Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39493950395139523953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16;9 ekranlı olup ta mi max serisi telefonlar var. Bu telefonlar 6.5" ve üzeri... Ama işlemcilerinin en yenisi 12 nm civarı.

Filmlerin orta vadede bile daha da daralacağına inanmıyorum. Bence tv'lerde ve filmlerde 16;9 formatı oturdu. Yani formatta belirleyici olan sektör, tv sektörü olduğu için, daha uzun yıllar filmler de 16;9 çekilmeye devam eder kanaatindeyim.

Eğer filmlerin daha uzun bir formatta çekilmesine karar verilirse, bu işlemden önce bu ölçüye uygun tv 'ler yaygınlaştırılır kanaatindeyim.

Herneyse... Note4'e dönecek olursak, 5.5" civarında telefonlar için 16;9 ekran ölçüsü gayet kullanışlı. En azından ben note4'ü tek elle kullanırken hiç sıkıntı çekmiyorum.

Hasılı kelam; Note4'ümü değiştireceğim zaman, uzaktan kumanda gibi telefon almaktansa, yeni teknoloji işlemcili ve sim kartı yuvası bulunan 16;9 tablet alırım daha iyi.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Filmler zaten 16:9 oranında değil, widescreen çoğu (Genelde 21:9). Daha geniş bir açıyı gösterebildikleri için bu oranları tercih ediyorlar. Diziler vs. 16:9 formatında, ancak onlar da zamanla bu formata geçecek diye düşünüyorum. Veya da bir kaç orana aynı anda uyum sağlayabilecek şekilde çekilir yapımlar. Bu tamamen kendi düşüncem.

Mi max serileri baya kaba duruyor, o yüzden 16:9 formatında telefon için maksimum telefon boyutu Note4 gibi olmalı bence. Note4'ün çok ideal bir boyutu var. Note10Plus'da bence kötü değil 19:9 oranı var sanırım, filmlerde zaten izlersin. Dizilerde çok azcık bir büyütme ile tam ekran yapmış olursun. Ama herkesin kendi zevki, kendine göre işlevselliği önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Filmler zaten 16:9 oranında değil, widescreen çoğu (Genelde 21:9). Daha geniş bir açıyı gösterebildikleri için bu oranları tercih ediyorlar. Diziler vs. 16:9 formatında, ancak onlar da zamanla bu formata geçecek diye düşünüyorum. Veya da bir kaç orana aynı anda uyum sağlayabilecek şekilde çekilir yapımlar. Bu tamamen kendi düşüncem.

Mi max serileri baya kaba duruyor, o yüzden 16:9 formatında telefon için maksimum telefon boyutu Note4 gibi olmalı bence. Note4'ün çok ideal bir boyutu var. Note10Plus'da bence kötü değil 19:9 oranı var sanırım, filmlerde zaten izlersin. Dizilerde çok azcık bir büyütme ile tam ekran yapmış olursun. Ama herkesin kendi zevki, kendine göre işlevselliği önemli.
    Hocam, mi max 3 modelinde işlemci teknolojisi 14 nano micron. Eğer 7 - 8 nano micron civarında bir işlemcisi olsaydı, şimdiye kadar alır geçerdim.

Bu 7 nano micron konusuna neden önem verdiğime gelince; benim yeğende 7 nm işlemcili samsung 'un yeni modeli var. Saatlerce oyun oynuyor, video izliyor. Telefon hiç ısınmıyor desem yeridir.

Bugün 16;9 bulabilir miyim diye, tabletleri araştırdım biraz...

Ipad mini 5'ler 7.9" ve işlemci teknolojisi 7 nano micron. Ama tabletin ekran ölçüsü 4;3 ... Epeyce de geniş duruyor.

Ipad'in ekranı 16;9 olsaydı, Ipad mini 5 alacaktım.

Biraz da çin menşeili tablet ve phablet modellerini araştırdım. Onların da işlemci teknolojileri yerlerde sürünüyor. En yeni olanı 14 nano micron civarında...

Biraz daha araştıracağım Bulamazsam 21;9 'a razı olurum. Ancak her durumda kenarları pahlı/kavisli ekranlı telefonu kesinlikle almam. Çünkü kavisli ekrandan nefret ediyorum.

Diyorum ya... Üreticiler telefonların şekli konusunda, bizlere öyle bir algı uyguluyorlar ki, biri hangi yeniliği çıkarırsa, diğerleri de şekilsel olarak aynı yenilikleri uyguluyor. Yani biz tüketicilere, şekil konusunda hiç bir seçim hakkı bırakmıyorlar.

• arkadaşlar note 4 için aldığım hiçbir batarya orijinaline yaklaşamıyor bile... yakın zamanda batarya alıpta memnun kalan varsa link paylaşabilir mi acaba...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kavisli ekranı ben de sevmiyorum haklısınız. Hatta yeni note20 serisinde bundan vazgeçecekler nihayet.

Arkadaşlar bugün telefonumun(Note4) ekranını kapattım sonra daha açamadım. Birden gitti, sanırım ekran miladını doldurmuş oldu. Telefon ekranını bilgisayara yansıttım, bir program ile, işlevsellikte sıkıntı yok. Yedeklemelerimi aldım. Düşürme vs. yok. Sizce ne olmuş olabilir? Güvenli modda açmayı denedim, android ekranını açıp format atmak istedim. Hiç bir şekilde gelmiyor ekran. Ekranı açınca yarım saniyelik morlu/mavili/beyazlı bi görsel gelip gidiyor hemen. Her ekranı açtığımda böyle oluyor. Yeni telefon alacaktım, bu da vesile olacak sanırım. Samsung Note 10 Plus çok istiyordum ancak çok pahalı. Note 10 Lite düşünüyorum. Note4 5 yıldır kullandığım, memnun olduğum bir telefondu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Hocam kavisli ekranı ben de sevmiyorum haklısınız. Hatta yeni note20 serisinde bundan vazgeçecekler nihayet.

Arkadaşlar bugün telefonumun(Note4) ekranını kapattım sonra daha açamadım. Birden gitti, sanırım ekran miladını doldurmuş oldu. Telefon ekranını bilgisayara yansıttım, bir program ile, işlevsellikte sıkıntı yok. Yedeklemelerimi aldım. Düşürme vs. yok. Sizce ne olmuş olabilir? Güvenli modda açmayı denedim, android ekranını açıp format atmak istedim. Hiç bir şekilde gelmiyor ekran. Ekranı açınca yarım saniyelik morlu/mavili/beyazlı bi görsel gelip gidiyor hemen. Her ekranı açtığımda böyle oluyor. Yeni telefon alacaktım, bu da vesile olacak sanırım. Samsung Note 10 Plus çok istiyordum ancak çok pahalı. Note 10 Lite düşünüyorum. Note4 5 yıldır kullandığım, memnun olduğum bir telefondu.
    Hocam geçmiş olsun.

Tarif ettiğiniz aksaklığa göre, ekran sağlam ancak ekran aydınlatmasında led arızası var gibi duruyor.

Benim notebook'umda da aynı arıza vardı. Led'leri değişti. Şimdi çalışıyor. Tabi her panelde led değişimi olmuyormuş. Servisler panelleri numaralandırmışlar. Yani belli model panellerde led değişimi yoluyla ekranı canladırmak mümkün oluyor.

Yetgin cep tamircilerine sorun isterseniz... Belki tamiri mümkün olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 6 Temmuz 2020; 10:17:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

arkadaşlar note 4 için aldığım hiçbir batarya orijinaline yaklaşamıyor bile... yakın zamanda batarya alıpta memnun kalan varsa link paylaşabilir mi acaba...
    hocam benim batarya sıkıntı değiştirmek için samsung sitesine baktım bulamadım tedavülden kalkmış.telefoncudan aldım çöpe ettım üzerindeki takılı olan daha iyiydi .internetten getirttireceğimiz bir yer var mı ki orjinal?
  • quote:

Orijinalden alıntı: someoneme

Sadece pil ve yazılım ise sorun değmez hocam. Pili değişitir, stock romun önceki versiyonunu kur kullan.
    Benim cihazin ekrani kirinti iki bucuk yildir 2017 sonunda kirildi aliexpress de 140 liraya ekran buldum aldim yeni alacaktim kurtardim 2500 tl yi simdi ilk surum var 4.4..4 olan hic guncellemek istemiyorum ama hicbir uygulama uyumlu degil stoxk rom bilmem ne hic cakmiyorum o olaylardan 2017 de bir guncelleme geldi yukledim tovbe ettim sonra surum dusurdum simdi 6.0.1 cikmis bataryayi oldurmusler tahmin ettim gibi simdi napayim bu cihaza ben ne yukleyeyim sarji iyi gitsin simdiki surum gibi roket olsun tam sarjla simdi 1 gunu deviriyor hemde 2018 den beri yatan batarya ile arada doldudurur acik birakirdim olmemis batarya anlayan yol gosterse surum dusuruyordum onu bile zOr yaparim simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar.. note 4 um var..5 yıllık telefon halen kıtkat yuklu.. bu günlerde telefon uyku moduna gırıyor hiç bir tuş çalışmıyor. arandıgında çalıyor görunuyor ama ses ve ekran yok.. tuşlara basıyorum tepki alamıyorum.. ancak pili çıkarıp takınca çalışıyor.. ne yapmamı önerirsiniz..
  • Arkadaşlar mhl kablosu çalıştırabilen var mı ?
    Piyasadan kırmızı renk kablo aldım ama bir püf noktasını kaçırıyorum sanırım , note 4 mhl desteği var görünüyor.

• note 4 ile 5 seneyi geride bıraktık. anladım ki bi telefon 5 seneden sonrasını kaldırmıyor. özellikle batarya açısında. yani yüksek meblalarla telefon almanın anlamı yok. 5 sene sonra pil bitiyor. pili değiştirsen bile çare değil. bir cihaz piyasaya sürüldüğünden itibaren pillerde piyasaya sürülüyor. 1- 2 sene piller üretilir ondan sonra yeni pil üretilmez. yani note4 5 sene oldu ama şimdi yeni pil üreten yok. dolaysıyla pilde raf ömrünü dolduruyor. piyasada şimdi yeni pil alsan onların yapım tarihi 4-5 yıl önce. kullanılmasa bile raf ömrü doldu. hiç bir işe yaramazlar. kısa sürede 4 sene kullanılmış gibi olurlar. nihayetinde denedim. 110 tl lik orjinal aldım. eskisi daha iyi. 2 saatte pil bitiyor. telefon sağlam ama güç yok. çözüm olarak aklıma küçük power bank ları telefonun arkaya yapıştırmak. işin aslı 8000, 10000 tl gibi rakamlar verilmemeli. 4- 5 sene sonra telefon sağlam olsa bile ona can veren enerjinin ömrü doluyor.
    şimdi uygun fiyatlı yurtdışı note 10+ düşünüyorum. garantiymiş hiç önemli değil. 5 senelik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9metal_99 -- 17 Temmuz 2020; 10:11:56 >

• ben birkac ay once deji batarya aldim.telefonu surekli sarja takiyorum.3 saat zorlarsan 4 saat ekran suresi aliyorum.surekli mobil veri kullaniyorum sinyal de dusuk o yuzden mi bilmiyorum

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Orjinal pil bulunabiliyor aslında. Çünkü bu pil birkaç modelle aynı. Örneğin note4 'den 3 yıl sonra çıkan note edgede de aynı pil var. Yani bulunur bence birkaç yıl daha.

• Toygarabi kullanıcısına yanıt
    Note4 ile ayni sene Note Edge cikti. Note7 doneminde tekrardan mi Edge yenilenmisti

• quote:

Orijinalden alıntı: Toygarabi

Orjinal pil bulunabiliyor aslında. Çünkü bu pil birkaç modelle aynı. Örneğin note4 'den 3 yıl sonra çıkan note edgede de aynı pil var. Yani bulunur bence birkaç yıl daha.
    yanlışınız var. iki cihazda 2014 te çıktı.

• Olabilir doğrudur. Ben geçen sene samsung mağazasından buldum değiştirdim. 160 liraydı. Şimdi bulunamıyor olabilir. Fakat şunu da ekleyeyim. Sanırım orjinal bataryayı samsung kendisi üretiyor. Fakat amazon.com amerika sitesinde harika pil markaları var üreten. 13 dolara satıyorlar. Yorumlar muhteşem. Hatta orjinal bataryadan daha iyi diyenler bile var. Gümrük vergisi yok ama bu aralar covidden dolayı kargolar çok pahalı yurtdışı olarak. Normal zamanda 10 dolar da kargo koymak lazım.yine 160 liraya gelecek garip şekilde.

Ben 5 yıldır kullanıyorum ama telefon artık teklemeye başladı. Çok fazla kolonya döktüğümden sanırım. Kapağı açınca kolonya kokuyor.

Telefona iyi baksaydım, custom romlu olarak çok rahat 10 yıl kullanabilirdim. Böyle efsane bir telefon bir daha gelmez. Keşke samsung yine üretime alsa. 5000 lira veririm.

• Note 4 için orjinal batarya nerden bulabilirim. Kendi bataryası vadesini doldurdu artık. Telefoncularda 80tl ve 110tl ye bataryalar var 1er gün deneme şansım oldu ama vadesi dolmuş bataryadan pek bir farkı olmadı. Orada ki çalışan ise orjinal batarya çözüm olur buna dedi fakat ne samsung shop da ne vatanda ne başka yerde bulunmuyor ürün. Son zamanlarda alan oldu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: aydogankrbk

Note 4 için orjinal batarya nerden bulabilirim. Kendi bataryası vadesini doldurdu artık. Telefoncularda 80tl ve 110tl ye bataryalar var 1er gün deneme şansım oldu ama vadesi dolmuş bataryadan pek bir farkı olmadı. Orada ki çalışan ise orjinal batarya çözüm olur buna dedi fakat ne samsung shop da ne vatanda ne başka yerde bulunmuyor ürün. Son zamanlarda alan oldu mu
    Burdan orjinal pil alan arkadaşlar olmuştu.
    http://www.destekbilisim.com/online-islemler (Yedek parça talebi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 19 Ağustos 2020; 10:8:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Batarya sorunu halen devam ediyorsa batarya orijinal olmayabilir. Piyasada orijinal note4 batarya bulabilmek nerdeyse imkansiz. Deji batarya kullanabilirsiniz. Halihazırda kullanmaktayım. Memnunum.
    Nereden temin edebilirim deji bataryayı hocam

• https://www.deji.com.tr/samsung-galaxy-note-4-edge-mucize-batarya-deji

• 
Sayfa: önceki 39493950395139523953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.