Şimdi Ara

snapdragon mu ? exynos mu ? yardim edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben wwdc de yeni iphonun tanitilmamasi üstüne s4 almaya karar verdim ve s4 tede 2 ayri model oldugunu ogrendim 2 gündür tüm konulari okudum ama kafama yatan bi cevap bulamadim .Hangi telefon alinmali snapdragonlu olanmi yoksa exynoslumu ? benim için performans cok daha onemli .Exynos her nekadar 8 cekirdek olsada işlem yaparken 4 çekirdek çalişiyo ve yüksek güç gerektiren işlemlerde 1.6ghz olan işlemci çalişiyo snapdragonda ise 1.9ghz işlemci çalişiyor .Gpu konusundada snapdragonluda hizlandirilmiş adreno 320 var exynosun gpusu okudugum konularda daha iyi diyolar .Hangisini alsam bilemedim ama benim için onemli olan performansi
    sizce hangisini almaliyim gerekçesiyle yazarsaniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler

• snapdragon daha iyidir exynos a göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exynos daha iyidir . antutu benchmark'da falan en yüksek skorları exynos işlemcili i9500 versionu alıyor.
  • anttt A kullanıcısına yanıt
    Adreno 320nin Full HD ekranlarda performans gösteremediği, yetmediği bir gerçek.

Exynos'un GPUsu hakkında bir bilgim yok. Zaten Türkiyede sadece Exynos satılıyor diye biliyorum. Snapdragonlu telefonların aşırı ısındığı şikayetleri yağıyor samsung Türkiyeye. Exynos benchmarklarda da daha iyi sonuç veriyor zaten. Exynos bence..
  • exynos tabiki arada çok fark tok ama exynos daha iyi saat hızları önemli değil birde i9500 un şarji daha uzun gidiyormuş
  • 18XET01 1 kullanıcısına yanıt
    snapdragon 600 1.9ghz de çalişiyo exynos 1.6ghz exynosta bide 1.2ghz lik bi işlemci var arayüzde ve güç gerektirmeyenlerde onu kullaniyo ve arayüz kasmalari bu yuzden oluyo diyenlerde var . Zaten 8çekirdek ayni anda çalişmiyoki oraya takildi benim kafam
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    neye gore bunu soyluyosunuz açiklarsaniz sevinirim cünkü herkez başka bişey soyluyo
  • rzzli R kullanıcısına yanıt
    bi testte gordum snapdragon şarj konusunda cok daha iyiymiş cünkü exynosun güçlü olan işlemcisi cok daha fazla güç tüketiyomuş zaten oyun oyun ve filmde şarj tüketicek telefon cok kararsiz kaldim
  • Exynos iyidir...

• Exynos , snapdragon a göre daha performans lı ; fakat şöylede bir durum var ortada ; bir kac ay sonra samsung ve Google işbirliği ile s4 un google versiyonu satılmaya başlanacak ve bu cihaz saf android (aosp) li olup snapdragon 600 islemcisini kullanacak , bu durumda bana göre snapdragon 600 u tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Yani google versiyonlu s4 e çıkan romlar ı bir kaç islemle cihazınıza rahatca kurabileceksiniz . Bir nevi nexus cihaz sahibi olursunuz snapdragon 600 kullanan s4 ile....

• tek bişey sorucam ona cevap verirseniz cok sevinirim
    exynos un en güçlü cekirdekleri 1.6ghz hizinda çalişiyo snapdragon 1.9ghz
    exynos nasil daha performansli onu anlayamadim
  • exynoslu modelin gpusu daha iyiymiş zaten o soyleniyo
    exynos alip almamam bu kritere bagli pil tüketim falan onemli degil performans onemli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: portios

Exynos , snapdragon a göre daha performans lı ; fakat şöylede bir durum var ortada ; bir kac ay sonra samsung ve Google işbirliği ile s4 un google versiyonu satılmaya başlanacak ve bu cihaz saf android (aosp) li olup snapdragon 600 islemcisini kullanacak , bu durumda bana göre snapdragon 600 u tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Yani google versiyonlu s4 e çıkan romlar ı bir kaç islemle cihazınıza rahatca kurabileceksiniz . Bir nevi nexus cihaz sahibi olursunuz snapdragon 600 kullanan s4 ile....

Hocam riskli yinede ıd'yı filan değiştirilcek en son çare olarak başvurulmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_i9500_vs_i9505-review-930.php Eğer ki ingilizce biliyorsanız cevabı çok güzel verilmiş.
  • Amerika'ya snapdragon, Türkiye'ye Exynos dağıtılıyorsa hiç testlere falan bakma snapdragon daha iyi demektir. Exynos un dağatıldığı ülkelere bak birde snapdragonun dağatıldığı ülkelere ve kararı sen ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patatesli milkshake

quote:

Exynos , snapdragon a göre daha performans lı ; fakat şöylede bir durum var ortada ; bir kac ay sonra samsung ve Google işbirliği ile s4 un google versiyonu satılmaya başlanacak ve bu cihaz saf android (aosp) li olup snapdragon 600 islemcisini kullanacak , bu durumda bana göre snapdragon 600 u tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Yani google versiyonlu s4 e çıkan romlar ı bir kaç islemle cihazınıza rahatca kurabileceksiniz . Bir nevi nexus cihaz sahibi olursunuz snapdragon 600 kullanan s4 ile....

O konuda haklısın tabi ; zaten ben yazimda bana göre olması gerekenden bahsettim. Anlamayan , bilmeyen elbetteki bu tip risk gerektiren islemlerden kaçınmalı

• Desmotes kullanıcısına yanıt
    oylede düşünüyorum haklisin ama snapdragonluda adreno 320var ve full hdde yetersiz sayilir
    4g ye snapdragon uyumlu diye amerikada falan o model dagitilmişta ddiyolar
  • new-desing N kullanıcısına yanıt
    bunu okudum performans konusunca exynos daha iyi diyo fakat pil tuketiminde snapdragonu savunuyo benim için onemli kriter performans her iki modelde beni akşam eve getirir bundan eminim
    yurt dişindan gelicek zaten telefon gelirken sadece 32gb ve siyah olsun dicem bakalim hangi model gelicek ikisininde birbirine gore farkli + lari var
    yardimin için sagol dostum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: patatesli milkshake

quote:

O konuda haklısın tabi ; zaten ben yazimda bana göre olması gerekenden bahsettim. Anlamayan , bilmeyen elbetteki bu tip risk gerektiren islemlerden kaçınmalı

Telefonda süperuser yüklü geldiydi vaay rootum var ben coolum derken rootu kurcaladım pat diye yarı brick oldu tel zar zor düzelttim acemi insanın yapabileceği iş değil zaten acaba diyom ki Kernel olayına da mı el atsam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Desmotes

Amerika'ya snapdragon, Türkiye'ye Exynos dağıtılıyorsa hiç testlere falan bakma snapdragon daha iyi demektir. Exynos un dağatıldığı ülkelere bak birde snapdragonun dağatıldığı ülkelere ve kararı sen ver.

Bu nasıl bir cahillik bu nasıl bir yorum bilmiyorsun madem yorum yapıp milletin kafasını bulandırma kaç kişi bu yorumlara bakıp telefon alıyor biliyor musun? s600 işlemcili modeller lte destekli olduğu için ABD ve benzeri 4g altyapısı kullanan ülkelere dağıtılıyor, Türkiye'de(ve benzeri 4g altyapsı olmayan) bırak 4g'yi doğru dürüst 3g alt yapısı olmadığı için exynos işlemcili telefonları yolluyorlar çünkü exynos modellerde dahili 4g modem yok

Konuya dönecek olursak iki modelde yaklaşık aynı performansa sahip exynos olan çok az daha hızlı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.