Şimdi Ara

Samsung Galaxy A72 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.460
Cevap
31
Favori
122.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung Galaxy A72  [ANA KONU]

Önemli Teknik Özellikler

– Boyut ve Ağırlık: 165 x 77.4 x 8.4 mm ve 203 gram

– Ekran: 6.7 inç – Super AMOLED – 90 Hz – 1080 x 2400 piksel – 800 nit

– İşlemci: Snapdragon 720G – 8 nm – (2×2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 465 Silver)

– Bellek ve Depolama: 6 GB RAM – 128 GB Depolama / 8 GB RAM – 128 GB Depolama / 8 GB RAM – 256 GB Depolama

– Ön Kamera: 32 Megapiksel – f/2.2 diyafram – geniş açılı

– Arka Kamera: 64 Megapiksel Ois Destekli f/1.8 geniş Kamera – 12 Megapiksel f/2.2 ultra geniş – 8 Megapiksel f/2.4 Ois Destekli telefoto – 5 Megapiksel f/2.4 makro

– İşletim Sistemi: Android 11 – One UI 3.1

– Batarya: 5000 mAh – 25W hızlı şarj

– Renk Seçenekleri: Harika Siyah, Harika Beyaz, Harika Mor, Harika Mavi

– Ek Özellikler: Ekrandan parmak izi, IP68 sertifikası, microSD kart yuvası, Çift Stereo Hoparlör

128 GB Hafıza Ve 8GB ram li model fiyatı: 4899 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozgel -- 5 Nisan 2021; 13:47:19 >

• Xiaomi düşünsün şimdi. A52 aynı işlemci, daha şık tasarım, ois ki en büyük ve en güzel fark, ipx6 ve 7 sertifikaları ve çok daha iyi yazılım.. Cidden samsung orta segmenti ele geçirecek. 1 aya eğer kur çok artmazsa fiyatlar da biraz daha düşerse, mesela A52 3700 ve A72 4500 olursa cidden çok iyi olur.

Denk işlemcilerle aynı fiyat. Xiaomi çöpüne para vermektense Samsung cihaz almak çok çok daha mantıklı. A52 için verilecebilecek en iyi fiyat buydu. Hediye verceklerini de düşünmüyorum. A72 ile fiyat farkı da 900 TL. Hemen hemen 100 Euro yapıyor. Yurt dışı fiyat farkı da bu seviyedeydi. Samsung yine kıyak yapmış. Hak ettiği orta segmenti tekrar ele geçirsin de Çin markaları görsün gününü.  

:) Telefonu incelemediğinizi düşünüyorum. Telefon tasarım olarak (arka kapak olarak) S21 ile aynı mat plastik. Ekranı kötüleyen bir tane bile bağımsız yorumcu yok. Yapmayın. S20 öveceğim derken A72 gibi orta-üst segment bir cihazı da gömmeye gerek yok. S20'nin buna ihtiyacı yok zaten. Gidin cihazı inceleyin. Cihaz gayet iyi.

Bu ne salak iş ulan, ondan sonra sövünce sövdü oluyo. Herifler bulunamayan satılamayan telefon üretmiş...??? Ulan telefon yoksa elinde 1 ay sonra tanıt dağit her yere, sonra çık satmaya başla.. İnterntten sipariş veriyosun, ertesi gün arayip stok yok siparişi iptal ettik diyolar..! Adamlar telefonu getiriyo 3 5 kişiye satıyo sonrası yok. Millet iyice eşşek yerine konuluyo, altü üstü bi telefon almayı düşünüyoruz hee alti üstü tam 1 sene sonra android 12 ile kasım kasım kasılacak dandik sd720 işlemcili giriş seviyesi üstü bi telefon heeeee??? Gören duyanda Limited Edition, özel mi özel uçan kaçan efsane falan böyle Dünyada sadece belirli adet üretilmiş Elit bir telefon peşindeyiz sanacak.?????

Öyle bişiy ki şuan elimde telefona ayırdıgım bütçe ile sevmediğim marka modellerden en az sevmediğim bi telefonu seçip almak zorundayım.. Markasıyla modeliyle ya Oppo reno 4 pro, ya A72, ya da xiaomi çöplerinden birini almak zorundayım ve işin kötüsü telefonum yüksekten düştüğü ve geberdiği için acilen almak zorundayım, telefonum yok bildiğin telefonum yok şuan.. Çekmeceden çıkardığım 10 senelik emektar Note 2 ile ölmüş bataryası yüzünden 3 saat batarya süresiyle günü idare etmeye çalışıyorum şuan. Ya oppo reno 4 pro, ya da A72 alayım iyi kötü idare eder diyorum, A72 piyasada yok, OR4Pro'da firsattan istifade daha 3 hafta önce 4600 4700 e satamadiği telefonu, 3 ay sonra Reno 6 çıkacak olmasına rağmen şuan 5.300 lere falan satmaya çalışıyo.. ? Müşteriler markalar için deneme tahtası olmuş durumda kime kime çakarsa resmen..

Valla deliricem ya valla.. Benim sinirim tam olarak şuna, gerçekten paramızla rezilliğin bir örneğini yaşıyoruz çoğumuz.. Yemin Ediyorum kendime sözüm olmasa harbiden yine kıyıcam paraya gidip bi amiral gemisi sinifi bişiy alıp yoluma bakıcam ama Bir daha asla bir telefona haddinden fazla paralar vermeyeceğime dair sözüm var, ama artık harbiden sıkıldım bu işten.. OR4P'nun kasası güzel, özellikleri hızlı şarjı güzel ama android 11 ile yazılımı arayüzü kasılıyo diyolar, A72 kasası dışında F/P ama kasa kalitesini ben hiç beğenmedim, A52 incelemiştim ve A52 ile kasa plastiği aynı zaten. Xiaomiler reklam panosu gibi nereye tıklasan reklam çıkıyo v.b.v.b.. Valla bunaldım be.

Ne alacağiz arkadaş biz.. Son sayfaları okuyorum da herkes beklerim demiş ben onuda yapamam şuan.. Bi de 256 GB'lik modeli geliyomuş A72'nin, acaba diyorum bu yüzden mi, bilerek mi satışa çıkarmıyolar, 256'lıkla aynı anda mı çıksın istiyolar ?

A72'DEN BAŞKA BUNLARIN TAMAMINI KARŞILAYAN BİR ORTA SINIF CİHAZ YOK.HATTA 3,5 MM JAK GİRİŞİ GİBİ ÖZELLİKLERİ DÜŞÜNÜRSEK ÜST SINIF CİHAZ DA YOK...ALMAK İSTEYENE TAVSİYE EDERİM...

Süper Amoled ekran, 90 Hz ekran tazeleme hızı, 6,7 inch büyük ekran deneyimi, 5000 mah güçlü batarya deneyimi, pili adeta koklayan, performanslı ve özellikle Snapdragon işlemci, IP 67 suya, toza dayanıklılık sertifikası, normalde 16 mp ama gerektiğinde 64 MP çekebilen ana kamera, 3x optik yakınlaştırma, ana kamera ve telefoto kamerada OİS, ayrı makro kamera, stereo hoparlör, kutudan çıkan 25 watt hızlı şarj adaptörü, always on display, 3,5 mm kulaklık girişi, dahili FM radyo, çift dokunma ile ekranı açma kapama, ekrandan parmak izi, microsd kart ile arttırılabilir hafıza, düşük sar değeri.

• Kaderi fiyatına bağlı. Rekabetçi bir fiyattan giriş yaparsa çok satar. Özellik olarak güzel bir paket olmuş. Fiyatına göre mi9t'yi kardeşime verip geçebilirimSamsung Galaxy A72  [ANA KONU] 

• krmtrylcn kullanıcısına yanıt

samsung ülkemize özel bir fiyatlama yaparsa güzel olur. Ben de s10 dan geçmeyi düşünüyorum. güzel bir değişim kampanyası yaparlarsa hemen geçerim.

• 360 Euroluk M51 3600 liraya satıldığına göre A72 5000 civarı gelir.

• 90hz bir ekrana en az 7000mA batarya gerekirdi. ONEUI arayüzünün batarya emici bir arayüz olduğunu düşünürsek bu telefonun batarya sorunu olacağı kabak gibi ortaya çıkıyor. Ekran süresi olarak 100'den 0'a 8 saati görmeyecektir.

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt

ben 4500-5000 aralığında bekliyorum ama samsung değişim kampanyası ile cazip hale getirir diye düşünüyorum.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

hocam cihazda batarya dostu snapdragon işlemci var. 5000 mah yeterli olacaktır. 90 hz olması bataryaya çok fazla etki etmez mesela s20 kullanıcıları 4000 mah pil ile 90 hz de çok rahat 8 saat süre alabiliyorlar.

• kozgel K kullanıcısına yanıt

Ben 5000 in üstünde geleceğini düşünüyorum hatta 6 bine bile yakın olabilir.459 euroluk S20 FE 6 bin lira hatırlatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozgel

hocam cihazda batarya dostu snapdragon işlemci var. 5000 mah yeterli olacaktır. 90 hz olması bataryaya çok fazla etki etmez mesela s20 kullanıcıları 4000 mah pil ile 90 hz de çok rahat 8 saat süre alabiliyorlar.

Paralel evrende alabiliyorlar muhtemelen. İmkansız o süreler exynos 990 ile. Layıkıyla kullanıldığında s20+ ile 96hz da 5 saati geçemedim. Plus diyorum. A72 5000mah ve snapdragon ile tahminim 8-9 saat arası ekran süresi verir ve oldukça tatminkar olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Paralel evrende alabiliyorlar muhtemelen. İmkansız o süreler exynos 990 ile. Layıkıyla kullanıldığında s20+ ile 96hz da 5 saati geçemedim. Plus diyorum. A72 5000mah ve snapdragon ile tahminim 8-9 saat arası ekran süresi verir ve oldukça tatminkar olur.

Alıntıları Göster

Adam wifi de gün boyu kullanıyor, arka planda herşeyi kısıtlanmış ondan sonra bak 8 saati gördüm. Mobil veri de alsana bu süreyi

• 5000₺ 'e , Samsung S20 FE ile karşılaştırıldığında bu tercih edilir mi? Genelde yabancı sitelerde Snapdragon kullanan versiyon inceleniyor, bizdeki Exynos işlemciyle karşılaştırıldığnda S720 'nin performansı nasıl?

A71 ile özellikleri karşılaştırınca pek bir fark göremedim. Öne çıkan bir fark var mı? İşlemci ne kadar daha iyi mesela bir test gören var mı?

• En büyük fark a71 e göre ois ve ip67 olması. Açıkçası orta segmentte bu iki özellik fark yaratabilir.

A52 gözüme kestirdim s20 fe alacaktım ama kronik sorunları sebebiyle vazgeçtim.
    90 hz de amoled ekran da ayrı bir fark.

Şuan telefonun kaderi tamamen fiyatlandırma olayında.

Samsung un en çok satan ürünüde olabilir elinde de kalabilir.

• Ne fiyat belli ne çıkış tarihi belli. Çıktığı gibi ön sipariş vereyim dedim ama S21 serisi gibi hemen ön siparişe girmedi. Çoğu Avrupa ülkesinde satışa sunulmuşken neden bizde yok anlamadım. Bilgisi olan var mı acaba bu konuda?

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

sanırım samsung ülkemize özel fiyatlandırma hazırlıyor. aksi halde vergilerle çok yüksek fiyattan giriş yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozgel

sanırım samsung ülkemize özel fiyatlandırma hazırlıyor. aksi halde vergilerle çok yüksek fiyattan giriş yapar.

Muhtemelen öyle. Bir de Xiaomi'yi bekliyor olabilirler. Haftaya onların modeli de geliyormuş.

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

Evet yeni redmi note 10 serisi haftaya tanıtılacak. Ve özellikleri de iyi. Rekabet yapmak için cazip fiyatlandırma yapılması gerekiyor

• Exynos 990 sıkıntılı bir işlemci.Isıya bağlı olarak performans dalgalanmaları çok fazla.Pil ömrüde snapdragonlu modele göre epey düşük.Performans olarak Exynos 990 daha öndedir ama kötü bir işlemci.

• A52 4500 civarı, A72 de 5500 civarı olur diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip...

• intwine İ kullanıcısına yanıt

Ertesi gün 10t pro alır geçerim , o fiyat imkansız fe bile 5700 sitesinde ki aslında kıyas bile olmaz fe çok daha üstün özellikleri olan bir telefon.

A71 4400 sitesinde buda 4799 olur üstünde bir fiyata Samsung kaybeder. Almanya'da buds hediyesi var sitesinde bakalım Samsun'dan iyi fiyat ve kampanya bekliyorum hayal kırıklığı yaratmaz umarım s21 gibi elinde patlar telefonlar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.