Şimdi Ara

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
21
Favori
346.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skysoblue85

quote:

Orijinalden alıntı: asi_anadolcu

arkadaşlar merhaba 40d5000 den memnunum 500gb hariçi hdd taktım hızlı bir biçimde gördü ( ps3 ten bile hızlı tanıdı) sormak istediğim 1tr 2tb yi tanırmı acaba..?cavaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    birde şu smart tv varmış üst modellerde d7000 d8000 you tube gördüm tanıtmışlar yanlız dikkatimi çekti vidyodaki panelde bayabi siyah ekranda (cloud)bulutlanma var menü geçiş aralarında çok bariz biçimde belli ediyor kendisini. şans işi benim d5000 de az köşelerde var rahatsız etmeyecek derecede...
    http://www.youtube.com/watch?v=9TBnq3bocfs&feature=related

1 tb'ye kadar destekliyor, smart tv D5500' den itibaren var. Arka ışıklandırmayı 20'den 15'e indirince bulutlanma olayı pek gözükmüyor.

peki smart tv yi kablosuz olarak kullanabilirmiyim? kablosuz modemim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamzaa1983

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba 40d5000 den memnunum 500gb hariçi hdd taktım hızlı bir biçimde gördü ( ps3 ten bile hızlı tanıdı) sormak istediğim 1tr 2tb yi tanırmı acaba..?cavaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    birde şu smart tv varmış üst modellerde d7000 d8000 you tube gördüm tanıtmışlar yanlız dikkatimi çekti vidyodaki panelde bayabi siyah ekranda (cloud)bulutlanma var menü geçiş aralarında çok bariz biçimde belli ediyor kendisini. şans işi benim d5000 de az köşelerde var rahatsız etmeyecek derecede...

1 tb'ye kadar destekliyor, smart tv D5500' den itibaren var. Arka ışıklandırmayı 20'den 15'e indirince bulutlanma olayı pek gözükmüyor.

Samsung'un kablosuz usb adaptörünü alırsanız ve kablosuz ayarları yaparsanız bağlanabilirsiniz, yanlız samsung kablosuz usb adaptörünün fiyatı 120 TL . Eğer maliyet istemiyorsanız modeminizden lan üzerinden kablo ile televizyona bağlayarak da smart tv ye bağlanabilirsiniz, şahsen ben böyle kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysoblue85 -- 28 Nisan 2011; 21:17:35 >

• quote:

quote:

Nasıl 1 tb ?

bunu sadece d5000 içinmi söylüyorsunuz. Çünki 1.5 tb lık hdd i c7000 d8000 gibi tv lere takanlar var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung'un kablosuz usb adaptörünü alırsanız ve kablosuz ayarları yaparsanız bağlanabilirsiniz, yanlız samsung kablosuz usb adaptörünün fiyatı 120 TL . Eğer maliyet istemiyorsanız modeminizden loan üzerinden kablo ile televizyona bağlayarak da smart tv ye bağlanabilirsiniz, şahsen ben böyle kullanıyorum.

samsung olması şartmı peki başka olsa olmaz dimi? Birde bluetooth ve wirlees varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

quote:

Nasıl 1 tb ?

bunu sadece d5000 içinmi söylüyorsunuz. Çünki 1.5 tb lık hdd i c7000 d8000 gibi tv lere takanlar var

Ben 1.5 tb taktım tanımadı , belki benim kullandığım harici harddiskten dolayı olabilir, başka marka harici harddisk elime geçerse denicem.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung'un kablosuz usb adaptörünü alırsanız ve kablosuz ayarları yaparsanız bağlanabilirsiniz, yanlız samsung kablosuz usb adaptörünün fiyatı 120 TL . Eğer maliyet istemiyorsanız modeminizden loan üzerinden kablo ile televizyona bağlayarak da smart tv ye bağlanabilirsiniz, şahsen ben böyle kullanıyorum.

samsung olması şartmı peki başka olsa olmaz dimi? Birde bluetooth ve wirlees varmı

Valla bende maşka marka olur diye düşünerek elimde ki wireless usb adaptörleri denedim tanımadı ve biraz da internetten araştırdım ,sadece samsung wireless usb adaptörü çalıştırdığını öğrendim. Bluetooth özelliği yok , gerçi bir çok televizyonda bluetooth özelliği yok.

• Arkadaşlar; D5000 deki ethernet girişi eski C6000 lardaki gibi sadece yazılım yükseltme işlemi için mi kullanılıyor? Youtube vb. site erişimi sağlamıyor değil mi?
  • selam yusuf

bendede panasonıc42ge20e var ozellıkle fılm ızlerken bu yuzden tvden sogudum bunun cozumu sudur

ınetlıgıent frame create dıye bır sey var senın tvde nerde bılmıyorum ama bunu kapatırsan duzelecektır ben kapttım duzeldı haa cok serı gharekkette ghafıfı flululuk oluyor ama ben bunu tercıh ederım.....

saygılarımla
  • Haftasonu Electroworld'den 46D 5000 aldım bende. Kurulumu yapıldı. Bir sorun yok gibi gozukuyor. Tabi SD yayınların kalitesiz goruntulerini saymassak. Merak ettigim birkac husus var. Yukarıdaki mesajlardada konusu geçmiş. Harici bir Hdd alacağım bu aralar. Ozellikle Blueray film arsivi yapmak icin kullanacagım. Ben 2 TB almayı dusunuyordum ama bu televizyon 1 TB ustunu gormuyormu gercekten. Ona gore en azından bir Hdd alırım.

Tv ayarları konusundada pek bilgim yok. Standart ayarlarında Kontrast 100 Netlik 45 gibi bir deger var. Sizce bu ayarların en uygunu hangisidir?

Bir de merak ettigim birsey. Sanırım Led tv lerde olan bir sorun. Uzun bir sure aynı kanal yada aynı goruntu sabit kaldıgı zaman golgelenme oluyormus. Bu tam olarak nedir. Yada ne kadar sure sabit bir goruntu olursa boyle birsey ortaya cıkar.
  • Görüntü ayarlarının en uygununu kendin ayarlıyacaksın. He rpanelde değişir her ortamda farklıdır.

Bu konuda forumda şu konu işini görecektir:

Basit Görüntü Ayarları

http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/tm.htm

O söylediğin gölge filan olayı Plazmalarda olan bir sorun (image retention ve burn-in konusu). LED TV (doğrusu LED aydınlatmalı LCD dir. LED TV diye birşey yoktur) ya da LCD lerde bu olayın olması için günlerce aynı görüntünün değişmeden kalması gerekir. Ki bu da aynı şey değildir Plazmadaki olanla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

quote:

Nasıl 1 tb ?

Ben 1.5 tb taktım tanımadı , belki benim kullandığım harici harddiskten dolayı olabilir, başka marka harici harddisk elime geçerse denicem.

Bence sizin HDD de yada USB kablonuzda sorun olabilir, bende de D5000 var ve WD 3.5" 2TB'lik HDD sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsahane -- 30 Nisan 2011; 8:18:12 >

• Arkadaşlar,

Samsung Tv için Wireless Usb Dongle almayı düşünen varsa ilanımda mevcut...

http://forum.donanimhaber.com/m_46241598/mpage_1/f_/key_//tm.htm

saygılar...
  • Arkadaşlar Herkese Selamlar.. Foruma dün üye oldum daha öncede herkes gibi dışarıdan siteyi takip ediyorum bazı kullanıcılar hariç gerçekten yorumlarıyla oldukça bilgili arkadaşlarada rastladım tebrik ediyorum hepsini..
    Maramara Forum Saturn personeliyim elektronikle içli dışlıyım 11:oo 2o:oo Saatleri arasında :)

Dün bende sizin kulubunuze katıldım ve 40D5500 cihazı satın aldım yarın teslim edilecek ancak kafama takılan ve gerçekten bu konuda bilgi sahibi olmadığım bir kaç sorum var bunları ileticem size kullanan arkadaşlar yorumlayabilirse canıgönülden teşekkürlerimi ileticem..

Bilindiği üzere 1oo hz fullHD bir cihaz SD yayınlarındaki performansını açık söylemek gerekirse çokta iç açıçı değil görüntüyü işleyen işlemcisininde çok çok iyi olduğu söylenemez ancak ne varki tasarım dizayn ve donanımsal özellikleriyle paneliyle iç gıdıklayıcı bir cihaz kabul edıyorum :)
    diyeceksiniz ki niye aldınız ozaman yaklaşık 9 10TB harici belleklerim mevcut ve çoğu sıkıştırılmış blueray ve FHD filmler bunlarda görüntüde en ufak bir problem yaşıyacağımı sanmıyorum bu konuda mutabıkım
    amaa SD yayınlarda canımın sıkılıcağını biliyorum ve size sormak istediğim soruların ilk sırasını oluşturan sorumu soruyorum

SD yayını pcmcia kart karasal yayını destekleyen DVB_T vs.. en iyi nasıl izlerim
    yani işten geldim kuruldum televizyonumun başına açtım starı atv'yi vs bu kanalları nasıl yüksek çözünürlükte izleyebilirim??

DREAMBOX denilen muazzam cihazıda araştırdım ancak sadece markadan ibaret olduğunu öğrendim bugun DSMART yayın kuruluşu güvenlik için sistemini değiştirip MASKELEME yöntemine geçmiş diye duydum nekadar doğru bilmiyorum
    şimdi gidip D.box alsamda Garantisi yok bir zaman sonra sistem değiştiğinde karşıma çıkıcak ve sordugum soruya cevap bulabilicek muhattabım olmayacak ve buda benim için sıkıntı oluşturucak
    Türkiyede çamlıca Tepesinden Karasal yayın yapılıyor trt trt1 trt2 trt3 atv başka kanal yok onlarında çözünürlükleri 800x600 den ileri gidiceğini düşünmüyorum gitseydi bile bu zamana kadar çoktan gerçekleşir digiturk dsmart gibi para ile üyelik yapan kurumlar olmayacaktı..

Bana bir çare :) SD yayınları yüksek çözünürlükte nasıl izleyebilirim dahili convertler adaptörler ile bunu yapabilirmiyim TV hakkında olumlu olumsuz tüm bilgileri burdan takip edip sizinlede tek tek paylaşıcam yeni alıcak veya almayı düşünen arkadaşlara yol haritası olmak görevim olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: figment

arkadaşlar teşekkürler kuruldu tv 4-5 gibi.
    clouding e bakmadık mesajı geç gördüğüm için.
    kanal değiştirirken ortaya çıkan siyah zemin üzerinde sağ ve sol üst köşede çok az biraz da ortada üste doğru var. ama sadece kanal değiştirirken siyah çıkınca belli oluyor şu an için birşey yok gibi. Benim size sormak istediğim iki konu var.

Birincisi, bizim evimizde spor çok fazla izleniyor, örneğin şimdi GS maçı açık, hızlı kamera hareketlerinde orta saha çizgisi sanki kamera hareketini geriden takip ediyor gibi. (nasıl anlatacağımı bilemedim) iz bırakıyor. veya hızlı yüz hareketlerinde. topta çok belli olmuyor bu. ghosting mi deniyordu buna tam emin değilim. bu normal mi? tv'nin görüntü ayaları ile düzeltilebilir mi? kontrast, netlik vb?

İkincisi de, özellikle spor için önerebileceğiniz tv görüntü ayarları nelerdir?

çok teşekkürler.

Sizin evde futbol izleniyordur ne sporu, Türk insanı spordan futbol anlar, spor diyerek genelleme yapma arkadaşım olmuyor.

• samsung 40d5000 led tv aldım şimdide buna uygun kaliteli bir uydu alıcısı almak istiyorum güzel uydu alıcısı önerisi olan varmı bütcem 300 tl ye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: petetong

Arkadaşlar Herkese Selamlar.. Foruma dün üye oldum daha öncede herkes gibi dışarıdan siteyi takip ediyorum bazı kullanıcılar hariç gerçekten yorumlarıyla oldukça bilgili arkadaşlarada rastladım tebrik ediyorum hepsini..
    Maramara Forum Saturn personeliyim elektronikle içli dışlıyım 11:oo 2o:oo Saatleri arasında :)

Dün bende sizin kulubunuze katıldım ve 40D5500 cihazı satın aldım yarın teslim edilecek ancak kafama takılan ve gerçekten bu konuda bilgi sahibi olmadığım bir kaç sorum var bunları ileticem size kullanan arkadaşlar yorumlayabilirse canıgönülden teşekkürlerimi ileticem..

Bilindiği üzere 1oo hz fullHD bir cihaz SD yayınlarındaki performansını açık söylemek gerekirse çokta iç açıçı değil görüntüyü işleyen işlemcisininde çok çok iyi olduğu söylenemez ancak ne varki tasarım dizayn ve donanımsal özellikleriyle paneliyle iç gıdıklayıcı bir cihaz kabul edıyorum :)
    diyeceksiniz ki niye aldınız ozaman yaklaşık 9 10TB harici belleklerim mevcut ve çoğu sıkıştırılmış blueray ve FHD filmler bunlarda görüntüde en ufak bir problem yaşıyacağımı sanmıyorum bu konuda mutabıkım
    amaa SD yayınlarda canımın sıkılıcağını biliyorum ve size sormak istediğim soruların ilk sırasını oluşturan sorumu soruyorum

SD yayını pcmcia kart karasal yayını destekleyen DVB_T vs.. en iyi nasıl izlerim
    yani işten geldim kuruldum televizyonumun başına açtım starı atv'yi vs bu kanalları nasıl yüksek çözünürlükte izleyebilirim??

DREAMBOX denilen muazzam cihazıda araştırdım ancak sadece markadan ibaret olduğunu öğrendim bugun DSMART yayın kuruluşu güvenlik için sistemini değiştirip MASKELEME yöntemine geçmiş diye duydum nekadar doğru bilmiyorum
    şimdi gidip D.box alsamda Garantisi yok bir zaman sonra sistem değiştiğinde karşıma çıkıcak ve sordugum soruya cevap bulabilicek muhattabım olmayacak ve buda benim için sıkıntı oluşturucak
    Türkiyede çamlıca Tepesinden Karasal yayın yapılıyor trt trt1 trt2 trt3 atv başka kanal yok onlarında çözünürlükleri 800x600 den ileri gidiceğini düşünmüyorum gitseydi bile bu zamana kadar çoktan gerçekleşir digiturk dsmart gibi para ile üyelik yapan kurumlar olmlo tv ye ayacaktı..

Bana bir çare :) SD yayınları yüksek çözünürlükte nasıl izleyebilirim dahili convertler adaptörler ile bunu yapabilirmiyim TV hakkında olumlu olumsuz tüm bilgileri burdan takip edip sizinlede tek tek paylaşıcam yeni alıcak veya almayı düşünen arkadaşlara yol haritası olmak görevim olsun :)

Teledünya dijital tercih edebilirsiniz eğer kablo tv erişiminiz varsa. Forumda DVBC modül kullanarak yayın almayla ilgili konuda yorumlarımı yaptım bakabilirsiniz.

• arkadaşlar 40D5500 led lcd im dün montaj yapıldı. Anten içinde cumartesi günü digitürkten gelicekler HD yayın için ve lig tv için abone oldum.
    dün akşam notebook tan hdmı çıkışı ile bağlantı yapıp tivibu ile idare ettik :D
    smart tv özelliği hoş tweeter facebook gibi sitelere bağlantısı yapabiliyorsunuz(bağlantıyı mecburen kablo ile yaptık).
    birde pes2011 oynadım işte bu kısım fenaaa süper bi olay herkese tavsıye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şemsa

quote:

Orijinalden alıntı: figment

arkadaşlar teşekkürler kuruldu tv 4-5 gibi.
    clouding e bakmadık mesajı geç gördüğüm için.
    kanal değiştirirken ortaya çıkan siyah zemin üzerinde sağ ve sol üst köşede çok az biraz da ortada üste doğru var. ama sadece kanal değiştirirken siyah çıkınca belli oluyor şu an için birşey yok gibi. Benim size sormak istediğim iki konu var.

Birincisi, bizim evimizde spor çok fazla izleniyor, örneğin şimdi GS maçı açık, hızlı kamera hareketlerinde orta saha çizgisi sanki kamera hareketini geriden takip ediyor gibi. (nasıl anlatacağımı bilemedim) iz bırakıyor. veya hızlı yüz hareketlerinde. topta çok belli olmuyor bu. ghosting mi deniyordu buna tam emin değilim. bu normal mi? tv'nin görüntü ayaları ile düzeltilebilir mi? kontrast, netlik vb?

İkincisi de, özellikle spor için önerebileceğiniz tv görüntü ayarları nelerdir?

çok teşekkürler.

Sizin evde futbol izleniyordur ne sporu, Türk insanı spordan futbol anlar, spor diyerek genelleme yapma arkadaşım olmuyor.

Ne gereksiz bir yorum yapmışsın arkadaşım sen?!

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: petetong

Arkadaşlar Herkese Selamlar.. Foruma dün üye oldum daha öncede herkes gibi dışarıdan siteyi takip ediyorum bazı kullanıcılar hariç gerçekten yorumlarıyla oldukça bilgili arkadaşlarada rastladım tebrik ediyorum hepsini..

Türkiyede çamlıca Tepesinden Karasal yayın yapılıyor trt trt1 trt2 trt3 atv başka kanal yok onlarında çözünürlükleri 800x600 den ileri gidiceğini düşünmüyorum gitseydi bile bu zamana kadar çoktan gerçekleşir digiturk dsmart gibi para ile üyelik yapan kurumlar olmlo tv ye ayacaktı..

Teledünya dijital tercih edebilirsiniz eğer kablo tv erişiminiz varsa. Forumda DVBC modül kullanarak yayın almayla ilgili konuda yorumlarımı yaptım bakabilirsiniz.

Selamlar.. Dediğiniz cihazı araştırdım HDMI çıkışı olması avantajlı ancak Oturduğum binada malesef KabloTv bağlantım yok uydu bağlantım var başka bir seçeneğiniz varmı bildiğiniz?

• 10 gun kovaladıktan sonra teknosadan 46d5500 aldım ertesigun kurdular ama vakit olmadıgından daha hızlı şekilde yeni inceleye bildim tr de sd yayınlar kötü tabi tvdede oyle oluyor hd ler iyi ama hareketli sahneler de daha test edemedim arka bulutlanma yok oda ışıgında tabi tam karanlıkta bakamadım gelelim smarttv ye face ye cepten baglanıyorgibi widget ler cok sınırlı d serisi yeni oldugundan ingiltere mevzu olmuyor onunla ilgili bicok cozum yakında cıkar allshare olayı gayet guzel ag uzerinden pc deki paylaşılmış klasorlerdeki resimleri ve film leri oynatıyor hd ye gerek bile olmuyor eset engellesede ince ayarla oluyor ama anlamadıgım kablo ile baglamış olmama ragmen kopuyor musait olunca onunda nedenini bulucam genel olarak ozellikler bu tv şık tasarımlı ince buarada inceligi dert oldu duvara asınca kablo sokup takmak bela biraz yukseltmeyi duşunuyorum bana gore guzel bir tv memnunum :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.