Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tcreis

quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

quote:

Merhaba arkadaşlar,
    çok kararsız kaldım ve sizlerin yardımına ihtiyacım var,

elimde ithalat garantili note fan edition siyah renk 3 aylık cihaz var,
    ilk başlardan beri aklımda hep note 8 vardı, ilanlara bakıp duruyorum arada sırada

15 günlük yurtdışı pasaport kaydı yapılmış gold renk cihaz buldum,
    arkadaş üstüne 900 TL istedi son en dip fiyat olarak,
    aslında ben siyah renk bakıyordum o yüzden tam bir cvp veremedim, belki siyah olsa hemen tmm derdim ama gold renk olunca bir kere durdum öyle,
    işin aslı zaten kılıf ile kullanılacağı için renk çok ta önemli değil arka kapak siyah kılıf alırsın olur biter,

şimdi benim kullanım alışkanlıkları olarak sizlerden bilgi rica ediyorum,
    kamera pil performans yani elimdeki note fe kötü bir tel değil 3 ay önce 2600 TL civarına almıştım,
    ama aldıım günden beri hep bir gözüm note 8 de arada konuna girip yorumları falan okumaya çalışıyorum,

Yazı gerilerde kaldı yardımcı olacak var mı acaba ne yapsam bilemedim,
    aklım bir taraftan diyor sadece samsung tr garantili al bir taraftan da o kadar fazla para verme ama benim takas ta maksimum vermek istediğim 1000-1500 arası

Kardeşim kendi kararını kendin vermek zorundasın... Bak sana başka bir bakış açısı sunacağım... Ben bu telefonu almaya karar verdiğimde neler düşündüm ????

-İthalatçı firma garantili Note 8'in fiyatının gerçekten makul olması... Neredeyse 2 tane ekran kırma hakkım var... Tr garantili cihazda ekran kırsak, bunu garanti yapar mı sizce :) (Beni etkileyen en önemli unsur)
    -Snapdragon işlemcisi... 2 yıl garanti süresi dolduktan sonra, root, rom vb gibi konularda çok rahat olacağım bir işlemci
    -Fm radyo'nun olması... Radyo dinlemeyi seviyorum... Bu arada radyo ile şarjı bitirmek neredeyse mümkün değil... Akşama kadar kulaklık ile dinle bitmiyor.
    -Volte, şebeke üzerinden görüntülü görüşme var... Ufacık bir yöntemi var... Root vb gibi işlemlere gerek kalmadan hallediliyor. Cihazın kendi ayarları üzerinden açılıyor, istenildiğinde kapatılıyor...
    -Kore üretimi fakat Hong Kong'a gönderilen cihazı kullanıyorum, işçiliği ve kalitesi harika...Ne bir ışık sızması ne bir kasa açıklığı... söz konusu bile değil... Tamamen dünya standartlarında...
    -Cihazı alalı bir hafta olacak neredeyse... Şimdi bir cihaz daha alacak olsam yine gider Note 8 alırım... Kalem benim için önemli... S9 daha donanımlı bir cihaz olabilir ama bazen Kalem hassasiyeti ile yapacağım şeyler oluyor. Note 8 ile daha esnek oluyor insan...

Ekran kirma hakki derken ne demek istediniz ?

:) şuna dikkat çekmek istedim... Diyelim telefonu düşürdüm ve ekranını kırdım... Kırdıktan sonra hiçbir garanti bu cihazın ekranını ücretsiz değiştirmez... Ben görece ucuza aldığım için cepten yaptırsam dahi, TR garantili cihaz parasına gelmiyor maliyetim.....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Walter White

GÖrüntülü görüşmeden kastınız nedir hocam ? Whatsapp da felan konuşamıyormuyuz görüntülü ?

Tabii ki WhatsApp'tan görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz Ayrıca Samsung telefonlarda şebeke üzerinden görüntülü görüşme var bunun dışında Volte ile HD görüntülü görüşme var Ama tabi karşı tarafta da aynı özellik olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung Türkiye güncelleme tarihini açıkladı
    http://www.webtekno.com/samsung-turkiye-galaxy-note-8-a-2017-serisi-ve-galaxy-s7-icin-oreo-guncelleme-tarihlerini-acikladi-h42018.html

30 Mart 2018’de Galaxy Note 8, 13 Nisan 2018’de S7 ve S7 Edge, 25 Mayıs 2018’de ise A3 - A5 ve A7 (2017) cihazlarının Oreo’ya kavuşacakları netlik kazanmış oluyor.

Aynı zamanda Samsung, 9.7 inçlik ekrana sahip olan Galaxy Tab 3 (LTE) için 4 Mayıs’ta yayınlayacak. Diğer taraftan, Galaxy A5 ve Galaxy Tab S3 için çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 8 Mart 2018; 15:23:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

ilk başlardan beri aklımda hep note 8 vardı, ilanlara bakıp duruyorum arada sırada

aslında ben siyah renk bakıyordum o yüzden tam bir cvp veremedim, belki siyah olsa hemen tmm derdim ama gold renk olunca bir kere durdum öyle,
    işin aslı zaten kılıf ile kullanılacağı için renk çok ta önemli değil arka kapak siyah kılıf alırsın olur biter,

kamera pil performans yani elimdeki note fe kötü bir tel değil 3 ay önce 2600 TL civarına almıştım,
    ama aldıım günden beri hep bir gözüm note 8 de arada konuna girip yorumları falan okumaya çalışıyorum,

aklım bir taraftan diyor sadece samsung tr garantili al bir taraftan da o kadar fazla para verme ama benim takas ta maksimum vermek istediğim 1000-1500 arası

Kardeşim kendi kararını kendin vermek zorundasın... Bak sana başka bir bakış açısı sunacağım... Ben bu telefonu almaya karar verdiğimde neler düşündüm ????

-İthalatçı firma garantili Note 8'in fiyatının gerçekten makul olması... Neredeyse 2 tane ekran kırma hakkım var... Tr garantili cihazda ekran kırsak, bunu garanti yapar mı sizce :) (Beni etkileyen en önemli unsur)
    -Snapdragon işlemcisi... 2 yıl garanti süresi dolduktan sonra, root, rom vb gibi konularda çok rahat olacağım bir işlemci
    -Fm radyo'nun olması... Radyo dinlemeyi seviyorum... Bu arada radyo ile şarjı bitirmek neredeyse mümkün değil... Akşama kadar kulaklık ile dinle bitmiyor.
    -Volte, şebeke üzerinden görüntülü görüşme var... Ufacık bir yöntemi var... Root vb gibi işlemlere gerek kalmadan hallediliyor. Cihazın kendi ayarları üzerinden açılıyor, istenildiğinde kapatılıyor...
    -Kore üretimi fakat Hong Kong'a gönderilen cihazı kullanıyorum, işçiliği ve kalitesi harika...Ne bir ışık sızması ne bir kasa açıklığı... söz konusu bile değil... Tamamen dünya standartlarında...
    -Cihazı alalı bir hafta olacak neredeyse... Şimdi bir cihaz daha alacak olsam yine gider Note 8 alırım... Kalem benim için önemli... S9 daha donanımlı bir cihaz olabilir ama bazen Kalem hassasiyeti ile yapacağım şeyler oluyor. Note 8 ile daha esnek oluyor insan...

:) şuna dikkat çekmek istedim... Diyelim telefonu düşürdüm ve ekranını kırdım... Kırdıktan sonra hiçbir garanti bu cihazın ekranını ücretsiz değiştirmez... Ben görece ucuza aldığım için cepten yaptırsam dahi, TR garantili cihaz parasına gelmiyor maliyetim.....

:) dedim yeni bir garanti türü mü çıktı. Yoksa benim de "telefonunuzun kenarında çizik var ekranda bu yüzden yanık oluşmuş , garanti dışı şu kadar para verirseniz ekrani degistiririz" diyen Samsung tecrubelerim var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

:) dedim yeni bir garanti türü mü çıktı. Yoksa benim de "telefonunuzun kenarında çizik var ekranda bu yüzden yanık oluşmuş , garanti dışı şu kadar para verirseniz ekrani degistiririz" diyen Samsung tecrubelerim var.

Bu zamana kadar hep Distribütör garantili cihazlar kullandım. Sadece Frontier gear s3 için garantiye ihtiyaç duydum. Onda da fabrikasyon hata vardı ve yenisi ile değiştirdiler. Yani tamir edemediler ve değiştirmeye mecbur kaldılar... İthalatçı garantili ürün tercih ettim bu sefer... Onda da aynı kurallar geçerli... Arızalanan cihazımı yapamazlarsa, birebir değişim yapmak zorundalar sonuçta... O yüzden ben Distribütör garantili ürünlere üstün gözüyle bakamıyorum... ve 1.000-1.500 tl gibi fazla rakamları ödemek istemiyorum. Millet yurt dışından cihaz getiriyor kullanıyor garantisiz... En azından 2 yıl TR garantili cihaz almışım... Bence ithalatçı garantili cihazları tercih etmek gayet mantıklı...

• grolof kullanıcısına yanıt
    türkiye romunu yüklesek çözüm olur mu peki yoksa donanımsal mı? fiyat farkı çok fazla çünkü 3150 ithalatcı tr garantili 4000 .

• weezer009 kullanıcısına yanıt
    türkiye romu yokmuş malesef.

• Arkadaşlar youtube da tam ekran olayı parmak hareketi ile olmuyor sildim yeni yükledim ilk başta yaptı şimdi yine yapmıyor sizlerde varmı sıkıntı?

• Ekrana not nasil ekleniyor arkadaslar bazi seyleri unutmamak icin ekranda dursun istiyorum

• hkn.usta H kullanıcısına yanıt
    gorev notu aldiktan sonra sagdaki uc noktaya basip kucult seciyorsunuz ve ekrana kucuk bir zarf seklinde atiyor ve orda duruyor. bunu mu kastettin acaba?

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Samsung note'da kaydetmis oldugum notu ana ekran degilde kilit ekraninda gormek istiyorum surekli

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn.usta

Samsung note'da kaydetmis oldugum notu ana ekran degilde kilit ekraninda gormek istiyorum surekli

kilit ekraninda olmuyor diye biliyorum ben ama

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Samsung reklaminda adam barda yapilacak listesini ciziyor ya onu diyorum yoksa ben mi yanlis anladim onu 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn.usta

Samsung reklaminda adam barda yapilacak listesini ciziyor ya onu diyorum yoksa ben mi yanlis anladim onu 😁

o reklami goremisim yada dikkat etmemisim sanirim.

• Arkadaşlar telefonu yeni aldım.Pil kullanımı konusunda neler yapmam gerekiyor?Pili daha uzun süre dayandırmak için.Sizin pil ayarlarınız ve ekran süreleriniz neler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cash Money

quote:

Orijinalden alıntı: Cash Money

Dostlar dünkü gittigidiyor kampanyasını kaçırdım bu kampanya sık sık oluyor mu sıcak fırsat takipçileri belki bilgi verebilir? s8 plus'larda indirim beklentisi var bu indirim note 8'ede yansır mı? Alayım diyorum ama bu kadar bekledim s9 plus paralel ithalat ne kadara satılır düşündürüyor beni ve de note 8'in hangi rengini almalı düşüncesi var kararsız kaldım

Evet dostlar kampanya yeniden başlamış bugün için Paralel ithalat note 8'de %4 indirim söz konusu 3150lira kargo ile. Sorum alıntımda mevcuttur sizce hala note 8 paralel ithalat alınır mı şuan yoksa fiyatlar daha da geriler mi? Uzun süre kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum.Şuanlık S3 ile idare ediyorum. Malum s9 plus'un çıkış fiyatı 5200lirayken şimdiden 4700lira düştü internet üzerinde samsung türkiye garantili normal s9 ise 4270 lirayı gördü bile. Fiyatlar S9'un Paralel ithalatları piyasaya girince ne olur sizce? S9 plus'un Kamera performansı çok şey katıyor mu note 8'in üzerine ya da s9 plus modeli genel olarak neler getiriyor note8 üzerine beklenir mi sizce? Kalem benim için önemli değil daha çok çift kamera fotoğraf kalitesi booke efekti portre modu, performasının uzun ömürlü olması, şarj süresi ve uygun fiyata alabilme beklentisindeyim. Çok kararsız kaldım. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen teşekkürler.

Üzerinden geçince alıntıladım. Değerli yorumlarınız ile fikir verirseniz sevinirim. Çok kararsız kaldım. Ayın 15'ine kadar tekrarlanır mı ki bu %4 indirim kampanyası cep telefonlarında? Teşekkürler.

• weezer009 kullanıcısına yanıt
    Galaksi serilerindeki daha önceki telefonlar da yazılım yükleyerek ülke kodunu değiştire biliyorduk ama şimdi hem eski yazılıma göremiyoruz hem de ülke kodunu değiştiremiyoruz ülke kodu değişmeyince yüklediğin yazılımlar kod birbirini tutmadığı zaman volte aktif olmuyor yalnız. Zaten volte ile görüşmek için karşı tarafta da volte nin Aktif olması lazım.

Bence bu özellik çok önemsenecek bir şey değil Çünkü 4,5 g aktif olduktan sonra görüntülü görüşmeyi uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz. Bence Samsung'un garantisi için o kadar fark vermeye değmez. Sonuçta tüketici hakem heyetleri var biraz uzun zaman beklerseniz bile haklı olduğunuz zaman ücretini fatura tutarını alabiliyorsunuz.

Ben yurt içi telefonu aldığıma pişmanım

• quote:

Orijinalden alıntı: enes5441

Arkadaşlar youtube da tam ekran olayı parmak hareketi ile olmuyor sildim yeni yükledim ilk başta yaptı şimdi yine yapmıyor sizlerde varmı sıkıntı?

Cihazı yeniden başlat

• sinyortr1 kullanıcısına yanıt
    Telefonun pil kullanımı kısmında Sağ üstteki üç noktaya tıkla ve bütün uygulamaları Optimize et.

Ilk zaman bataryanın az dayansa bile 8.10 şarjdan sonra batarya kendine gelecek ve daha fazla dayanacak tır. Bataryanın şarjını yüzde yirmi daha fazla düşünme. Ne zaman müsait olursan şarja tak Bir ay sonra batarya daha çok Kendine gelecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Telefonun pil kullanımı kısmında Sağ üstteki üç noktaya tıkla ve bütün uygulamaları Optimize et.

Ilk zaman bataryanın az dayansa bile 8.10 şarjdan sonra batarya kendine gelecek ve daha fazla dayanacak tır. Bataryanın şarjını yüzde yirmi daha fazla düşünme. Ne zaman müsait olursan şarja tak Bir ay sonra batarya daha çok Kendine gelecektir

Peki hocam çok teşekkür ederim, ayriyeten başka bir ayar yapmamız lazım mı ya da bişeyleri kapatma açma vs?

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.