS ZenFone ile tüm ZenFone kullanıcılarına destek olması açısından bir blog açmışlığım vardır (hâlâ işlemektedir). Aynı durumu 2 yıldır kullandığım Galaxy S7'm sayesinde bu sefer de Galaxy kullanıcılarının tümüne yardım ederek devam ettirmek istiyorum. Bu benim için bir hobidir. Evde, bilgisayarın başına geçip boş işler ile meşgul olacağıma, en azından bir açığı doldurmak, bir işe yaramak bana enerji katıyor. 2 yıldır telefonu kullanıyorsun, şimdi mi aklına geldi diyenleriniz olabilir, haklılar da. Ancak garantisini bozmak istemediğim için kurcalamadım telefonumu. Garantisi bitmek üzereyken başladım diyelim :)

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. Bu arada, forumdan da bana danışabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
      Sizi tekrar forumda gormek inanin cok guzel. O devirlerde ben de 5230 kullanirdim ve paylasimlarinizdan dolayi telefonu daha aktif kullanabilme firsatina nail olmustum.

O devirden bu yana cok arkadas forumu birakti, foruma girenler ise ya konu disinda takiliyor ya da kendi hobileri uzerine olan bolumlere destek veriyor. Is guc derken uzun makaleler yazacak firsat da olmuyor. O devirdeki cana yakinlik artik bitti.

Neyse konuyu dagitmayayim, desteginizin ve basarilarinizin devamini dilerim...

|
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:41:35

Nasıl yapacağız acaba? Bu konuda bilgim 0 maalesef
      |
      |
      Death Time kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      966 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:43:52
      Ülkeye temiz temiz binlerce cihaz sokabilecek babayiğit bi firma yok mu Bugün telefoncuya gittim Samsung TR fiyatı 4100 lira sert pazarlık ile. HB'de ithalatçı garantili siyah cihaz 4200 lira şuan :D şaka gibi.... TR garantili cihaz daha ucuza alınabiliyor.....

Mobile Application Developer
      Android Studio - xCode - Mongo DB - Node JS

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
SEO
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.