Şimdi Ara

SAMSUNG CFG70 NASIL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
2.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaslar baslıkta belirttiği gibi cfg70 monitörü almaya karar verdim ekran kartım RX 480 sizce alınmalımı yoksa daha iyi bişi alınablirmi.

• hem curved hem de 144hz 1ms olan tek gaming monitör. fiyatı da uygun. Freesync desteği de var. bence alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: renkci

hem curved hem de 144hz 1ms olan tek gaming monitör. fiyatı da uygun. Freesync desteği de var. bence alınır

Bende daha iyisini aradım ama bulamadım en iyisi bu gibi görünüyor. siparişi verdim bakalm nası bişi cıkacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seakills

quote:

Orijinalden alıntı: renkci

hem curved hem de 144hz 1ms olan tek gaming monitör. fiyatı da uygun. Freesync desteği de var. bence alınır

Bende daha iyisini aradım ama bulamadım en iyisi bu gibi görünüyor. siparişi verdim bakalm nası bişi cıkacak :)

Gelince ayrıntılı bir inceleme bekliyoruz hocam...
  • VA panel olması sebebiyle kontrast oranı baya iyi. TN panel gibi değişik açılardan görüntüde bozulma da yapmaz. Şunun G-Sync olanını çıkarmadı gitti Samsung. Bence AMD kart kullanacaklar IPS panel alamıyorsa en iyi tercih bu 144hz monitörler içinde. Gelince görüşlerinizi paylaşın lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan mı oluyor;

SAMSUNG CFG70 NASIL

SAMSUNG CFG70 NASIL

1MS(MPRT), 144HZ, FreeSync, cap canlı görüntü için Quantum Dot özelliklerine sahip başka bir oyun monitörü varsa söyleyin onu alalım

Bir de curved olayına değinmiyorum hiç :)

Monitörün tek eleştirdiğim özelliği standı. Bir monitör ayağı gösteriş yapıcam diye bu kadar mı kötü yapılır; yükseklik ayarı, çevirme vs çok iyi ama masanın yarısını kaplıyor... O halde monitörün içine girince masaya sabitlenen standlardan aldım... Özellikle 27" olanını almak isteyenlerin + stand maliyetini (100 TL+) de düşünmesi gerekir Bunun haricinde adamlar gerçekten yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 29 Mart 2017; 21:40:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Bundan mı oluyor;

SAMSUNG CFG70 NASIL

SAMSUNG CFG70 NASIL

1MS(MPRT), 144HZ, FreeSync, cap canlı görüntü için Quantum Dot özelliklerine sahip başka bir oyun monitörü varsa söyleyin onu alalım

Monitörün tek eleştirdiğim özelliği standı. Bir monitör ayağı gösteriş yapıcam diye bu kadar mı kötü yapılır; yükseklik ayarı, çevirme vs çok iyi ama masanın yarısını kaplıyor... O halde monitörün içine girince masaya sabitlenen standlardan aldım... Özellikle 27" olanını almak isteyenlerin + stand maliyetini (100 TL+) de düşünmesi gerekir Bunun haricinde adamlar gerçekten yapmış

İnceleme konun var mı hocam?

• Artık yok; forumdaki tipleri gördükçe daha böyle şeyler yapasım gelmiyor
  • quote:

Artık yok; forumdaki tipleri gördükçe daha böyle şeyler yapasım gelmiyor

Yapma hocam :) Merak eden var alacak olan var, forumdan birisinin incelemesi ayrı bir bilgi kaynağı olmuştur her zaman...
  • quote:

Artık yok; forumdaki tipleri gördükçe daha böyle şeyler yapasım gelmiyor

Benimkide yolda geliyor hocam :) 144hz alabilmek için hangi displayport kablo almalıyım sizce.
  • seakills S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kablo kutu içinden çıkıyor, ayrıca almana gerek yok
  • Şu konulara bir baksana;

https://forum.donanimhaber.com/phenom-ii-965-black-edition-oc--124363758#124363758

https://forum.donanimhaber.com/intel-core-i5-3570k-overclock-hakkinda--122533772#122533772

Yardım isteyip işleri bittikten sonra hiç oralı olmayanlar... Böylelerini gördükçe umrumda olmuyor bu forumda bir şeyler paylaşmak

• quote:

Hayırlı olsun. Kablo kutu içinden çıkıyor, ayrıca almana gerek yok

sadece HDM cıkıyor sanıyordum teşekkürler
  • seakills S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, ikisi de çıkıyor.
  • quote:

Bundan mı oluyor;

SAMSUNG CFG70 NASIL

SAMSUNG CFG70 NASIL

Doğru seçim yapmışım dedim şimdi sizin gibi bir teknoloji bağımlısı forumdaşı görünce :)

Sva panel ips paneli yer bitirir diyorum ben :) 2K ve düzgün ayaklığı olsa şu alet peynir ekmek gibi giderdi.

Bir inceleme yapmayı düşündüm ama forum şu an boş teneke misali, bir şey sorana cevap verip fikir söylüyorsun olumlu olumsuz dönüş bile yok. Kolay kolay yorum yazmam daha da, zira samsung ile oyun alemlerine tekrar akacağım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Monitörü çok övenler olmuşta konuda, benim denediğim 27" versiyonunda durum bu.
    Karanlıkta blb veya bulutlanmayı dert etmeyenler için sorun olmayabilir.
    Bu monitörün 1ms olduğu da yalandır. Ekran kenarlarında detay
    kaybı ve morumsuluk mevcuttur. Alacak olanlar monitörü sadece ölü piksele
    bakarak alırlarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler. Monitörün tek artısı
    144hz veya freesync olmasıdır. belki 1000 tl seviyeleri için bir seçenek olabilir.
    (o da sorunsuzsa)2000tl seviyelerinde başka seçenekler değerlendirilmeli.
    Şimdilik şu fotoyu ekleyeyim.

SAMSUNG CFG70 NASIL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan_fcb -- 31 Mart 2017; 11:29:45 >

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Doğru seçim yapmışsın, güle güle kullan Dediğin durumlardan dolayı artık eskisi gibi inceleme yazıları paylaşasım gelmiyor...
  • ilhan_fcb İ kullanıcısına yanıt
    Ben de 27" olanını kullanıyorum ve bu bahsettiğin problemlerden eser yok

Yaşadığın durum tamamen senin şansına, tavsiyem o ürünü iade etmen yönünde olur tabii Türkiye'den aldıysan...

Oyun monitörü (1MS, 144HZ) olarak 2.000 TL seviyesinde 27" hiçbir alternatif yok bundan başka ki görüntü kalitesien değinmiyorum bile. 1.000 TL seviyesine 24" bile oyun monitörü vermiyorlar, farklı ülkelerde yaşıyoruz herhalde?
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG CFG70 NASIL

Sadece ben değil fotolar konuşuyor. / Bütün hataları bir monitörde toplamış olamazlar.
    Bu panel samsung un çok ucuza maledip fahiş fiyatla qdot, 1ms aldatmacasıyla satmaya çalıştığı
    sonderece özensiz yapılmış bir panel / ayakları da çok kaba. 1000 tl nin çok altında Tn panel,
    freesync çok rahat bulunuyor. Mesele ekran kartının verebildiği 40-70 fps yi eşitlemekse (1920x1080)-
    144-240hz ye oyuncu monitörü demenin şu anda mantığı yok.SAMSUNG CFG70 NASIL
    http://www.hepsiburada.com/ara?q=freesync&siralama=artanfiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan_fcb -- 31 Mart 2017; 13:30:11 >

• quote:

Bundan mı oluyor;

SAMSUNG CFG70 NASIL

SAMSUNG CFG70 NASIL

Curvedlerde, daha önce kullanmamış birisi için alışmak zaman alıyor mu? Ofis uygulamalarında nasıl?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.