Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A3 2016 [SM-A310F] [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
9
Favori
21.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, A3 2016 ile ilgili ana konu olarak bu başlık açılmış olup her türlü sıkıntı sorun ve paylaşım bu başlıkta toplanmaya çalışılacaktır.

PM ile gönderilen önemli konular ilk mesaja eklenecektir.

GÜNCEL STOCK ROM

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A310F/

TEKNİK ÖZELLİKLER

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-a/SM-A310FZDATUR

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a3_(2016)-7791.php

İNCELEMELER

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-A3-2016-inceleme-videosu-Tasarimiyla-one-cikan-telefon.htm

http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-a3-2016-inceleme-68199

http://www.teknokulis.com/incelemeler/akillitelefon/2016/01/21/samsung-galaxy-a3-sma310f-2016

http://www.chip.com.tr/inceleme/samsung-galaxy-a3-2016_4705.html

ŞARJ

Cihaz yaklaşık 2 saatte şarj oluyor.

Daha iyi pil performansı için Greenify uygulamasını kurup uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyiniz, parlaklığı %50 nin altında tutunuz, internetten girilebilen uygulamaları kaldırınız.

KAMERA

Videoda kaliteyi 1080p yapmayı unutmayınız.

REKLAMSIZ İNTERNET

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-internet-for-android/samsung-internet-for-android-4-0-10-51-release/samsung-internet-android-4-0-10-51-android-apk-download/

Yukarıdaki apk yı ve google play dan ad block fast uygulamasını indirip kurun.Reklamları kesinlikle tamamen engelliyor.

ROOT

Root tarafımca denendi, telefon sıkıntısızca root olmaktadır.Lütfen işi bilmiyorsanız veya yapacağınıza inanmıyorsanız denemeye kalkmayınız, telefonunuz brick olabilir.

http://www.androidiletisim.com/2016/02/samsung-a3-2016-root-yapma-a310-root.html

SORUN VE ÇÖZÜMLERİ

1- Sol üstte kırmızı yazı ile CUSTOM BİNEARY BLOCKED BY FRP LOCK hatası alanlar ;

Stock romu odin ile yükleyin düzelecektir.

Anlayabildiğim Samsung account ile ilgli bir sıkıntıdan dolayı bu hatayı veriyor.Stock romu kurunca Samsung account hesabını kaldırdım.

Aynı hesap sizlerde de aktif ise kaldırmanızı tavsiye ederim...

Konu daha çok yeni, zaman içinde güncellemeler yapılacaktır...

KULLANICILAR:

ulusalonur

emirhanardgn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulusalonur -- 15 Temmuz 2016; 17:16:34 >

• Benim telefonda sorun var galiba. 4 saat üstü ekran süresi görmedim 24 saatte.

3g açıkken batarya hızlı düşüyor. Wifi ile yatay gidiyor.

Fotoğraf kalitesi beklediğimden düşük çıktı. İç mekan veya akşamüstü çekimlerde flaşsız bulanık çekmemek için çaba harcamak lazım.

Selfie 4:3 modunda balık göz mercek gibi deformasyon yapıyor yakın mesafede. 16:9 modu doğal çekiyor. Fakat 16:9 ile çekince messenger resmi yan algılıyor. Düzletme yapmak gerekiyor göndermeden önce

Arka kamerada ise 16:9 modu geniş açı diye düşünmüştüm ama 4:3 modunun alt üstünü kırpıyor sadece 16:9 için. Kadraj genişliği aynı ikisinde de.

Tasarımı güzel, tek elle kullanım rahat.

Fiyatına göre idare eder.

Tüm özellikler iyi olunca fiyat uçuyor. Bu fiyat aralığında görüntü malzeme ön planda ise tavsiye olunur. Performans vs arayan başka modele baksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 12 Temmuz 2016; 9:20:04 >

• Aydınlık ortamda hele boyle güneşli sahnelerde artık ucuz, pahalı tüm kameralar güzel sonuc veriyor. Loş ortam, iç mekan ve ön kamera fotoları da koyabilirmisiniz.
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    Şarj konusunda sorun olduğunu sanmam, telefonu kullanma alışkanlıkları ile ilgili genelde.

Ekran parlaklığı,kullanılan veya kullanılmayan uygulamalar, oynanan oyunlar çok etkiler.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatan Greenify adlı program kurulup masaüstü kısayolu ile ekran kapatılırsa, ekran parlaklığı % 50 ve altında olursa, facebook gibi internetten girilebilen ram sömüren uygulamalar telden silinirse, yine ram sömüren oyunlardan uzak durulursa, her şarjdan sonra tel yeniden başlatılırsa ekran süresi uzayacaktır...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

Şarj konusunda sorun olduğunu sanmam, telefonu kullanma alışkanlıkları ile ilgili genelde.

Ekran parlaklığı,kullanılan veya kullanılmayan uygulamalar, oynanan oyunlar çok etkiler.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatan Greenify adlı program kurulup masaüstü kısayolu ile ekran kapatılırsa, ekran parlaklığı % 50 ve altında olursa, facebook gibi internetten girilebilen ram sömüren uygulamalar telden silinirse, yine ram sömüren oyunlardan uzak durulursa, her şarjdan sonra tel yeniden başlatılırsa ekran süresi uzayacaktır...

ekli resimlere bakılırsa sohbet programlarının arka planda mobile radio active olarak tüketim yaptığı görülüyor.

exchange mail hesabı varken bu kadar da gitmiyordu. yahoo ve hotmail senkronizasyonunu gündüzleri 3-4 saatte bire indirdim.

facebook kurulu değil pil yemesin diye. sadece messenger ve whatsapp var sömürecek

ekran parlaklığı otomatikde

kendimce minimum tüketime getirdim sanıyorum ama anlamadım 3g ile olan tüketimin nedenini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 12 Temmuz 2016; 12:06:14 >

Bir de Greenify kurup deneyiniz fark yarattığını göreceksiniz...

• quote:

Bir de Greenify kurup deneyiniz fark yarattığını göreceksiniz...

Programı inceledim. Öneriniz için teşekkürler

anladığım kadarıyla bu program kullanılmayan programların kafasına göre çalışmasına mani oluyor.

Fakat bu program ile messenger veya whatsapp için devre dışı bırakmayı seçmem mesaj almayı iptal etmem anlamına gelir

samsung içinde de benzer bir ayar var galiba, kullanılmayan programları optimize edin diye

her ikisinin de sürekli açık olması gereken uygulamalarda işe yarama şansı yok sanırım
    Evet Greenify ile kapattığınız programlar siz aktif etmediğiniz sürece kapalı kalır.Telefondaki program hangisi benim bilgim yok.

Pil %70 te ve ekran süresi 3 saat.

Daha pil yeni, 5-6 şarjdan sonra 8 saati görürüm diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulusalonur -- 12 Temmuz 2016; 13:46:50 >
  • quote:

Evet Greenify ile kapattığınız programlar siz aktif etmediğiniz sürece kapalı kalır.Telefondaki program hangisi benim bilgim yok.

Pil %70 te ve ekran süresi 3 saat.

Daha pil yeni, 5-6 şarjdan sonra 8 saati görürüm diye tahmin ediyorum.

pil ekranında alt tarafta uygulama optimizasyonu pil ekranında alt tarafta uygulama optimizasyonu diye kısım var. güya samsung az kullanılan uygulamaları devre dışı bırakıyorpil ekranında alt tarafta uygulama optimizasyonu diye kısım var. güya samsung az kullanılan uygulamaları devre dışı bırakıyor

sizin değer çok iyi bana göre eğer 3g data açık ise. wifi ise benzer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 12 Temmuz 2016; 14:08:26 >

O seçeneği görmüştüm ama Greenify ayarında olduğunu sanmam.Nerede okudum bilmiyorum ama 4g nin 3g den daha az pil tükettiğini hatta wifi ile aynı olduğunu yazıyordu, ben 4g ile wifi karışık kullanıyorum.

Bu cihaz 6.0 güncellemesini alırsa pil performansı daha iyi olacaktır...

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Aynı işi telefonda yüklü gelen Smart Manager uygulaması da yapıyor. Greenify'a gerek yok bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A3 (2016) işlemcisi A5 (2016) ve A7 (2016) ile aynıymış. Yani 8 çekirdekli Exynos 7580 ama telefonun yazılımından dolayı sadece 4 çekirdek aktif. Rootdan, Kernelden anlayan varsa telefonu 8 çekirdekli yapabilir. XDA'da okudum. Gerekli dosyaları da paylaşmışlar.

•  SAMSUNG GALAXY A3 2016 [SM-A310F] [ANA KONU]

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Greenify ile 11 saate yakın ekran süresi aldım, tam şarj olsun Greenify i kaldırıp sadece telefonun programı ile deneyeceğim...

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Normalde otomatik optimizasyon açık 3 gün boyunca kullanılmayan uygulamaların arka planda çalışmasını engelliyor. Smart Manager'dan sürekli optimizasyon olarak ayarlamanız lazım. Ama Messenger, WhatsApp gibi uygulamalar için optimizasyonu devre dışı bırakmanız lazım yoksa uygulamayı açmadan mesajlar gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

A3 (2016) işlemcisi A5 (2016) ve A7 (2016) ile aynıymış. Yani 8 çekirdekli Exynos 7580 ama telefonun yazılımından dolayı sadece 4 çekirdek aktif. Rootdan, Kernelden anlayan varsa telefonu 8 çekirdekli yapabilir. XDA'da okudum. Gerekli dosyaları da paylaşmışlar.
    quote:

Orijinalden alynty: _RaGoN_

A3 (2016) i?lemcisi A5 (2016) ve A7 (2016) ile aynyymy?. Yani 8 çekirdekli Exynos 7580 ama telefonun yazylymyndan dolayy sadece 4 çekirdek aktif. Rootdan, Kernelden anlayan varsa telefonu 8 çekirdekli yapabilir. XDA'da okudum. Gerekli dosyalary da payla?my?lar.

8 çekirdek olmasy performans getirir diye dü?ünüyorsanyz fark etmez. Pil tasarrufu için ilave 4 çekirdek.

Normalde o çekirdekler hiçbir şekilde aktif olmuyor. Performans gerektiği zamanlarda bile aktif olmuyor telefon sadece 4 çekirdekli olarak çalışıyor. Kernel ile ekstra 4 çekirdek aktif edildiğinde sadece gerektiği zamanlarda aktif oluyor ve fazladan güç tüketimine yol açmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Normalde o çekirdekler hiçbir şekilde aktif olmuyor. Performans gerektiği zamanlarda bile aktif olmuyor telefon sadece 4 çekirdekli olarak çalışıyor. Kernel ile ekstra 4 çekirdek aktif edildiğinde sadece gerektiği zamanlarda aktif oluyor ve fazladan güç tüketimine yol açmıyor.

Samsung zaten bu özelliği esas bu modele koymalıymış. Ekran çözünürlüğü düşük olduğu için işlemci gücü yeterli gelecektir fazlasıyla yavaş modda bile

Belki de ekran tüketimi zaten az olduğu için gerek görmediler ince detaya

bazı yerli üreticiler 8 çekirdek olunca 8i birden çalışıyormuş gibi reklam filmi çektikleri için siz de öyle düşündünüz sandım

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Greenify kullandığımdan nasıl ayarlanacağını biliyorum ama denedim aynı görevi görmüyorlar.

Telefonun kendi programında kapalı uygulamalar açılmadığı sürece kapalı kalıyor ama açılınca ekran kapandığında kapanmıyor, arka planda çalışmaya devam ediyor.Manuel olarak kapatmak gerekiyor.

Greenify de kendi kısayolu ile ekranı kapatınca ayarlı tüm programlar kapanıyor...

• Sonunda bir konu açılmış tebrik ederim hocam elinize sağlık. Kullanıcılara beni de ekleyebilirsiniz. Sorunu olana her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.