Şimdi Ara

SAMSUNG CFG70 NASIL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
2.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece sen konuşuyorsun Gönderdiğin görüntülerdeki monitörlerin sorunlu olduğu ortada, bu durumda yapılacak yöntem bellidir; garanti süreci...

Quantum Dot dediğin şey bir nimet nimet... normal IPS monitörle bunu yan yana koy ve aradaki farka bakıp öyle konuş, ben yan yana koydum ve bu yorumu öyle yapıyorum!

Ayaklarıyla ilgili eleştirimi yaptım zaten, ASUS veya Viewsonic'in ayakları dikey eksende hareket eden bir ayak yapabilirlerdi ama biraz şekil yapayım derken mıçmışlar... Nedeni de ayağın sırt kısmının çok yer kaplıyor olması ve monitörü çok fazla öne getiriyor olması.

TN panel dediğin şeyin görüntü kalites, renkleri rezalet! Kalkıp bu ürünle TN panelleri kıyaslama bile...

Bir de RX480'in GTA 5'de 66 FPS alması da nedir yahu? Ultra ayarlarda 1080P 95+ alıyorum

FreeSync'in nasıl çalıştığını bile bilmiyorsun, Ultra Engine ile 70-144HZ arasında işlem yapabiliyor sadece, 40-70 nedir..?

Şaka gibi kalkıp 4MS monitörlerin listesini atmışsın... Bu monitörle kıyaslama yapabileceğin liste aşağıda;

144MHZ, 1MS ve 27"

http://www.hepsiburada.com/monitorler-c-57?filtreler=ekranbuyukluguinc:2720ine7;tepkisuresi:120ms;calismafrekansihz:14420hz&siralama=artanfiyat

• Ben de daha önce Curved kullanmadım ama 27" olanı çok rahat geldi, hiçbir zorluk çekmedim ki bir de 24"den 27"e geçtim. Oyun harici kullanımda da harika, çok keyif verici bir monitör
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Öncelikle üslubunu düzeltmelisin; istediğin kadar bil veya bilmişlik yapmaya devam et.
    Konuda yazanlara bakıp almaya kalkışacaklara tavsiye; hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz
    görmeden, test etmeden almayın. Bu monitör tepki hızından, cartlak srgb saçmalığına kadar
    herşeyiyle fostur.
  • ilhan_fcb İ kullanıcısına yanıt
    Ne ekersen onu biçersin, o halde düzeltecek birşey yok! En sinir olduğum şey adaletsizliktir; biri adaletsiz davranırsa hak ettiği şekilde karşılık veririm

Gidip TN panel alsınlar değil mi? Sonra da hayattan ve gerçeklikten ve oyundan soğusunlar??? Şunu kabul et, bu monitör dünyada bir ilk ve hala tek! Şuan için 144HZ, 1MS (MPRT) ve CAM GİBİ GÖRÜNTÜ VEREN başka bir monitör yok!
  • Elimde rx480 var c27fg70 almayı düşünüyorum oyunlarda amd nin
    Virtual süper resolution özelliği bu monitörde çalışır mı yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fearless45 -- 1 Nisan 2017; 9:41:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fearless45 F kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor hemşerim :) Fakat Virtual resolutiondan çok birşey bekleme, HZ değerini biraz düşürmen gerekiyor onun için. Monitörü 2Kya çok rahat çıkartıyorsun onunla ama benim pek hoşuma gitmedi. 1080p daha güzel
  • Bende 27" olanını almayı planlıyorum aylardır inceliyorum. Bir çok video ve incelemeye baktım çok iyi monitör diyorlar. Ayrıca bence burada @ßekir haklı sizin de ayrıntılı incelemenizi bekliyoruz. Bu monitör dünyada bir ilk ve hala tek! Şuan için 144HZ, 1ms MPRT, Quantum Dot, Curved ve cam gibi görüntü veren başka bir ürün yok.
  • 27" civarı kavisli ekran monitör alacağım. Piyasada bulabildiğim en iyi monitör bu. Daha yüksek fiyatlara da çıkabilirim ama bulamadım daha uygun bir şey. Ekran kartı Nvidia. Bu monitörde G-sync olsa direk alırdım.
  • Bu monitörü kullananların yorum yapması için denedikleri sürümün 2016 kasımdan sonra üretilmiş olması gerekiyor. Ondan önce üretilenler sorunlu modeller.

@ßekir @ilhan_fcb
  • Arkadaşlar bu monitörü aldım genel olarak memnunum ama iki tane sorunum var.

1.Ekran kartım GTX970 ve display port 1.2 ile bağlantıyı kutudan çıkan kablo ile kurdum...fakat 144 hz.de flickering denilen renk oynamaları var. 120 hz.de ise sorun yok. Nvidia denetim masasında maksimum 120 hz. var. 144 hz.yok. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

2.Arena lighting modunda blinking de sorun yok fakat interactive modda herhangi bir tepki alamıyorum. Sound Blaster Z üzerinden optik kablo ile hoparlörüm bağlı. Çalışmamamsının sebebi bu olabilir mi ?

Teşekkürler
  • Bekir bey bir sorum olacak, sizce bu monitörün satış fiyatı uygunmudur.
  • yankizulu Y kullanıcısına yanıt
    Ara ara hepsiburada.com kampanyalarındda 1800 TL civarına iniyor. O fiyattan alabilirsen daha iyi tabii, onun harici piyasası 2.000 TL civarında.

Sunduğu özellikler bakımından fiyatı mükemmel olmasa da iyi. Bir de görüntü kalitesinden vazgeçmem ama oyunlardan da vazgeçmem diyorsan zaten şuan için başka alternatif yok
  • Evet bu fiyata 2 k olsaydı onu alacaktım. Bende bunu satın aldım ama henüz stoklara girmemiş inşallah amazon gönderir.

https://www.amazon.de/gp/product/B06Y41FB46/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• http://aoc-europe.com/tr/products/ag322qcx

• quote:

Orijinalden alıntı: yankizulu

Evet bu fiyata 2 k olsaydı onu alacaktım. Bende bunu satın aldım ama henüz stoklara girmemiş inşallah amazon gönderir.

https://www.amazon.de/gp/product/B06Y41FB46/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

2K olanı vardı da biz mi almadık ki olsaydı da bu özelliklerle fiyatı 3Kyı rahat bulurdu 4ms canını sıkacaktır ama yine de güle güle kullan

• Bir önceki panelimde VA paneldi samsungun Quantum Dot dedigi süslü kelimeler bence, oda bildigimiz VA panel öyle 1ms falan hikayedir.

Arkadaşta Quantum Dot panel tv si var bu panelin öyle aman aman bir şey göremedim tepkime süreside pek iyi degil her hafta fifa 17 turnuvası yapıyoruz tv de

TV ile monitörü mü kıyaslıyorsun? Quantum Dot ile yenileme hızını mı ölçüyorsun bir de... Komik olmuş cidden Quantum Dot bir görüntü teknolojisi, ayrıca bu VA değil sVA penel, kullanmadığın ürün hakkında boş yorum yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 2 Mayıs 2017; 15:4:11 >
    Sen hikayeli kendi üslubuna bak önce, sonra devam et... Önce neyin ne olduğunu bilmeden boş boş konuşmamayı öğren, sonra herşeyi tartışırız güzelce...
  • Sen hazır tetikte bir laf soksam diye beklentiye girme rahat ol arkadaşım.

Tv ile monitörü karşılaştırmadım,öyle bir şeyde yazmadım sadece fikrimi söyledim üreticeler hep bu oyunları yapıyor zaten süslü kelimelerle anlatmak istedigim buydu.

Şimdi sen bu panelin 1ms olduguna inanıyorsan diyecekte tartışacakta bir şey görmüyorum.

Yav hee hee... Hep oyun hep yalan hep dolan zaten herşey...

Bu monitör çatır çatır 1ms(MPRT) ve de 144Hz! Bunu kafana sok, sokamıyorsan da ikile ne diyeyim başka...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.