Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Görüntülü görüşme sık yapan biriyseniz bu cihazın ön kamerası çok kötü sizin için önemliyse haberiniz olsun. Ben iphone 7 plustan geçtim, kamera konusunda iphoneun eline su dökemez ama diğer konularda memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xRedLineTRx kullanıcısına yanıt

kamera aynı değil. üzer maalesef. ama diğer konularda çok rahat edersiniz batarya depolama ram vs vs

• holograpys H kullanıcısına yanıt

Konuya açıklık getirmek için soruyorum, kamera hep mi kötüydü yoksa gelen güncellemeden sonra mı kötüleşti?

• 123321123321123321 1 kullanıcısına yanıt

dsn yazan dual sim network yani çift simli demek.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

aynen katılıyorum.

sakınan göze çöp batar!!!

• Efenim ısrarcı ve çok soru sorduğumun farkındayım. Yarın sipariş vereceğim telefonu o yüzden aklımdaki soru işaretlerini çözmem gerekiyor. Sizlerin zamanını çaldıysam da çok çok özür dilerim hepinizden. Şimdi efenim, bizim Türk milletine kontrast fazla olsun o en iyi kameradır. Xiaomi modellerine aşıklığımız da buradan gelir. Fakat iyi bir kameranın gece çekimi güzel olur ve karanlıkta kalan yerleri göz ne görüyorsa aynen öyle gösterir. Canlılık veyahut kontrast önemli değildir benim için. M51'e sevgim de buradan geliyordu. Gerçekten göz neyi görüyorsa onu gösteriyordu. Kontrastı yüksek kameraları bizim net zannetme yanılgımız renkleri canlı göstermesi. İnsan niye böyle bir şey ister onu da bilmiyorum. Kamera yahu bu; efekt ya da filtre değil. ''Ne ise o'' göstermesi lazım. Kameranın güzelliği işte bu nedenle kişiden kişiye değişir. Ama gözle görülür bir şekilde yeni gelen güncellemeler sonucu M51 kullanıcılarının yorumlarından yola çıkarak eski kamera performansını yitirdiğini görüyorum. Yahu arkadaşlar, rica ediyorum bana bir yardımcı olun. Geçen gün rom olaylarını araştırdım ve güncellemeden memnun değilsen eski yazılımlara geçebildiğini öğrendim. Bu da garantiyi götürüyormuş artık yapacak bir şey yok. Şimdi arkadaşlar, sizden ricam sorularıma yanıt olmanız.

1: Rom attıran arkadaşlar her ülkeyi denedi ve her ülkede de kırmızılar pembe mi görünüyordu?

2: Android 11 gerçekten de kameraya zarar mı verdi? Samsung bu durumun farkında ve düzeltmeye uğraşıyor mu?

3: Android 11'den sonra telefonun ısısında ve sarjda bir olumsuz bir değişiklik oldu mu?

4: ''E Alışveriş'' konusunda yeni sayılırım. Hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde satıcıların hepsi farklı. Bazı satıcılar 3700 derken bazıları da 5000 lira diyor M51'e. Bu kadar farkın nedeni ne? Aynı M51 değil mi hepsi?

5: Gcam gibi kamera uygulamaları kullanan arkadaşların Gcam'de de pembeleşme sorunu var mı?

Akılıma şimdilik bunlar geliyor. Okuyup vakit ayıran yazarlara da teşekkürlerimi iletiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 123321123321123321

Efenim ısrarcı ve çok soru sorduğumun farkındayım. Yarın sipariş vereceğim telefonu o yüzden aklımdaki soru işaretlerini çözmem gerekiyor. Sizlerin zamanını çaldıysam da çok çok özür dilerim hepinizden. Şimdi efenim, bizim Türk milletine kontrast fazla olsun o en iyi kameradır. Xiaomi modellerine aşıklığımız da buradan gelir. Fakat iyi bir kameranın gece çekimi güzel olur ve karanlıkta kalan yerleri göz ne görüyorsa aynen öyle gösterir. Canlılık veyahut kontrast önemli değildir benim için. M51'e sevgim de buradan geliyordu. Gerçekten göz neyi görüyorsa onu gösteriyordu. Kontrastı yüksek kameraları bizim net zannetme yanılgımız renkleri canlı göstermesi. İnsan niye böyle bir şey ister onu da bilmiyorum. Kamera yahu bu; efekt ya da filtre değil. ''Ne ise o'' göstermesi lazım. Kameranın güzelliği işte bu nedenle kişiden kişiye değişir. Ama gözle görülür bir şekilde yeni gelen güncellemeler sonucu M51 kullanıcılarının yorumlarından yola çıkarak eski kamera performansını yitirdiğini görüyorum. Yahu arkadaşlar, rica ediyorum bana bir yardımcı olun. Geçen gün rom olaylarını araştırdım ve güncellemeden memnun değilsen eski yazılımlara geçebildiğini öğrendim. Bu da garantiyi götürüyormuş artık yapacak bir şey yok. Şimdi arkadaşlar, sizden ricam sorularıma yanıt olmanız.

1: Rom attıran arkadaşlar her ülkeyi denedi ve her ülkede de kırmızılar pembe mi görünüyordu?

2: Android 11 gerçekten de kameraya zarar mı verdi? Samsung bu durumun farkında ve düzeltmeye uğraşıyor mu?

3: Android 11'den sonra telefonun ısısında ve sarjda bir olumsuz bir değişiklik oldu mu?

4: ''E Alışveriş'' konusunda yeni sayılırım. Hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde satıcıların hepsi farklı. Bazı satıcılar 3700 derken bazıları da 5000 lira diyor M51'e. Bu kadar farkın nedeni ne? Aynı M51 değil mi hepsi?

5: Gcam gibi kamera uygulamaları kullanan arkadaşların Gcam'de de pembeleşme sorunu var mı?

Akılıma şimdilik bunlar geliyor. Okuyup vakit ayıran yazarlara da teşekkürlerimi iletiyorum.

kameraya bir zarar vermedi güncelleme. (ben ayrıca aldığımdan bu yana pembeleşme sorunu yaşamadım, Ekim ayında hepsiburada'dan aldım) şarj konusunda da android 10'a göre çok iyi bir iyileşme gözlemledim, ısınma konusunda da 34 dereceyi aşan bir durum olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cevdetgozbudak kullanıcısına yanıt

Efenim kendi adıma çok yararlı buldum yorumunuzu, teşekkür ederim. M51 anladığım kadarıyla kumar işi. BlackJack ne ise, M51'de öyle gibi.

Nasıl olur da Ahmet'in M51'i, Ayşe'nin M51'inden daha iyi fotoğraf çeker?

Nasıl olur da Emre'nin M51'i kırmızıları pembeleştirir ama Mehmet'in M51'i orijinal renkleriyle çeker?

Aynı markanın ürünü değil mi bunlar?

Aynı lensler ve aynı yazılımlar yok mu?

İnsan gerçekten hayret ediyor doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 123321123321123321

Efenim kendi adıma çok yararlı buldum yorumunuzu, teşekkür ederim. M51 anladığım kadarıyla kumar işi. BlackJack ne ise, M51'de öyle gibi.

Nasıl olur da Ahmet'in M51'i, Ayşe'nin M51'inden daha iyi fotoğraf çeker?

Nasıl olur da Emre'nin M51'i kırmızıları pembeleştirir ama Mehmet'in M51'i orijinal renkleriyle çeker?

Aynı markanın ürünü değil mi bunlar?

Aynı lensler ve aynı yazılımlar yok mu?

İnsan gerçekten hayret ediyor doğrusu.

rica ederim. satıcısının samsung ya da hepsiburada'nın kendisi olduğu yerden alırsanız sorun yaşama ihtimaliniz düşer. ama şu an samsung shop'ta tükendiğini görüyorum, amazon'da da aynı şekilde tükenmiş. satıcısı hepsiburada olan 3900 ₺. diğer satıcılarda daha ucuz olanlar var tabii ama tercih sizin.

• cevdetgozbudak kullanıcısına yanıt

Ben genellikle aynı ürünün fiyat karşılaştırmasına ''Epey'' sitesinden bakıyorum. Şu an orada dediğiniz gibi 3900 görünüyor. Sanırım en sağlıklısı oradan almak. Tekrar teşekkür ediyorum.

anladığım kadarıyla bu tür konularda fazla hassasınız.

almamanız daha iyi olacaktır, çünkü alınca uğraşması vs sıkıntı.

bu süreçler sizi fazlasıyla yorabilir.

eğer geri iade süreçleriyle, servisti vs idi uğraşırım derseniz, alın.

ama tercih sizin.

• Bu hassaslığım sanırım mağazaya gidip elime alamamamdan kaynaklı. Ortada bir M51 pazarı var ve herkes tekel fiyatlar biçiyor. Ben sadece bilmek istiyorum.

5000 tl'ye Ahmet kişinin sattığı M51 ile 3900 tl'ye Mehmet tarafından satılan M51'in ne farkı var? Az fiyat farkı da yok yani 1100 tl fiyat farkı var.

Ve evet, bu telefona ödeyeceğim para benim için önemli bir miktar. O yüzden araştırıp da almak istiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Hiçbir fark yok.

Ben amazon.com.tr'den almıştım ama orada cihazın fiyatı 5.300 görünüyor. Asla o kadar verilmez.

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-m51-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000X735D

HB üzerinden 3800.

İndirim kovalanmalı.

• Son güncelleme eklentisiyle pil performansı inanılmaz düzeye geldi. hiç abartmadan yaşadığımı aktarıyorum. Eskiden sabahtan akşama kadar biten pilim şimdi aynı kullanımda yüzde 50 lere ancak geliyor. Ki ben daha önceki yorumlarımda bu telefonun pil performansından şikayetçi biri olarak yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 17 Mayıs 2021; 1:37:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

M51'lerin hemen hepsinde ön kamera pembeleşmesi sorunu mevcuttu, en son çıkan Android 11 C ve D serisi güncellemelerinde pembeleşme sorunu oldukça azaltıldı, pil performansı da 7000 mah'nin sahip olması gerektiği seviyeye yükseldi. Telefon güncellemeyle falan bozulmadı yani, son Android 11 güncellemeleriyle kendine geldi.

Telefon bayide gösterilse de gösterilmese de yaşanabilecek sorunlar her zaman oluyor. Ona bakarsanız S20 FE bayilerde her yerde mevcuttu ama alanlar dokunmatik panelde hatalar olduğunu ve bazı dokunmaları algılamadığını, kaydırma hareketinde yanlış algılamalar olduğunu sonradan fark etti, Samsung da aylarca donanım hatasını güncellemeyle kapatmaya çalıştı. Telefonu bayide görmek büyüklüğünü, kalınlığını, elinizde duruşunu, akıcılığını, belki bir de kamerayı görmeniz dışında bir şeyi değiştirmiyor. Bunlar elbet çok önemli, ama sizin şikayetlerinizle telefonun bayide bulunmamasını bağlamanızın bir mantığı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eabeloved -- 17 Mayıs 2021; 13:26:6 >

• dun sabah 8 de aldım sarjdan bu saatte %48 de pil guncellemeden once bunun yarısı gıtmıyodu kullanım yıne aynı kullanım acayıp fark ettı

• Olum telefon çoştu nası bi güncelleme bu böyle. 10 daki halinden hem daha hızlı hemde daha iyi gidiyor şarjı. Samsung pişman olacağı bi hamle yaptı sanırım yakında yeni güncelleme verip elimizden almaya çalışır onca şeyi 😄

Sabah 9 dan beri cirit atıyorum nette yüzde 88 daha 🤪

• Yorumlarınıza ayrı ayrı teşekkür ederim, çok yararlı oldu kendi adıma. Bugün sipariş verecektim lakin 1 günde 100 tl fark koydu telefon. Şu an en pahalı zamanlarını oynuyor. Gerçekten inanılmaz. Şu zamanda alırsam kendimi keriz gibi hissedeceğim. Biraz bekleyelim bakalım inşallah düşer.

• arkadaşlar maşaallah diyin ve güncellemeleri kapatın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.