Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3894. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38923893389438953896
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N7FE 6.0 kurdum bugün komuştuğum herkes sesini tekrar duyduğunu belirtti. Ayrıca youtubede yeşil ekran sorunu gene hortlamış youtubeden video izleyemiyotum 1 2dk sonra ekran gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LacWer

N7FE 6.0 kurdum bugün komuştuğum herkes sesini tekrar duyduğunu belirtti. Ayrıca youtubede yeşil ekran sorunu gene hortlamış youtubeden video izleyemiyotum 1 2dk sonra ekran gidiyor
    bu sorunun fix i çıktı, kurup deneyin

• 1 haftadır kullandığım TedyBear'dan yedeklerimi alıp gün gece Nougat Refined 6'ya geçtim. Henüz çıkan patch'i kurmadım.

Kurulumda:
    Magisk root ile kurdum.
    Edge panel yüklü.
    Kullanım alışkanlıklarımda olmayan şeyleri yüklemedim (örn: bike mod, samsung max, secuwifi gibi) (Gerekirse rom'u inceleyip o programları sonrada yükleyebilriim)

Notlarım:

+ Kurulumda ses ile ilgili hiç bir mod seçmedim, sabah ufak bir telefon konuşması yaptım, yankı yok. Karşı tarafa sordum yankı yapıyor mu diye hayır dedi. Sorun gözükmüyor.
    - Stok kamera video ÇEKMİYOR! (Kronik bu sorun)
    + Kalp sensörü 6.0.1'deki gibi değil ama çalışıyor.
    + Sabah video izledim ancak yeşillenme sorunu olmadı. SONUÇ: video izlerken donanım hızlandırma olursa yeşeriyormuş. Dizi, tv+, netflix gibi şeyler ile deneyen olursa yazsın. Yeşil ekran geliyorsa patch'i deneyin.
    - Whatsapp üzerinden video çekip gönderemedim. Sanırım video çekerken Footej Camera'yı kullanmaya alışacağız. Bendeki whatsapp plus ancak bu sorunun modlu whatsapp yüzünden olduğunu düşünmüyorum. Stock whatsapp kullananlar deneyip yorum yaparsa sevinirim.SONUÇ: Evet düşündüğüm gibi kamera altyapısından kaynaklı. Footej ile çekin, whatsapptan gönderin. Çok şey etmeyin.
    + BT Kulaklık çalışıyor. Test ettim, yankı yok.
    - Parmak izi sensörü çalışmıyor [ yazmamış olmayalım :) ]
    ± Youtube'da 1080p60fps video izlerken 12fps izliyor gibi :) Normal 720p videolarda sorun yok. Zaten telefondan video izliyorsunuz, çok şey yapmayın..
    - AOD yok, sanırım kaldırılmış. SONUÇ: Evet kaldırılmış.
    + Xposed yükleniyor, sorun yok.
    + Mavi ışık filtresi kernel tabanlı bildiğim kadarıyla, mükemmel çalışıyor.

---------------

Pil konusunda henüz birşey diyemiyorum. 1 hafta kullandıktan sonra yorum yapacağım. TedyBear'da, orjianl batarya ile son şarj döngüsünde 3 saat ekran süresi aldım. Bununla karşılaştıracağım. Her zamanki gibi Greenify yükleyip hiçbir uygulamayı eklemeden tüm doze ayarları açık olacak.
    -----
    Sabah 100% şarj ile başladığım günüm normal kullanımda şu an 2saat 38dakika ekran süresi alıyorum. Henüz greenify vs yapmadım. Wifi bağlı, arada telefon konuşması, whatsapp araması, 4-5 sms, whatsapp web üzerinden sürekli yazışma, fotoğraf çekme, saate bakma vs.. Henüz pil ve uygulamalar ile ilgili ince ayar yapmadım, greenify ve arkaplandaki uyandıran şeyleri incelemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerasker -- 18 Şubat 2019; 18:1:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kobra.005 kullanıcısına yanıt
    Bu sabah hem arama, hem de aranma test ettim.
    Yankı olmadı.
    İki operatör de aynıydı. Belki de ondan dolayı yankı olmamıştır.

Eski versiyonların birisinde bir kac görüşmede yankı yapmamış, sonradan bir iki görüşmede yapmıştı diye hatırlıyorum. O yüzden bende sorun yok diyemiyorum.

Farklı operatörlerle görüşme yaptığımda da bilgi vereyim.

Görüşme ses seviyesini düşürmeyi denediniz mi ?
    Gerçi denemişsinizdir ama yine de hatırlayayım dedim

Not : Aromada echo yapabilir haricindeki ses yükseltmelerinin hepsini seçmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 18 Şubat 2019; 11:27:6 >
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ses kısmayı da denedim yarıya kadar kıstım ama bariz yankı hissediliyordu.
    Aroma da ses yükseltme sayfasında herhangi birşeye dokunmadım 2 tane echo yapabilir vardı onlar zaten seçili değildi o sayfayı direk geçmiştim o şekilde.
    Ilerleyrn günlerde dönüş yaparsanız bende tekrar deneyebilirim

• Merhaba andan44;
    mesajınızdaki romu (N910CXXU2DPI7_N910COXA2DPH1_N910CXXU1DPC1_HOME. Öncelikle bu n910cq stock rom) internette aratmama rağmen bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum bir link verebilirmisiniz. Teşk. ederim.
    bende ahizede yahkı yok, hoperlörde yankı var, kablolu kulaklıkda karşının sesi geliyor benimki gitmiyorherkesin sorunu farklı galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, note 4 ikinci el aldım. önce bir bilgi paylaşayım, root atılan telefonlarda daha sonra stock roma dönülsede samsung browserda gizli moda giriş imkanı vermiyor bilginiz olsun. Ancak çok eski browser yüklersen oluyor.

BENİM SORUM ŞU; telefon hızlı şarj olmuyor. Şarj bilgisi için AMPRE programını kullandığım zaman telefonun 1020 ma şarj olduğunu görüyorum. Bu normal midir? YAklaşık 1 saat 40 dakkada tam şarj oluyor. yani 100 dakkada yaklaşık %100 oluyor. Normalmidir bu durum, bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim. teşk.
  • air rom v3 ün klavyesi kelime önerisi düzeltmesi yapmıyor ayarları tamam ama tahmin görünmüyor bende çok hatalı yazıyorum bu sebeple sinir bozucu. romdaki samsung klavyeyi kaldırıp, başka samsung klavye yükledim onda da aynı romla alakalı sanırım bilgisi olan var mı?
  • orhanankara2005 kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj aletiniz var mı? 5V luk lar hızlı şarj etmez, pil kısmında AC yazıyorsa normal şarj aleti USB yazıyorsa o şarj aleti uçmuş demektir. :) 9V 12V olanlarla hızlı şarj yapıyor. Bir de ayarlardan hızlı şarjı açmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askerasker

1 haftadır kullandığım TedyBear'dan yedeklerimi alıp gün gece Nougat Refined 6'ya geçtim. Henüz çıkan patch'i kurmadım.

Kurulumda:
    Magisk root ile kurdum.
    Edge panel yüklü.
    Kullanım alışkanlıklarımda olmayan şeyleri yüklemedim (örn: bike mod, samsung max, secuwifi gibi) (Gerekirse rom'u inceleyip o programları sonrada yükleyebilriim)

Notlarım:

+ Kurulumda ses ile ilgili hiç bir mod seçmedim, sabah ufak bir telefon konuşması yaptım, yankı yok. Karşı tarafa sordum yankı yapıyor mu diye hayır dedi. Sorun gözükmüyor.
    - Stok kamera video ÇEKMİYOR! (Kronik bu sorun)
    + Kalp sensörü 6.0.1'deki gibi değil ama çalışıyor.
    + Sabah video izledim ancak yeşillenme sorunu olmadı. SONUÇ: video izlerken donanım hızlandırma olursa yeşeriyormuş. Dizi, tv+, netflix gibi şeyler ile deneyen olursa yazsın. Yeşil ekran geliyorsa patch'i deneyin.
    - Whatsapp üzerinden video çekip gönderemedim. Sanırım video çekerken Footej Camera'yı kullanmaya alışacağız. Bendeki whatsapp plus ancak bu sorunun modlu whatsapp yüzünden olduğunu düşünmüyorum. Stock whatsapp kullananlar deneyip yorum yaparsa sevinirim.SONUÇ: Evet düşündüğüm gibi kamera altyapısından kaynaklı. Footej ile çekin, whatsapptan gönderin. Çok şey etmeyin.
    + BT Kulaklık çalışıyor. Test ettim, yankı yok.
    - Parmak izi sensörü çalışmıyor [ yazmamış olmayalım :) ]
    ± Youtube'da 1080p60fps video izlerken 12fps izliyor gibi :) Normal 720p videolarda sorun yok. Zaten telefondan video izliyorsunuz, çok şey yapmayın..
    - AOD yok, sanırım kaldırılmış. SONUÇ: Evet kaldırılmış.
    + Xposed yükleniyor, sorun yok.
    + Mavi ışık filtresi kernel tabanlı bildiğim kadarıyla, mükemmel çalışıyor.

---------------

Pil konusunda henüz birşey diyemiyorum. 1 hafta kullandıktan sonra yorum yapacağım. TedyBear'da, orjianl batarya ile son şarj döngüsünde 3 saat ekran süresi aldım. Bununla karşılaştıracağım. Her zamanki gibi Greenify yükleyip hiçbir uygulamayı eklemeden tüm doze ayarları açık olacak.
    -----
    Sabah 100% şarj ile başladığım günüm normal kullanımda şu an 2saat 38dakika ekran süresi alıyorum. Henüz greenify vs yapmadım. Wifi bağlı, arada telefon konuşması, whatsapp araması, 4-5 sms, whatsapp web üzerinden sürekli yazışma, fotoğraf çekme, saate bakma vs.. Henüz pil ve uygulamalar ile ilgili ince ayar yapmadım, greenify ve arkaplandaki uyandıran şeyleri incelemedim.
    Güncelleme:

Sesi dışarı verip hoparlörden konuştuğumda, karşı taraf kendi sesini duyuyor. Hoparlöre alında sanki mikrofonun hassasiyeti çok fazla oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerasker -- 19 Şubat 2019; 11:28:17 >

• Iconium_C.T.D I kullanıcısına yanıt
    Hocam yükleyin SwiftKey i uğraşmayın böyle klavyelerle

aslında benim klavyem ai type tı, note4 e geçince stock klavye işimi görüyordu. Erobotta sorun yok aynı apk yi kullanıyor air romda çalışmıyor enteresan bir durum.
  • Dostlar Galaxy Note 4'e Erobot V37'yi kurdum. Kurulumda stock kernel kullandım ve superfullwipe seçeneği ile kurulum yaptım. Cihaz, youtube'da video izlerken veya oyun oynarken takılma yapıyor ve bazen ekran donuyor. Telefonu kapat aç yapmadan düzelmiyor. Araştırdığım kadarıyla edge panelden kaynaklıymış. Edge paneli kapattım fakat sorun devam ediyor. Daha önce spacelemon kerneli seçerek Erobot V37 kurmuştum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Şimdi stock rom ile kurduğumda telefon anlık takılmalar yapıyor. Spacelemon kernel pil konusunda oldukça tasarruflu fakat sanırım işlemci frekansını düşük tuttuğu için Pubg mobile oynatmıyor. Bende V37'yi stock kernel ile kurdum ancak bu kez de dediğim gibi takılmalar oluyor ve dokunmatik donuyor. Bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen var mı?
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cevap için teşekkürler.
    Ben şimdi ekran resmi de ekliyorum,
    Kullanılan malzemeler: Samsung note 4, samsung abd cinsi dönüştürücülü hızlı şarj adaptörü, lg2 hızlı şarj kablosu orijinal...

HIZLI ŞARJA alınca sonuç: Telefonda "hızlı şarj" bildirim ekranında görünüyor, ancar AMPERE uygulamasında 1020 mA yazıyor. Sonuç yine 1.45 dakka civarı. yani hızlı şarj olmuyor.
    STANDART ŞARJ.. samsung 5v2mA şarj cihazıda olsun, bahsettiğim hızlı şarj cihazıda olsun yine 1.45 dakka sürüyor. ve AMPERE sonucu 1020mA şarj gösteriyor.

Tamam hızlı şarj olmuyor (öyle yazsada) ancak STANDART ŞARJ 1.000 mA midir note 4 ün. Onuda anlamış değilim. O zaman neden 2000mA adaptör, kablo vs. kullanıyoruz.
    Aydınlatabilirseniz sevinirim. teşk.SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

• orhanankara2005 kullanıcısına yanıt
    Hocam şunu test ettiniz mi peki? Hızlı şarj aleti ile kullanırken, PİL ayarlar kısmında alt kısımda bulunan hızlı şarj açma kısmı var ya, onu pasif yapınca amper değeri değişiyor mu? Akşama bende AMPERE uygulamasını yükleyip diğer şarj aletleri ile test edeyim bakalım bende ne yazıyor.Ha bide şu var şarja taktığınızda pilin düzeyi kaçta oluyor, çünkü %80 lerden sonra falan genelde kısıyor amper değerini, ilk %1 den belli bir düzeye kadar hızlı şarj yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanankara2005

Kullanılan malzemeler: Samsung note 4, samsung abd cinsi dönüştürücülü hızlı şarj adaptörü, lg2 hızlı şarj kablosu orijinal...

HIZLI ŞARJA alınca sonuç: Telefonda "hızlı şarj" bildirim ekranında görünüyor, ancar AMPERE uygulamasında 1020 mA yazıyor. Sonuç yine 1.45 dakka civarı. yani hızlı şarj olmuyor.
    STANDART ŞARJ.. samsung 5v2mA şarj cihazıda olsun, bahsettiğim hızlı şarj cihazıda olsun yine 1.45 dakka sürüyor. ve AMPERE sonucu 1020mA şarj gösteriyor.

Tamam hızlı şarj olmuyor (öyle yazsada) ancak STANDART ŞARJ 1.000 mA midir note 4 ün. Onuda anlamış değilim. O zaman neden 2000mA adaptör, kablo vs. kullanıyoruz.
    Aydınlatabilirseniz sevinirim. teşk.
    Kabloyu değiştirme şansınız varsa öyle bir deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanankara2005

Aydınlatabilirseniz sevinirim. teşk.
    Ben de amper uygulamasından baktım benim cihazdada 1010 veya 1020 amper çıkıyor tam olarak test etmedim dolma süresini ama 1 saat 20 dakika civarında doluyor şunu da belirteyim benim bataryanın durumu Bayağı kötü O yüzden normale göre bir tık daha hızlı şarj oluyor olabilir Benimki ayarlardan hızlı şarj özelliğini kapattığım zaman 940 ile 960 amper arası değer veriyor kullandığım adaptör orjinal Samsung hızlı şarj aleti kablo orjinal değil

• Şarj yaparken ekranın kapalı olması lazım. Açık ekranda net sonuç vermez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 38923893389438953896
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.