Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tavernac1

Arkadaşlar telefonun yazılımsal kronik sorunları var mı? En çok aradığım şey stabilite bu telefon uygun mudur bu amaç için?
    Yaklaşık 2 aylık kullanıcı ve uzun süredir konuyu takip eden biri olarak sizin ve konunun tamamını okuma imkanı olmayan kişiler için şu yorumu yapabilirim.

Sorun olarak görünen veya kullanıcılar tarafından eksik görünen şeyler (gördüğüm kadarıyla) şunlar.

1-Ön kamerada bazı açılara gelince yüzde pembelesme oluyor deniyor arkadaşlar tarafından (bununla ilgili resim paylaşımları yapıldı) kamera ile işim olmadığı için pek farkına varamadım ama arkadaşlarin paylaşımları böyle bir sorun olduğunu gösteriyor. Başka açılardan bakınca pek bir sorun görünmüyor deniyor bu da bana sorunun yazılımsal olduğunu düşündürüyor (sorun donanımsal olsa her açıdan sıkıntı olurdu diye düşünüyorum )

2-Bazı arkadaşlar whatsaap vs hoparlör üzeri görüntülü görüşmelerde küçük çocukların seslerinin karşıya gitmesinde sorun olduğunu söylüyorlar (küçük çocuğum olmadığı için test etme imkanım olmadı)

3-Wifi cekimiyle ilgili, sinyalin zayıf olduğu ağları cihazın görmediği arkadaşlar tarafından belirtiliyor, şahsen wifi ve şebeke ile ilgili sorun yaşamadım.Birçok arkadaş sorun yaşamadığını söylüyor ama bu konudan şikayetçi arkadaşlarda var. Belki bölge, operatör, modem vs.. durumu olabilir yada sorun vardır ama biz henüz farkına varamadık.

4-Tam hatırlamıyorum ama 4k 60 fps yada ona benzer bir şeyde işlemci desteklenmesine rağmen çekim yapılamadığından şikayet vardı. (bu da büyük ihtimalle güncelleme ile gelecektir)

5-Gizli klasör denen birşey son güncelleme ile başka ülkedeki kullanıcılara geldi bize gelmedi diye bazı arkadaşlar sikeyetciydi, büyük ihtimalle sonraki güncelleme ile gelir (hiç kullanmadım nedir ne değildir bilmiyorum)

6-Otomatik parlaklık özelliği çok aşırı hassas olduğu için telefonun açısı değişince parlaklık çok oynuyor diye bazı arkadaşlar yorum yapmıştı konuya.

Birde telefonun boyutları ve ağırlığı göz önünde bulundurulmali..

Şikayet edilen şeylerin çoğu bir güncelleme ile duzelebilecek şeyler olarak düşünüyorum. Zaten bir telefon 2-3 güncelleme sonra tam oturur.
    Mesela dokunma geri bildirim ve başka launcher kullanınca tam ekran hareketleri kullanamıyorduk ama güncelleme ile çözüldü.

Bunlar dışında konuda bugüne kadar herhangi bir şikayet okumadım(yada ben göremedim).

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, telefonun ana hatlarında herhangi bir sorun olmadı şu ana kadar.
    Konuda telefonum dondu, kastı, yavaşladı, kapandı yada konuşurken sesim karşıya gitmedi vs diye hiçbir şikayet okumadım.
    Sorun olarak görünen şeylerinde çoğu kullanıcı için önemsiz olduğunu düşünüyorum.

Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım belki ekleme yapmak isteyen arkadaşlar olabilir.

Nihayetinde çok sık telefon değiştiren biri olarak, şu ana kadar f/p olarak beni en çok memnun eden cihaz M51.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt

Çok zahmet olmuş teşekkür ederim bu kadar detaylı yazdığınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Yok hocam estağfurullah ne fanatikligi. Burada kimseyi yanıltmak istemeyiz, para kolay kazanılmıyor. Zar zor biriktirdigi paralarla insanlar bunu alıyor insanları yanıltmak yazıktır günahtır.
    Bazen yanlış anlaşılmalar var düzeltmek gerekiyor. Bazı arkadaşlar telefonun bataryası hakkında (yine gireceğim konuya mecburen) yanlış düşünüyorlar.
    Telefon bataryanın hakkını sonuna kadar veriyor aslında.
    Lenovo p2 telefonu olan bir arkadaş buna yakın sonuçlar alıyorum diyordu. Normaldir alması çünkü lenovo p2 bu telefondan %20-25 daha küçük bir ekrana sahip, ayrıca p2 maksimum parlaklık 510 nitken M51 676 nit. Telefonda parlaklık ne kadar yüksek olursa şarj o kadar çabuk biter değil mi?
    Batarya konusunda kullanım farkı ve telefonun özellikleri çok belirleyici bunu anlatmak istiyoruz.
    Kullanım farkının yanında alacak kişiler sunlarida düşünmeli bu telefonun ekranı baya büyük ve maksimum ekran parlaklığı bir çok telefona göre yüksek. Zaten inceleme videolarında M51 dışarıda rakiplerine göre çok daha net olduğu her defasında söyleniyor.

Birde Gsm arena tarafından yapılmış profesyonel batarya test listesini paylaşıyorum

Alıntıları Göster

Yav bu oppo da neymiş böyle yav  

5000 görünümlü 8000'lik batarya koymuşlar herhalde

• Bugün yeni bir kılıf aldım telefon yarı yarıya incelmiş gibi oldu.Kılıf seçimi çok önemliymiş onu anladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Beyazlar rahatsız edecek kadar sarı tonda mı? Realme 7 Pro alıp iade etmiştim. Şu an M51 almaya niyetlendim ancak bir inceleme videsunda sarımsı olduğunu söylüyorlardı.

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt

Değil hocam.Mavi ışık filtresini orta düzeyde kullanmama rağmen aşırı bir sarımsı renk yok.

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt

Hocam yakın zamanda yeni aldığınızı hatırlıyorum. Tavsiye eder misiniz? Rahatsız olduğunuz durumlar var mı?

Bugün alalı tam bir hafta oldu.Genel olarak memnunum hocam her yönüyle.Eksik olduğu yönler de var ama aşırı rahatsız eden kronik bir sorunu yok.Alırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum,tabi beklentiye göre değişir yani 10 bin liralık cihaz da alsak beklentilerimize göre üzüleceğimiz yönler olabilir.

Hocam bu bütçe ile zaten büyük beklenti olmaz. Video ve fotoğrafı güzel ve çeksin, pili rahat ettirsin ve seri kullanım imkanı sunsun yeterli. Bir de abuk sabuk kronik sorunları olmasın istiyorum. Mesela Realme 7 Pro çok şahane bir cihazdı ancak video kaydı esnasında ekran parlaklığını acayip kısıyor ve yukseltilemiyor. Bir de video kaydında dış çevre sesleri neredeyse hiç almıyordu. Bu yüzden satmak zorunda kaldım.

Hocam kamera performansını deneyimleme şansım hiç olmadı malum pandemiden dolayı evdeyiz.Pil anlamında her türlü memnun kalırsınız,menü geçişleri gerçekten çok hoşuma gitti benim ve hiç kasma yaşamadım aşırı seri bildiğin akıyor.

Kamerayı detayli şekilde inceleyen arkadaşlar yardımcı olsun size.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Bugün yeni bir kılıf aldım telefon yarı yarıya incelmiş gibi oldu.Kılıf seçimi çok önemliymiş onu anladım.

Link paylaşabilir misiniz hocam

• holograpys H kullanıcısına yanıt

• quote:

Bu kılıfı görmüştüm. Şu spigenlerde rekabet olsa da fiyatı düşürseler. hepsiburada tekelcilik yapıyor şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holograpys -- 18 Aralık 2020; 20:30:13 >

• quote:

Çok daha ucuz.

https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/samsung-galaxy-m51-kilif-3d-lens-liquid-ici-kadife-silikon-P457635067

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam aldığım yerde sadece açık yeşil rengi vardı burdan farklı 1 2 renk daha alırım çok güzel kılıf.

• 24 saat kesintisiz ekran süresi alıyorum, batarya gerçekten müthiş, oyun,film,müzik banamısın demiyor pil.Ekran harika, kulaklıklar 10 numara, kendi hoparlörü yeterli asla kötü değil. Kameralar güzel daha iyisi olsa amiral gemisi olurdu.
    Bu fiyata bu özelliklerle bu harika cihazı beğenmemek mümkün değil.

Benim aldığım kılıf içine çok toz alıyor. Bunları değerlendirmek istiyorum ama sana zahmet geniş açı kameraya bir bakar mısın engel oluyor mu diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurefe2014

24 saat kesintisiz ekran süresi alıyorum, batarya gerçekten müthiş, oyun,film,müzik banamısın demiyor pil.Ekran harika, kulaklıklar 10 numara, kendi hoparlörü yeterli asla kötü değil. Kameralar güzel daha iyisi olsa amiral gemisi olurdu.
    Bu fiyata bu özelliklerle bu harika cihazı beğenmemek mümkün değil.

24 saat ekran süresi mi? tebrikler hocam :)

• Frk_Plt kullanıcısına yanıt

Evet hocam hafif gözüküyor kılıf geniş açıyı açınca.Bunu aldığım yerde denemiştim ama çok hoşuma gitti yine de aldım.Geniş açı lazım olunca kılıfı çıkarır çekerim artık  

anladım. Kolay çıkıyor mu peki kılıf?

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.