Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8.0 Kullanıcılar Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
5
Favori
9.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilhan78

quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

quote:

Yeni not ekranı açılıyor onu mu kastediyorsunuz.
    Ayarlar-SPen-Açılır Not Aç'u seçin.

ilhan speni yerinden çıkarınca sayfa adedi kadar nokta varya ekranda oraya kalem resmi çıkıyordu şimdi çıkmıyor anlatabildimmi acaba tok diye ses var görüntü yok 4.2.2 çıktıysa ne zaman gelir kime sormalı acaba onu yükleyen arkadaş hangi servise vermiş telefon özelliği açılmışmıdır acaba 4.2.2 ile

Ayarlar-Ekran-Sayfa arkadaşını açın.Pardon yanlış anlamışım kızmayın:)
    Telefon özelliğini de açtıysa o servis servis değilmiş demek ki:)
    5105'e telefon özelliği gelmez, çünkü samsung ötv nedeniyle bu cihazı bu şekilde satıyor.
    Update ile bunu getirirse cihaz Türkiye'de yasaklanır ve samsung'a BTK'dan yüklü bir ceza gelir.
    Telefon özelliğini aktive etmeyi ilk mesaja en kısa sürede ekleyeceğim.Ama bunun sonrası cihaz garanti dışı kalıyor.Sıfırlamakta root kadar kolay değil.Brick riski var.

estağfurullah kızmadım ya nerden çıkardınız :) sadece farklı bir şey anlatınca bende ayrıntılı ve cahilce anlatıyım dedim biraz ben sizden öğreniyorum tablet kullanmayı üstadımızsınız :) paylaşımları bekliyoruz senden

• Bilgi için teşekkür ederim.

Bu arada Note 8.0'ın albüm uygulamasını benim gibi beğenmeyenler, Sony Experia Z1'in albüm uygulamasını kurabilirler. XDA'da apk'sını bulup kurdum, sorunsuz şekilde çalışıyor.
  • Saat 21'de %18 ile şarja taktım, tahminen 23.30 gibi şarj olması lazım.
    Ondan sonra pil testine başlayabiliriz. Yarın ve Cumartesi İstanbul'dayım o yüzden dışarda 3G ile pili daha kolay test ederim. Süreleri paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

quote:

Yeni not ekranı açılıyor onu mu kastediyorsunuz.
    Ayarlar-SPen-Açılır Not Aç'u seçin.

ilhan speni yerinden çıkarınca sayfa adedi kadar nokta varya ekranda oraya kalem resmi çıkıyordu şimdi çıkmıyor anlatabildimmi acaba tok diye ses var görüntü yok 4.2.2 çıktıysa ne zaman gelir kime sormalı acaba onu yükleyen arkadaş hangi servise vermiş telefon özelliği açılmışmıdır acaba 4.2.2 ile

Ayarlar-Ekran-Sayfa arkadaşını açın.Pardon yanlış anlamışım kızmayın:)
    Telefon özelliğini de açtıysa o servis servis değilmiş demek ki:)
    5105'e telefon özelliği gelmez, çünkü samsung ötv nedeniyle bu cihazı bu şekilde satıyor.
    Update ile bunu getirirse cihaz Türkiye'de yasaklanır ve samsung'a BTK'dan yüklü bir ceza gelir.
    Telefon özelliğini aktive etmeyi ilk mesaja en kısa sürede ekleyeceğim.Ama bunun sonrası cihaz garanti dışı kalıyor.Sıfırlamakta root kadar kolay değil.Brick riski var.

yaptım arkadaşım teşekkürler bunu niye kapatmışım bişeyemi yarıyordu acaba şarja falan etkisi varmıydı kesin biryerde okuyup yapmışımdıır

• Arkadas su androidle bir turlu yıldızımız barışmıyor:) iphoneda yazı yazarken otomatik tamamla özelliğiyle benim istediğim kelimeyi yazmıyorsa ikinci yazısımda onu o sekilde kabul ediyor ama note da bazen istediğim kelimeyi surekli reddediyor kelimenin esanlamlisini yazmak zorunda kalıyorum veya sırf o kelime yüzünden cümleyi komple değiştiriyorum:) bunun bir çözümü yok mu yahu?

• Yaklaşık 36 dakika kesintisiz kullanarak % 5 azaldı şarj. Wi-Fi ile deniyorum.
    Galiba batarya olayını çözdük. Bakalım uzun süreli kullanım nasıl olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ouz77 kullanıcısına yanıt
    Kelimeyi tanımazsa üzerine basılı tutup aşağıdan seçin ve hafızasına alacaktır.
    2. Yazışınızda kelime çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan78 -- 29 Kasım 2013; 10:47:30 >
  • S-Note içine bir şey import edince Adobe kullanırken ki gibi sadece satır highlight yapabiliyor muyuz ?
    Yoksa kalemle çizmek mi gerekiyor ?
    Görsellik açısından biraz takıntılıyım o yüzden merak ediyorum.

• OTG kablosu ile hersehi baglayabiliyorum fakat usb takinca algilamiyor ne yapmam lazim

• socrone35 S kullanıcısına yanıt
    USB belleğimi algılamıyor.
    Ben de sorunsuz çalışıyor usb bellekler, denediğiniz usb'de sorun olabilir mi?Başka bir usb bellek denediniz mi?
  • socrone35 S kullanıcısına yanıt
    nfts ya da fat32 formatlarından birisi android platformunda çalışıyor diye hatırlıyorum .. ama hangisi olduğu şuan aklımda değil.. usb nizi formatlayarak bu iki formatı da deneyin isterseniz ..
  • dirtylive D kullanıcısına yanıt
    FAT32 çalışıyor.
    Rootlanırsa NTFS'de çalışır.
  • Arkadaşlar note 8 tabletime otg ile klavye bağladığımda herşey güzel ancak bir türlü virgül koyamıyorum.. virgül tuşu < simgesini koyuyor. swiftkey de var ancak fiziksel klavye seçeneklerini kullanamıyorum, samsung klavye dışında klavye seçtirmiyor.. Root'lamadan çözebilir miyim? yoksa rootlamam mı gerekir.. teşekkür ederim..

not: 2 farklı usb klavye ile denedim ve ikisinde de aynı sorunu aldım.. sony ion cep telefonumda denedim, klavyelerin ikisi de sorunsuz çalışıyor tüm karakterlerde.. samsung tabletimde sorun var..
  • selcuk_vs_schumi S kullanıcısına yanıt
    Türkçe klavye tiplerinden QWERTY klavye mi. Türkçe QWERTY Tuş Takımı mı seçili?
  • ilhan78 kullanıcısına yanıt
    Her ikisi ile de denedim belki fark vardir diye, ikisinde de aldigim sonuç ayniydi.. Virgül koyamıyorum :) zaten harici klavye baglayinca samsung klavyeye geçiyor direk. birde İngilizce deneyeyim :)
  • Türkçe klavye ile virgül koyamıyorum ancak ikinci klavyeyi İngilizce klavye yaparsam eger ö ve ç tuslari nokta virgül işlevi görmeye basliyor.
    Edit *Tabiki shift+space yaparak dil değiştirince..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_vs_schumi -- 29 Kasım 2013; 22:00:01 >
  • Pil ömrü bildiriyorum.
    20 saat 29 dakika önce şarjdan çıkardım.
    Gün boyunca 3G - GPS ve Push mail açıktı.
    3 saat 47 dakika ekran sürekli açıktı, şu anda % 37 şarj mevcut, bence pil düzeldi. :)
     Samsung Galaxy Note 8.0 Kullanıcılar Kulübü

• ilhan78 kullanıcısına yanıt
    Evet belleği bir turlu algilamiyor baska bellekte denedkm olmadi sanirim yenisini alacagim. Ilginize tesekkurler :)))

• dirtylive D kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler deneyecegim :))

• Günaydın,
    Tableti şarjdan çekmemin üzerinden 27 saat geçmiş, 4 saat 21 dakika ekran açık kalmış.
    Şu anda %26 şarjım var.
    Tüm bu süre zarfında 3G ve GPS ile Push E-mail açıktı.

Şahsen gönül rahatlığı ile Note 8 tavsiye edebilirim, benim pil sorunum çözüldü.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.