Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A3 2016 [SM-A310F] [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
9
Favori
21.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ulusalonur

quote:

Orijinalden alıntı: Kifanhom

merhabalar
    ilk mesajımı bu konuya yazayım.
    sabah güncelledim a3 , ara yüz güzel, s health geldi, ikonlar görünümü değişti, pil kullanımını test ediyorum şans eseri sabah fulledim güncelleme sonrası
    fakat üst durum çubuğu rengi anlamsız şekilde tema dan hariç gri bir renk oldu görselliği bozdu, bunu nasıl eski haline getiririz ?

5.1.1 e geri dönmeden düzelmez...

ee üstad o zaman yeni 6.0.1 güncellemesi çöp mü yani?
    bir de nasıl geri döneceğiz - mazur görün sorularımı

• quote:

quote:

quote:

merhabalar
    ilk mesajımı bu konuya yazayım.
    sabah güncelledim a3 , ara yüz güzel, s health geldi, ikonlar görünümü değişti, pil kullanımını test ediyorum şans eseri sabah fulledim güncelleme sonrası
    fakat üst durum çubuğu rengi anlamsız şekilde tema dan hariç gri bir renk oldu görselliği bozdu, bunu nasıl eski haline getiririz ?

5.1.1 e geri dönmeden düzelmez...

ee üstad o zaman yeni 6.0.1 güncellemesi çöp mü yani?
    bir de nasıl geri döneceğiz - mazur görün sorularımı

Güncelleme çöp değil, gayet stabil ve pilde iyi gidiyor ama hangi akla hizmet bildirim barı rengini gri yapmışlar bende anlamadım.

Renk için rom değiştirmeye bence gerek yok, ama illa değiştirmek istiyorum derseniz ilk mesajda güncel stock rom linkini verdim, Türkiye için olan 5.1.1 i indirip odin ile kurmanız gerekir. Bu işlerden anlamıyorsanız yapmanızı pekte tavsiye etmem, yanlış bir durumda tel servislik olabilir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sıkıntı olmaz kurabilirsiniz...

Kurdum hocam düzgün bir şekilde çalışıyor
    Sağolun link için
    Konuya sadece A3 e bakmak için girmiştim iyiki girmişim 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 26 Temmuz 2016; 16:56:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adroid

quote:

Sıkıntı olmaz kurabilirsiniz...

Kurdum hocam düzgün bir şekilde çalışıyor
    Sağolun link için
    Konuya sadece A3 e bakmak için girmiştim iyiki girmişim 😀

• Hocam bildirim barının rengi arkadaşta olduğu gibi sizde de gri mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirhanardgn -- 26 Temmuz 2016; 18:24:21 >
  • Arkadaşlar Webtekno'ya göre A 2016 serisi Android N'yi alacakmış. İnşallah doğru bilgidir.

http://www.webtekno.com/android-7-0-nougat-guncellemesi-alacak-akilli-telefonlar-l603.html#image1

• quote:

Orijinalden alıntı: emirhanardgn

Hocam bildirim barının rengi arkadaşta olduğu gibi sizde de gri mi?

Griydi ana ben 5.1.1 e geri döndüm...

• Neden döndünüz hocam? Güncelleme gelmiş telefona bende yarın yüklemeyi düşünüyordum kötüyse yüklemeyim. 7 saatten fazla ekran süresi alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirhanardgn -- 26 Temmuz 2016; 21:59:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emirhanardgn kullanıcısına yanıt
    6.0.1 e daha root çıkmadığı için 5.1.1 e geri döndüm, sıkıntı falan olduğundan değil...

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam o zaman yarın güncelliyorum telefonu. Teşekkür ederin yardımınız için ;)

• merhaba acaba gelen guncellemelerin icerıgıni nasıl öğrenirim?
  • A3 2016 paralel ithalat ürününü dün aldım bugün elime geçti. Beğenmediğim için satıyorum, hiç şarj edilmedi.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a310-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMA31G-B

Bu ürün, 880 tl'ye vereceğim. kurulum yapıp 2 saate yakın kulandım, sıfır gibi.

Özelden yazabilirsiniz, cihaz beyaz. İlan verdim sah. (karabük) bugün aktif olur. Fatura tarihi dün (kargoya verildi)

• Telefonu 2 aydır kullanıyorum deneyimlerimi paylaşayım.

1-telefon malzeme kalitesi ve görünüş olarak çok güzel.cepte rahatsız etmiyor.ağırlığı normal.

2-kamerası çok iyi değil.optik imaj sabitleyici olmadığı çok belli.

3-sesi orta düzeyde.gürültülü ortamlarda duymak zor. Daha önce lg'nin telefonlarını kullananlar ses konusunda samsung'da hayal kırıklığı yaşar.lg telefonların hoparlörü çok güçlü.

4-bataryası çok iyi dayanıyor.bunda amoled ekran kullanılmasının faydası var.zaten telefonda çok güç tüketecek bir işlemci,ekran çözünürlüğü de yok.telefon performans ürünü değil.günlük kullanım ürünü.(sosyal medya,internette gezinme,basit oyunlar)

5-1250 lirayla satışa çıkan ve abilerinin fiyatı 2000 lirayı bulan bu seride, bildirim ışığı olmaması tam bir hayal kırıklığı.beni çok zorladı bu durum.diğer markalar 500 liralık telefona bile bu özelliği koyuyor.samsung'un bu kadar basit şeylerden kırpması çok saçma.

6-radyasyon oranı(SAR) normal.(lenovo vibe p1m yüksek.alırken buna da dikkat etmek gerek)

7-kutudan çıkan şarj aletinin amperi düşük.keşke biraz daha yüksek olsaydı.

8-wi-fi hızı idare eder.ac desteği olabilirdi.

9-parmak izi olabilirdi.artık bu segmentte(orta segment) bazı firmalar parmak izi okuma sensörü koyuyor.

10-android 6.0 güncellemesini geç de olsa aldı,7'nin hayalini kurmuyorum bile.

11-sürekli kullanmasam da radyonun olması iyi.birçok marka trt vergisi yüzünden radyo koymuyor.

Aklıma gelenleri yazdım.1250 liraya bu telefonu alıp performans beklemeyin.telefonda pek oyun oynamam,kibar ve şık bir telefon olsun,internette gezinmeye yetsin,sabah şarjı tam evden çıkayım akşam eve gelinceye kadar idare etsin derseniz bu telefon sizlik.eğer fiyat/performans ürünü arıyorsanız bu telefondan uzak durun.bildirim ışığı olmaması tam bir rezillik.(pahalı serileri satmak için samsung'un yaptığı kurnazlık). Meizu,xiaomi gibi çin devleri türkiye piyasasında faaliyete geçse de plastikçi,özellik kırpıcı samsung'dan kurtulsak.1250 liralık telefonda 1.5 ram nedir ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 29 Temmuz 2016; 20:39:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Orijinalden alıntı: DeadMaster35

Beyler telefonumun pil kullanım değerlerini atıcam. Sizce de az değil mi bu süreler. Servislik bir durum var mı sizce.

Edit telefonum A3 2016.

SAMSUNG GALAXY A3 2016 [SM-A310F] [ANA KONU]

Pilde gelişme oldu mu?

Wi-fi açık iken grafik nasıl?

Bende wifi açıkken pil tüketimi saatte %1 gibi

3g açınca hızlı düşüyor.

Geçen 4,5G açtım, beklemede pil Wi-fi gibi düşmedi ama ekranı açınca hızlı tüketti.

Beklemede tüketim olmasını aklım almıyor. 4.5G ile tüketmeyip 3G de su gibi içmesi de enteresan. Bir format daha atasım var

Wifi veya 3g açıkken ekranı kullandığım zamanlarda şarj bildiğin su gibi iniyor. 3g kapalıyken ekranı kullanınca on numara pil performansı var ama.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Beyler telefonumun pil kullanım değerlerini atıcam. Sizce de az değil mi bu süreler. Servislik bir durum var mı sizce.

Edit telefonum A3 2016.

Pilde gelişme oldu mu?

Wi-fi açık iken grafik nasıl?

Bende wifi açıkken pil tüketimi saatte %1 gibi

3g açınca hızlı düşüyor.

Geçen 4,5G açtım, beklemede pil Wi-fi gibi düşmedi ama ekranı açınca hızlı tüketti.

Beklemede tüketim olmasını aklım almıyor. 4.5G ile tüketmeyip 3G de su gibi içmesi de enteresan. Bir format daha atasım var

Wifi veya 3g açıkken ekranı kullandığım zamanlarda şarj bildiğin su gibi iniyor. 3g kapalıyken ekranı kullanınca on numara pil performansı var ama.

Ben Gsam battery monitor uygulaması kurdum. Acaba çekim gücü düşük de ondan mı zorlanıyor diye. Çekim gücü hiç ortanın altına inmiyor. Ama ekran açılınca serbest düşüş oluyor. Ekran parlaklığı otomatikte. Oyun falan da yok. 2 kere kalibrasyon yaptım bataryaya. Zorlama ile 5 saat üstü ekran aldım denebilir 24 saatte. Wifi açıkken ekran kapalıysa sıfır tüketim. Samsung ekranında başlangıç %100'den sabaha kadar wifi ile. Sabah Gsam kurunca o ölçüme %90'dan başladı. Süre farkı ondan

Detay kesit alınca ekran açınca saatte %20'ye varan tüketim görünüyor. Sanki Render programı açıyorum. Ekran modu da Basic. Adaptife alıp güneş altında kullansam yine neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 1 Ağustos 2016; 8:58:04 >

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Haftaiçi samsung servisine gidip durumu anlatıcam. Sabah 6 da 100 olan sarjım öğlen 12 de 2,5 saat ekran süresi ile 33'e düşmemeli. Yani bu kadar kötü bir pil performansı veremez samsung sanırım.

• quote:

Haftaiçi samsung servisine gidip durumu anlatıcam. Sabah 6 da 100 olan sarjım öğlen 12 de 2,5 saat ekran süresi ile 33'e düşmemeli. Yani bu kadar kötü bir pil performansı veremez samsung sanırım.

pil grafiği aldınız mı bu tüketim için?

Kalibrasyon yaptınız mı?
  • quote:

Sorun yazılımsal ise hard reset çözüm olacaktır, denemediyseniz telin yedeğini alıp yapmanızı öneririm.

Donanımsal ise zaten yapacak bir şey yok, cihaz servislik demektir. Oda kötü bir durum çünkü pil gömülü olduğundan cihaz açılacak ve orijinalliği bozulup yeni pil takılacak.

Servise vermeden tüm seçenekleri deneyin derim ama program vs. kurmanın çare olacağını pek düşünmüyorum, çünkü o kadar düşük pil performansı program vs. ile en fazla 1 saat iyileşir...

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir çözüm denemedim Ama 3g veya wifi açıkken ekran kullanmaya korkar hale geldim.denemekte istemiyorum şahsen.çünkü bu sorunun kaynağı samsung ve onlar çözmeli benim derdimi. Sizin 1 günlük 3g açık halde ortalama kullanımınızda ekran süreniz kaç saat civarı oluyor acaba?

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Herhangi birşey denemedim açıkçası bu durumla ilgili. Sadece greenify kullanmaya çalışıyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.