Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.085
Cevap
54
Favori
281.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef C7'den geçeli çok oluyor. Ekranı kaliteli olduğu doğru ama çok daha iyi kameralı, çok daha iyi yazılımlı, çok daha güncel, çok daha iyi pili giden bir sürü cihaz var ve 32 Gb olanını en ucuz 1500₺'ye satıyorlar (kesinlikle kazık).

Redmi Note 6 Pro, Mi A2, Mi A2 Lite, Mi 8 Lite, Honor 10 Lite vs. gibi cihazlar çok çok çok daha alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smaug kullanıcısına yanıt
    Sar değerleri sağlıklı bir hayat için düşük olması gerek hocam, Xiaomi neredeyse 2 ye yakın. Bahsettiğiniz cihazlar da pekala alınabilir ancak her koşulu karşılaştırmak gerek bunların fiyatları 2000 e yakındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 2 Mart 2019; 21:21:8 >
  • Öncelikle sar olayı şişirilmiş bir balon hocam. Sar değeri ölçülürken tüm sim girişleri dolu ve son güçte sinyal yayarken ölçülür. Xiaomi'lerin hepsinde 2 sim girişi var. Tek sim girişi ile o verilen değeri yaymaz. Ki yaydığı sar değeri sadece 15-20 santim çevresinde en yüksek şekilde hissedilir.

Ayrıca telefondan yayılan radyasyon değeri diğer elektronik cihazların ve radyo dalgalarının yağdığına kıyasla hiçbir şey. Fazla abartılmış bir durum. Ayrıca hiçbir Xiaomi cihazları 2'ye yakın sar değeri sunmuyor, 1.6'nın altında hepsi.

Çift sim kullanırken 7/24 telefon görüşmesi yapmıyorsan (ki görüşme yaparken bile en yüksek güçte yaymaz radyasyonu) fazlaca abartılmış bir durum. Teknoloji araştırmacıları artık bu şehir efsanesini yalanlıyor.

Fiyat konusuna gelecek olursak epey.com'da yazdığım her cihazın en uygun fiyatını belirtiyor. 2000₺'nin çok altında hepsi.

Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim sayın hocam. Alternatiflerin fazlaca olması çok güzel bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 2 Mart 2019; 21:58:49 >
  • Kilit ekranına bildirim gelmiyor,çözümünü bilen arkadaş var mı?Settings~lock screen~notifications açık buna rağmen gelmiyor

• Yok mu resmi güncelleme bu güncelleme yapan yere e posta atalım bu ne ya. Hala ing cemi bana sürekli günceleme uyarısı geliyor yanlışlıkla onaylayacam al basına belayı

• asadas74 kullanıcısına yanıt
    50'den fazla mesaj attım Samsung Members üzerinden. Bir yere kadar hâlâ bana son sürümünü Android 7 olduğunu söyleyecek kadar bilgisizlerdi. Bir yerden sonra da son sürümün 8 olduğunu fark edip yine de güncelleme gelmeyeceğini belirttiler.

Zamanında 8.0 gelmez, gelse bile pişman edecek hatalarla gelir diyordum. Geldi ve dili de sildi süpürdü.

Samsung, C serisini bitirdi çoktandır. Düzeltme güncellemesini unutun derim herkese.

• Sürekli güncelmem yazısı geliyor kapatamadim. Rootlasam mı ne etsem. O zaman günceleme almaz her halde.

Adb'den uygulamaları devredışı bırakabiliyorsunuz. Yazılım güncelleme uygulamasını devredışı bırakırsanız bildirim gelmez. Roota gerek yok yani.

• android 7 ye sorunsuz 8 güncellemesinden önceki gibi oaln 7 ye geri dönülebiliyormu acaba ben bu 8 i yükledikten sonra telefon çok kötüleşti sevmedim hiç bilerek yavaşlatıyorlar samsung oyunu bu
    geri dönüp 7 de kullanmak istiyorum dahada 9 bile gelse güncellemezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Adb'den uygulamaları devredışı bırakabiliyorsunuz. Yazılım güncelleme uygulamasını devredışı bırakırsanız bildirim gelmez. Roota gerek yok yani.
    Adb derken yazilım hünceleştirmeleri kapatıkmıyor ki. Nasıl yapılıyo

Bilgisayar yoluyla cihaza yazılımsal müdahale yapmak mümkün rootsuz. Adb bilgisayardaki komut sistemidir. Komut sistemi ile telefona erişim sağlanıyor ve isterseniz uygulamaları devredışı bırakıyorsunuz, isterseniz siliyorsunuz, isterseniz de adb ile yüklenebilir uygulamalar yüklüyorsunuz.

Ben kullanmadığım bir sürü uygulamayı kaldırdım. Belirli bir komutu var. İnternete 'Adb ile uygulama kaldırma' yazarsanız bolca kaynak çıkar. Temel olarak şöyle: telefonunuza bir uygulama yüklüyorsunuz, size tüm uygulamaların (sistem dahil) sistemdeki isimlerini gösteriyor. Siz de bilgisayardan sadece komut sonundaki bu isimleri değiştirerek kaldırıyorsunuz.

Tek size verebileceğim ekstra bilgi: komut uygulamaları kaldırmaya yönelik olduğu için komut içinde 'uninstall' sözcüğü geçer, eğer kaldırmak değil de devredışı bırakmak istiyorsanız uninstall yerine 'disable' yazmanız gerek.

İnternetteki kaynaklardan birkaç tanesine baksanız yaparsınız bence. :)

• zazaca Z kullanıcısına yanıt
    Dönebilirsiniz. Sammobile'dan 8.0 öncesi son 7.0 güncellemesini bilgisayara indirip Odin yardımıyla ve telefonu download moda alarak yükleyebilirsiniz.

Sammobile'daki bağlantısını vereyim son 7.0 güncellemesinin, buradan hem stock romu (üye olmanız gerek ve biraz yavaş iner) hem de Odin yazılımını sayfanın aşağısında indirebilirsiniz.
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c7/SM-C7000/TGY/download/C7000ZHU3BRG1/230346/

İnternette 'Galaxy C7 stock rom atma' yazarsanız tam anlatımlar çıkar. Öncesinde yedeklerinizi alın, tüm verileriniz silinecektir. Bir de dikkat edin Odin bazen hata verir. Çok yanlış bir şey yapmadığınız sürece sorun olmaz gerçi.

türkçe yama muhabbeti vardı ben hiç denemedim deneyen var mıydı oluyor mu
  • egitimtube kullanıcısına yanıt
    Var, geçmiş sayfalarda atıldı ve anlatıldı ama bir yerden sonra yama kendini bozuyor, kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. 8.0 ile kullanmak istiyorsanız yarı İngilizce kullanmanızı tavsiye ederim, boşu boşuna kendini bozacak bir yama kurmayın dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

teşekkürler odin aracılığıyla sürüm düşürdüm akşam adb ile yazılım güncellemesini de kaldırırsam tadından yenmez. zaten adb ile bir çok sistem uygulamasından kurtuldum cihaz tam olarak 4gb ram oldu diyebilirim çok fark ediyor.

sayın smaug, adb shell ile yazılım güncellemesini kaldırıyorum fakat tekrar bildirim geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jipper's -- 24 Mart 2019; 17:33:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jipper's

sayın smaug, adb shell ile yazılım güncellemesini kaldırıyorum fakat tekrar bildirim geliyor.
    "uninstall" yaptıktan sonra yine geliyorsa "disable" yazın onun yerine, böyle komutu girin. Olmuyorsa yine kontrol edin işlemlerinizi, doğru ise tek yol Package Disabler Pro galiba.

• Merhaba arkadaşlar!

Bir süredir bir proje üzerinde çalışıyorduk. Proje orjinal romlarla alakalı. Samsung Galaxy akıllı telefonların orjinal rom'larını biliyorsunuz ki internetten bulmak ve bulsak bile indirmek işkenceye dönüşebiliyor. Updato ücretsiz ancak yavaşlayan ve hatta kopan, Sammobile ise ücretsiz üyelikle çok yavaş indirmelere izin veriyor. Biz de düşündük, bu rom'ların şimdilik en güncel ve mümkün olduğunca Türkiye versiyonunu indirip, en hızlı indirilebilen bir indirme servisine yüklesek nasıl olur diye.

En sonunda biraz uğraşın ardından şuan piyasaya çıkmış olan tüm Samsung Galaxy akıllı telefonları için rom indirme listesini hazır edebildik. Bundan sonra, rom'ları güncel tutmaya özen göstereceğiz.

Lafı çok uzattım. İşte projemizi tamamladığımız rom indirme sayfamız: https://goo.gl/8Xou3Q

Eksiklerimiz var biliyoruz. Sizlerin de yardımıyla eksikleri kapatarak ilerlemeyi düşünüyoruz. Bu projeyi tamamladıktan sonra daha nice projeler aklımızda, onları da gerçekleştirmek için vakit kolluyoruz. Desteğiniz azmetmemizi sağlıyor :)

Hiçbir şey yapmayıp oturmaktansa elimiz değmişken böyle şeyler çıkarıyoruz ortaya.
    teşekkürler akşam deneyeceğim. eğer yine olmazsa ne yapabiliriz?

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.