U

Yüzbaşı
22 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar çok anlamıyorum, kendimce şu kasayı topladım ve almayı düşünüyorum. Eksik veya fazla ne varsa görüşlerinizi merak ediyorum.

Anakart: Henüz karar vermedim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600

Ram : G.Skill Trident Z RGB 3200 Mhz 2X8 gb

E.Kartı: Asus Rog Strix GTX 1080

PSU : Evga 650 G3 Gold Modüler

Kasa : Phanteks Enthoo Evolve ATX veya NZXT S340 Elite

HHD : Seagate Barracuda 7200 rpm 1tb

SSD : WD Green 240 gb m.2 SATA 3

işlemci, ram, hhd, ssd, psu sıfır
kasa (belki) ve ekran kartı 2.el alacağım. anakart dışında hesapladığımda 6400-6600 arası tutuyor.
Uyumlu bir kasa mı oldu bilemiyorum. Ayrıca anakart tavsiyesi yaparsanız sevinirim.
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar. Türksat 25mbit internet kullanıyorum, modemim netmaster. Galaxy S4 ile bağlantı hızım 3.5 mbit civarında. Bilgisayar 21 mbit, ps4 20 mbit ve iphone 5 13mbit civarı hız ile bağlanıyor. Ne zamandır bu sorun ile uğraşıyorum ve canımı çok sıkmaya başladı. Nette araştırdığım kadarıyla benzer sorun yaşayanlar var ama herhangi bir çözüm yolu bulamadım ve konuyu açmak zorunda kaldım. Son olarak güncelleme yapınca düzelir belki diye android 5.0.1 yükledim, fakat değişen birşey yok. Sorunun ne olduğunu bir türlü anlayamadım ve yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim..
hayırlı günler arkadaşlar, uydunet 25mbit ve modem olarak netmaster cbw-383z4 kullanıyorum, sorunum şu; yaklaşık 2 hafta önce internetime yabancı birisinin bağlandığını fark ettim, daha sonra bağlantı adı ve şifresini değiştirdim. Ertesi gün dizüstü bilgisayarımla internete bağlantı sorunu yaşadım. Bilgisayarım ağa bağlanıyor, yaklaşık bir 10-15 dk internete de bağlanıyor fakat sonra sağ altta internet durum göstergesinde ünlem işareti çıkıyor ve internet bağlantısı gidiyor, hiçbir siteye giremiyorum, programlar da interneti kullanamıyor, ethernet kablosu ile denedim yine aynı sorun mevcut. Bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar başa dönüyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. Evdeki diğer bilgisayar ve telefonlarda herhangi bir sorun yok. Bu sorun ile ilgili arama yapıp birçok yolu denedim ama değişiklik olmadı. Bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim, bir de router almayı düşünüyorum, sizce router bu sorunumu çözer mi? Teşekkür ederim.
Öncelikle hayırlı günler arkadaşlar, 2005 model otomatik vites honda jazz kullanıyorum. Kalkış sırasında 10-30 km hız aralığında araç 1000-1500 devir arasında iken motor bölümünden pııırrr diye bir ses geliyor. Bu ses sanki bir fanın pervanesi dönüyor ve pervaneye bir şeyler takılıyor gibi. Bu ses sadece gaz pedalına bastığım sırada oluyor, ses olurken ayağımı gaz pedalından çekince ses kesiliyor bastığımda devam ediyor, ayrıca 40-45 km hızı geçtikten sonra yine kesiliyor. Yokuş çıkarken ve motor soğuk olduğunda daha fazla hissediyorum. 10000 bakımını yeni yaptırdım fakat ses devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir veya herhangi bir sorun var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Herkese hayırlı günler. 2005 model Honda Jazz 1.4 Elite CVT kullanıyorum. Aracımın 120.000 km bakım zamanı geldi, özel servislere göre yetkili servis fazla fiyat farkı istediği için bakımı yetkili serviste yaptırmak istemiyorum. Kocaeli'de güvenilir, kaliteli hizmet veren özel Honda servisi hangileridir? Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum. İnternetten bulduğum iki servis var ENB HONDA ve ZİRVE OTOMOTİV. İkisi de 120 bin bakım için ortalama 250 tl ücret verdiler. Yapılacak işlemler motor yağı değişimi, filtrelerin değişimi, antifriz değişimi, ihtiyaç durumuna göre buji ve sübap değişimi, aracın genel kontrolü. şanzuman yağını 15bin km önce değiştirmiştim. Bu işlemlerin haricinde sizlerin önereceği yaptırmam gereken bir kontrol ya da işlem var mıdır? Aracı 6 ay önce aldım ilk arabam olduğu için bu işleri de pek bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşlar öncelikle hayırlı günler hepinize, cumartesi günü (06.12) 4 adet lassa snoways 2 plus kış lastiği taktırdım, lastikler sıfır. Lastikler takıldıktan sonra eve geldim ve bir daha aracı kullanmadım, bugün sabah aracı kullanırken arka lastikten ses geldiğini fark ettim, inip baktığımda sağ arka lastiğin havasının bir miktar inmiş olduğunu gördüm. Biraz inceledim ama çivi vb. birşey göremedim. Ben lastikte veya takılması ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Öğlen lassa bayine götüreceğim, öncesinde bilgili arkadaşların görüşlerini almak istedim, sizce neden kaynaklanmış olabilir. Teşekkür ederim.

bu arada lastik ilk takıldığında havaları normaldi kontrol edildi, eve giderken ses vb. herhangi bir sorun da yoktu.
Evet beyler foruma üyelik tarihlerinizi yazın bakalım ne kadar yaşlısınız

İlki benden gelsin;

Katılım zamanı: 22 Aralık 2005
Arkadaşlar iyi günler. Temmuz ayında 55H7000 Tv satın aldım. Bazılarınızın da bildiği gibi o dönemde kampanya vardı ve Teknosa da stok zar zor oluyordu. Ben de takip ediyordum sürekli ve stoklarda var yazısını gördüğüm an satın aldım, zaten 3 saat sonra yine stok bitmişti. Daha sonra tv geldi ve kurulumunu yaptırdım, fakat içerisinden çıkan faturaya hiç dikkat etmemiştim. Fatura 13 temmuzda başkasının adına kesilmiş, ayrıca ben 26 temmuzda satın aldım. Yanında aldığım başka bir ürünün içinden çıktı benim faturam. Belli ki teknosa bu tv yi başkasına satmış ve o kişi de ya almamış ya da iade etmiş. Fakat tv nin kutusunu detaylı incelemiştim, önceden açıldığına dair hiçbir iz bulamadım, ayrıca kutusundan çıkan malzemeler gayet düzenli yerleştirilmiş görünüyordu, fabrikasyon havasındaydı. Tv için eksik gedik var mı diye inceledim, ne bulutlanma, ne ölü piksel, ne banding vb. bir sorun göremedim. Sadece tv nin alt çıtası ile ekran arasında yaklaşık 3 cm ve 2 cm eninde ufak iki açıklık var o da ancak tvye yaklaşıp üstten bakıldığı zaman ışık yansıdığı için belli oluyor. Sizlere sorum sizce bu ürünü iade etmeli miyim, ileride tvde sorun çıkar mı diye kıllanıyorum ancak iade edersem (tabi kabul edilirse) bu kez de yeni gelecek tvde yeniden acaba ölü piksel vb. sorun çıkar mı diye endişeneceğim. Acaba şu anda göründüğü kadarıyla sorunsuz olan (o açıklığı sorun olarak düşünmedim nedense) tvmi hiç göndermesem kullanmaya devam mı etsem, siz olsanız ne yapardınız?
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Geçenlerde iphone 5 telefonum yere düştü ve sonrasında ön kameranın yanındaki kulak hoparlörü calismamaya başladı. Şu anda hiç ses gelmiyor, sadece dış hoparlör ve kulaklık ile görüşme yapabiliyorum.

Sorunun kulak hoparlorunde olduğunu düşünüp yenisini aldım ve taktım. Ancak yine çalışmadı. Bir kaç kez daha uğraştım temas noktalarını fln temizledim, iki kez telefonu tekrar toparlamadan denedim çalışıyordu fakat ekranı yerine takıp vidaları sıklıktan sonra yine çalışmadı.

Sizce sorun nerede olabilir, format atmak işe yarar mi bilmiyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Dün 2005 model honda jazz aracimdaki ufak bir çizik nedeniyle kaportacıya gittim. Adam arabayı görünce, boya durumunun kötü olduğunu, bakım yaptırmam gerektiğini, eğer arabaya gereken özeni gostermezsem ileride en basiti boya renginin uyumu gibi konularda sıkıntı yaşayacağımı söyledi.

Bana kaportanın detaylı temizliğini de yaparak, 4 farklı pasta, cila ve koruma ürünlerini (söylediğine göre başka markalara göre kaliteli urunlermis) detaylı bir şekilde araca uygulayacağını ve 1.5 gün sürecek işlemin ücretinin 300 TL olacağını ifade etti.

Bunun avantajlarına gelecek olursak, aracın hemen ilk günkü gibi parlayacagini, boya uzerindeki yikama ile de geçmeyen siyah noktaların uzaklasacagini, bir yıl boyunca güneş, kuş pisligi ve ağaç recineleri gibi boyaya zarar veren nedenlerden aracın korunacagini soyledi ve bunu yılda bir kez yaptirmamin çok faydalı olacağını da ekledi.

Şimdi merak ettiğim bu gibi ürünlerin gerçekten kaportacının soyledigi gibi faydaları olur mu? Ve 300 TL bu işlem için normal mi? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PSVITA
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 471
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 15.704 (Bu ay: 304)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 229 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.