Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3892. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38903891389238933894
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla twrp ile temizleme işlemi yaptım sonra gelişmiş temizleme yaptım, telde sistem falan kalmadı :) sonra tekrar v3.4 yükledim tekrar. Başka rom kullanmadım hiç. 60.1' dönmeyi denedim ama beceremdim hani saf 0 kurmak için twrp'de kaldı tel, bende uğraşmadım hiç 6.0.1 için. Dedim twrp tüm sile işlemlerini yaptıysam bir şy kalmamıştır telde çünkü silince ilk açılış yerinde kaldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 15 Şubat 2019; 15:39:36 >
  • ShadyMM kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım. Odin ile orjinal rom yükledikten sonra mı açılmadı telefon ?

Öyle olduysa. Telefonu recovery modda açıp, ordan wipe yapsaydınız, sanırım stok rom normal açılırdı.

Hala stok roma dönmek istiyorsanız isterseniz bir de öyle deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4 de wifi kendi kendini açılıp kapanıyor.Bağlantı sıkıntısı yasanıyor .Boyle bir durum yasayan oldu mu hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redboyka -- 15 Şubat 2019; 18:18:0 >
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Odinle twrp silip orijinal 6.0.1 yüklemek istedim ama olmadı twrp silinmedi. İlk defa denedim rom atmayı tam bilgim yoktu az araştırmayla yaptım bu işi. Twrp kalkmadığı için bende bu şekilde devam ettim v3.4 yükledim tekrar ama şimdilik en büyük sorunum sol tuşa basıyorum son kullanılan uygulamalar var sonra geri tuşuna basıyorum tel tuşunda ve çok hızlı bir şekilde tüm uygulamaları yukarı kaldırarak görebilirsin yazısı çıkıyor, bunu çözemedim gitti. Birde saçma bir şekilde ana ekran ve yan ekran var, yan ekran kaldırılamıyor :(
    İlginç. Odinle rom atınca herşeyin orjinale dönmesi lazım.. Nette araştırın. Parçalı rom atma yöntemi var. İsterseiniz birde onu deneyin. (Uygun parçalı romu bulmalısınız)

Yan ekran derken edge özelliklerinden mi bahsediyorsunuz ? İsterseniz telefon ayarlarına bir bakın. Edge özellikleri nereden kapatılıyormuş diye.

Diğer sorununuz da yüklediğiniz romun bir özelliği ile ilgili olabilir..

Size Air romu tavsiye edebilirim. Arayüzü yeni tip ve öyle çok fazla rahatsız edecek bugu yok.
    (Bana göre yok. Sizin kullanım alışkanlıklarınızla ilgili sıkıntı çıkartır mı bilemem)
    Ben uzun zamandır o romu kullanıyorum.
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Odinde setup connecting de kalıyor ekran. Twrp etki etmiyor. 4 parçalı firmware indirdim zaten yesilcin sitesiydi sanırım. Bir tek sıkıntısı dediğimi yaptığımda milisaniyelik bir tüm uygulamalar için yukarı kaydırın yazısı çıkıyor onun dışıda sorunsuz şimdilik. Kamera note 4 zaten uygulaması.

Air rom v3 gördüm de onda da sorunları varmış sanırım bir kaç bug falan. Ondan vazgeçtim. Edge ekranında sorun yok hatta en çok edge ekranı kullanıyorum hızlı erişime.

Birde ikinci bir rom kurulur mu hani windows-linux arası geçiş gibi ? Airi o şekilde denerdim . Yani air kurarsam erobot silinsin istemiyorum geri dönersem diye.

Ya erobot v3.4 + vitamin kernel kurulunda ne oluyor ? Ben sadece erobot kurdum da. Özelliği ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 16 Şubat 2019; 3:1:12 >
  • Servise ekran sordum 750TL çok aşşşırıı fazla.
  • kobra.005 kullanıcısına yanıt
    Bir tek sıkıntısı var V3.4'ün şimdiye kadar fark ettiğim.. en büyük sorunum telefonun sol tuşuna basıyorum son kullanılan uygulamalar var sonra geri tuşuna basıyorum ve çok hızlı bir şekilde tüm uygulamaları yukarı kaldırarak görebilirsin yazısı çıkıyor, bunu çözemedim gitti. Birde uygulama üzerine uzun basıyorum kaldırmak için uygulama titremeye başlıyor :(
    Hocam şuan air romdayim onun için dediğinizi test edemiyorum.

• nougat fe port v6 geliyoooor arkadaşlar

• BUILD 6.0 - 02.2019

General-- 
    - SviewCover with fixed dimensions (Thanks claude96)
    - Removed SDCard notification (Thanks claude96)
    - Wifi Direct hot reboots fixed (Thanks Claude96)
    - Samsung OneUI Fonts (OneUI Emoji when you dont select IOS/Google)
    - Updated Most Google / samsung / base Apps
    - Fixed long wait time on first setup for gplay
    - GPS Issue kinda resolved
    - Added a reboot-recovery button
    - Outdoor mode is back
    - Private mode improvments
    - WhatsApp issue fixed for the 5th time
    - AVC encode/decode resolved
    - ByPass MTP Allow/deny prompt
    - Remove high volume warning
    - Add VoLTE CSC (SLK variants only)
    - Magisk 18.1
    - Fix VideoEditor FC
    - Fully removed sensorhub (It keeps causing issues)
    - other stuff i dont remember

Aroma-- 
    - Modular Interchangeable Audio mods (dual speaker , boost etc)

HeliosPro Kernel-- 
    - Changed to Linaro 4.9.4
    - More stable overal usage
    - More stable RIL with better signal
    - Fixed issues regarding PowerHAL
    - CPUSets and interactive governor improvments
    - Removed some default undervolting
    - removed broken ZZMOVE
    - Fixed displayMode well (Auto sets what you previously selected)
    - DoubleTap2Wake and Sweep2Sleep
    - Disabled Powersuspend
    - Partial AOD Port (not sure)
    - Full BlueLightFilter
    - HMP Little core packing
    - Imrpvoed HMP
    - Man cpupfreq/hmp optimizations
    - Decreased time to enter sleep
    - Forcefully Disable GPU DVFS control done by TouchWiz
    - Updated to modem driver to fix a sudden crash
    - Some RIL N910U Changes
    - Some GPU Throttle changes
    - improvments to 800mhz freq
    - Redid entire ramdisk scripts
    - Better GMS Wakelock disabler
    - Add new and better logcat service
    - Improve display colors
    - Optimize some drivers
    - Add a service that kills gps ever few hours
    - Added 99Killer That kills gms and mediacodec every 4 hours (better doze)
    - Added fstrim and zipalign in the kernel

EliteTuner-- 
    - Updated to 1.2
    - DT2W
    - Removed updater service
    - Adjusted HMP configs

ScriptRunner-- 
    - An app that allows you to Kill/restart GPS (and QS toggle too)
    - Initial release

Audio-- 
    - Fix Most audio issues
    - More stable 3rd party calls (no need for workarounds)
    - Reduced call echo
    - Reduced Echo in Speaker mode
    - Main speaker boosted
    - Bluetooth Media playback
    - Workaround for muting call audio
    - Better SLK Support
    - For the best results, always boot the device in speaker mode
    - Second MIC Fixed (Used in Speaker while calling and Camera)
    - SoundAlive and Samsung audio effects Fixed
    - UHQ Upscaler And AdaptSound Fixed
    - overAll more clear and better sound
    - Bluetooth Calling works (Most of the time)
    - Fixed audio stutter when changing apps
    - More customized Audio mods

Notes— 
    1- Recommended to boot in sound mode always (not vibrate or silent)
    2- Bluetooth calling starts working after 10 minutes of boot
    3- audio boosts are loud, better to try stock ones first
    4- Dirty Flash is POSSIBLE from 5.5/5.6
    5- Recommended to change edgelight mode to "SCREEN ON" only
    6- Recommended to enable small callUI in phone settings (loads faster while using apps)
    7- DT2W sometimes requires a tap then quick double taps
    8- 1080P is recommended for the smoothest UI (not really the smoothest gaming tho)
    9- If playstore is not installing upon a clean flash, reboot
    10- When GPS stops giving you accurate readings. pull the status bar and tap Kill GPS button (will be hidden at first)

• kobra.005 kullanıcısına yanıt
    Kamera ne kullanıyorsun stock mu özel mi? İçeriğini hatırlamıyorum da.
  • Selamlar. 5 6 senedir Note4 kullanıyorum. 2 kere yeni batarya aldım, şuan hala kullanmaya devam ediyorum telefonu. Yeni telefon alma arifesindeyim ama tepe modeller çok pahalı, orta sınıf diyebileceğimiz modeller ise Note4 ile neredeyse aynı kalitede, sadece çentik eklemişler boche efekti bilmemne. Orta sınıf telefonlarda daha NFC yok, optik imaj sabitleyici yok, IPS Ekran var, kameraları ortalama denilebilir ama 2800den başlıyor. Sizin bana tavsiye edebileceğiniz Note4 muadili bir telefon var mı? yoksa yeni bir batarya alıp Note4 ile devam edeyim mi? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

Selamlar. 5 6 senedir Note4 kullanıyorum. 2 kere yeni batarya aldım, şuan hala kullanmaya devam ediyorum telefonu. Yeni telefon alma arifesindeyim ama tepe modeller çok pahalı, orta sınıf diyebileceğimiz modeller ise Note4 ile neredeyse aynı kalitede, sadece çentik eklemişler boche efekti bilmemne. Orta sınıf telefonlarda daha NFC yok, optik imaj sabitleyici yok, IPS Ekran var, kameraları ortalama denilebilir ama 2800den başlıyor. Sizin bana tavsiye edebileceğiniz Note4 muadili bir telefon var mı? yoksa yeni bir batarya alıp Note4 ile devam edeyim mi? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Aynı şeyi ben de düşünüyorum kardeşim ikinci el almıştım cihazı Ama bataryası bayağı sıkıntılı benim sorunum birazcık değişik cihaz kullanırken bataryası fena değil ama cihaz Beklerken aşırı pil tüketiyor format attım düzelmedi açıkçası benim sorun bataryadan mı emin değilim sorunun Kesin bataryadan olduğunu bilsem değiştireceğim bataryayı Ama dediğin gibi emin değilim mesela 8 saat içerisinde wifi kapalı cihaz güç tasarruf modunda iken 100 de 16 pil tüketti

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    8 saatte %16 düşmüşse daha ne arıyorsun.

100 den 16 ya düşüyorsa arka planda uygulama çalışıyordur.

Root ederek çeşitli işlemlerle sorunu çözebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Yok kardeşim 8 saatte 100 de 16 düştü bu bana fazla geldi de o yüzden ama hep böyle değil bazen yüzde 3 düşüyor bazen %30 düşüyor çok tutarsız veya bataryayı çıkartıp takvim zaman şarjım 20 iken 80'e çıkıyor veya tam tersi oluyor bir tane daha batarya ile denedim sonuç aynı ama denediğim batarya biraz eskiydi başka bir sorunum yok

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Bu uygulamayı yükle birkaç kez şarj deşarj olsun normal kullanımda sana sağlıklı olarak batarya sağlığını söyler.

Bataryanın sağlığı ne kadar olduğunu öğrenirsin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery

Bende ikinci el aldım, şarj fena değildi, ölçtüğümde %65 çıktı, yenisini aldım, şuanda %95 olarak görülüyor.

Bu programı bi dene, batarya sağlığını bi öğren. Duruma göre batarya alırsın

• -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim hemen indiriyorum senin pil tüketimini Nasıl mesela Beklerken Ne kadar pil tüketiyor cihaz bataryayı nereden kaç paraya aldın

Hocam aromada sunulan stock note4 kamerası değilde note7 yada başka bir modelin portlanmış hali var seçeneklerde onu kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 38903891389238933894
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.