Şimdi Ara

Samsung ES 6340 Alınır mı? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
14
Favori
85.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theshiver

46" olanını babaanneme aldık geçenlerde, karşılaştırma olarak benim kullandığım 40C6000'i örnek gösterebilirim.
    şunu söylemem gerekirki C6000 ile ES6340 panelleri arasında dağlar kadar fark var. C6000'in renk canlılığı ve keskinliği kesinlikle es6340'dan daha iyi.
    es6340'da baya bir ince ayar denedim ama görüntü c6000 paneline göre çamur gibi, daha bulanık ve renkler canlı değil. keskinlik ve renk ayarlarıyla oynandığında da ya çok patlıyor renkler ya da koyuya kaçıyor.

ayrıca ben bir bug yakaladım, güncelleme yapmama rağmen geçmedi bu olay. uyduda tv2 kanalında film izlerken film dili ingilizce olarak geliyor. menüden türkçe olarak değiştirdiğimde türkçeye dönüyor fakat kanal değiştirip tekrar tv2'ye geri döndüğümde türkçe olarak kalmıyor ayar. her seferinde tekrar türkçeye ayarlamak gerekiyor.
    belki bug değildir bir yerden değişiyordur ama çok aradım bulamadım. şimdi babaanneme nasıl değiştiriceğini öğrettim her seferinde kendi değiştiriyor :D

Bir kanalda film izlerken başka bir kanala geçip tekrar aynı kanala geldiğinde film dilinin otomatik ingilizceye dönmesinin nedeni
    Tv Ana menüden ses dili fabrika ayarı olarak ingilizceye ayarlanmış onu Türkçe yaparsan birdaha böyle birşey olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

USB de kayıtlı Kanal Listesini TV ye aktarabiliyorsunuz veya TV nizdeki kanal sıralamasını
    USB ye aktarabiliyorsunuz (bizzat denedim).
    Ancak TV den (bir program dan bahsediyorsunuz sanırım) USB ye kaydı denemedim.
    Deneyince yazarım.

Not: Bu arada ben hala ''BİR TV KANALINI FREKANS değerlerini girerek eklemeyi bulamadım
    12400 - 27500 - V/H şeklinde eski uydularda tek tek girerdik ya, ondan bahsediyorum''

Merhaba,

Tv yeni frekans eklemek için kanal arama ,manuel ayarlardan frekans listesine gir listede ilerle en altta YENİ diye bir yazı çıkıyor onun üzerine

gelip ok bas yeni frekans girilmesi için menü açılacak istediğin frekansı girebilirsin bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kovboy66 -- 23 Temmuz 2013; 9:51:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kovboy66

quote:

46" olanını babaanneme aldık geçenlerde, karşılaştırma olarak benim kullandığım 40C6000'i örnek gösterebilirim.
    şunu söylemem gerekirki C6000 ile ES6340 panelleri arasında dağlar kadar fark var. C6000'in renk canlılığı ve keskinliği kesinlikle es6340'dan daha iyi.
    es6340'da baya bir ince ayar denedim ama görüntü c6000 paneline göre çamur gibi, daha bulanık ve renkler canlı değil. keskinlik ve renk ayarlarıyla oynandığında da ya çok patlıyor renkler ya da koyuya kaçıyor.

ayrıca ben bir bug yakaladım, güncelleme yapmama rağmen geçmedi bu olay. uyduda tv2 kanalında film izlerken film dili ingilizce olarak geliyor. menüden türkçe olarak değiştirdiğimde türkçeye dönüyor fakat kanal değiştirip tekrar tv2'ye geri döndüğümde türkçe olarak kalmıyor ayar. her seferinde tekrar türkçeye ayarlamak gerekiyor.
    belki bug değildir bir yerden değişiyordur ama çok aradım bulamadım. şimdi babaanneme nasıl değiştiriceğini öğrettim her seferinde kendi değiştiriyor :D

Bir kanalda film izlerken başka bir kanala geçip tekrar aynı kanala geldiğinde film dilinin otomatik ingilizceye dönmesinin nedeni
    Tv Ana menüden ses dili fabrika ayarı olarak ingilizceye ayarlanmış onu Türkçe yaparsan birdaha böyle birşey olmuyor

merhaba,

tv'yi güncellemeden önce bunu da denemiştim ama işe yaramamıştı. güncelleme sonrasında ise denemedim, en kısa zamanda deniycem.

teşekkürler

• @kovboy66
    KANAL menüsüne gelince sağ tarafta, OTOMATİK, MANUEL, KANAL LİSTESİ AKTARMA gibi menüler çıkıyor
    MANÜEL in içine girdiğimizde FREKANS diye bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 23 Temmuz 2013; 19:24:11 >
  • @kovboy66
    KANAL menüsüne gelince sağ tarafta, OTOMATİK, MANUEL, KANAL LİSTESİ AKTARMA gibi menüler çıkıyor
    MANÜEL in içine girdiğimizde FREKANS diye bir şey yok. TURKSAT, HELLAS, EUROBİRD, ARABSAT var başka yazı veya menü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 23 Temmuz 2013; 19:26:31 >
  • arkadaşlar
    3d gözlüklerin pili ne kadar gidiyor

kanal geçiş süresi ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

@kovboy66
    MANÜEL in içine girdiğimizde FREKANS diye bir şey yok. TURKSAT, HELLAS, EUROBİRD, ARABSAT var başka yazı veya menü yok.

Tamam bu menü çıkacak zaten manuel aramaya basacaksın, tara çıkacak ona bas frekans listesinin üstüne gel yön tuşuyla aşağı doğru devam et en sonda YENİ diye bir yazı çıkacak ona tıkla istediğin yeni frekansı gir

• quote:

Orijinalden alıntı: 01virüs01

arkadaşlar

piller bir filmi anca çıkarıyor
  • Bugün kuruldu. Anladığım kadarıyla klavye almak gerekiyor. Aşağıdaki ürün tavsiye edilmiş:
    http://www.teknosa.com/urunler/110012559/goldmaster-kw-885-mini-dokunmatik-mouse-kablosuz-k?catalog=bilgisayar&category=klavye-ve-setleri&categoryNumber=822

Alırken ne olarak aramamız lazım?
  • quote:

quote:

arkadaşlar

bir filmi anca çıkarıyor derken? ben kullanıyorum bayadır ama sıkıntım yok :)
  • Servis TV'yi kurarken anneme, yüksek voltaj nedeniyle TV'nin sigortasının yanmaması için bir prizi 50 TL'ye satmak istemiş ama annem güvenmediğinden almamış. Doğru mudur?
    İkinci olarak bu Smart TV'deki 6,99 TL'lik fiyat aylık mı?
  • quote:

Hocam merhaba, 3 yil once teyzeme c6000 aldik bayiliyorum goruntusune ben.Bu yuzden yeni alacagim tv en azindan ondan iyi yada onun kadar iyi goruntu kalitesine sahip olsun diyorum...Senin karsilastirdiklarinin arasinda varmi bu daha iyi diyebilecegin bir tv...

Mesela yeni seri philips pfl7008 veya 6000 serisine baktinmi yada lg lm serisinden herhangi birine veya samsung 7000-8000 serilerine...Aslinda 46es6340 dusunuyordum cok daha uygun diye ama bu yorumun vazgecirdi beni...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

Servis TV'yi kurarken anneme, yüksek voltaj nedeniyle TV'nin sigortasının yanmaması için bir prizi 50 TL'ye satmak istemiş ama annem güvenmediğinden almamış. Doğru mudur?
    İkinci olarak bu Smart TV'deki 6,99 TL'lik fiyat aylık mı?

o priz olayı doğru ama 25tl ye falan avm'lerdeki teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz.

sinema şeyinden mı bahsediyorsunuz 6,99tl derken?
  • quote:

quote:

arkadaşlar

ciddi misin ya bende diyorum ki lan bu filmi niye böyle karman çorman gösteriyor bu lanet olası gözlük :(
  • 20 Temmuz 2013 itibarı ile 1454.03 TL'ye bu Televizyonu almış bulunmaktayım. Görüntü kalitesi çok güzel. 3D Harika 2 Gözlük hediye. Smart tv ile birçok uygulamadan yararlanıyorsunuz. Ancak Skype kurdum, ve Kamerada sorun yaşıyorum. Orjinal kameraları pek bulunmuyor. Bu tv ye uyumlu bildiğiniz bir kamera modeli varsa yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Hocam merhaba, 3 yil once teyzeme c6000 aldik bayiliyorum goruntusune ben.Bu yuzden yeni alacagim tv en azindan ondan iyi yada onun kadar iyi goruntu kalitesine sahip olsun diyorum...Senin karsilastirdiklarinin arasinda varmi bu daha iyi diyebilecegin bir tv...

Mesela yeni seri philips pfl7008 veya 6000 serisine baktinmi yada lg lm serisinden herhangi birine veya samsung 7000-8000 serilerine...Aslinda 46es6340 dusunuyordum cok daha uygun diye ama bu yorumun vazgecirdi beni...

Yeni tv leri pek araştırmadığım için yönlendiremiycem malesef. Sadece samsungu alırken kasanın yanınfa "edge led" bir sony vardı, onun görüntüsü dikkatimi çekmeyi başarmıştı ama 40" için 3000tl civarı bir fiyat yazıyordu. modeline bakmadım.
    c6000'den aşağı panel bakmıyorsanız uygun fiyata işiniz zor gibi bana göre.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Yeni tv leri pek araştırmadığım için yönlendiremiycem malesef. Sadece samsungu alırken kasanın yanınfa "edge led" bir sony vardı, onun görüntüsü dikkatimi çekmeyi başarmıştı ama 40" için 3000tl civarı bir fiyat yazıyordu. modeline bakmadım.
    c6000'den aşağı panel bakmıyorsanız uygun fiyata işiniz zor gibi bana göre.

Hocam ara sıra bakarsan çok iyi olur yeni modellere...Lg konusunda zannetmiyorum ama philipsler belki yakalar o görüntüyü..(Ambilight yüzünden philipsi zorluyorum)

Aslında bütçeyi 2500'e kadar çıkardım ama taşınma işi çıktı şimdide o yüzden biraz daha erteleyeceğim...

• Teşekkür ederim. Üzerinde Voltage Protect yazması gerekiyormuş. Haftasonu alacağım.
  • arkadaşlar bende es6340 aldım çokta memnunum..ama gel gör ki fabrika ayrlarna döndürdüm tv mi.simdi hiç bir kanalı bulamıyorum..otomatik arama yaptırıyorum ama hotbird 13e - türksat 42E uydularından taratıyorum..ama hiç kanal bulmuyor..ayrıca bunların ayarlarını bilen varmı ? yani DiscEq açıkmı olacak kapalı mı ? frekanslar ne olacak ? discEq 1/4 - 2/4 - 3/4 - 4/4 filan var hangi uydu için hangisi secilecek ? lütfen yardım edin
  • Ben bu tvyi almayı düşünüyorum fakat bu seride (6) ultra clear panel yok 7 serilerinde var ekran çok mu kötü gösteriyor es7000 ile aralarındaki farklar neler acaba yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.