Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (728. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinyortr1

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Telefonun pil kullanımı kısmında Sağ üstteki üç noktaya tıkla ve bütün uygulamaları Optimize et.

Ilk zaman bataryanın az dayansa bile 8.10 şarjdan sonra batarya kendine gelecek ve daha fazla dayanacak tır. Bataryanın şarjını yüzde yirmi daha fazla düşünme. Ne zaman müsait olursan şarja tak Bir ay sonra batarya daha çok Kendine gelecektir

Peki hocam çok teşekkür ederim, ayriyeten başka bir ayar yapmamız lazım mı ya da bişeyleri kapatma açma vs?

Mesela ben cihaz bakımı kısayolunu Ana ekrana ekledim arada sırada cihazı Optimimize ederek arka planındaki Açık kalan uygulamaları kapatıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: anil01

quote:

Orijinalden alıntı: enes5441

Arkadaşlar youtube da tam ekran olayı parmak hareketi ile olmuyor sildim yeni yükledim ilk başta yaptı şimdi yine yapmıyor sizlerde varmı sıkıntı?

Cihazı yeniden başlat

Olmuyor maalesef çok ilginç silip yükleyince düzeliyor sonra yine aynı

• Samsung Beta browserı kullanan var mı? Nasıl acaba?

• Arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay önce spigenin nano likit uygulamasını yaptım. (seramik kaplama).alırken baya bir tereddüt etmiştim. Hepsi buradada tutarsız yorumlar vardı.kafam karışmıştı. Ben ürünü şiddetle tavsiye ediyorum herkese. Hem öne hemde arkaya uyguladım. Hatta kenarlarada uygulamaya çalışmıştım. Az önce kartal gözü inceledim , cihazda mikron çizik oluşmamış. Zaten titiz kullanırım o ayrı ama malum ne yaparsan yap ekranda falan oluşurdu bir süre sonra. Dediğim gibi şu an hiç çizik yok. Kutudan çıkardığım gibi. Kafasında tereddüt olan varsa düşünmesin derim.

Kılıf olarakta yine spigenin rugged cyristal kılıfını kullanıyorum. Oğlan 2 metreden betona düşürdü telefonu en küçük hasar olmadı.

Birde ttec kılıf almıştım ultra thin dediklerinden. Darbeden korumaz ama geeçekten cihazla güzel bütünleşiyor ve en kötü ihtimalle çiziklerden korur.

Ben bu 3 üründende memnun kaldım dostlar. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master-Fİ -- 8 Mart 2018; 21:17:6 >

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Kalemle notu seç ve kilit ekranı notu yap de. Veya notu seç resim olarak kaydet ve kilit ekranı notu yap. Bir kaç yolu var bu şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bildirimler geldiğinde iphone'da ki gibi ekranın uyanmasını nasıl yapabilirim?

• sinyortr1 kullanıcısına yanıt
    Bir yolu var mı bilmiyorum ama iyi bir fikir olmadığını biliyorum. Her bildirim için telefonun uyandığını düşünün benim gibi çok fazla bildirim alıyorsanız ona batarya dayanmaz.

• grolof kullanıcısına yanıt
    Bu islemi sadece bir defa mi yapacagiz yoksa hergun yapmalimiyiz

• Bugün bundan aldım bakalım nasılmış?

• Master-Fİ kullanıcısına yanıt
    O koruyucu benim içime sinmedi bir türlü çünkü kırılmaya karşı değil çiziklere karşı koruyor sadece.

Sansimi yine bu tarz 4d cam koruyucular ile deneyeceğim, birde 360 cover aldimmi tadından yenmez.

4D Tam Kapak 3D Kavisli Temperli Cam Samsung Galaxy S8 artı Ekran Koruyucu Samsung Not 8 Için S7 Kenar Koruyucu Film

http://s.aliexpress.com/buYRrIZR?fromSns=Copy to Clipboard

ZNP 360 Tam Koruma Kılıf Için Samsung Galaxy S7 Kenar Not 8 lüks Bling Ayna Telefon Kapağı Için Samsung S8 Artı S8 S7 Kılıf

http://s.aliexpress.com/RrIJZNZB?fromSns=Copy to Clipboard

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn.usta

Bu islemi sadece bir defa mi yapacagiz yoksa hergun yapmalimiyiz

Optimize etmeyi bir defa yapacaksınız ama cihaz bakımındaki Optimize yi her gün yapmanız lazım yani arka planda açık olan uygulamaları kapatmak için

• Reliq kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran koruyucuyu kullandığınızda deneyiminizi paylaşır mısınız?

• grolof kullanıcısına yanıt
    Ben iki tarafida gunde 5,6 defa yapiyorum sahsen :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tcreis

quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

quote:

Orijinalden alıntı: tcreis

quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

Merhaba arkadaşlar,
    çok kararsız kaldım ve sizlerin yardımına ihtiyacım var,

elimde ithalat garantili note fan edition siyah renk 3 aylık cihaz var,
    ilk başlardan beri aklımda hep note 8 vardı, ilanlara bakıp duruyorum arada sırada

15 günlük yurtdışı pasaport kaydı yapılmış gold renk cihaz buldum,
    arkadaş üstüne 900 TL istedi son en dip fiyat olarak,
    aslında ben siyah renk bakıyordum o yüzden tam bir cvp veremedim, belki siyah olsa hemen tmm derdim ama gold renk olunca bir kere durdum öyle,
    işin aslı zaten kılıf ile kullanılacağı için renk çok ta önemli değil arka kapak siyah kılıf alırsın olur biter,

şimdi benim kullanım alışkanlıkları olarak sizlerden bilgi rica ediyorum,
    kamera pil performans yani elimdeki note fe kötü bir tel değil 3 ay önce 2600 TL civarına almıştım,
    ama aldıım günden beri hep bir gözüm note 8 de arada konuna girip yorumları falan okumaya çalışıyorum,

Yazı gerilerde kaldı yardımcı olacak var mı acaba ne yapsam bilemedim,
    aklım bir taraftan diyor sadece samsung tr garantili al bir taraftan da o kadar fazla para verme ama benim takas ta maksimum vermek istediğim 1000-1500 arası

Kardeşim kendi kararını kendin vermek zorundasın... Bak sana başka bir bakış açısı sunacağım... Ben bu telefonu almaya karar verdiğimde neler düşündüm ????

-İthalatçı firma garantili Note 8'in fiyatının gerçekten makul olması... Neredeyse 2 tane ekran kırma hakkım var... Tr garantili cihazda ekran kırsak, bunu garanti yapar mı sizce :) (Beni etkileyen en önemli unsur)
    -Snapdragon işlemcisi... 2 yıl garanti süresi dolduktan sonra, root, rom vb gibi konularda çok rahat olacağım bir işlemci
    -Fm radyo'nun olması... Radyo dinlemeyi seviyorum... Bu arada radyo ile şarjı bitirmek neredeyse mümkün değil... Akşama kadar kulaklık ile dinle bitmiyor.
    -Volte, şebeke üzerinden görüntülü görüşme var... Ufacık bir yöntemi var... Root vb gibi işlemlere gerek kalmadan hallediliyor. Cihazın kendi ayarları üzerinden açılıyor, istenildiğinde kapatılıyor...
    -Kore üretimi fakat Hong Kong'a gönderilen cihazı kullanıyorum, işçiliği ve kalitesi harika...Ne bir ışık sızması ne bir kasa açıklığı... söz konusu bile değil... Tamamen dünya standartlarında...
    -Cihazı alalı bir hafta olacak neredeyse... Şimdi bir cihaz daha alacak olsam yine gider Note 8 alırım... Kalem benim için önemli... S9 daha donanımlı bir cihaz olabilir ama bazen Kalem hassasiyeti ile yapacağım şeyler oluyor. Note 8 ile daha esnek oluyor insan...

Ekran kirma hakki derken ne demek istediniz ?

:) şuna dikkat çekmek istedim... Diyelim telefonu düşürdüm ve ekranını kırdım... Kırdıktan sonra hiçbir garanti bu cihazın ekranını ücretsiz değiştirmez... Ben görece ucuza aldığım için cepten yaptırsam dahi, TR garantili cihaz parasına gelmiyor maliyetim.....

:) dedim yeni bir garanti türü mü çıktı. Yoksa benim de "telefonunuzun kenarında çizik var ekranda bu yüzden yanık oluşmuş , garanti dışı şu kadar para verirseniz ekrani degistiririz" diyen Samsung tecrubelerim var.

FixPack öneririm. sorgusuz izahsız 1 yıl tamir sözü var 2 işlem için.

https://www.fixpack.com.tr/
    YENİ ALDIĞIN TELEFONUN BAŞINA
    BİR ŞEY GELMEDEN!
    Hemen bir fixpack Onarım Hizmet Paketi al; telefonun düşme, sıvı teması, voltaj sorunları gibi birçok istenmeyen durum sonucu hasarlandığında NASIL, NEREDE, NE ZAMAN vb sorular sormadan ücretsiz onaralım!

İyi ki fixpack var!

Cihazınız arızalandı, düştü, ekranı kırıldı veya bozuldu.
    Peki bu hasarlara hazırlıklı mısınız?
    Cevabı bilmiyorsanız size çözümü fixpack sunuyor.
    Tek tıkla sepetinize ekleyebileceğiniz bu onarım hizmet paketi ile
    cihazınız hiçbir ek ücret alınmadan onarılıyor,
    belirttiğiniz adrese ulaştırılıyor.
    fixpack hasarın;

NEREDE - NASIL - NE ZAMAN meydana geldiği ile ilgilenmez.
    Sıkıcı prosedürlerle uğraştırmadan,
    parça veya işçilik için herhangi bir ek ücret talep etmeden
    cihazınızı en kısa sürede onarır ve size ulaştırır.

Neden fixpack ?
    Cihazı satın aldıktan sonra üretici garantisi kapsamına girmeyen ve sıklıkla karşılaşılan ekran kırılması gibi bir durumla karşılaşıldığında cihazın markasına ve modeline göre değişmekle birlikte onarım için harcanacak tutar parça ve işçilikle birlikte 400-500 TL'ndan az değildir. Bu onarım için harcanacak zaman ve emek de cabası; güvenilir ve ucuz bir servis bulmak için de uğraşmak gerekir. Onarım kalitesinin garantisi de belli değil. fixpack ise size bir yıl içinde kaliteli ve güvenilir iki onarım hizmeti vermeyi taahhüt ediyor. Bu durumda, fixpack almak çok akıllıca ve ekonomik bir çözüm oluyor.
    fixpack’in farkı nedir?
    fixpack onarım hizmeti almış olanlar, cihazlarında onarım gerektiren bir durum olduğunda olayın NASIL ve NEREDE meydana geldiğine dair kimseyi ikna etmeye çalışmaz, hatta beyan bile yazmaz, bu konularla zaman kaybetmezler. Çünkü fixpack sadece sonuca yani onarıma odaklanır. Cihazları fixpack farkı ile hızlıca ve güvenle onarılır ve kendilerine teslim edilir.
    Nasıl satın alırım?
    Satın alınan yeni (kullanılmamış) cep telefonu için fatura tarihinden itibaren 30 gün içindewww.fixpack.com.tr adresinden fixpack Onarım Hizmeti satın alınabilir. Bunun için sitede bulunulan sayfanın sağ kenarındaki "fixpack SATIN AL" butonunu tıklamak yeterli.

fixpack Onarım Hizmeti ayrıca; gittigidiyor.com, hepsiburada.com gibi kurumsal iş ortaklarımızdan yeni bir cep telefonu ile birlikte de satın alınabilir.
    fixpack ne zaman kullanılır?
    • Cihazın açılmadığında / çalışmadığında
    • Cihazın camı / ekranı kırıldığında
    • Cihazın şarj olmadığında
    • Cihazın suya düştüğünde / çay döküldüğünde, vb.
    • Wi-Fi bağlanmadığında
    • Açma / kapama-ses-home butonu çalışmadığında
    Cihazım çalışmıyor, ne yapmalıyım?
    1

0850 333 0 375 numaralı fixpack çağrı merkezini arayın. Cihazınızdaki sorunu anlatıp yardım isteyin.
    2

fixpack müşteri temsilcisinden anlaşmalı kargo firmasının bilgisini alın. Cihazınızı ücretsiz olarak gönderin.
    3

Uzman fixpack teknisyenleri tarafından sorun tespit edilerek hiçbir ek ücret ödemeden cihazınız onarılsın.
    4

Kısa sürede onarılan cihazınız fixpack tarafından belirttiğiniz adrese kargolansın.
    5

Güle güle kullanmaya devam edin.

• hkn.usta H kullanıcısına yanıt
    Bence herhangi bir zararı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 9 Mart 2018; 0:12:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cash Money

quote:

Orijinalden alıntı: Cash Money

Dostlar dünkü gittigidiyor kampanyasını kaçırdım bu kampanya sık sık oluyor mu sıcak fırsat takipçileri belki bilgi verebilir? s8 plus'larda indirim beklentisi var bu indirim note 8'ede yansır mı? Alayım diyorum ama bu kadar bekledim s9 plus paralel ithalat ne kadara satılır düşündürüyor beni ve de note 8'in hangi rengini almalı düşüncesi var kararsız kaldım

Evet dostlar kampanya yeniden başlamış bugün için Paralel ithalat note 8'de %4 indirim söz konusu 3150lira kargo ile. Sorum alıntımda mevcuttur sizce hala note 8 paralel ithalat alınır mı şuan yoksa fiyatlar daha da geriler mi? Uzun süre kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum.Şuanlık S3 ile idare ediyorum. Malum s9 plus'un çıkış fiyatı 5200lirayken şimdiden 4700lira düştü internet üzerinde samsung türkiye garantili normal s9 ise 4270 lirayı gördü bile. Fiyatlar S9'un Paralel ithalatları piyasaya girince ne olur sizce? S9 plus'un Kamera performansı çok şey katıyor mu note 8'in üzerine ya da s9 plus modeli genel olarak neler getiriyor note8 üzerine beklenir mi sizce? Kalem benim için önemli değil daha çok çift kamera fotoğraf kalitesi booke efekti portre modu, performasının uzun ömürlü olması, şarj süresi ve uygun fiyata alabilme beklentisindeyim. Çok kararsız kaldım. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen teşekkürler.

Bir fikir verecek yok mu dostlar ? Yorumlarınızı bekliyorum.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Firmayı bilmiyorum ama merak ettiğim tek şey, Samsung Türkiye garantili aldığım bir ürünü garanti dışı bırakmadan tamir edip etmedikleri...
    Yani bu hizmeti kullandığımda Samsung Türkye garantili ürünüm cihaz tamir için açıldığı için garanti dışı kalıyor mu kalmıyor mu?
    Tabi bir de fiyatı önemli.

Samsung Emaar'da ki sigorta hizmetinde 1 yılda 3 kez tüm hasara karşı sorgusuz tamir var ve normal 2 senelik garantinin sonuna 1 sene de fazladan normal garanti gibi eklenmekte (kırılmaya karşı 3 kere tamir sadece ilk sene)
    2 saat içerisinde, ellerinde parça yok ise 1 gün sonra cihaz yapılıp teslim edilmekte ki böyle bir durumda idareten cihazda veriliyor yanlış bilmiyor isem.
    Ayrıca garanti de yapılan tüm işlemlerde devam etmekte.
    Bu sigortanın fiyatı 400 TL bu arada.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 9 Mart 2018; 1:7:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Onun yerine menu tusunun oldugu yerde ekran kapali iken bastirirsaniz ekran acilmakta . Yani neticede ekran kapali iken acma var.

Kapali ekranda cift tiklama filan oyle bir ozellik olsa bile ekran AMOLED olsa da cift parmak dokunmalarina karsi tetiklemelik az da olsa enerji tuketimi ekranda olacakti velhasil batarya tuketimi artacakti . Note8 gibi batarya kapasitesi malum ideal olsa fena olmazdi gerci ...

Çift tıklama var arkadaşlar Note 8 de. Ekran kapalı iken ışık yanan home tuşuna 2 kez hızlı tık tık yaparsanız açılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdish

Arkadaşlar selam. Yaklaşık 2 aydır sd835'li versiyon note 8'i severek kullanıyorum.. Always on display'i aktif ettiğimde bir gecede %10 civarı şarj tükendiğini farkettim. Bu durum herkeste aynı mıdır? AOD'i severek kullanıyorum ama şarj tüketiminde ekranla kapışıyor. Bu konuda bir çözümü olan var mı? Teşekkürler..

Hocam özel ayar yapın. Siz uyurken AOD aktif olmasa da olur sanırım ben öyle yapıyorum gece 1 den sabah 9 a kadar kapatıyor bende otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Firmayı bilmiyorum ama merak ettiğim tek şey, Samsung Türkiye garantili aldığım bir ürünü garanti dışı bırakmadan tamir edip etmedikleri...
    Yani bu hizmeti kullandığımda Samsung Türkye garantili ürünüm cihaz tamir için açıldığı için garanti dışı kalıyor mu kalmıyor mu?
    Tabi bir de fiyatı önemli.

Samsung Emaar'da ki sigorta hizmetinde 1 yılda 3 kez tüm hasara karşı sorgusuz tamir var ve normal 2 senelik garantinin sonuna 1 sene de fazladan normal garanti gibi eklenmekte (kırılmaya karşı 3 kere tamir sadece ilk sene)
    2 saat içerisinde, ellerinde parça yok ise 1 gün sonra cihaz yapılıp teslim edilmekte ki böyle bir durumda idareten cihazda veriliyor yanlış bilmiyor isem.
    Ayrıca garanti de yapılan tüm işlemlerde devam etmekte.
    Bu sigortanın fiyatı 400 TL bu arada.

Saygılarımla...

@IRoN merhaba üstadım, ben bazı internet alışveriş sitelerinden note8 almak istediğimde seçeneklerde sordu fixpck istermisiniz diye. Ama oralardaki fırsatlardan yararlanamayınca, ePttAvm sitesinden aldım. ithalatcı garantili olduğundan dolayı ek bir güvencem olsun istedim. İrtibatlaştık, onlarda Fatura tarihinden 1 ay içinde ve IMEI kaydı olunca 349 TL den yapıldığını söylediler, Kadıköy Acıbadem de ikamet ediyorum firmada kadıköy halitağa caddesinde ve bana yakın sayılır. yürüyerek 20-25 dakka mesafede. gerçi tüm işlemleri internetten yaptım bir sorun olunca aktivasyonda whatsup üzerinden ( sanırım şimdi telegram da eklenmiş) aktivasyon sorununu yolladım 1 gün sonra üyeliğim akttivasyonlu başladı.

gelelim firmaya bende bilmiyorum ama birkaç olumlu yorum okudum, şu andada reklamları dönüyor dahada kurumsallaşıp sanırım Türktelekom & fixpack iş ortaklığı gibi birşeylerde oluşmuş. Belki risk aldım, umarım hiç ihtiyaç duymam firmaya.

Bahsettiğin sigortatamir hizmetiniemaar dan alsaydım samsung TR garantili telefonumu kesinlikle yaptırtmak isterdim , fixpack 1 yıl ve 2 tamir veya servis ile sınırlı. sonrasında uzatmıyorlarmış diye duydum. ithalatcı garantili olunca , telefon sabun misali elde avuçta durmayınca alıverdim . bu arada telefonumda zizo bolt kılıf ve cover koruma var, ben daha düşürmedim ama düşüren arkadaşların telinde sorun vs yok. hatta 3metre yükseklikten düştü betona telefon sapasağlam çıktı. Ama düşme acısı vs sebebli ben ekrana birşey olursa terslik çıkmaz ise hani oldu ya ekran en pahalı ücretli parca diye kendimce fixpack e riske girip para yatırdım.

Emaar dan alsaydım da senin bahsettiğin sigortaservis olayını genede yaptırtıtrdım. geçmişte yaşadığımız 2-3 olay sebebli sigorta ek garanti vs ne olur neolmaz dursun kenarda. Emaar daki 400 , benim satın aldığım fixpack 349 TL ama emaar daha avantajlı kesinlikle.

saygılar sevgiler...

• 
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.