Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (869. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne marka acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ ' think yazıyor

• hrnckr11 kullanıcısına yanıt
    Turkcell bilerek aktive etmiyor. Musteri hizmetlerini cagri merkezini filan arasaniz Samsung ile gorusun diyecekler.

Note5 ten beri boyle idi herseyi denedim Note8 e gectim aylar sonra anca oldu o da baska birsey icin Turkcell i aradigim da saka gibi bana sunu dediler " HDSES yani VOLTE ayarlari aktif edilmemis ve benden onay istediler aktiflensin mi diye . Ben onayliyorum dedim ve hemen ardinda dedim ki bu hizmet destekli cihaz olmasi sebbeiyle Turkcell otomatik aktif etmelidir dedim sikayet talep karisimi ...

Bence bilerek aktiflemiyorlar bu hizmet altyapisi pek yyagin degil ortak bir havuz var tipki bir evde wifi in paylasimi gibi birden fazla cihaz aktif kullanirsa kalitesi hizi dusmesi gibi . Turkcell belli ki sistematik surekli olarak HDSES veya VOLTE aktiflemeyerek altyapi yatirimini yayginlastirmamak veya fiyaskolarini ortmek istemekteler . Baska bir sebep olamaz .

En iyimser Turkcell HDSES VOLTE ye gec gecti ki cok saflik olur madem aktiflendi gec geldi SMS ile kullanicilarina uyumlu cihaz ise hemen haber bildiirmle SMS aktiflenme onerisi ulastirabilirlerdi ...

Unutmayin GSM operatorleri telefonla aradiginizda kullandiigniz cihaz modelini biliyorlar goruyorlar ...

Ilginctir referans cihazim Pixel ilk modeli gecen yil tanimlanmayan cihaz olarak gorduklerinden benden ne tur bir cihaz kullandigimi sormuslardi yine baska bir sebeple cagri merkezini aramistim.

Benim anlamadiigm Samsung her guncelleme yayinlamadan once birsuur testlerden geciriyor operatorlere de TEST yazilimi yollayip sorun yoksa dioye onay alip oyle bizlere guncellemesini veriyor yani Samsung un bir sucu yoktur bu konuda adamlar kendilerine dusen kismi yapiyorlar ama GSM sirketleri sark kurnazligi sistematik uyguluyor sadece siz degilsiniz bircok benzer kullanici var magdurlar hizmet alamiyorlar alanda cok gec almistir benim gibi yillar sonra!

Turkcell e karsi topluca dava acilmali ...

Diger GSM operatorlerinde durum benzer mi bilemiyorum Vodafone hattimda ayrica var onda hic sorun cikmamistir... Belki baska Vodafone kullanicilari sorun dahi yasiyor olabilir ...

Kaynak istenmis paylasan olmamis iste :

xda-developers ta VOLTE aktiflenme ince ayari Android 8.0 ile kapatildigi ifade edilse de baska bir metodu var calistigi da ifade edilmis

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76149746&postcount=9

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.shortcutmaster.lite

CSC kodunu TUR olarak değiştir.
    *#272*imei numaranı gir#* 

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.Özcan hocam mailden de yardımcı olmuşsunuz sağolun. Volte ayarı dediğiniz gibi Ayarlar > Bağlantılar sekmesi altında var,aktifleştirilebiliyor. CSC değiştirmek için verdiğiniz kodu yazdığımda aşağıdaki hatayı veriyor. Telefon çift simli kullandığım sim kartı slotunun imesini girdiğimde bu hatayı veriyor. Telefonun daha 4 ay kullanma süresi olduğundan pasaport kaydını yapmadım, bu da bir ihtimal etkisi olur diye söyledim.

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrnckr11 -- 28 Nisan 2018; 11:36:36 >

• Oreodan sonra pilde bariz iyileşme var 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Cudana

Oreodan sonra pilde bariz iyileşme var 😊

O nasıl bir skor ya note 8 dışı =))

Wi fi ile alınan bir sonuç mu bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Özcan DELİKANLI

CSC kodunu TUR olarak değiştir.
    *#272*imei numaranı gir#* 
    Hocam ben onu denemiştim olmadı bende. Hattım avea.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam çalıştı mı bu yöntem android 8 de?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cudana

Oreodan sonra pilde bariz iyileşme var 😊

Cihaz Türkiye garantili mi yoksa ithalatçı garantili miydi?

• Çift veya tek sim güncelleme-pil ömrü vs. fark ediyor mu? Güncelleme gelme süresi 1 ay fark etmiş N950F ile N9500 arasında, peki pil süresinde veya geliştirici desteğinde ne kadar fark var acep?
  • Arkadaşlar. Bende de N9500 var ve bana güncelleme hala gelmedi. Sorun nedir? Geri mi çektilet güncellemeyi?

• Herkes takmış bu volte ye Ben şahsen görüntülü görüşmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bunu yapan uygulamalar zaten çok daha başarılı olarak var kaldık görüntülü görüşmede herkes için ihtiyaç değil.

Phone Info ile cihaz modelini kontrol edin. Eğer N950F olarak geçiyorsa Odin ile Türkiye sürümünü yükleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra verdiğim kodla CSC'yi de değiştirebilirsiniz. Yada TUR CSC'li 4 dosyalı Repair Firmware bularak doğrudan onu Odin ile yükleyerek Kullanabilirsiniz. Bu arada cihaz kayıtlı olmasa da VoLTE çalışmalı. 4g kapsama alanında olduğunuzdan ve Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar kısmında 4g modu açık olmalı.

• VoLTE yani Voice Over LTE nin kısaltmasıdır. LTE 4G teknolojisi ile sesin taşınmasıdır.  Ses kalitesi ve çağrı bağlanma hızı çok yüksektir.

• Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    Özcan hocam n9500 oreo volte konusuna çözüm bulabildiniz mi?

tesekkurler.

• Limonski L kullanıcısına yanıt
    7 saati mobil veri, geri kalanı WiFi

• emre00 E kullanıcısına yanıt
    İthalatçı garantili 😊

• selcukyy76 S kullanıcısına yanıt
    Güncelleme'nin OTA ile gelmesini bekliyorum. Henüz gelmedi. Yükleyince bakacağım. Yapınca ilk burada paylaşacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Özcan DELİKANLI

Phone Info ile cihaz modelini kontrol edin. Eğer N950F olarak geçiyorsa Odin ile Türkiye sürümünü yükleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra verdiğim kodla CSC'yi de değiştirebilirsiniz. Yada TUR CSC'li 4 dosyalı Repair Firmware bularak doğrudan onu Odin ile yükleyerek Kullanabilirsiniz. Bu arada cihaz kayıtlı olmasa da VoLTE çalışmalı. 4g kapsama alanında olduğunuzdan ve Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar kısmında 4g modu açık olmalı.
    Tamamdır hocam o zaman önce nasıl yüklenir neler silinir nelere dikkat etmek gerekir filan bir araştırayım. Türkiye sürümünü yükleyip CSC değiştirdiğimde olursa burdan haberdar ederim sizi. Evet model numarası N950F/DS olarak geçiyor. İlginiz için çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.