Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umarım dediğiniz gibidir.Bir teşhir ürününü bluetooth hoparlöre bağladık o cihazda da aynı sorun yaşandı.
  • arkadaşlar ben galaxy m20 kullanıyorum sizce değer mi bu telefona geçmeye tasarımı ve kamerası bayağı hoşuma gitti
  • Pardon yeterince takip edememişim doğrudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -KuTLuBeY-

Bluetooth kesintisi için Samsung servise gittim. İlk önce yazılım attılar, 15dk sonra aldım. Test edin, düzelecektir dediler. Sorun devam ediyordu, ertesi gün tekrar gittim. Cihazı servise aldılar. Birkaç saat sonra ''cihaz hazırdır'' diye mesaj geldi, gittim. Teknisyen cihazda sorun görememiş. Cihazı teslim aldım;

Servis çalışanını oturttum yanıma Huawei Freebuds 3 kulaklığı bağladım cihaza müzik açtım. Ses kesintilerine bizzat şahit oldu.
    (kendisi de A51 kullanıyormuş ve bluetooth kulaklık ile) ve cihazı tekrar servise aldılar. O sırada bir vatandaş geldi yanıma (konuşmalara kulak misafiri olmuş) kendisinde de A51 olduğunu ve bluetooth kesintileri yaşadığı için gelmiş, iyi tesadüf oldu.

Netice;

Benim fikrim yazılımsal bir sorun. Ben gün boyu çok aktif kullanıyorum bluetooth u ve güncelleme ne zaman gelir Allah bilir. Kaldı ki düzelip düzelmeyeceği de meçhul, bundan dolayı iade istedim. Bakalım neticesi ne olacak.. Sonucunu paylaşırım.
    Dostlar; bugün servisten aradılar ve Samsung Türkiye nin de A51 in bluetooth sorunundan haberdar olduğunu ve çok yakında, (10) güne kadar güncelleme geleceğini belirtmişler. Yani sorun donanımsal değil, yazılımsal bir "bug" imiş. Dolayısı ile cihazımı geri teslim aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Dostlar; bugün servisten aradılar ve Samsung Türkiye nin de A51 in bluetooth sorunundan haberdar olduğunu ve çok yakında, (10) güne kadar güncelleme geleceğini belirtmişler. Yani sorun donanımsal değil, yazılımsal bir "bug" imiş. Dolayısı ile cihazımı geri teslim aldım.

Alıntıları Göster
    Sizin tercihiniz 10 gün beklemek zorunda değilsiniz bence. Ben paramı alacam. 10 gün sonra güncelleme gelmezse ne olacak bir 10 gün dahamı bekleyeceksiniz. Servisin görevi beklemeye yönlendirmek değil ya çözecek ya cihazı değiştirecek yada paranızı verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsaglam -- 1 Şubat 2020; 11:37:37 >

• cemsaglam C kullanıcısına yanıt
    İade alabiliyorsanız ne mutlu size hocam. Donanımsal sorun olmadığı için THH kapısına yönlendiriyorlar direk. Oysa ki Apple iphone7 almıştım ilk çıktığında, yazılım problemi yüzünden bile 3 defa cihaz değiştirmişlerdi. Tipik samsung işte... Ben sizinde iade alabileceğinizi sanmıyorum. Keza servisler farklı olsa da karar merkezden çıkıyor. Düşünsenize "bluetooth" sorunu yüzünden sizin cihazı iade alsalar ve bu duyulsa herkes iade eder. Firma da bu topa girmez.

• selamlar, a50 almayı düşünüyordum ama şimdi aklım buna kaydı
    HB de yorumlar okuyunca, bataryanın oyun oynamadan bile bir günü zor çıkardığını, konuşurken aşırı ısındığını falan yazmışlar.
    sizlerin yorumu nedir? uzun kullanım değerlendirmeniz nedir?
  • quote:

İade alabiliyorsanız ne mutlu size hocam. Donanımsal sorun olmadığı için THH kapısına yönlendiriyorlar direk. Oysa ki Apple iphone7 almıştım ilk çıktığında, yazılım problemi yüzünden bile 3 defa cihaz değiştirmişlerdi. Tipik samsung işte... Ben sizinde iade alabileceğinizi sanmıyorum. Keza servisler farklı olsa da karar merkezden çıkıyor. Düşünsenize "bluetooth" sorunu yüzünden sizin cihazı iade alsalar ve bu duyulsa herkes iade eder. Firma da bu topa girmez.
    Sorunun ne olduğu tüketiciyi ilgilendirmez önemli olan tek nokta çözülüp/çözülemediği çözemiyorsa paranı alırsın. Yazılımsa yükle sorunu çözen yazılımı öyle ver cihazımı. Yükleyemiyorsan neyi bekleyecem. Bu yazılım ne zaman çıkacak 10 gün, 1 ay 1 sene sonra? ne garantisi var. Bence sizin yaptığınız samsung a kıyak geçmek olmuş. Genel merkez bilmem ne beni ilgilendirmez. Tüketici olarak sizde firmaya paramı verin yazılım çıktığında tekrar alırım diyin o zaman.

• Dostlar ana ekranda yukarida pil yuzde olarak nasil gosterebilecegiz, bulamadim.

• cemsaglam C kullanıcısına yanıt
    Olayı saptırmayın isterseniz?

Neler yaşadığımı ve olayın detaylarını foruma yazdım zaten. 3 defa cihazı servise verdim, para iadesi ya da değişim için. O kadar git gel vs. iş güç sahibi biri için oldukça zaman kaybı herşeyden önce. Ben Samsung a neden kıyak geçeyim? Babamın şirketi değil! Ben para iadesini geçtim, cihazı değiştirtemedim bile. Kuyruğu sıkışan direk THH gidin diyor. Bende 2-3 ay uğraşmak istemedim. He, şunuda belirteyim, bana taahhüt edilen güncellleme gelmezse 10 güne gelmezse bu sefer direk para iadesi almak kaydıyla servise vereceğim.

Bu zaman zarfında, sizin cihazınız zaten serviste. Buyrun, siz iade alabiliyorsanız alın bizde sizi ''EMSAL'' olarak gösterelim cihazları değiştirelim.
  • Tube Screamer kullanıcısına yanıt
    Ayarlar/Bildirimler/Durum çubuğu/Pil yüzdesini göster.
  • -KuTLuBeY- - kullanıcısına yanıt
    Oldu, cok tskrler.

• M40 ikinci el note 8 ve a51 arasında hangisini tercih edersiniz hepsi de hemen hemen aynı fiyat.

• Bluetooth sorunu medyaya taşınmış durumda. Ayrıca yabancı siteler de bu sorunu haber olarak paylaştılar. Böyle olması güzel. En azından çözümü hızlandırır.

https://www.webtekno.com/samsung-galaxy-a51-bluetooth-problemi-h84844.html

• aksam ya mi9t veya a51 alacağım? ekran kaliteleri nasıl sizce? hangisini tercih ederdiniz
  • opaksu91 O kullanıcısına yanıt
    mi9t daha iyi tabikide ama iş donanımla bitmiyor miui kanser eder söyliyim xiaomi kullanıcısı olarak

• ya öyle suan oppo kullanıyorum.o bile kanser..xiomide zaten en kanseri bildirimleri..aslında kameradır oyundur oynamam çekmem cok..o yüzden acaba A51 mi alsam...günlük sosyal medya vs baska yok:) bide netflix
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_5866

M40 ikinci el note 8 ve a51 arasında hangisini tercih edersiniz hepsi de hemen hemen aynı fiyat.
    m40 pek tutulan bir model değil

• Neden?

• Cutrera kullanıcısına yanıt
    Güzel yorum için teşekkür ederim hocam. Zaten sizin düşüncenize gelmiş oldu vaziyet :) Tabi ki yeni cihazlar da yazılımsal bug ya da sorunlar olabilir. Burada ki sorun, aktif kullandığım bir özelliği stabil kullanamamamdı. Umarız tez vakit de çözerler. Keza, birçok kişi de benim gibi aktif kullanıyordur bluetooth.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.