Şimdi Ara

Samsung ES 6340 Alınır mı? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
14
Favori
85.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertugrulkose

Kumandanın İnfo tuşuna basınca sağ al köşede bu resim çıkıyo acaba anlamı nedir bilen var mı? Tv ömrünü falan mı gösteriyo acaba?

Samsung ES 6340 Alınır mı?

Your LED TV includes a gauge that appears in the lower right corner of the screen whenever the INFO button is pressed. This gauge shows how much less energy your LED TV is using, compared to a conventional television set, for the current picture on the screen. During a dark scene this gauge will be very low, and during bright scenes the gauge will be higher. There is no way to disable this gauge from appearing when the INFO button is pressed.

Yani kısaca INFO tuşuna bastığınızda görünür. Geçerli görüntü için normal televizyonlara göre ne kadar daha az enerji tükettiğini gösterir. Karanlık sahnelerde gösterge düşük olacak, parlak sahnelerde ise daha yüksek olacak diyor.

Kaynak: Samsung Support

Burada yeşil kısımlarda daha düşük enerji harcadığı söyleniyor. Benimki soldan ikinci uzun çizgi civarında seyrediyor. Ayarları aşırıya kaçmayacak derecede kısmıştım diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanpayi -- 7 Ağustos 2013; 23:51:10 >

• Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde almış olduğum UE46ES6340 cihazımın dahili uydu alıcısının birkaç ayarını değiştirdim sanırım. Bu bilgileri paylaşmanız mümkün mü? Fabika ayarlarına geri dönmek istemiyorum çünkü diğer ayarlarımın kaybolmasını istemiyorum. İstediğim bilgi şu: Uydu için kanal araması yaptığımız menüde uydu seçtiğimiz kısımda Türksat 42e ve Türksat 31.3e uydularının LNB ayarlarını paylaşabilir misiniz? Ayarları fotoğrafını koyarsanız çoooooooook sevinirim :) TV yanımda olmadığından girilmesi gereken menü sıralamasını direk söyleyemiyorum.

Yardımlar için sağolun :)

İstediğim ayarlar ve örnek resim : (internetten buldum ama doğru ayarlar mı bilmiyorum)

http://imgur.com/Q7Dc42n

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko0735 -- 10 Ağustos 2013; 21:04:07 >

• tvde yayınlarda "şifreli sinyal" diye uyarı alıyorum.mesela trt hd de almanya ligini izleyeceğim bu yazı çıkıyor.bunu düzeltmenin bir yolu yordamı var mıdır?hani uydu alıcı kutusu olsa orada ayarlar falan yapıldığını duymuştum ama bunu direk tv üzerinden yapmak mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulkose

Kumandanın İnfo tuşuna basınca sağ al köşede bu resim çıkıyo acaba anlamı nedir bilen var mı? Tv ömrünü falan mı gösteriyo acaba?

Samsung ES 6340 Alınır mı?

Bu resim ekranın parlaklığıyla ilgili, başka birşey değil. İster elle parlaklığını açın isterse ayarlardan resim modunu dinamiğe alın ibre sona dayanır.Hd kanallarda goruntu daha guzel oluyor.Ömür falan yada elektrik göstergesi değil.

Allshare de ise ara sıra tv den pc adı kayboluyor yada dediğiniz gibi desteklenmiyor diye bir uyarı veriyor.Tv den oturumunuzdan çıkış yapıp girin tekrar gelir pc adı.Artık olmuyor başta çok oluyorda bende bilmiyorum belki guncelleme ile alakası vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkg88tr

tvde yayınlarda "şifreli sinyal" diye uyarı alıyorum.mesela trt hd de almanya ligini izleyeceğim bu yazı çıkıyor.bunu düzeltmenin bir yolu yordamı var mıdır?hani uydu alıcı kutusu olsa orada ayarlar falan yapıldığını duymuştum ama bunu direk tv üzerinden yapmak mümkün müdür?

Bunu bende merak ediyorum.Trt HD şifreye geçiyor, canımı sıkıyor açıkçası.

Diğer soruna gelince, menüden destek bölümüne gel, yazılım güncelleme de, listede sağ tarafta geçerli sürüm diye yazar.2 kere guncelleme yaptım sanırım, pek bir şey değiştiğini algılayamadım.Dediğim gibi belki all share i düzeltmiştir.Baya bir müddet yapmam herhalde daha güncelleme.Sürüm 1036 kullanıyorum.
  • seko0735 S kullanıcısına yanıt
    Sorun çözülmüştür.
  • Bu televizyondan yani Samsung 40es6340 dan almayıpta almayı düşünen arkadaşlar bana bir kulak versin.Ben bu televizyonu 3 hafta önce Vatan dan aldım.4 gün sonra izlerken karanlıkta ışık süzmesi ve bulutlanma fark ettim.Vatana gittim ve pekte oralı olmayıp beni teknik servise yönlendirdiler.Teknik servisi çağırdım 2-3 gün sonra geldi ve inceledi bunun bir arıza olmadığını ve bu modellerin çoğunda bu olayın olduğunu söyledi ve raporuna da "televizyon normal,sağdan soldan bulutlanmalar var" diye yazdı ve banada imzalatmak istedi.İmzalamadım.Ben tekrar vatan bilgisayara gittim.Ancak oranın müdürü yani en yetkilisi de bununla ilgili hiçbir şey yapamayacağını söyledi.Bende samsung la saatlerce yaptığım görüşmeler ve yazışmalarda hiç bir sonuç alamadım. Samsung ve Vatan bilgisayar kara listemde bundan sonra,ben şahsen bu tv yi kimseye tavsiye etmeme kararı aldım.Kesinlikle almayın ben yandım siz yanmayın kesinlikle diyorum!!!!!!!!!!!
    aksini iddia eden varsa her türlü tartışırım.Sanırım tüketici mahkemesine gitmek zorundayım.Allah bunların sahtekarlıklarını inşaallah ortaya çıkartacaktır.Ben bu şekilde 5 kişiyi bu televizyondan ve samsung dan vazgeçirsem bu onların bende kazandığı paradan daha fazla eder.
    Televizyonun genel olarak durumuna gelirsek
    Flash desteği yok internetten videoların çoğunu açmaz.
    Uydusunun sd yayınları berbat ötesi
    klavye ve mause destekliyor ancak belli modelleri,Ve bilgisayar kadar bir yüksek performans beklemeyin.
    3D si idare eder gözlüklerini 2 adet 70 tl ye buldum aldım.
    HD filmleri güzel gösteriyor.
    Ama gel gelelim karanlıkta film izlemek berbat bir şey çünkü bulutlanmalar çok göze batıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eeebjk

Bu televizyondan yani Samsung 40es6340 dan almayıpta almayı düşünen arkadaşlar bana bir kulak versin.Ben bu televizyonu 3 hafta önce Vatan dan aldım.4 gün sonra izlerken karanlıkta ışık süzmesi ve bulutlanma fark ettim.Vatana gittim ve pekte oralı olmayıp beni teknik servise yönlendirdiler.Teknik servisi çağırdım 2-3 gün sonra geldi ve inceledi bunun bir arıza olmadığını ve bu modellerin çoğunda bu olayın olduğunu söyledi ve raporuna da "televizyon normal,sağdan soldan bulutlanmalar var" diye yazdı ve banada imzalatmak istedi.İmzalamadım.Ben tekrar vatan bilgisayara gittim.Ancak oranın müdürü yani en yetkilisi de bununla ilgili hiçbir şey yapamayacağını söyledi.Bende samsung la saatlerce yaptığım görüşmeler ve yazışmalarda hiç bir sonuç alamadım. Samsung ve Vatan bilgisayar kara listemde bundan sonra,ben şahsen bu tv yi kimseye tavsiye etmeme kararı aldım.Kesinlikle almayın ben yandım siz yanmayın kesinlikle diyorum!!!!!!!!!!!
    aksini iddia eden varsa her türlü tartışırım.Sanırım tüketici mahkemesine gitmek zorundayım.Allah bunların sahtekarlıklarını inşaallah ortaya çıkartacaktır.Ben bu şekilde 5 kişiyi bu televizyondan ve samsung dan vazgeçirsem bu onların bende kazandığı paradan daha fazla eder.
    klavye ve mause destekliyor ancak belli modelleri,Ve bilgisayar kadar bir yüksek performans beklemeyin.
    Ama gel gelelim karanlıkta film izlemek berbat bir şey çünkü bulutlanmalar çok göze batıyor.

hocam kart ekstremin dolmasını bekliyordum almak için. yani 5 gün sonra alcaktım. senin bu yorumundan sonra. vazgeçtim şimdi işi gücü bırakıpta başka modellere bakıcam. tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza_2828

quote:

Bu televizyondan yani Samsung 40es6340 dan almayıpta almayı düşünen arkadaşlar bana bir kulak versin.Ben bu televizyonu 3 hafta önce Vatan dan aldım.4 gün sonra izlerken karanlıkta ışık süzmesi ve bulutlanma fark ettim.Vatana gittim ve pekte oralı olmayıp beni teknik servise yönlendirdiler.Teknik servisi çağırdım 2-3 gün sonra geldi ve inceledi bunun bir arıza olmadığını ve bu modellerin çoğunda bu olayın olduğunu söyledi ve raporuna da "televizyon normal,sağdan soldan bulutlanmalar var" diye yazdı ve banada imzalatmak istedi.İmzalamadım.Ben tekrar vatan bilgisayara gittim.Ancak oranın müdürü yani en yetkilisi de bununla ilgili hiçbir şey yapamayacağını söyledi.Bende samsung la saatlerce yaptığım görüşmeler ve yazışmalarda hiç bir sonuç alamadım. Samsung ve Vatan bilgisayar kara listemde bundan sonra,ben şahsen bu tv yi kimseye tavsiye etmeme kararı aldım.Kesinlikle almayın ben yandım siz yanmayın kesinlikle diyorum!!!!!!!!!!!

hocam kart ekstremin dolmasını bekliyordum almak için. yani 5 gün sonra alcaktım. senin bu yorumundan sonra. vazgeçtim şimdi işi gücü bırakıpta başka modellere bakıcam. tşk.

Aynen bende ay sonunda almayi düşünüyordum ama bunca rezillikten sonra daha da ne vatan dan ne de samsung dan ürün alirim.

Tüketici Haklarıni umursamayan sirketlere para kazandirmamak gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DESTEKLEYEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.BİZ TÜKETİCİ OLARAK BİRBİRİMİZİ DESTEKLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
  • DESTEKLEYEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.BİZ TÜKETİCİ OLARAK BİRBİRİMİZİ DESTEKLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
  • quote:

Kardeş

Bende bu tv kullanıyorum fakat öyle bir yazmışsın ki herhalde dedim benim tv 'nin modeli bu değil ben farklı birşey kullanıyorum
    Benim tv de ışık süzmesi yok,bulutlanma biraz oluyor fakat sadece bu tv'ye has birşey değil piyasadaki birçok led tv'de olan birşey, fazla takmamak lazım
    Flash desteği yok demişsin buda Samsung'a has birşey değil yazılım firması smart tv'lerden flash desteğini çekti bu yüzden yok
    Üstelik flash olmaması senin internette birçok siteden video, film,dizi izlemeni engelleyen bir durum değil ben film ve video sitelerinden videoları partlara ayrılmış film ve dizileri rahatlıkla izleyebiliyorum sorun yok.
    SD yayınlara berbat demişsin bunu da anlayamadım berbat olan birşey yok ben kendime göre ayarlar yaptım sıkıntı yok
    HD yayınlardaki performansı zaten güzel
    3D perfonması idare eder değil bence gayet iyi
    Dahili uydu alıcısı yazmamışsın onuda ben ekleyeyim özellikleri ve kanal geçişleri piyasadaki birçok marka ve modelden daha hızlı
    Wifi çekimi gayet tatminkar
    Smart tv özelliği güzel, geliştirici seceneğiyle ekleyebileceğin (İp tv'ler ,nstreamlmod) birçok uygulama ve portal linkleriyle binlerce film, dizi ,belgesel elinin altında ben yükledim rahatlıkla izliyorum süper
    Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem, ama benim izlenimlerim bu şekilde .Sonuç olarak Samsung 40 es 6340 süper süper ötesi bir tv değil,
    Fakat senin dediğin gibi berbat almayın kullanmayın diyecek kadar kötü bir tv'de hiç değil fiyat ve performans açısında alınabilecek kullanılacak işinize rahatlıkla görecek bir tv.

• quote:

Orijinalden alıntı: kovboy66

quote:

Kardeş

Bende bu tv kullanıyorum fakat öyle bir yazmışsın ki herhalde dedim benim tv 'nin modeli bu değil ben farklı birşey kullanıyorum
    Benim tv de ışık süzmesi yok,bulutlanma biraz oluyor fakat sadece bu tv'ye has birşey değil piyasadaki birçok led tv'de olan birşey, fazla takmamak lazım
    Flash desteği yok demişsin buda Samsung'a has birşey değil yazılım firması smart tv'lerden flash desteğini çekti bu yüzden yok
    Üstelik flash olmaması senin internette birçok siteden video, film,dizi izlemeni engelleyen bir durum değil ben film ve video sitelerinden videoları partlara ayrılmış film ve dizileri rahatlıkla izleyebiliyorum sorun yok.
    SD yayınlara berbat demişsin bunu da anlayamadım berbat olan birşey yok ben kendime göre ayarlar yaptım sıkıntı yok
    HD yayınlardaki performansı zaten güzel
    3D perfonması idare eder değil bence gayet iyi
    Dahili uydu alıcısı yazmamışsın onuda ben ekleyeyim özellikleri ve kanal geçişleri piyasadaki birçok marka ve modelden daha hızlı
    Wifi çekimi gayet tatminkar
    Smart tv özelliği güzel, geliştirici seceneğiyle ekleyebileceğin (İp tv'ler ,nstreamlmod) birçok uygulama ve portal linkleriyle binlerce film, dizi ,belgesel elinin altında ben yükledim rahatlıkla izliyorum süper
    Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem, ama benim izlenimlerim bu şekilde .Sonuç olarak Samsung 40 es 6340 süper süper ötesi bir tv değil,
    Fakat senin dediğin gibi berbat almayın kullanmayın diyecek kadar kötü bir tv'de hiç değil fiyat ve performans açısında alınabilecek kullanılacak işinize rahatlıkla görecek bir tv.

Zaten arkadaş televizyonu çok kotulememis, arkadasin sorunu ureticinin ve satici firmanin müşteri memnuniyetsizligi karsisinda takindiklari tutumdur. Ben yillarca abd de kaldi.ve orada ayni sekilde kullanici samsung marka tv sinden memnun kalmasaydi tv hic sorgusuz sualsiz geri alinirdi.

Sadece gelişmemiş ülkelerde böyle satılan mal geri alinmaz taktiği uygulanir.

• İki gun oldu super harika al tabi

• kovboy66 kullanıcısına yanıt
    eeebjk E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum.Teknoloji işi biraz şans işi bence..Gerçi ben özellikle gittim Samsung bayisinden aldım vatan bilgisayarda böyle sorunlar yaşandığını duymuştum..Çok şükür şuanlık bir sorunum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkg88tr -- 16 Ağustos 2013; 15:05:20 >
  • Bende teknosadan aldım , şimdilik bir sorun yok ,
  • kovboy66 kullanıcısına yanıt
    Kardeş
    Sende sanki piyasadaki bütün televizyonları biliyormuşsun gibi yazmışsın,flash desteği LG lerin 2013 modellerinde var.Sd yayınları beğenmememdeki sebep dışarıdan başka bir uydu alıcısını bu cihaza takıp denedim ve fark beni çok şaşırttı.Bunların hiç birini işkembeden atmadım.HD yayınlarıda hangi televizyona bakarsan bak güzeldir.
    Peki bunlarda senin görüşün ama ben şahsen tavsiye etmem hele hele Samsung hiç tavsiye etmem.
  • LG 42 LA 620 s Almayı düşünüyorum arkadaşlar ancak ekran 42 ich bana sankı buyuk gelırmıs gıbı gelıyor 40 olsa hıc dusunmeden alıcam LG yı artık 4 gozluk hedıyesı ve pasf olması dıger artıları

Ancak diger yandan Samsung un smart ıcerıgı oldukca zengın samsung sinema benı cezbedıyor ben genız bır fılm arsıvı var dıye bılıyorum yanılıyormuyum ?
    Samsung 2 gozluk verıyor bunları en uygun fıyatla nereden alabılırım 2 gozluk bıze yetmez cunkı 4 yapmam lazım en azından ?

Yardım ve yorumlarınız için teşekkür ederim
  • Ben bu ürünü 1500 tl + 100 tl world puan ile kliksa dan aldım.
    Ürün gayet iyi. Orta büyüklükte bir salon için boyutları tam ideal. 3d film izledim gerçekten çok farklı bir deneyim. Baş ağrısı falan yapar dediler aktif gözlük için ben bu şekilde olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Ürün arkadaşların dediği gibi mükemmel değil ancak 1400 tl ye fiyat performans açısından harika. dahili wifi, uydu alıcı smart ve 3d hepsi var. Mükemmel smart deneyimi için daha iyi bir tv alın yani bence en az 1700 ü gözden çıkarın. Tek sorun Samsung servis biraz ciddiyetsiz. Salı gününe randevu verip erkenden ptesi geliyorlar. Neden geldiniz dediğim de de abi işiniz erkenden hallolsun diyorlar. :) Buz dolabımda samsung aynı servis sorununu o zaman da yaşamıştım. Gelmeden beni arayın işten ona göre izin alıcam diyorum. Genellikle kapının önüne yüz metre kala aramış oluyorlar.

Vatanbilgisayarı kötüleyen arkadaşlar içinde şunu söyleyebilirim uzun zamandır vatan müşterisiyim. Bence en iyi müşteri ilişkisi olan teknoloji mağazalarından biri. Bir ürün alacaksam ilk vatana bakarım. 20 30 tl pahalı bile olsa onu tercih ederim.

• bende aynı tvyi aldım. Kanal geçişleri bana yavaş gibi geldi kullandığım eski tüplü tv de daha hızlı geçiş vardı. Keşke aktif gözlük yerine pasif gözlük verselermiş.
    2d 3d çevirmesi bana çok başarılı geldi. Bazı kanalların yayın kalitelerinden olsa gerek çok kötü yayınlar var hemen kapayası geliyor insanın kanalı ama hd yayınlar gayet iyi.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.