Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi masa üstünde tam linki verirseniz daha çok yardımcı olursunuz tşkler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan1

Hocam resmi olarak gelmedi ama birileri çözüm bulmuş oreo sonrası Türkçe dil sorununa.
    Bende c7 pro konusunda denk geldim ve yaptım c7 ye tamamen Türkçe oldu.

Aşağıdaki linkte bulunan c7 pro konusunda arkadaş uzun uzun yazıp açıklamış nasıl yapılacağını.
    Link:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136224010

LİNKİN İÇERİĞİ

"""

***************C7 PRO TÜRKÇE YAPMA YAMASI ÖNEMLİ:**********************

C5 PRO KONUSUNDAN ALINTIDIR. SORUMLULUK YAPANA AİTTİR.

Yama telefona bilgisayar üzerinden yükleniyor. Yükleme esnasında telefonla bilgisayar bağlantısının kesilmemesi gerekiyor.

Kurulum

1- Önce adb setup 1.4.3.exe dosyasını çalıştırıp bilgisayara adb driver kur.

2- Telefonun Geliştirici Seçenekleri’nden Usb Hata Ayıklama’yı aç

3- Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağla. Bilgisayar erişimi için telefon izin isterse izin ver.

4- Windows işletim sisteminiz 32 bit ise HALAB TECH 32X.exe dosyasını, 64 bit ise HALAB TECH 64X.exe dosyasını çalıştır.

5- Program açılışta şifre isteyecek, şifre olarak HALABTECH veya halabtech gir.

6- Her şey yolundaysa kurulum 1dk bile sürmeyecek, telefon kapanıp açılacak hepsi bu kadar.

Benim telefonda herhangi bir problem olmadı. Ekran görüntülerini yukarıda paylaşmıştım.

Burada tüm sorumluluk size ait!

Link aşağıda

https://drive.google.com/open?id=1zFasro2k6PJ4Zl-ME0dxJE9UE9zRdIeg

""""

Not: Yama linkinin içinde çıkan Adb driverı eğer olmazsa başka adb driverı deneyin ben 1.3 ü (https://drive.google.com/open?id=0B0MKgCbUM0itSUhpUklCTFpzWkE&authuser=0) denedim windows 10 (1803) için kuruldu.

Alıntıları Göster
    Sizden alıntı yapmak zorunda kaldım hocam mobildeyim,

Sayfaları karıştırdım hocalarım geç cevab için kusura bakmayın. İşlem başarılı olunca buraya yazıverin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 22 Şubat 2019; 23:58:13 >

• Bir şekikde yama bozuluyor buna ne yapabilirz.

• asadas74 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey.

Samsung'tan da umudu kesin. Böyle kullanmaya alışın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: asadas74

Bir şekikde yama bozuluyor buna ne yapabilirz.
    Onun da çözümü var;
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136531624

• asadas74 kullanıcısına yanıt
    Hanımın telefonuna 7.0 yükledim, ardından --pm uninstall komutlarıyla root yapmadan yazılım güncelleme dosyalarının-uygulamalarının içini boşaltım, 8.0'a güncellemek istedim güncelleyemedim nasıl üzüldüm bilemezsiniz. Herhalde Samsung benim yerime ağlıyordur
    .

• Ben kullanmadığım, gereksiz bulduğum uygulamaları o yolla kaldırdım. Tahmin ediyorum siz de yapmışsınızdır. Çok yararlı bir çözüm cidden.

Ayrıca "uninstall" komutu yerine "disable" yazarsanız silmek yerine devre dışı bırakmak istediğiniz ama yapamadığınız uygulamaları halledebiliyorsunuz.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Evet sayın hocam birçok uygulamayı bu şekilde sildim-aslında silmiyor içini boşaltıyor, 53 Kb boyutlu bir dosya kalıyor.

Disable yapmadım uygulamalar lazım olmadığından direkt sildim.

• Evet hocam, tamamen silme yapmıyor. Sistemden kaldırıyor ama apk dosyaları yine sistem dosyaları arasında duruyor. Format atınca yeniden kuruluyorlar. Aslında bu güzel bir yönü, yoksa tekrar sıfırlamak istediğimizde stok romu yeniden yüklemek gerekirdi.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam, format ile geri gelmesi güzel, yoksa sistemi yeniden kurmak için iki ton ağırlığında firmware hazırlamak gerek.

• İyi günler arkadaşlar.Benim telefon 5 6 saatte şarj oluyor nedenini bilen varmı acaba.Telefon c7
  • kornia kullanıcısına yanıt
    Telefonu kapatıp açın. Olmazsa sıfırlayın. Olmazsa stok romu yeniden kurun. Sorun çözülmezse donanımsal olabilir.

Şarj başlığı sorunlu olabilir. Şarj kablosu sorunlu olabilir. Mikro usb girişi (şarj soketi) sorunlu olabilir. Biliniz sorunlu olabilir.

Başlığı ve kabloyu hem ayrı ayrı değiştirip telefonda deneyin, hem de orijinal parçaları farklı bir telefona takıp deneyin. Ancak bu şekilde sorunu bulabilirsiniz. Size direkt "Şundandır sorun" diyemeyiz asla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 26 Şubat 2019; 13:22:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornia

İyi günler arkadaşlar.Benim telefon 5 6 saatte şarj oluyor nedenini bilen varmı acaba.Telefon c7
    Kablodan kaynaklandığına bahse girebilirim. Bugüne kadar kullandığım tüm Samsung telefonlarda aynı sorunu daha ilk yıl dolmadan yaşadım.

Size tavsiyem; sağlam olduğunu düşündüğünüz başka bir kablo ile deneyin ve sıkıntının kablodan kaynaklandığına emin olduğunuzda Aliexpress'ten Ugreen, Anker, Blitzwolf, Baseus gibi markalardan bir tanesini almanız olacaktır. Kablo seçerken Qualcomm quick charge 3.0 özelliğinin olmasına dikkat edin. Ben altta linkini verdiğim kablodan almıştım.
    https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-5V2A-Micro-USB-Cable-Metal-Nylon-Braided-Wire-USB-Charger-Sync-Data-Cable-for-Samsung/32755920140.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902,searchweb201603_45,ppcSwitch_0&algo_expid=1281d773-236c-4383-bcb4-7d50437fa608-0&algo_pvid=1281d773-236c-4383-bcb4-7d50437fa608

• kornia kullanıcısına yanıt
    HTC 820 cihazı araba şarj kiti ile şarj ettikten sonra şarj entegresini bozdum ve aynen sizin gibi 5-6 saat gösterip 3 saatte şarj ediyordu , 300-400 mah ile yavaş yavaş dolduruyordu bataryayı. Samsung j7 pro cihazımda da başıma bir olay geldi, bizim ufaklık laptopla birlikte telefonu masadan düşürdü, telefon kablosu laptop USB giriş yerinden çatladı ve aşırı yavaş şarj etmeye başladı, 2 saatte %50 den 80 e ancak geliyordu. Sizin de kablonun başına haberiniz olmadan böyle bir kaza gelmiş olabilir.

Ugreen ve Anker marka kablo sipariş geçtim fazladan bulunsun, orjinale yakın hızda dolduruyorlar bataryayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 26 Şubat 2019; 15:35:20 >
  • Arkadaşlar çok sağ olun bu dediklerinizi deniycem.
  • elime sıfır iphone 7 plus ve samsung s8 geçti ama c7 den vazgeçemedim. bide şu arka kamera düzgün olsaydı ne olurdu. yinede bu telin rahatlığını diğerlerinde bulamadım

• Selamlar , telefon herhangi bir güncelleme alacak mı ? Hala Türkçe sorunu çözülmedi.

Bir de bu telefonun 2. el satıs piyasası nedır bilen var mı?
  • umudumsun U kullanıcısına yanıt
    Güncelleme gelmeyecek.

İkinci el piyasası 850₺ civarı.

• umudumsun U kullanıcısına yanıt
    Android 7.0 çoook uzun yıllar yazılım uyumluluk sıkıntısı yaşatmayacak bir sürüm. Eşime aldım c7. Android 7.0 sürüm kurulu, tr dil sorunu 8.1 de ortaya çıkmış. Yazılım güncelleme dosyalarının içini boşalttım, dosya var ama isteseniz bile güncelleme yapamıyorsunuz. Telefon güzel tavsiye ederim. Yazılım sürümleri arasında uçurum fark ancak bir kaç güncellemede olur. O yüzden bu fiyat aralığında alabileceğiniz fazla bir telefon yok, aralarındaki en uygun telefon bu telefon. Neredeyse 1300'den uygun fiyata bulunabiliyor. 1 Aydan fazladır bakınıyorum, Huawei sipariş geçtim 10 gün kullanamadı, Samsung j6 veya herhangi j serisi telefondan çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 9 Mart 2019; 22:31:38 >
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.