Şimdi Ara

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
21
Favori
346.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta Cuma günü Media Markt'tan 40D5500 LED TV aldım, şu ana kadar memnunum.
    D5000 ve D5500 serilerini kullananlar için konu açtım, buraya TV'lerle ilgili konuları paylaşalım.

İlk soru benden olsun: D5000 ile D5500 arasında ki farklar var mı? Var ise nelerdir?

• Merhaba , 2011 yılında almış olduğum 40D5500 Samsung Smart TV 10 gün önce yukarıda yazılanlar gibi sürekli açıp kapanma yapıyordu. İçini açıp kondansatörlere ve diğer ekipmanlara baktım , herhangi bir problem yoktu. Tv ye internetten bulduğum resetleme vb. çözüm yollarını denedim olmadı. Artık TV ye alıp dükkan dükkkan (tamir) gezecekken foruma bakmak aklıma geldi iyiki de bakmışım. Yazıldığı gibi Volkan Elektronik Ömer Bey ile görüşüp kartı kargo ile gönderdim. Kart iki gün sonra yani dün elime ulaştı. Kartı taktım ve şükürler olsun çalıştı. Bundan dolayı Volkan Elk. Ömer Bey e , yazıyı paylaştıklarından dolayı " mdumanli " ve " Gokhan TR " kullanıcı isimli arkadaşlara teşekkürler...
  • Aynen sitede hiç bilgi. 40D5500 aldım bir çok cihazı karşılaştırdıktan sonra çok başarılı görünüyor.
  • Dostlar acil bir soru:D5500 dahili uydu alıcılı mı? Bir de 100 hz.mi? Yabancı sitelerde çok farklı bilgiler var bu modelle ilgili.Dahili uydu yoksa scart bağantısı ile sd performansı nasıl acaba?İlglenirseniz sevinirim.
  • Alanlar fiyat bilgisi de verirlerse faydalı olur. Özellikle 32d5500/5000 hakkında fiyat bilgisi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoksull

Dostlar acil bir soru:D5500 dahili uydu alıcılı mı? Bir de 100 hz.mi? Yabancı sitelerde çok farklı bilgiler var bu modelle ilgili.Dahili uydu yoksa scart bağantısı ile sd performansı nasıl acaba?İlglenirseniz sevinirim.

Uydu alıcısı yok ve 100hz. Scart bağlantısını daha denemedim ama hdmi ile hd yayınlar çok güzel gözüküyor, normal anten ile sd yayınlar iyi. Smart Tv özelliği çok güzel, internet üzerinden bir çok application indirebiliyorsun.
  • Teşekkürler...
  • Ben bir çok televizyon ile karşılaştırma fırsatı buldum, çok başarılı hd video performansı var.
  • bu başlık çok iyi oldu şu an evde servisin gelmesini bekliyorumm samsung 40 d5000 dün vatandan 1,649 aldım.word de 6 taksit hadi hayırlısı bakalım.
    hadi serviss hadii..
  • merhabalar arkadaşlar

ben de haftasonu vatan ın %25 indirim kampanyasından 46d5000 aldım.

yabancı forumlarda ben de 5000 serisinin 50 hz olduğuna dair birkaç bilgi edindim. ama böyle olabileceğini sanmıyorum sonuçta vatan bunları 100 hz diye satıyor.
  • 40d5000 ve 46d5000 i az önce inceleme fırsatı buldum, bu seri sanırım c6000 serisine eş değer. Renkleri daha gerçekci görünüyor c6000' e göre. d5000 de LAN girişi var, acaba c6000 deki gibi sadece yazılım güncelleme imkanımı sağlıyor bu giriş, yoksa application erişimi sunuyor mu?

100 hz clear motion rate yazması kafamı karıştırdı, daha önceki serilerde ekran yenileme hızı clear motion rate in yarısı oluyordu çünkü.
  • açıkçası teknik olarak çok fazla bilgim yok, ama yakuza arkadaşımızın bu dediği olabilir tabi..

zaten 46d5000 in fiyatının 46c6000 inkinden düşük olmasından dolayı böyle bir çekincem var açıkçası. eğer teknik bilgisi yüksek olan bir arkadaşımız bu d5000 serilerini hz leri konusunda bizi aydınlatırsa çok sevineceğiz.
  • evet arkadaşlar servis 40d5000 tv yi kurdu ve gitti 10 dakikada piksel konturolu bile yaptılar sözüm ona tv içindeki resimi açıyolar neymiş tesmiş 100hz olduna eminim ama arkasında 50hz yazıyor :(sırf ne diyecekler diye aradım vatanı yok 100hz dediler:) o baktınız elektirikle ilgili dediler medyamarkete 100hz dedi:)
    görüntüye gelince dsmart var sd yayın izliyorum biraz kumlu gibi geldi. en az 2.5 3 m seğretmek lazım aşası beni rahatsız etti şimdi scat kablosu araştırıyorum görüntü kalitesini yükseltmek için ve sitede bu tür konular mevcut link veriyimhttp://forum.donanimhaber.com/m_16600160/mpage_3/key_/tm.htm
    ps3 bağladım tüplüden sunra çok aşırı netlik parlaklık göz alıcıydı aşırı renkler ayarlama yapıcam zamanla
    sonuç tv bu fiyata iyi geldi bana daha dvd ve bluray seğretmedim bile
    ve son olarak ses düzeyide oldukca iyi ses veriyor..incelemeye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_anadolcu -- 18 Nisan 2011; 23:31:08 >

• Piyasada 46D5000'in fiyatı 46C6000 den düşük.Ben buna bi anlam veremiyorum.
    Bir de D5000 alan arkadaşlar Clouding ile ilgili incelemede bulunurlarsa sevinirim.C6000'in kronik sorunuydu biliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 19 Nisan 2011; 0:13:29 >
  • Bende hafta sonu %25 indirimle vatandan aldım, 3 iş günü içinde gelicek dediler yarına bekliyorum :) Vatan'ın mağazalarında 100hz ve DLNA var yazıyordu, başka hiçbir yerde DLNA yazmıyor, DLNA gerçekten varmı? Birde kulanan arkadaşlar varmı? Dahili uydu alıcısı olmaması kötü olmuş.

Fiyat konusunda şu sıra tanıtımfiyatı ile satılıyor, o nedenle 46c6000 den daha düşük o konuya fazla kafanızı takmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsahane -- 19 Nisan 2011; 7:23:38 >
  • efsahane sana da hayırlı olsun arkadaşım, sanırım aynı televizyonları aldık..

ben de seninle aynı noktaya takılmıştım açıkçası acaba bu 50 hz 100 hz durumundan dolayı mı fiyatı daha uygun anlayabilmiş değilim.
  • Televizyon 100 Hz. bu konuya takılmaya gerek yok. Bir de her seri kendisinden önce gelenlerden daha uygun fiyatla piyasaya giriyor. Örneğin geçen yıl C serisi de B serisinden daha uygun fiyatla piyasaya girmişti. Bu son derece doğal. D5000 serisi C6000 serisinin muadili. Hatta nette bu seride Samsung'un Motion problemi gibi bazı kronik problemlerinin giderildiği yazıyor.
  • eyvallah gsaray15, saolasın cevabın için..bakalım inşallah senin dediğin gibidir.
  • Bu arada D5000 serisinin C6000 serisinden eksiği sanırım Ultraclear panel olmayışı. C6000 serisi Ultraclear paneldi ama sanırım D5000 serisi Ultraclear panel değil.

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ
  • ürünün satışını yapan yabancı bir sitede gördüm, 46d5000 için de ultra clear panel e sahiptir yazıyor ayrıca 100 hz olduğunda bahsediyor..sanırım nette bile özelliklerini bütün siteler tam olarak aynı vermiyor.
  • Bu gün Darty'e uğradım , orada ki görevli D5000 serisinin 50hz olduğunu ve yazılım ile 100hz özelliği kazandırıldığı gibi birşey söyledi, birde D5000 serisinde SMART TV özelliği ile internet üzerinden application indirip kullanabiliyor musunuz? onu merak ediyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.