Şimdi Ara

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
21
Favori
346.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaş merhaba ben bir yanlışlk yapıp fabrikasyon ayarlarıyla oynadım ve şuanda orjinal ayarları nasıldı hatırlamıyorum ve düzeltemiyorum.
    Type:
    local set:
    model :
    tuner : orjinal bilgilerini birisi paylaşabilirse çok sevinirim
  • 40d5000 model tv kullanıyorum. Bu tvlerde türksat kablo tv yi hd kutu olmaksızın sadece modül girişinden kullanabilir miyim? Ya da ayrıca hd kutu mu almalıyım?
  • Merhaba

2012 yılında aldığım 40d5500 tvmi sorunsuz bir şekilde bu zamana kadar kullandım ancak cuma akşamı açtığımda bir sorunla karşılaştım

Tv 2-3 sn durup kendi kendine reset atıyor kapanıp açılıyor sürekli

Biraz forumları şikayetleri falan inceledim arka kapağı açıp soketlerle bir şeyler yapmayı önermişler ama anlamam ben iyice bozmayım diye ellemedim

Servis anakart vs değiştirip 500 liradan aşağı almıyormuş

150-200 tl civarı yapan tamirciler varmış zaten garantisi bitti o yüzden tamirci daha mantıklı gibi duruyor

Ben tvden memnunum ama yaptırdığımda ne kadar süre dayanır acaba hemen 3-4 ayda geri bozulacak bir şeyse yeni bir tv mi almak gerekecek ki bu durumda

Aranızda bunun gibi bir sorun yaşayan oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • By`Dahi B kullanıcısına yanıt
    Merhaba 46D5500 serisi Led Tv lerde maalesef fabrikasyon ana kart arızası sık sık meydana gelmekte imiş bu benim başıma gelince öğrendiğim bir durum oldu. Samsung tarafından yönlendirilen servis Ana Kart için 850 TL fiyat + İşçilik deyince 50 TL servis geliş ücretini ödeyip akşamına TV'nin arkapanelini söküp ana kartı çıkarttım ve kart elimde internetten bu kartın yenisini bulmak veya bu kartı tamir ettirmek için yol aramaya başladım. Aynı gün internetten İstanbul Çeliktepede bulunan evaelektronik isimli firmada kartı 250 TL olarak buldum bu arada kart tamiri yapılırmı diye araştırırken Ümraniye de Volkan Elektronik firmasının bu tür kartları tamir ettiğini öğrendim ve kartımla birlikte aynı gün Ümraniye Volkan Elektronik Ömer beyin atölyesine gittim bu arıza flash belleğin yanması sonucu meydana gelen bir arıza imiş ve sık rastlanan bir arızaymış Ömer bey Flash'ı yenisi ile değiştirip yeni flash'ı programladı ve yerine takıp testini yaptı şu an sorunsuz olarak TV'mi kullanmaya devam ediyorum. Bu arıza yüzünden elinizde kalan halen mevcut televizyonlarınız için umarım yardımcı olmuşumdur. Boşuna servis için yüksek paralara ödemeye gerek yok unutmadan servis bu işlem için en az 25 gün bekleyeceğimi de söyledi.

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ

• mdumanli M kullanıcısına yanıt
    Hocam önce size, sonra da volkan elektronik ömer beye teşekkür etmek isterim. samsung 32D5500 tv de bir sabah baktım tv fişte takılı olduğu sürece kendi kendine açılıyor smart tv logosu geliyor birkaç sn sonra kapanıyor ve bu döngü fiş takılı oldukça devam ediyordu. Samsung servisini çağırdık gelen eleman söküp ölçü aletiyle kontrol etti ve anakartın bozulduğunu söyledi. Yenisine baktı 20 güne kadar gelir yurtdışından ve ücreti 700tl civarı olur dedi. Biz de servis ücreti 50tl verip gönderdik. Forumda araştırırken sizin mesajınızı gördüm ve ümraniyede ki volkan elektroniği aradım. Sağolsun ömer bey ilgilendi kargoladık ulaşır ulaşmaz onarıp videosunu yolladı ve aynı gün kargoladı. Anakartı taktım şuan çalışıyor sorun yok. Maalesef bu d5000-5500 serilerinin hastalığı.

Anlattığım gibi sürekli kapanıp açılan smart tv logosu çıkıp hemen kapanan tvlerde anakart sorunu oluyor ve kendiniz söküp güzelce paketleyip tamirini yaptırabilirsiniz.

• 40D5000 kullaniyorum. Benim de bu şekilde problemim var. Kendi kendine oldu. Tahmini masrafı nedir? Bu şekilde hep titreme mevcut

SAMSUNG D5000-D5500 LED TV KULLANICILARI KULÜBÜ

• sallami kullanıcısına yanıt
    Güncel yazılımı var mı acaba bu televizyonların?
  • Merhaba , 2011 yılında almış olduğum 40D5500 Samsung Smart TV 10 gün önce yukarıda yazılanlar gibi sürekli açıp kapanma yapıyordu. İçini açıp kondansatörlere ve diğer ekipmanlara baktım , herhangi bir problem yoktu. Tv ye internetten bulduğum resetleme vb. çözüm yollarını denedim olmadı. Artık TV ye alıp dükkan dükkkan (tamir) gezecekken foruma bakmak aklıma geldi iyiki de bakmışım. Yazıldığı gibi Volkan Elektronik Ömer Bey ile görüşüp kartı kargo ile gönderdim. Kart iki gün sonra yani dün elime ulaştı. Kartı taktım ve şükürler olsun çalıştı. Bundan dolayı Volkan Elk. Ömer Bey e , yazıyı paylaştıklarından dolayı " mdumanli " ve " Gokhan TR " kullanıcı isimli arkadaşlara teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mdumanli

Merhaba 46D5500 serisi Led Tv lerde maalesef fabrikasyon ana kart arızası sık sık meydana gelmekte imiş bu benim başıma gelince öğrendiğim bir durum oldu. Samsung tarafından yönlendirilen servis Ana Kart için 850 TL fiyat + İşçilik deyince 50 TL servis geliş ücretini ödeyip akşamına TV'nin arkapanelini söküp ana kartı çıkarttım ve kart elimde internetten bu kartın yenisini bulmak veya bu kartı tamir ettirmek için yol aramaya başladım. Aynı gün internetten İstanbul Çeliktepede bulunan evaelektronik isimli firmada kartı 250 TL olarak buldum bu arada kart tamiri yapılırmı diye araştırırken Ümraniye de Volkan Elektronik firmasının bu tür kartları tamir ettiğini öğrendim ve kartımla birlikte aynı gün Ümraniye Volkan Elektronik Ömer beyin atölyesine gittim bu arıza flash belleğin yanması sonucu meydana gelen bir arıza imiş ve sık rastlanan bir arızaymış Ömer bey Flash'ı yenisi ile değiştirip yeni flash'ı programladı ve yerine takıp testini yaptı şu an sorunsuz olarak TV'mi kullanmaya devam ediyorum. Bu arıza yüzünden elinizde kalan halen mevcut televizyonlarınız için umarım yardımcı olmuşumdur. Boşuna servis için yüksek paralara ödemeye gerek yok unutmadan servis bu işlem için en az 25 gün bekleyeceğimi de söyledi.

Teşekkürler. Sayenizde çalıştı...

• Merhaba acaba 40d5000 modelinin servis ayarının resimlerini paylaşacak olan var mı? Özellikle renk dengesi kısmını vs.

Bilmeyenler için servis menüsü tv kapalıyken sırasıyla info menu mute ve power tuşlarına basarak açılıyor.

• MERHABALAR,
    SAMSUNG UE40D5500 MODEL TV KULLANIYORUM. KABLOSUZ AĞ ÖZELLİĞİ SANIRIM YOKMUŞ. YA ADAPTÖR GEREKLİ YA DA YAZILIM GÜNCELLEMESİ. MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YAZLIM BİR FLASH BELLEK ARACILIĞIYLA YAZILIM YÜKLEMEMİ İSTEDİ. ANCAK BEN TV DE USB GİRİŞİ GÖREMEDİM. YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜR EDERİM.
  • UKAYA105 U kullanıcısına yanıt
    Hdmi girişlerinin üstünde iki adet USB 2.0 girişi var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen günlerde 40D5500 televizyonumuz kendi kendine açılıp kapanmaya başlamıştı. Çevredeki tamircileri gezdim ama kimse yapamadı. Volkan Elektronik'e anakartı gönderdim. 2 günde tamir edip gönderdiler. Çıkma anakart alsam belki bozuk çıkacaktı. Riske girmek istemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuna bir göz atın: "DLNAServer"
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver

Bu uygulamayla telefonun desteği varsa resim ve videolarınızı televizyonda kablosuz şekilde izleyebiliyorsunuz.

Sadece yapmanız geren tv nin ethernet girişini lan kablosuyla modeme girmeniz gerekiyor.

SmartShare Destekli eski tvlerde kullanabilirsiniz.

• achfighter kullanıcısına yanıt
    Merhaba maliyeti ne kadar tuttu acaba
  • akfkra4644 A kullanıcısına yanıt

200 lira

• achfighter kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bende gönderdim volkan elektroniğe
  • mdumanli M kullanıcısına yanıt

çok uzun zaman olmuş ama başka bir nedenden ötürü foruma girince görebildim

cevabınız için teşekkürler

sizden görüp de mi yaptırdım yoksa internette başka yerde mi gördüm hatırlayamıyorum ama ben de volkan elektronike yaptırdım, teşekkür ederim

daha önce izmirde bir firmaya yaptırdım yolladım anakartı

daha sonra arıza tekrar olunca ümraniyedeki volkan elektronike yolladım

tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.